- Форум
- По малко от всичко
- Кофата
- Бихте ли гласували срещу 100 лева? Дори и да не сте 18+?
И после те намират и ти чупят кракатаПървоначално написано от Oldschool
![]()
Все ще има някакъв начин да разберат,не са толкова прости да си дават парите без да са сигурни,че ще гласуваш за тях.Първоначално написано от Oldschool
"Микробуса беше паркирал във вътрешна уличка, между панелен блок и няколко порутени бараки. В него имаше двама мургави мъже и младо момче с бяла кожа, сини очи и ниско нахлупена бейзболна шапка. Момчето ми подаде малък фотоапарат, и ми обясни какво да правя. След попълването на бюлетините, ги разстилам една до друга, като попълнените квадратчета да са в една линия. От около 50см. над тях правя снимка. Няколко пъти ми повтори, на фотоапарата нищо да не пипам, всичко било нагласено. Тръгнах към избирателната секция, а зад мен тръгна единият от двамата мъже от микробуса. Влязох в избирателната секция, през витрините видях, че ескорта ми е седнал на пътния бордюр и пуши цигара. Подадох личната си карта изчаках да ме намерят в списъка. Получих три сгънати и подпечатани бюлетини. Влязох в тъмната стаичка, разгънах бюлетините и намерих поръчаните ми номера. Отбелязах ги с хиксче, подредих бюлетините както ми каза момчето и направих снимка. След като излязох от тъмната стаичка подадох бюлетините за печат и ги пуснах в две отделни урни. Върнаха ми личната карта, казах довиждане и излязох. Тръгнах обратно към микробуса, следван по петите от моя мургав антураж. Когато стигнахме микробуса подадох на русото момче фотоапарата, то го закачи към лаптоп, прави нещо и каза „ОК“. Тогава другият мургавел ми подаде плик. Погледнах в плика – имаше 50лв. както се бяхме уговорили.
много си зависи от положението на хората, оправдавам ги !
Mr. Makaveli tell me to ride and I'ma ride..
Ето че си има схема как да разберат дали си си продал гласа или не.Първоначално написано от Bianc0
Всички вие, които искате да си продавате гласовете... вие сте нещастници :>
I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
I look up to hear myself saying,
Baby, too much I strive, I just ride
За 100 лева ще продам и брат си, който и без това е тъп метъл и няма полза от него.
А след снимката все едно не можеш да направиш бюлетината невалидна, а?
точно това щях да пиша. Драскаш две черти на бюлетината и си готов.Първоначално написано от Oldschool
ваУ рокс
Grell
Питахте как се доказва, че си гласувал за когото са ти казали.А че можеш после да я направиш невалидна си е ясно.
А за чий ти е невалидна бюлетина пък? Да покажеш, че нямаш глас ли?
За едните 100лв.
Не ми се спори с вас, вие явно си имате някакви възгледи, с които аз не съм съгласна, но не виждам как мога да ви убедя, когато вие гледате толкова материалистично на нещата.
Но моите виждания са, че 100лв. изобщо няма да ви оправят живота. Бедността не е оправдание за да си продадеш гласа. Тия 100лв. за нищо няма да ти помогнат - това значи да ги изпиеш за една вечер, да си купиш нещо красиво за един път, или пък да си платиш тока за един месец? Но това не значи, че следващите месеци и 4 години безумно управление ще ти е по-лесно да си плащаш тока или пък ще си по-богат и пр.
Да си продадеш гласа значи да гледаш в много краткосрочни планове - едни 100лв. един път. А цели следващи 4 години мизерия и липса на просперитет.
Изобщо няма кяр от тия пари.
Но няма смисъл да ви убеждавам - ако манталитета ви е продажен, такъв ще си остане с и без моите нравоучения. Още от турско ви е така, затова въстанията са пропадали, затова Левски е обесен и пр. - заради продажността на единици подобни на вас, които са пеели всичко на турците срещу пари. Сега е подобно.
Българското общество очевидно е от овце, които нямат нищо против да ги стрижат ли, стрижат... Защо да имат съвест и да гласуват по разум (не казвайте, че няма за кого), когато може за 100лв. да им дадат залъгалка (еднократна) и да им наврат тапа в гъза и лепенка на устата за 4 години напред.
I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
I look up to hear myself saying,
Baby, too much I strive, I just ride
Силни думи, но идват от устата на някой, който не е бил обезверен от глад, студ и немотия. Затова и обикновено нравоученията нямат стойност, защото идват от устите на презадоволените и кънят глухо в ушите на нямащите.
Да бе, веднага ме окачестви като презадоволена и глезена.
Не ме знаеш каква съм, ама хайде да вкарваме определения.
А ти как ще ме убедиш, че едно обезверено от глад семейство ще се оправи от 100лв, еднократно дадени само по време на избори?
Следващите месеци по-лесно ли ще го кара?
Как ще ми обясниш, че млади, прави, здрави хора (включително хора, които познавам и знам, че не са зле финансово) са готови да си продадат гласа? Нито са бедни, нито са окъсани.
