- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- Свързване на лаптоп с телевизор
То въпроса е написан по-горе.Помня,че четох някъде,за да запишеш информацията от телевизора (картината и звука) ти трябва tv tuner.Вярно ли е и ако е и ако не е как става?
Извинявам се за адски тъпия въпрос
![]()
яко shit
Да, това е единият вариант. По-точно, тунерът превръща компютъра ти в телевизор с функция за запис. Но не очаквай супер качество с най-масовите тунери.
Другият вариант е с подходяща видео карта, май VIVO беше интерфейса.
Само звук може да се запише през line-in на звуковата карта.
А чрез HDMI като се има нпредвид че телевизора е ТУХЛА (toshiba е ама е доста голям) и няма HDMI нито той нико лаптопа може ли някак да се се направи такъв изход? То има още един TV с HDMI ама не съм сигурен дали ще мога да свържа телвизора към него.То това което искам да направя е - имам стари видео касети с песни и искам да си ги кача на лаптопа обаче нз начин да свържа видеото с лаптопа и затова питам дали може посредством телевизора да стане връзката.Първоначално написано от ZloboMiR
яко shit
Имам и аз такива касети.Не знам дали ще минеш качеството от vbox. Ако е някаква уникална музика, най-лесно си запиши (снимай) интерфейсите на лапито, видеото, телевизора и се консултирай в магазин за електроника, може даже да занесеш устройствата, е без телевизора. За София е доста лесно.
А ако касетите са малко, питай например в някое голямо фотостудио или фото агенция за заснемане на тържества, предлага се като услуга, май 15-20 лв на касета.
Еми моя лаптоп е дръвце и няма ХДМИ та ползвам ВГА кабел и нямам проблеми.
Първоначално написано от GregoryHouse
VGA ползваш за външен монитор??? Да, но човекът иска вход, не изход.Първоначално написано от xJawz
Аааааа сори моя грешкаПървоначално написано от ZloboMiR
![]()
Първоначално написано от GregoryHouse