.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Странни данни от преброяванията на България

    http://censusresults.nsi.bg/Reports/1/2/R7.aspx от предишните преброявания излиза, че през 1965 мангалите в България са 148 874, 10 години по-късно рязко им пада бройката на 18 323, а през 1992 още по-рязко скача чак на 313 396..... Според вас това някакъв феномен ли е... или просто има някакви обърквации около преброяванията... немога да си го обясня...

  2. #2
    Голям фен Аватара на PLEYGIRL
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    506
    Не си блъскай главата ... най-вероятно е объркано...
    *Писателят Радичков казва: „Човекът представлява едно
    дълго изречение, написано с голяма любов и вдъхновение,
    но пълно с правописни грешки”.

  3. #3

    Re: Странни данни от преброяванията на България

    Цитирай Първоначално написано от KarlDionic
    http://censusresults.nsi.bg/Reports/1/2/R7.aspx от предишните преброявания излиза, че през 1965 мангалите в България са 148 874, 10 години по-късно рязко им пада бройката на 18 323, а през 1992 още по-рязко скача чак на 313 396..... Според вас това някакъв феномен ли е... или просто има някакви обърквации около преброяванията... немога да си го обясня...
    Не са обърквации През далечните години(хиляда девестотин седемдесет и някоя), когато дори аз все още съм бил еротичен блясък в очите на баща ми, започва една програма за съхранение и консолидиране на нацията.

    Тоест, събират се батковците и решават, че в България, ще има само българи. Всички други изчезват постепенно(къде на данни, къде наистина). Циганите и турците масово са принуждавани да се самоопределят(поне пред броящите) като българи. Кулуминацията на цялото това фиаско е наречено "Възродителен процес", в който насила се сменят чуждите имена с български, а който откаже следват репресии(полит лагери, изселване барабар с цялото семейство или просто губиш социални блага). Това е и причината до 1989-та данните за цигани и други националности(напр. турски) да са изкуствено занижени. Тоест, тях си ги е имало пак, но са били принуждавани да не си признават че ги има.

    Като цяло, идеята е била да се избегне стигането до положението, в което се намираме сега - образуването на капсулирани турски и цигански махали. В които не се говори на български, в които не се допускат българи, в които законите на държавата нямат особено значение, в които има местни лидери, неконтролирани от държавата. Един вид "мини държава" в държавата. Което от своя страна дава причини на ДС да се намесят, защото това е опит(би било опит, ако се оставят процесите да се развиват спокойно, за справка - виж албанците в Македония какво правят) за нарушаване на териториалната цялост и отцепване на територии от страната ни.

    До тук със сухите факти. Според мен момчетата от ДС малко мързеливо са действали, с недостатъчен размах и грешен подход към ситуацията, затова проблема си го имаме и днес. Но пък за сметка на това си ги броим що-годе правилно.

    Предполагам от ДС имат някаква идея за реалният им брой през онова време(1970-1990). Ще питам в понеделник, ако се сетя
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  4. #4
    мерси, че ме светна И на мен ми беше минало нещо такова през главата за възродителния, ама мислех че той засяга повече турците.. Иначе за циганските махали миналата седмица гледах някаква словачка говореше как в Словакия около циганските махали дигали стени - те циганите пак могат да си излизат, но зад тези стени могат да си правят каквото си искат.. и от цялата работа били доволни и словаците, че циганите са по-изолирани и самите цигани, че словаците няма да им се месят..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си