.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Консерватория, музика, пеене

    Нова съм в сайта и това е първият ми въпрос. На 16 години съм и искам да се занимавам с музика. От малка пея (не съм ходила на уроци и тн, но съм пяла по концерти, взимала съм участия във вокални групи и хорове). Висок глас съм, отдават ми се песни от ранга на Алиша Кийс, Кристина Агилера (изпълних нейна песен на един концерт), Шерил Кроу, Лиан Раймс. Имам желание да влезна в консерваторията след 12 клас. Знам, че е още рано и имам 2 години, и мога да размисля, но се интересувам от това дали в консерваторията изискват да си ходил на уроци? Какви са критериите им? Също какви уроци, ако се налага, е хубаво да посетя, как мога да работя върху гласа си и да го развивам... Благодарна съм на всякакви съвети, както и мнения на хора, които имат сходни интереси ))

  2. #2
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    Трябва да отидеш на консултация при някой от преподавателите, защото конкуренцията е голяма както и наплива. Особено в поп и джаз факултета. виж какви са ти изпитите в справочника. Имате актьорско майсторство и подобни.
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  3. #3
    Мега фен Аватара на Ewok
    Регистриран на
    Apr 2010
    Град
    The Moon of Endor
    Мнения
    5 775

    Re: Консерватория, музика, пеене

    Цитирай Първоначално написано от itismebitches
    Шерил Кроу,
    Тази пък коя е?

    Иначе е препоръчително да ходиш на уроци - там те учат на техника на дишане и разни такива певчески работи.
    Но да знаеш, че е много трудно да влезеш, ако не си учила в музикалното преди това.
    Успех.

  4. #4
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Ако имаш някакви въпроси, може да ме питаш на ЛС. Аз я завърших Консерваторията и имам едно гадже от поп и джаз в момента там, ако те интересува нещо по-конкретно ще я питам

    ..че аз не съм много ясно.

    За да влезеш, изискват да минеш изпитите, не ги интересува дали си ходил на уроци. То си е за теб, но има някои специфични неща, за които 'слушат', и е много полезно да си бил на някой друг урок при някой от преподавателите там, или поне от музикалното училище, който има поглед над моментните неща в поп и джаз.

    Приемът в последните години никак не е сложно, не се изисква кой знае какво.. достатъчна ти е малко от малко музикалност и слух, останалото ще си дойде от самосебе си.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Ако имаш някакви въпроси, може да ме питаш на ЛС. Аз я завърших Консерваторията и имам едно гадже от поп и джаз в момента там, ако те интересува нещо по-конкретно ще я питам

    ..че аз не съм много ясно.

    За да влезеш, изискват да минеш изпитите, не ги интересува дали си ходил на уроци. То си е за теб, но има някои специфични неща, за които 'слушат', и е много полезно да си бил на някой друг урок при някой от преподавателите там, или поне от музикалното училище, който има поглед над моментните неща в поп и джаз.

    Приемът в последните години никак не е сложно, не се изисква кой знае какво.. достатъчна ти е малко от малко музикалност и слух, останалото ще си дойде от самосебе си.


    Много ти благодаря за съветите, беше ми много полезно! Ако имам по- конкретни въпроси ще те питам. Да, за поп и джаз сверата се ослушвам общо взето и затова съм съгласна, че трябва да отида на някой друг урок, поне да съм наясно какво се изисква горе долу.

  6. #6

    Re: Консерватория, музика, пеене

    Цитирай Първоначално написано от Ewok
    Цитирай Първоначално написано от itismebitches
    Шерил Кроу,
    Тази пък коя е?

    Иначе е препоръчително да ходиш на уроци - там те учат на техника на дишане и разни такива певчески работи.
    Но да знаеш, че е много трудно да влезеш, ако не си учила в музикалното преди това.
    Успех.
    Благодаря : ) А иначе Шерил Кроу е тази: http://www.youtube.com/watch?v=dK9eL...eature=related

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от ledenakrasota
    Трябва да отидеш на консултация при някой от преподавателите, защото конкуренцията е голяма както и наплива. Особено в поп и джаз факултета. виж какви са ти изпитите в справочника. Имате актьорско майсторство и подобни.
    В поп и джаз сверата се изисква актьорстко майсторство?

  8. #8
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Изисква се, щото сценичното присъствие е 80% oот всичко.

    То си е пригодено за целта де, няма да игаеш в пиеса на Шекспир, споко. И това се изучава след като влезеш. Учат те как да се усмихваш, жестове на тялото, които спомагат за правилното звукоизвличане и т.н.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Изисква се, щото сценичното присъствие е 80% oот всичко.

    То си е пригодено за целта де, няма да игаеш в пиеса на Шекспир, споко. И това се изучава след като влезеш. Учат те как да се усмихваш, жестове на тялото, които спомагат за правилното звукоизвличане и т.н.
    Хаха :д Да, сценичното поведение наистина е много важно... Излъчването, да има чар... Хубаво е, че се работи върху тези неща, защото аз принципно съм от притеснителните. А дали се изискват знания по солфеж? Пеенето е силната ми част, но нотите... Тъмна индия, а това все пак е музикално училище, знам ли...

  10. #10
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    ..Видин..
    Мнения
    1 421
    Няма да те приемат.

  11. #11
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    изискват се, вземи си един учебник по елементарна теория на музиката и почети )

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от xxxbrokenhearthxxx
    Няма да те приемат.
    Укоражаващо. И на базата на какво го реши? Не мисля, че ти си човекът, който може да го каже : )) Имам достатъчно време да се подготвя.

  13. #13
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    пробвай българска филология)

    //темата и без това е изчерпана. нова гледна точка - училищата по изкуства у нас, кой, какво, кога и как?;

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си