.
Отговор в тема
Страница 3 от 12 ПървиПърви 1234567 ... ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 277
  1. #51
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    1.Да вярвам.Има доста хора,които се изкарват такива за материални облаги, но има и такива,които наистина имат такива способности. Още повече...даже смятам че може би това е заложено при всеки един от нас.Просто човек трябва да съумее да го отключи.А тези които се представят за такива,но не са просто не за достигнали и трудно ще достигнат до нивото,което им позволява да го отключат.
    2. Нагии може би има ако приемем че съзнанието чрез мисълта може да изпраща положителна или отрицателна енергия към разни предмети,която после да се предава на нароченият обект, но може би колкото по-малък е страхът от тях толкова по силна енергийна бариера изгражда съзнанието на всеки един от нас.

    gandalfepi4 чак вече ме радват твоите атеистически напъни да покажеш аджеба колко материален бил светът ни.
    Първо...ако твоят мозък е 500 грама не обиждай така лошо цялото човечество.Средната големина на човешкият мозък е отколо 1400 грама или 1.4 килограма и има от около 14 до 100 милиарда неврона.Протичат за секунда около 100 000 химични реакции и човек може да използва от 4%до 10% от мозъка си в даден момент. Айнщайн, който се смята от хората за може би най-умният човек, а от някои е смятан дори и за луд(може би,защото с техният капацитет не са успявали да го разберат) е използвал от 12% до 14% от мозъка си. Ти за плацебо ефект, който е вече научно доказан не си ли чувал.Ето това е пак доказателство за силата на мисълта и нематериалното.А при номера със светената вода хем че остават ценни съставки от кръста особено ако е сребърен може би с пълна сила се проявява и плацебо ефекта от вярата.Т.е. на вярващите хора действително помага.А че самозабравили се попове има...това не е изобщо лъжа.

    cvetemoe екстрасенсите не са служители на дявола, а просто хора с по развита мозъчна дейност,която може и да използват за добро и която най-вероятно Бог им е дал и е въпрос да не се "подхлъзнат". Не изпадай и ти като атеистът gandalfepi4 във фанатични крайности.Златната среда е най-добра нали знаеш? А пък има и ена много добра поговорка: "Прекален светец и Богу не е драг.".

    L31h4z не мисли и хората за чак толкова голяма работа че да можем да управляваме животът си...поне засега. Та ние още дори незнаем със сигурност откъде сме дошли и как сме се появили,на къде отиваме и къде се намираме в момента.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  2. #52
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ^ Добре, добре. Сори че с тесногръдата ми и лишена от въображение позиция съм ти направил някакви негативни емоции.

    Пожелавам ти успешно бъдеще като Люк Скайуолкър, Хари Потър, Мерлин или като който там се виждаш.

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #53
    Голям фен Аватара на supersonic0
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    718
    Напълно вярвам в екстрасенсите и то от личен опит, тъй като преди години един такъв ме излекува и от тогава нямам този проблем...

  4. #54
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    ^ Добре, добре. Сори че с тесногръдата ми и лишена от въображение позиция съм ти направил някакви негативни емоции.

    Пожелавам ти успешно бъдеще като Люк Скайуолкър, Хари Потър, Мерлин или като който там се виждаш.

    Добре че има и хора, които НЕ разсъждават като теб,защото в противен случай още щяхме да живеем в пещери и да ядем растения и животни, с които имаме силите да се преборим без подръчни средства и да виждаме само най очеизвадни неща, които ни се предоставят.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  5. #55
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    1.Да вярвам.Има доста хора,които се изкарват такива за материални облаги, но има и такива,които наистина имат такива способности. Още повече...даже смятам че може би това е заложено при всеки един от нас.Просто човек трябва да съумее да го отключи.А тези които се представят за такива,но не са просто не за достигнали и трудно ще достигнат до нивото,което им позволява да го отключат.
    именно отлючването на окултните сетива е първородният грях

    "А змията(т.е. и ето дявола се пръкна/дойде от "тъмнината" и) беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал(т.е. и превъзхождаше по разум всички същества, които Бог беше създал). И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. отвъд) градината(т.е. "дървото" на окултизма/езотериката/йога/ведантизма), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/трансценденталните/йогическите сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете всезнаещи и всемогъщи като самият Бог). И като видя жената, че дървото (привидно) беше добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за умът, но всъщност за "тъмната" област на умът), дърво желателно, за да дава знание(т.е. духовно/"божествено" познание), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните/трансценденталните/йогическите сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от този момент нататък те започнаха да възприемат Божии творения но най-вече земните като греховни, а "забраненият плод" т.е. окултизма/йога като безгрешен/свят/свещен); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(сиреч, неправедна) религия)." Битие 3: 1-7