Каквото и да ми говориш 100лв няма да оправят живота на никого. Поне да ви даваха с още три нули отзад, за да звучи правдоподобно, ама уви.
Трябва да се гласува със СМИСЪЛ, разумно, а не емоционално. Щото Окей, някой беден човек например дава гласа си за мутрата Марешки (конкретно за Варна) заради едните 100лв. Марешки печели на балотажа (няма да се учудя изобщо!). През тея 4 години мутрата си прави голф игрища, купува си още състезателни коли и парадира с богатството си - както и досега е правил, а беднякът е пръст (или к*р, не се знае) в уста. И положението му няма да се оправи. Ще се оправя само през 4 години по време на избори - keeewl.
Няма никакво оправдание за това да не гласуваш по съвест и убеждения. За мен няма.
I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
I look up to hear myself saying,
Baby, too much I strive, I just ride
Не разбра ли като казах .. само за да прецакам копелетата. Смисъл.. колкото и малко да ги прецакам ги прецаквам. Мен тва ме крепи, защото никой няма да ги накаже тях, защото държавата е тяхна...
ваУ рокс
Grell
Когато нямаш за един хляб - 100 лева са цяло богатство. А на празен стомах лесно се загърбват идеи и принципи.
Затова и накрая остават моралните съдници, които дават посягат към нашата съвест. И всичко опира до това, че не искаш еди кой си да е кмет, защото много крадял и правел далавери. Защото лицето х е различно от лицето у и от чешмите по главната ще текнат реки от мед и масло. Само ако лицето х обаче спечели мястото, което злия и порочен у е узурпирал на цената на изнудвания, измами и купуване на гласове.
Мдам,
май е ясно защо хората предпочитат да вземат 100 лева на ръка и да не се притесняват кой измамник ще краде, защото последното е неизбежно. Или поне докато някой от моралистите не вземе и да подкрепи думите с дела, започвайки да изобличава всички далавери, да завежда дела и т.н.
Така е, но има хора които крадат и крадат, има и такива, които освен, че се наяждат хубавичко, поне правят нещо полезно за хората си. Например кмета на Аксаково (ако е презибран, де) - наял се е човека доста, но е открил много нови работни места на съгражданите си, оправил им е улиците и пр. Има си хора, които освен, че крадат, правят нещо позитивно за народа си.Първоначално написано от Oldschool
А да чакаш някой моралист, или пък който и да е, да подплати думите си с действие - ето това е пълна апатия и отново чакане някой да ни оправи нещо си там. Все едно чакаш някой Месия да дойде и да почне да раздава справедливост. Доста българи чакат някой Месийоподобен. Затова не гласуват за Светльо Витков, който не е дал и едно обещание и с "майтапчийската" си кампания прикани ние сами да вземем нещата в ръце. Но да, ти си чакай някой да дойде и да си подплати думите в действия. Това няма да стане като бездействаш и продаваш гласа си на доказани мутри за 100лв, а като гласуваш съвестно за най-нормалния и деен кандидат от града ти - такъв има. Или ако щеш пак да е мутра, но да си е вършил работата.
Изобщо не се съгласявам с мнението ти, няма и да го направя.
Нищо велико не е постигнато с апатия, с чакане, с песимистично отношение "При всеки ще е едно и също". По принцип би трябвало да се гласува по смисъл, по съвест. Така трябва да се прави.
Не ми се навлиза в дискусии, дето не са по темата. Въпреки всичко ще го направя! - да, и аз се възмущавам как може едни да имат много, а други - малко. Не е честно едни да са скъсани, да се чудят как да вържат двата края, а другите да ги гледаме по телевизията в скъпите коли и лъскавите костюми - с нищо не са по-заслужили от нас, българите. Може да се каже, че социалистическата идея ми допада, въпреки че все още съм млада и имам още много да дооформям политическите си виждания.
Впреки това не мисля че една промяна към единство и поне относително равенство (да няма толкова бедни) ще се осъществи като масово си продаваме гласовете именно на тия костюмирани мутри и се превръщаме в продажнициВинаги има и по-добър избор. Избор, който трябва да направим съзнателно - избор за самите нас. А не избор, който е купен и изманипулиран.
I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
I look up to hear myself saying,
Baby, too much I strive, I just ride
Да, продавам гласа си за 100лв , то така или иначе ГЕРБ печелят, а аз съм за тях.
Девет кули дзидини,
девет враке железни.
Никой немой да отоври
да прерила, ей ей...
Зад високи дзидини
девет темни одаи
едно сърце те люби
заплетено, ей, ей...
Предполагам бих гласувал освен ако не е за ДПС... Така или иначе разликата в гласовете дори да е 1% това ще са хиляди гласове, така че няма голямо значение моя глас... Аз ако не гласувам другите така или иначе ще си гласуват![]()
а и 2ро-принципно не ме ебе кой ни управлява същия хуй е, при ндсв беше едно, при бсп същото и при герб пак е същото, не усещам да са променили живота ми с нещо
Първоначално написано от machoka
neeDaBosSПървоначално написано от dirtyyy