.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938

    Абе според вас...

    Дойде ми една идея ама като питах в един друг форум ме наспамиха с негативни рейтинги и получих само два отговора за два дена (при това неадресиращи темата, а колко съм лош) и не мога да разбера защо (при това съм откровен), та искам вас да питам.

    РЕлигиозни, нерелигиозни няма значение, интересно ми е какво мислите по този въпрос:


    Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

    Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

    Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

    И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!



    Не е ли това готино според вас а?

  2. #2
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 006
    В сектата на Муун няма да те карат да вярващ в такива неща и те съветвам да се преместиш при тях.

  3. #3
    Супер фен Аватара на filmimilmi
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    1 334
    Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...

  4. #4
    Ако беше така направо щях да свърша директно...
    Макар и аз съм си го мислил това
    Но историята трябва да се закодира, не да се променя...
    Im back...

  5. #5
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    За мен в историята не присъства думичката "ако"... Не че това с Адам и Ева и т. н. е история или нещо, което така или иначе се е случило. Просто нещата са такива, каквито са, няма "ами ако беше еди как си, к'во щеше да стане"...

  6. #6
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259

    Re: Абе според вас...

    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

    Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

    Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

    И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!



    Не е ли това готино според вас а?
    никак не е "готино" някой да бъде разпънат на кръст, може да бъде ужасно мъчително, дори и ако този някой е Исус, защото съвсем ясно се вижда от четирите евангелия че Той доста е страдал от разпятието

    "А около деветия час Исус извика със силен глас: Или, Или, лама савахтани? сиреч: Боже Мой, Боже Мой, защо си Ме оставил?" Майте 27: 46

    ако разпятието е било безболезнено за Него то тогава Той едва ли щеше да вика от болка призовавайки своят Небесен Отец да му помогне

    друго нещо е че преди идването му тук на земята преди около 2 хиляди години, Той още не е имал власт да го направи и затова се е явил чак после иначе щеше да го направи още преди примерно 4-5 хилядолетия, и това е написано/обяснено тук:

    "Казвам още: До тогаз, до когато наследникът е малолетен, той не се различава в нищо от роб(т.е. той не се изявява докато все още не е превъзмогнал), ако и да е господар на всичко, но е под надзиратели и настойници(т.е. но е без пълната власт) до назначения от бащата срок. Така и ние, когато бяхме малолетни, бяхме поробени под първоначалните учения на света(т.е. под верчески(-те)/духовни(-те) неправди/беззакония); а когато се изпълни времето, Бог изпрати Сина Си, Който се роди от жена, роди се и под закона, за да изкупи ония, които бяха под закона, та да получим осиновението." Галатяни 4: 1-5

  7. #7
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Aми сигурно, какво очакваш да отговоря, при положение, че ми е все едно.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  8. #8
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от NomNomNom
    Aми сигурно, какво очакваш да отговоря, при положение, че ми е все едно.
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    интересно ми е какво мислите по този въпрос:


    Според теб по-добре ли е, има ли очевидни пречки и тн. Причината е че ми хрумна и бих желал на моменти да имам определена контра за конкретен аргумент. Толкова, chill out.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  9. #9

    Re: Абе според вас...

    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4
    Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

    Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

    Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

    И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!
    Защото, когато Бог е създал Адам и Ева, и още преди да съгрешат Бог им е казал: "И благослови ги Бог, като им рече: плодете се и множете се, пълнете земята и обладайте я и господарувайте над..... всякакви животни ......". Но със сигурност има и други причини.

  10. #10
    Супер фен Аватара на Shturrrche88
    Регистриран на
    Aug 2011
    Град
    Давай надолу по Рожен, плетох рими, вдигах вежда, май е време вече да си ходя във Надежда...
    Мнения
    1 108
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...
    Това мнение ми хареса Просто Бог е бил предвидлив-знаел е, че яко ше се насерем, само да ни обхване еволюцията и разврата и ще трябва да прати изкупителна жертва в девствена утроба.

    И тук на Дунав и на Волга, край Вардар и при Кавказ, с кръвта си българска сме горди, светлик тъй древен грее в нас!

  11. #11
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цвети си смени аватаро в моя чест!

    Беден малък, толкова съм го афектирал със сатанизма си
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #12
    Аватара на LadyDaisy
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Гората на Сенките
    Мнения
    133
    Цитирай Първоначално написано от filmimilmi
    Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...
    Малко на раздвоение на личността ми бие тука.... Как ще си си сам баща на себе си!? Ааааааа, мене нема да ме правите на луда!
    Разбирам човек да си вярва, заото има нужда, но да тръгне да убеждава другите, че това е истина..... Жалко и смешно!
    Светлината мисли, че е по-бърза от всичко, но греши. Без значение колко бързо пътува тя, тъмнината винаги е там първа и я чака...

  13. #13
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Ако цапа и мирише.

  14. #14
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    На мен лично би ми било по готино ако аз съм божество.

  15. #15
    Драмата нямаше да бъде така голяма, ако първото им дете беше Иисус. А и така скъпата на всички Библия щеше да е доста по - малка по обем. XD
    "You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

  16. #16
    Фен Аватара на MakaronUduSHvaCH
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    мЕДЕН рУДНИк квЪртал "жИлязКовУ"
    Мнения
    263
    Тук е мястото да се намеся и да кажа, че добре са те наспамили в другия форум, и са те разпнали виртуално в интернет пространството
    Spam Team !
    "сУфийСко Чадо"
    "Нашо моНче "
    "Пред винкелО всички сме равни!"
    "Баба Диско Парти"!
    "Дръмката!" (За кой-т не знаЕ к'Во е да дерзай)
    "Тролизъм" (Форумно-Селско-Диалектно наименование на СПАМ).
    "На бай Тико внук му" -
    "Животът е компот ,в които всеки се бори за сливата"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си