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    2. Нагии може би има ако приемем че съзнанието чрез мисълта може да изпраща положителна или отрицателна енергия към разни предмети,която после да се предава на нароченият обект, но може би колкото по-малък е страхът от тях толкова по силна енергийна бариера изгражда съзнанието на всеки един от нас.
    ако човек не се страхува от магиите, тогава ако поради това той започне да допуска по-близка среща и взаимоотношение с владеещи магии, така много по-лесно би могъл да пострада от тях, така че, (най-малкото от тази гледна точка) е по-добре да се боиш бягайки от всички такива неща

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    cvetemoe екстрасенсите не са служители на дявола, а просто хора с по развита мозъчна дейност,която може и да използват за добро и която най-вероятно Бог им е дал и е въпрос да не се "подхлъзнат". Не изпадай и ти като атеистът gandalfepi4 във фанатични крайности.Златната среда е най-добра нали знаеш? А пък има и ена много добра поговорка: "Прекален светец и Богу не е драг.".
    верческото/духовното беззаконие има различни степени, например, шаманите и врачките може да се окаже че вършат верческо/духовно беззаконие от ниска до средна степен, задълбочените окултисти от средна до по-висока, йогините/брахмините/гурутата/аватарите до най-висока степен, така че, верческото/духовното беззаконие винаги (си) е малко или много "грях", понеже точно то е и грехът, относно който се говори в цялата Библия, и няма как да бъде препоръчвано, като лично аз не съдя/не осъждам, както и истинските Господ Бог и Светии и досега дълготърпяха в продължение на 5-6 хилядолетия, но все пак по-добре и най-сигурно е ако всеки, който все още върши верческа/духовна неправда да спре да го прави докато все още не е дошъл т. нар. "последен ден" или "свършек", понеже и никой не може да гарантира как ще реагира Бог спрямо онези, които продължават да правят така (до последно)

    фразата "прекалено благ и Богу не е драг" идва от дори до болка познатото на немалко люде старо и неправилно тълкувание на Библията, което за съжаление и до ден днешен все още бе популярно, и това например е от един стих, който се намира в Еклесиаст 7: 16, и той гласи: "Не ставай прекалено праведен, И не мисли себе си чрезмерно мъдър; Защо да се погубиш?", но Соломон никак не е имал предвид че човек не бива да бъде съвършенно Добър/Любящ/Праведен, но че вървящите по пътят на вярата/духовността/религията не бива да следват погрешен модел на праведност, защото някои и до сега следваха вероучения/религии, чиито предания/доктрини/традиции учат на презрение към други хора и на отвръщане на злото с зло, което е абсолютно неправилно в вярата

    "Всеки(т.е. всеки духовник/вярващ), който мрази брата си, е човекоубиец; и вие знаете, че в никой човекоубиец не пребъдва вечен живот." 1 Йоаново 3: 15,

    "Не въздавайте зло за зло или хула за хула, а напротив благославяйте; понеже на това бяхте призовани, за да наследите благословение." 1 Петрово 3: 9

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    L31h4z не мисли и хората за чак толкова голяма работа че да можем да управляваме животът си...поне засега. Та ние още дори незнаем със сигурност откъде сме дошли и как сме се появили,на къде отиваме и къде се намираме в момента.
    да, ние човеците/одушевените сме просто едни марионетки подобно на онези от мъпет шоу, само че все пак за разлика от тях сме одушевени същества/марионетки
    Последно редактирано от npp : 01-14-2012 на 11:00

  6. #56
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Добре че има и хора, които НЕ разсъждават като теб,защото в противен случай още щяхме да живеем в пещери и да ядем растения и животни, с които имаме силите да се преборим без подръчни средства и да виждаме само най очеизвадни неща, които ни се предоставят.
    Разбира се, абсолютно си прав. Както казах, надявам се моята простотия и липса на интелект да не са те погнусили много и успешно продължаване на практикуването на пирокинеза, левитиране, телекинеза, телепатия, призоваване на елементали, демони и духове, астрални проекции, сангвинизъм, прераждания, метаморфози и каквото още се сетиш.

    Ако някой ден започнеш и да правиш клипчета на невероятните си способности ми прати нещо, за да ме затапиш още повече в калта (ако това даже е възможно, имайки предвид колко съм прост и неориентиран)
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  7. #57
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    именно отлючването на окултните сетива е първородният грях
    А дали пък всичко не е въпрос на тълкуване спрямо гледната точка на всеки, а кой е прав не се знае. Аз пък долното го разбирам по съвсем друг начин

