.
Отговор в тема
Страница 2 от 12 ПървиПърви 123456 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 277
  1. #26
    Повече от фен Аватара на evropeiski
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    445
    Цитирай Първоначално написано от TheMightyNadenica
    Между тези неща има голяма разлика! За да намериш отговора...първо трябва да знаеш въпроса!
    Добре де, сигурен съм, че ме разбираш какво искам да кажа, не се прави

  2. #27
    Цитирай Първоначално написано от evropeiski
    Цитирай Първоначално написано от TheMightyNadenica
    Между тези неща има голяма разлика! За да намериш отговора...първо трябва да знаеш въпроса!
    Добре де, сигурен съм, че ме разбираш какво искам да кажа, не се прави
    Цитирай Първоначално написано от TheMightyNadenica
    За да намериш отговора...първо трябва да знаеш въпроса!
    Im back...

  3. #28
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Взема да се изкажа по темата.

    Чел съм един, два гримуара интересни четива, не че стават за практическа употреба.

  4. #29
    Доказано е че човешкият мозък работи на 10% а (при Айнщайн е работил от интервала 12-15%). Екстрасенсите са хора с по-голям процент активност на мозъка и се проявяват разни екстри при тях

  5. #30
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    ^
    Това са глупости, кога е било ''доказано''?

    http://en.wikipedia.org/wiki/10%25_of_brain_myth

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от darcomec Виж мнението
    Екстрасенсите са хора с по-голям процент активност на мозъка и се проявяват разни екстри при тях
    Дори и тези екстрасенси и да имат наистина някакви способности, то те не са от Бога, сещай се тогава от кой са. А щом са от него, сещай се каква му е целта и дали е за добро за човека? Отговора е - Не, не са за добро.
    Последно редактирано от cvetemoe : 12-22-2011 на 07:26
    "Истина, истина ти казвам: ние говорим за това, що знаем, и свидетелствуваме за онова, що сме видели..." (Иоана 3:6)

    Защото писано е: "ще погубя мъдростта на мъдреците и ще отхвърля разума на разумните".
    Де е мъдрецът? де е книжовникът? де е разисквачът на тоя век? Не обезуми ли Бог мъдростта на тоя свят?

  7. #32
    1. Вярвате ли в екстрасенси и врачки? Какво ви е мнението за тях? Да , вярвам .. Имат дарба и в повечето случаи познават работи за живота на хората
    2. Вярвате ли в магии и страх ли ви е от тях (някой да не ви направи магия) и как се предпазвате? Вярвам в магии , но ме е страх да направя защото попринцип магиите не са хубаво нещо и може животът да се обърне срещу теб и да ти се случват нещастия .. още повече ме е страх ако някой ми направи .. ! Не знам как да се предпазя !!


  8. #33
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от cvetemoe Виж мнението
    Дори и тези екстрасенси и да имат наистина някакви способности, то те не са от Бога, сещай се тогава от кой са. А щом са от него, сещай се каква му е целта и дали е за добро за човека? Отговора е - Не, не са за добро.
    За кой бог говориш по точно: Ел, Яхве или Йешуа(Йехошуа) Бен Йосиф?

  9. #34
    ^ то има само един истински Бог - Иисус Христос!
    "Истина, истина ти казвам: ние говорим за това, що знаем, и свидетелствуваме за онова, що сме видели..." (Иоана 3:6)

    Защото писано е: "ще погубя мъдростта на мъдреците и ще отхвърля разума на разумните".
    Де е мъдрецът? де е книжовникът? де е разисквачът на тоя век? Не обезуми ли Бог мъдростта на тоя свят?

  10. #35
    Повече от фен Аватара на Meoww
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    485
    Вярвам в екстрасенси. Относно магиите...мисля, че всичко е до психическата нагласа на човек. Ако вярваш в магиите, и мислиш, че ти е направена магия- човек се сдухва и му се случват кофти неща, но ако не вярваш, и си позитивно настроен, не се поддаваш, мисля, че не могат да ти навредят... Това е моето мнение.

  11. #36
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938

    Talking

    Цитирай Първоначално написано от cvetemoe Виж мнението
    ^ то има само един истински Бог - Иисус Христос!
    Толкова сте смешни християните като започнете да наричате Йешуа Месията разни езически титли и грешни имена

    Сега сигурно и ще кажеш че е роден на 25-ти декември, вместо късната пролет/ранно лято и съвсем ще се станеш за посмешище

  12. #37
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Чудя се на колко ли християни не им е ясно че същност почитат слънцето?!

