.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 30
  1. #1
    Фен Аватара на alzheimer
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    In the middle of nowhere a.k.a Бургас
    Мнения
    131

    Котката ми май се е натровила

    Здравейте. Искам ви попитам, ако знаете какво е станало или какво мога да направя за котката си. Снощи майка ми я напръска с препарат против бълхи и явно тя е почнала да се ближе. И тази сутрин и сега е много зле. Повръща и трепери (все едно получава гърчове), седи на едно място без да помръдва и мялка...едно такова..жално.. Много сме притеснени и незнам какво да правим.. Ако някой има идея, моля да сподели.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Как може да имате такива съмнения и вместо да заведете НЕЗАБАВНО животинката на ветеринар, да пускаш тема във форум...нямам думи.

  3. #3
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Направете и промивка с мляко. Просто и сипвате в устата доста мляко
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  4. #4
    Фен Аватара на alzheimer
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    In the middle of nowhere a.k.a Бургас
    Мнения
    131
    Цитирай Първоначално написано от ccdesigns
    Направете и промивка с мляко. Просто и сипвате в устата доста мляко
    Благодаря много. Непременно ще го направим

  5. #5
    Супер фен Аватара на badsector
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 117
    Верно трябва да е доста тъп човек, вместо да потърси лекарска помощ, да пише теми във форум...

  6. #6
    е стига де.ако котката ти беше човек пак ли щеше да си губиш времето с глупави въпроси по форумите вместо да отидеш да потърсиш лекарска помощ?

  7. #7
    Мега фен Аватара на granger
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Beyond reality
    Мнения
    12 830
    Хвърлям боба и ти казвам... Я за ветеринар ти е котката. При положение,че сам каза ,че повръща и трепери ,кво чакаш ,ами не е я водиш на ветеринар?! Или чакаш да се смарангяса?!
    maDamn

  8. #8
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    А каква храна й давате и от къде?
    И при нас го имаше този проблем, но беше от храната.

    пп: Я, да ги разкарате тези препарати, пудри, каишки и всякакви други глупости, които се водят против бълхите.
    Отиваш при ветеринаря той да сложи едни капчици против бълхите. Зависи от колко капки ще се нуждае котето, това може да излезе леко солено като цена, но поне в следващите 1-2 години няма да видите бълхи по котето.
    На моята й сложиха 2 капки преди около година и още си е чистичка.

    От ветеринаря също искай да ти даде и лечебна храна, за да оправите стомаха след този 'инцидент'.
    Не ми се вярва той сам да не ти я препоръча, но в случай, че забрави го попитай ти.
    И спря да се върти за миг земята..




  9. #9
    Супер фен Аватара на dPa3HuTeJl
    Регистриран на
    Mar 2010
    Град
    Silent hill.
    Мнения
    1 590
    Как може майка ти да я пръска за бълхи бе,тва да не е куче? Има хапчета,инжекции и т.н. .. или ако ще я пръска се пръска на врата или маалко по отгоре на гръбнака за да не може да се ближе там и да се отрови.
    “Gravitation cannot be held responsible for people falling in love. How on earth can you explain in terms of chemistry and physics so important a biological phenomenon as first love? Put your hand on a stove for a minute and it seems like an hour. Sit with that special girl for an hour and it seems like a minute. That's relativity.”
    -Albert Einstein

  10. #10
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Когато мангалите бяха отровили кучето на двора, пак така лежеше, трепереше, не можеше да се изправи и майка ми и баба ми казаха, че са му направили промивка с мляко и се е оправило. Дано да се оправи котката ти Иначе наистина, козината на котката не се пръска.
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  11. #11
    Какво да правите?Ами да я заведете на лекар естествено-много добре знаете какво трябва и какво е редно да направите.Идеята ми е да заведете горкото животинче на лекар,а не да търсите друго разрешение,което едва ли ще намерите(жалко ако рискувате живота на котката,защото ви е свидно да платите на лекар).
    Which of us is happy in this world?Which of us has his desire?or,having it, is satisfied?

  12. #12
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Хайде престанете всички да нападате човека.
    Ако нямате какво да казвате, мълчете си.
    Кофата е средството за трупане на мнения.

    Не всеки има възможност и е готов на секундата да отиде до доктора.
    Да не говорим, че е и по-добре човек първо да се допита до други хора, които гледат животни и са минавали през тези проблеми, защото в днешно време малко са докторите, които знаят какво правят.
    И спря да се върти за миг земята..




