.
Отговор в тема
Страница 11 от 12 ПървиПърви ... 789101112 ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 277
  1. #251
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    ^
    ами не знам, на мен този телефонен номер винаги ми отговаря, по някога не точно по начина, по който съм искал, но след време като се обърна назад виждам, че всъщност ми е отговорил и то дори ми е отговорил по-добре отколкото аз съм искал, и му благодаря.
    А по някога след време съм виждам, че това което съм искал всъщност е било голяма грешка и благодаря, че не ми е било дадено, когато съм го искал, а тогава ми е бил даден друг отговор, който в крайна сметка се е оказал че ми е бил още по-полезен..
    Последно редактирано от defender : 01-20-2012 на 14:52

  2. #252
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Mи на мен ми казва че се опитвам да набера несъществуващ номер.

    Че и честно казано това че някой набира съшия номер, обръща ми гръб и започва да говори не ми помага много



    То и тези говорят "по телефона" уж.

    То и други хора по същия телефон говорят с "друг" учен уж (да го наречем "Аллах" примерно?)

    А пък от телефонната компания казват че те всъщност не говорят с никого:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Glossol...c_explanations

    http://www.bradyns-blog.com/2011/06/inyourhead.html

    ами се правят.

    Не само това ами и те всъщност акомодират това:

    http://www.youtube.com/watch?feature...LK-Z1MM#t=247s

    Доста добре известно психологическо явление между другото - confirmation bias

    Едно към едно го описваш
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #253
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ами и аз съм виждал хора, които се акомодират към човешки неща и пристрастия, но накрая им писва и не издържат.
    Докато тук акомодирането не е от човешки величини, дори става саможертвено.
    Последно редактирано от defender : 01-20-2012 на 15:15

  4. #254
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    lol, под акомодира се разбира селективно забравяне - за'тва и дадох този човек за пример.

    Сигурен съм и че ти си така...

    Спомни си.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  5. #255
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  6. #256
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ...
    Добре, бе, тия неща не трябва ли да са духовни? Като ония, дето са се потапяли в ледени води, самобичували и така нататък, за да могат да изживеят такива болки, мъчение и унижение, каквито Иисус е изпитал когато са го били и разпнали. Това ли фактически иска Иисус от нас? (да не помислите че съм християнка с тия приказки, говорим за християнската вяра и разбирания.) За това ли е умрял на кръста? Не е ли нещо друго много по-важно за него? Тези ритуали ги правят хората заради себе си, заради своите човешки, плътски разбирания и според мен могат единствено да те заслепят и отдалечат от духовното!

  7. #257
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    никъде в Библията не се препоръчва "духовност", дори там никъде няма такава дума(имам предвид в стандартните издания на Библия до 1940г.), защото Бог не е просто дух но Любов т.е. всякакво Добро отношение към човеците/одушевените, но понеже Той е невидим за нас и затова е посочван с думата "Дух", но когато се говори за Св. Дух се има предвид Любов а не духовност, защото духовността може да бъде пълна с всякакви видове и форми на неспасението и погибелта, защото тя не е така явна както явните неща понеже е дух, докато Любовта е нещо сигурно, разбира се всичко това се има предвид относно/в верческото/духовното следване на човека, който е поел по пътя на вярата/духовността, понеже освен че в вселената има Бог, който е невидим защото е Дух, има и дявол, който също е невидим, защото той също е дух, и така поради тези фактори духовността се оказва несигурна сама по себе си, защото може да се окаже съставена от всякакви сатанински духове/невидими сили и то без да бъде достатъчно явно за онези, които я следват, докато Любовта е съвсем явна, когато човек обича другите човеци/одушевени, ето защо е писано че "Бог е Любов"(1 Йоаново 4: 7-21), но никъде не е писано че Бог е духовност

    "След това видях друг ангел, който слизаше от небето, имайки голяма власт; и земята се просвети от неговата слава. Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великият Вавилон(т.е. човешката религия/духовност) и стана(т.е. понеже се оказ(в)а че е) жилище на бесовете(т.е. на главните духове на "тъмнината"), свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица(т.е. духовна възвишеност); защото всички народи пиха от виното(т.е. всички народи се оказаха поразени от неправедната съдба) на нейното разпалено блудствуване(т.е. верческо/духовно беззаконие), и земните царе(т.е. и земните духовници) блудствуваха(т.е. беззаконстваха) с нея, земните търговци(т.е. земните вярващи) се обогатиха от безмерния й разкош. И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й; защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди." Откровение 18: 1-5
    Последно редактирано от npp : 01-20-2012 на 19:57

  8. #258
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    ^Оох, как свободно си тълкувааш!!! Много добре ме разбра кво имам предвид под "духовно". Ебаси съчинените небивалици! Къде намесваш Вавилон и блудницата не знам, но говориш големи глупости! Под "блудницата Вавилон" се разбира действителен град, и тези рога, глави и звярът имат своите значения! Това е действителност, специално за тая част от Библията съм повече от убедена че е истина, макар и да не вярвам в бог, има си обяснение как е включена в нея. Земните търговци са си земните търговци, не вярващи, царете са си владетели, падналия Вавилон си е "паднал", ВЕЛИК град. КАК МОЖЕ ТАКА СВОБОДНО ДА СИ ТЪЛКУВАШ НАПИСАНОТО?!?

