.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Антибиотик+Алкохол

    Така...днес бях на кожен лекар защото имам пъпки по лицето(акне).Предписаха ми някакъв антибиотик (Азитрил-забавя разграждането на белтъци в кръвта) да го пия в продължение на 1 месец през 1 ден.Но проблема е че към 13 ноември съм на рожден ден и всички знаем че хапчета+алкохол...не е много добра комбинация.

    Та въпроса ми е ако спра антибиотика 3-4 дена преди рождения ден и да го почна отново 3-4 дена след рождения ден , дали ще ми стане нещо?!?

    И ако някой знае колко време след спирането на антибиотика ще имам още остатъци от него в кръвта ?!?

  2. #2
    Повече от фен Аватара на Red_Hair
    Регистриран на
    Oct 2008
    Мнения
    454
    1.Името му е Азатрил.
    2.Не разгражда белтъците в кръвта, а потиска синтеза на протеини в бактериите и на белтъци в клетъчната стена.
    3.Това е силен антибиотик и е лоша идея да се меси с алкохол.Също толкова лоша идея е да започнеш да го пиеш и да прекъснеш заради тъпия рожден ден.Не си ли чувал, че колкото дена ти изпише чичо доктор, толкова се пие, защото ако не се поднесе в подходящата доза микроорганизмите стават резистентни към активното вещество.
    4.Последния ти въпрос е също толкова глупав колкото и останелите, но ще ти отговоря и на него.Всеки медикамент има различен плазмен полуживот.Това зависи от фактори.Съпровождащи заболявания, пушене пиене и т.н.Също така и от медикамента.Специално за азитромициновите производни е 7 до 10 дни след приема.Можеш да ускориш процеса на възстановяване на чревната флора и на изчистването съответно на антибиотика от организма ти с антиоксиданти(това са повечето витамини и някой микроелементи).
    Избирай, или го пий без да пиеш алкохол, или го почни след рд-то. take care[/u][/b]
    Last night I let the party get the best of me.
    Waking up in the morning: two hoes laying next to me. Plus I heard an officer arrested me.
    Good weed and cold drinks: that’s the motherf-cking recipe
    N-gga and we roll deep, so deep
    It’s going down in this bitch: concrete
    We gon party all night: no sleep
    Tell the owner them is all my guys
    So tonight everything is on me

    The drinks is on me
    The bitches, the hotel, the weed is all free
    Get high, I mean so high
    We don’t see the whole suite
    Then we goin fly to a level where you goin’ need yo own key TGOD

  3. #3
    Супер фен Аватара на badsector
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 117
    Просто няма да пиеш на рождения ден, к'во толкова? За изчистване помагат и пробиотиците и мнооого вода. Може и чай.

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Red_Hair
    1.Името му е Азатрил.
    2.Не разгражда белтъците в кръвта, а потиска синтеза на протеини в бактериите и на белтъци в клетъчната стена.
    3.Това е силен антибиотик и е лоша идея да се меси с алкохол.Също толкова лоша идея е да започнеш да го пиеш и да прекъснеш заради тъпия рожден ден.Не си ли чувал, че колкото дена ти изпише чичо доктор, толкова се пие, защото ако не се поднесе в подходящата доза микроорганизмите стават резистентни към активното вещество.
    4.Последния ти въпрос е също толкова глупав колкото и останелите, но ще ти отговоря и на него.Всеки медикамент има различен плазмен полуживот.Това зависи от фактори.Съпровождащи заболявания, пушене пиене и т.н.Също така и от медикамента.Специално за азитромициновите производни е 7 до 10 дни след приема.Можеш да ускориш процеса на възстановяване на чревната флора и на изчистването съответно на антибиотика от организма ти с антиоксиданти(това са повечето витамини и някой микроелементи).
    Избирай, или го пий без да пиеш алкохол, или го почни след рд-то. take care[/u][/b]
    Виждам че разбираш от медицина.

    Ти какъв антиоксидант би ми препоръчал ,за да приемам заедно с антибиотика.Някакви витамини или цитросепт.За цитросепта бях ,че помагал много за повишаването на имунната система.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си