  13. #13
    Повече от фен Аватара на fibichkaa
    Регистриран на
    Oct 2011
    Мнения
    376
    Ти си уникално тъпа ! Изпостяващо зле си ! Адски ненормална си !
    По темата : Веднага заведи писито на лекар ! Знаеш ли ,че котката е спасила господ от змия аа ?! Веднага да оправиш котката (имам предвид котка не това ,което си мислите). Ако беше баба ти щеше сигурно пак да питаш ..МАлии .. На къде отива Абсурдистан (България)

  14. #14
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Много обичам някой да сравнява животно с човек и в същото време да го чуя след няколко дни "Умри тъпо куче, само "еди кой си" да се оправи".. Хихихихи...
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  15. #15
    Мега фен Аватара на sapphire5
    Регистриран на
    Jun 2010
    Град
    някъде там...
    Мнения
    5 482
    ветеринарен лекар..той най-добре ще ти каже
    awerw


  16. #16
    Супер фен Аватара на an0niimka
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    L.A.
    Мнения
    1 224
    Цитирай Първоначално написано от sapphire5
    ветеринарен лекар..той най-добре ще ти каже
    Момиче съм! xD

    Който никога не е преживявал истинската мъка,не е способен да усети истинското щастие.

    Уча се от всеки, но не подражавам на никой!

  17. #17
    Супер фен Аватара на kitty02
    Регистриран на
    Jul 2011
    Град
    Някъде из Тетевен .. <3
    Мнения
    2 715
    Заведи я на ветеринар или й направи промивка с мляко.

  18. #18
    Фен Аватара на alzheimer
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    In the middle of nowhere a.k.a Бургас
    Мнения
    131
    Сега прочетох мненията от вчера и мога само да попитам...какъв ветиринарен лекар в Неделя? + сега сме Понеделник, но аз немога да я взема. Много е злобна, дере и хапе..просто нямам възможност. Майка и татко са на работа до 6. Иначе тя снощи пи мляко, но не се е оправила..мога да кажа само, че е по-добре, но и аз не съм сигурна в думите си. Преди малко отиде до купичката си с храната (не е яла 2 дена; храним я само с гранули, винаги едни и същи, досега е нямало проблем, но не съм обърнала внимание на марката).
    Майка ми е я напръскала точно на врата, но явно е успяла да се оближе!
    Ааа същоо..не може да се изправи, само пълзи.
    [/b]

  19. #19
    Мега фен Аватара на xoxi
    Регистриран на
    Jun 2009
    Мнения
    5 952
    Ако е започнала да яде и да пие, ще се оправи.
    Ако не иска обаче да яде, давай й на сила.. Много е важно котето да яде!! Имаше период (който е не повече от 3-4 дни), в който котките могат да остават без вода и храна. След това става зле и посещението при ветеринар ще е задължително.
    Не й давай студено в никакъв случай.
    И ако няма подобрения, звънни поне на някой ветеринар. Никой няма да ти откаже консултация и по телефона.
    И спря да се върти за миг земята..




  20. #20
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Абе ти добре ли си??? Веднага я води! Не мисля, че е от препарата, те няма да ги направят ако има опасност да се натрови животинчето. Хапела, драскала и прочие..абе ти какъв мъж ще ставаш, една котка не можеш да заведеш до ветеринаря. Ако толкова ти пречи, слагаш я в едно кашонче (разбира се де има отвор) и я носиш. И бтв, има отворени ветеринарни клиники в неделя. Повечето си работят всеки ден с еднакво работно време...
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  21. #21
    пробвай да и разтвориш активен въглен

  22. #22
    Фен Аватара на alzheimer
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    In the middle of nowhere a.k.a Бургас
    Мнения
    131
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire
    абе ти какъв мъж ще ставаш
    Момиче съм..на 14 съм.. .. Сега и топля мляко и мисля, че преди малко е хапнала, ако не се оправи ще намеря някой телефон в интернет и ще звънна..

  23. #23
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Цитирай Първоначално написано от alzheimer
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire
    абе ти какъв мъж ще ставаш
    Момиче съм..на 14 съм.. .. Сега и топля мляко и мисля, че преди малко е хапнала, ако не се оправи ще намеря някой телефон в интернет и ще звънна..
    Аз бях сигурна, че в подписът ти има Момче съм, но съм те объркала за друг потребител, извинявай. Но във всеки случай животното трябва да се заведе на лекар.
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  24. #24
    Супер фен Аватара на thebigsmile
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    1 153
    Веднага я отведи на ветеринарен лекар вместо да си губиш времето да питаш.
    I won't lie anymore you're the one who's loving my soul you belong to me and all you're love we can't die so easy ...

  25. #25
    Голям фен Аватара на vanesa0pld
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    783
    Котката ми също се бе натровила.Ветеринаря каза да я изкъпем със хладка вода(повече клоняща към студена).
    В крайна сметка и биха инжекция.И не я мъчете...заведете я на лекар
    Хората са ангели с по едно крило. За да полетят трябва само да се прегърнат.
    (*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)(*)


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си