  9. #259
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    1. нпп ти какво точно свидетелстваш и в какво точно с изразява твоята свидетелска дейност?
    2. нпп с какво един свидетел се различава от един обикновен християнин?

  10. #260
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    ^Оох, как свободно си тълкувааш!!! Много добре ме разбра кво имам предвид под "духовно". Ебаси съчинените небивалици! Къде намесваш Вавилон и блудницата не знам, но говориш големи глупости! Под "блудницата Вавилон" се разбира действителен град, и тези рога, глави и звярът имат своите значения! Това е действителност, специално за тая част от Библията съм повече от убедена че е истина, макар и да не вярвам в бог, има си обяснение как е включена в нея. Земните търговци са си земните търговци, не вярващи, царете са си владетели, падналия Вавилон си е "паднал", ВЕЛИК град. КАК МОЖЕ ТАКА СВОБОДНО ДА СИ ТЪЛКУВАШ НАПИСАНОТО?!?
    ето подобни думи и от старият завет:

    "Как стана блудница верният град(т.е. как вярата се оказва че е верческа/духовна неправда), Който беше пълен с правосъдие(т.е. която беше пълна с Любов)! Правда обитаваше в него(т.е. в нея), а сега - убийци(т.е. а сега разни видове и форми на неспасението и погибелта). Среброто(т.е. словото) ти стана шлак(т.е. безполезно); Виното(т.е. благодатта) ти се смеси с вода(т.е. с упадък)." Исая 1: 21-22
    Последно редактирано от npp : 01-20-2012 на 20:34

  11. #261
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    1. нпп ти какво точно свидетелстваш и в какво точно с изразява твоята свидетелска дейност?
    2. нпп с какво един свидетел се различава от един обикновен християнин?
    ако имаш предвид Свидетелството на Божието Слово, просто когато истинският Господ Бог реши да Го свидетелствува чрез мен, тогава Той просто ме повежда и започва да Го свидетелствува чрез мен, а пък аз съм просто наблюдател на онова, което Той прави чрез мен, за християните от християнството незнам, защото съм срещал и праведни такива, но е имало и лиги - може би просто моментно състояние, незнам, да се Надяваме
    Последно редактирано от npp : 01-20-2012 на 20:45

  12. #262
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ако имаш предвид Свидетелството на Божието Слово
    добре, ти казваш свидетелство на Божието слово - а какво точно му свидетелстваш на Божието слово, какво имаш предвид под думата "свидетелство"

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    тогава Той просто ме повежда и започва да Го свидетелствува чрез мен
    какво имаш предвид под "Той ме повежда", какво представлява това "повеждане".

  13. #263
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ето подобни думи и от старият завет:

    "Как стана блудница верният град(т.е. как вярата се оказва че е верческа/духовна неправда), Който беше пълен с правосъдие(т.е. която беше пълна с Любов)! Правда обитаваше в него(т.е. в нея), а сега - убийци(т.е. а сега разни видове и форми на неспасението и погибелта). Среброто(т.е. словото) ти стана шлак(т.е. безполезно); Виното(т.е. благодатта) ти се смеси с вода(т.е. с упадък)." Исая 1: 21-22
    Ама няма тоест, бе, няма тоест! Не си тълкувай думите по такъв начин! Специално за града това са абсолютни глупости, удивлявам се че християнин не е запознат с това какво представлява Вавилон и как си тълкуваш думите от Откровение!

  14. #264
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    ама ти не знаеш ли, той каза, че не е християнин, а езичник свидетел на Бог.

  15. #265
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    добре, ти казваш свидетелство на Божието слово - а какво точно му свидетелстваш на Божието слово, какво имаш предвид под думата "свидетелство"
    с това изречение още повече заприлича на фарисейски прозелит

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    какво имаш предвид под "Той ме повежда", какво представлява това "повеждане".
    истинският Господ Бог Си знае, аз въобще не знам как Го прави, но не ми и трябва да знам повече отколкото Той ми дава да знам, а и самият аз нищо не знам

    "не се безпокойте, и не думайте: Какво ще ядем? или: Какво ще пием? или: Какво ще облечем? (Защото всичко това търсят езичниците), понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Неговото царство(т.е. Неговата Любов) и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави." Матей 6: 31-33
    Последно редактирано от npp : 01-20-2012 на 21:13

  16. #266
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Хаха, не знаех, ами да си почита езическите божества тогава, щото като гледам не го бива в свидетелствуването!