  13. #38
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ Ако визираш глупостите от лайното зайтгейст грешиш. Хелиотеизма има някакви белези в религията, но е като да кажеш че всъщност почитат германските богове, понеже коледните дървета (спрямо които библията казва че са езични и еретични, лол) и великденските яйца са взети директно от техните празници
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  14. #39
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Визирам приближаващия празник, преди бях попаднал на една езическа религия. Празниците съвпадат а в директен превод техният празник се нарича рождение слънчево.
    А и съм чувал че в християнството били преплетени главно три култа:лунния, слънчевия и сатурновия.

  15. #40
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Че то почти всички религиозни празници са свързани с някакви астрономически явления (незнайно защо, сигурно съвпадение просто). Не се обърквай от имена така. А отностно лунния култ - по-скоро исляма. Не съм попадал никога на такава информация за християнството. За римското влияние знам адски малко та няма да коментвам
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  16. #41
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Интересно ми е къде си попаднал на името Йешуа, понеже аз попаднах на него докато четях един грумуар, а там бе споменато като истинското име на Христос.

  17. #42
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Пффф, това беше смешно. Не става въпрос за някакво херметическо, окултно знание. В трябва да напишеш "Jesus" в уикипедия само и втория параграф от страницата е за етимологията на името.

    Исус е българската транслитерация на латинското Йесус, което е транслитерация на гръцкото Иисус, което е транслитерация на оригиналното еврейско име Джошуа/Йешуа.

    Същото и с Христос - просто гръцкото наименование на еврейската дума "месия" (която я имаме и ние в същия смисъл и произнасяне) - спасител/вестител.

    По-готино е с Иисус от Назарет. В случая става въпрос за грешна интерпретация на хомоним със смисъл подобен на месия/спасител/вдъхновен. Най-малкото че "градът" Назарет е по-стар от новия завет, а на негово място според археолзи не е имало гигантския храм и хълм и град от библията, а някакво абсолютно микро селце





    Пет минутки уики майна, нищо необикновенно.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  18. #43
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Писанието е от 15ти век мисълта ми е че още тогава някои са се забавлявали с глупостта на хората, но ти пак избърза и не ми хвана мисълта.

    А иначе предположих че си разбрал от нета, просто ми бе интересно дали не бъркам.

  19. #44
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Ако не съм се изказал правилно се извинявам!

  20. #45
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Оу, confusion значи. Сори. За какво става въпрос?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  21. #46
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Извинявам се за късния отговор, тъкмо изтрезнях и видях че коледа минала, но пък ми остава нова година. Надявам се алкохола да неми пречи на трезвата преценка докато пиша.

    Та по темата: мисълта ми бе че понякога в подобен род книги са извадени и някои кирливи ризи на религията.

  22. #47
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Гандалф е прав, научно доказано е че Исус е роден някъде в края на пролетта или началото на лятото, за месец не мога да кажа защото има различни предположения, но е все около това време.

  23. #48
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Аз пък съм чул че Исус бил роден септември.

  24. #49
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Исус наистина е роден в края на септември, ако изобщо такъв човек е съществувал !

    По отношение на екстрасенсите - да, има хора с необикновена дарба които виждат отвъд нещата, но шарлатаните преобладават.
    В магии - не , а и зависи какво се разбира под магия, ако восъколеенето и леенето на куршум се счита за магия, тогава да. Като човек който се занимава с восъколеене смятам че плацебо ефекта е възможен, но съм го правила и без знанието на конкретния човек което изключва тази възможност.
    Върху нумерологията нямам големи наблюдения, не ме влече, но това което съм чела повърхностно не ме впечатлило за да вярвам.
    В астрологията обаче вярвам или поне в наталната и синастриалната астрология, астрологическите прогнози обаче не дават толкова голям процент достоверност. Астрологията е субективна като цяло.

  25. #50
    Измислена работа-първо, че всичките тези, които твърдят, че имат някаква дарба, са самозванци. Отделно си има хора, които наистина притежават 'нещо?', но не го използват с цел да припечелват. Kолкото до магиите, тук няма кво толкова да се размишлява, тъй като те са си вид ритуал и има хора, които се занимават с тях. Но нито хора, които се занимават с виждане в бъдещето, нито тези, които практикуват гадания и правят магии, са праведни, тъй като Библията отхвърля тези дейности и ги смята за противохристиянски т.е. те не идват от Бога и всеки, знаещ това, не би тръгнал да се занимава с подобни дейности.
    Умният човек не казва и половината от това, което знае докато глупавия не разбира и половината от това, което казва.
    * http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=398724 *

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си