.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Оплешивяване... ?

    Здравейте, имам голям проблем и бих искала да ми помогнете с някакъв съвет... Аз съм момиче на 21 години и от известно време забелязвам, че отгоре темето ми оредява и това много ме плаши използвам преса за изправяне от около 3 години поне през 2 дена, може ли да се дължи на това, макар че имам приятелки които също използват от много време и нямат подобен проблем. Не е нормално това, иначе косата ми е доста гъста и дълга, но отгоре почва да става ужасно

  2. #2
    Фен
    Регистриран на
    Oct 2010
    Град
    Пловдив
    Мнения
    156

    Re: Оплешивяване... ?

    Цитирай Първоначално написано от p123
    Здравейте, имам голям проблем и бих искала да ми помогнете с някакъв съвет... Аз съм момиче на 21 години и от известно време забелязвам, че отгоре темето ми оредява и това много ме плаши използвам преса за изправяне от около 3 години поне през 2 дена, може ли да се дължи на това, макар че имам приятелки които също използват от много време и нямат подобен проблем. Не е нормално това, иначе косата ми е доста гъста и дълга, но отгоре почва да става ужасно
    Аз салагам на пресата.Не гледай другите.Всяка коса е различна

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    346
    Вероятно не си полагала нужните грижи за нея... А може и да се дължи на някакъв вътрешен проблем.

  4. #4
    сигурно си права, за съжаление, но има ли някакъв начин за да се възстанови косата и да не продължава да оредява ? Преди да пиша тук четох доста неща, но все пак ако някой знае нещо нека сподели

  5. #5
    Повече от фен
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    346
    Като за начало не е зле да поспреш с пресата или колкото се може по-рядко да я ползваш и да започнеш с домашните маски. За капене на косата знам, че много помага чесънът. Колкото и да ти е неприятно съм сигурна, че щом се е стигнало до оплешивяване няма как да не опиташ да си спасиш косата.
    Ако проблемът е вътрешен няма как да ти помогна. По-добре иди на лекар, той най-добре знае. Успех!

  6. #6
    дам, аз четох за някаква маска с гореща бира, ще видим, дано да помогне, мерси много

  7. #7
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    Не е нормално.Не разчитай на маските,а посети дерматолог!

  8. #8
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Менструацията ти редовна ли е? Имаш ли акне? С наднормено тегло ли си?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Менструацията ти редовна ли е? Имаш ли акне? С наднормено тегло ли си?
    редовна е, нямам акне. Не съм с наднормено тегло, но това лято за 3 месеца свалих 10 кг, не знам дали това може да е оказало влияние.

  10. #10
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Кога последно се прегледа при гинеколог?
    Колко тежиш сега?
    Раздразнителна ли си? Спиш ли нормално? Имаш ли сърцебиене?
    Сънлива ли си? А разсеяна?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka
    Кога последно се прегледа при гинеколог?
    Колко тежиш сега?
    Раздразнителна ли си? Спиш ли нормално? Имаш ли сърцебиене?
    Сънлива ли си? А разсеяна?
    Ами аз по принцип съм си разсеяна, но си спя нормално и нямам сърцебиене. На гинеколог не съм ходила никога (знам че е много тъпо). Иначе съм висока 171/2 и тежа 63 кг. Почти съм сигурна, че се дължи на пресата, а и както ми казаха по-горе наистина не съм полагала кой знае какви грижи освен да я мия и реша. Но ми се иска да си я възстановя сама , а не да ходя по доктори, но ако се наложи и до там ще се стигне

  12. #12
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Мини през гинеколог. Ако там не изскочи нищо, тогава иди при дерматолог.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  13. #13
    Непременно отиди на лекар ,едва ли е от пресата.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си