  17. #267
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    "не се безпокойте, и не думайте: Какво ще ядем? или: Какво ще пием? или: Какво ще облечем? (Защото всичко това търсят езичниците), понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Неговото царство (т.е. Неговата Любов) и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави." Матей 6: 31-33
    Откровение 22
    18 Аз свидетелствувам на всекиго, който слуша думите на пророчеството в тая книга: Ако някой притури на тях, Бог ще притури върху него язвите, написани в тая книга,

  18. #268
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Ама няма тоест, бе, няма тоест! Не си тълкувай думите по такъв начин! Специално за града това са абсолютни глупости, удивлявам се че християнин не е запознат с това какво представлява Вавилон и как си тълкуваш думите от Откровение!
    че какво общо има някакъв си ръкотворен от невярващите/нерелигиозните/неокултистите град, след като Библията е Писание за вярата, а не за работите на невярващите/нерелигиозните/неокултистите?!, нали важното в вярата е тя да не бъде погрешна но да бъде правилна

  19. #269
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Откровение 22
    18 Аз свидетелствувам на всекиго, който слуша думите на пророчеството в тая книга: Ако някой притури на тях, Бог ще притури върху него язвите, написани в тая книга,
    има се предвид ако някой изопачи думите свидетелствувайки верческа/духовна неправда/заблуда - ето един пример за това:

    "Тогава дойдоха при Исуса фарисеи и книжници(т.е. неправедни духовници и теолози) от Ерусалим и казаха: Защо Твоите ученици престъпват преданието на старейшините? понеже не си мият ръцете, когато ядат хляб. А Той в отговор им каза: Защо и вие заради вашето предание престъпвате Божията заповед? Защото Бог каза: "Почитай баща си и майка си"; и - "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви". Но вие казвате: Който рече на баща си или майка си: Това мое имане, с което би могъл да си помогнеш, е подарено Богу, - той да не почита баща си, [или майка си]. Така, заради вашето предание, осуетихте Божията дума. Лицемери! добре е пророкувал Исаия за вас, като е казал: - "Тия люде [се приближават при Мене с устата си, и] Ме почитат с устните си; Но сърцето им далеч отстои от Мене. Обаче напразно Ми се кланят, Като преподават за поучения човешки заповеди"." Матей 15: 1-9
    Последно редактирано от npp : 01-20-2012 на 21:26

  20. #270
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    добре, ти казваш свидетелство на Божието слово - а какво точно му свидетелстваш на Божието слово, какво имаш предвид под думата "свидетелство"
    с това изречение още повече заприлича на фарисейски прозелит
    Ами то Божието слово вече е засвидетелствано от Апостолите, ти какъв се явяваш, да не би Бог да те е направил някакъв съвременен Апостол

  21. #271
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    че какво общо има някакъв си ръкотворен от невярващите/нерелигиозните/неокултистите град, след като Библията е Писание за вярата, а не за работите на невярващите/нерелигиозните/неокултистите?!, нали важното в вярата е тя да не бъде погрешна но да бъде правилна
    Моля ти се, говорим за Откровение, а ти приказваш врели и некипели! Просвети се.

  22. #272
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Откровение 22
    18 Аз свидетелствувам на всекиго, който слуша думите на пророчеството в тая книга: Ако някой притури на тях, Бог ще притури върху него язвите, написани в тая книга,
    има се предвид ако някой изопачи думите свидетелствувайки верческа/духовна неправда/заблуда
    не, има се предвид ако някой добави някакви негови си думи към словото - както ти го правиш със скобите

  23. #273
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами то Божието слово вече е засвидетелствано от Апостолите, ти какъв се явяваш, да не би Бог да те е направил някакъв съвременен Апостол
    аз съм просто най-обикновен човек, но истинският Господ Бог не е човек, за Него всичко Добро е възможно, докато в сравнение с Него аз съм едно нищо и един никой

  24. #274
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    не, има се предвид ако някой добави някакви негови си думи към словото - както ти го правиш със скобите
    това в скобите са само разяснения/пояснения относно духовните думи на Библията, защото библейските думи са много специфични и по принцип смисълът им е различен от онзи в тълковните речници и въобще речниците като цяло - библейските са духовни понятия

  25. #275
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    ок, ама лошото е, че 90% от тези твой разяснения не са правилни и са верческо/духовно беззаконие

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си