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    "А змията(т.е. и ето дявола се пръкна/дойде от "тъмнината" и) беше най-хитра от всички полски зверове, които Господ Бог беше създал(т.е. и превъзхождаше по разум всички същества, които Бог беше създал). И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. отвъд) градината(т.е. "дървото" на окултизма/езотериката/йога/ведантизма), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/трансценденталните/йогическите сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. и ще станете всезнаещи и всемогъщи като самият Бог). И като видя жената, че дървото (привидно) беше добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за умът, но всъщност за "тъмната" област на умът), дърво желателно, за да дава знание(т.е. духовно/"божествено" познание), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните/трансценденталните/йогическите сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от този момент нататък те започнаха да възприемат Божии творения но най-вече земните като греховни, а "забраненият плод" т.е. окултизма/йога като безгрешен/свят/свещен); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(сиреч, неправедна) религия)." Битие 3: 1-7
    Змията е лошото,демонът,дяволът и т.н.Тя е успяла да изкуши Ева да яде от ябълката на познанието,която пък е изкупшила Адам да яде.И те са видяли че светът около тях е бил доста по-различен отколкото са предполагали. Дотогава познавали само доброто, а от останалото не се интересували. Както всъщност в днешно време са бебетата и малките деца. Обаче...новото познание е довело със себе си и познанието че има зло и какво представлява то.Дървото на знанието е всичко, което не знаят Адам и Ева до момента.Колкото повече разбират толкова повече разбират че светът е изграден от добро и зло и понеже злото е част от света и те започват да се изкушават..Или един вид започват да се превръщат като възрастните хора днес. Започват да гледат повече за себе си отколкото за всичко наоколо и колкото повече знаният получават толкова толкова по надменни ще стават. Мотивът за самоунищожението, който и в днешни дни се споменава.Захласнати от постиженията си ние не разбираме как се самоунищожаваме. Това мисля че се има предвид че Бог им е казал че ще умрат ако ядът от дървото на познанието.Голотата на много места включително и в много съновници означава разкритост. Със напарава и слагането на тези листа може би се има предвид че те са започнали да се срамуват да са истински. Прикрили са се т.е. станали са лицемерни, а лицемерието е грях. Само че азз съм учил вероучение някога и знам че тази история не свършва с препаските. Когато Бог забелязал че са оплечени рабрал че са яли от дървото на познанието.Казал им, а те вместо да се покаят започнали да се оправдават и да се обвиняват един друг.Тогава Господ се разгневил и ги пратил на Земята с мъка да раждат децата си и с пот на челото да изкарват храната си. Това навярно е свързано с бедността и болестите и разбиранията че те са ни дадени като наказание от Бога.

    Какво ще кажеш за това:
    Рече Бог: „И ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни.” (Иоан 8:32).

    Да добавя че и колкото по необразован и не знаещ е един човек толкова по податлив е да бъде командван чрез страх.

    Ето например преди време имаше един случай в който талибаните бяха разпространили слух сред населението на Афганистан че върлува много опасен и смъртоносен вирус, който се предава по мобилните телефони и ако говорят или изпращат SMS-и вероятно да умрат е голяма.В резултат на това разговорите намалели драстично, от което телекомуникационната им компания започнала да търпи големи загуби.След около седмица се наложило лидерът им да даде изявление по телевизия убеждавайки ги че нищо такова не може да им се случи,защото е неъвзможно. Но те не знаят. на нас може да ни се стори смешно, но е твърде вероятно и нас някои хора да ни гъбаркат по подобен начин за нещо различно просто защото нямаме знанието за него.

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ако човек не се страхува от магиите, тогава ако поради това той започне да допуска по-близка среща и взаимоотношение с владеещи магии, така много по-лесно би могъл да пострада от тях, така че, (най-малкото от тази гледна точка) е по-добре да се боиш бягайки от всички такива неща
    Ами приеми го като ключ и ключалка.Колкото по-различна е ключалката толкова по трудно ще влезне ключа в нея. Започва да се доказва плацебо ефекта,не се знае каква е силата на мисълта. Ами ако със страхът си ние помагаме и даже увеличаваме силата на тази магия? Ако поради страхът ни сами си правил проблемите като например физическите болки и некомфортности в организма ни, които са си съвсем реални,но всъщност няма никаква причина за тях, а са породени от психическо напрежение или психическа преумора. Дори страхът,злобата,притеснени ето и т.н е почти научно доказано че въздействат за по-лесното образуване на много болести.

    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Разбира се, абсолютно си прав. Както казах, надявам се моята простотия и липса на интелект да не са те погнусили много и успешно продължаване на практикуването на пирокинеза, левитиране, телекинеза, телепатия, призоваване на елементали, демони и духове, астрални проекции, сангвинизъм, прераждания, метаморфози и каквото още се сетиш.

    Ако някой ден започнеш и да правиш клипчета на невероятните си способности ми прати нещо, за да ме затапиш още повече в калта (ако това даже е възможно, имайки предвид колко съм прост и неориентиран)
    Първо не практикувам нищо от посоченото от теб. Смятам че ако ми е писано животът все някога ще ме насочи да го правя или да открия нещо от тези иначе така интересни ми неща. Ако пък не ще си продължа да си живея до края на живота ми докато съм в материалният свят един най-обикновен живот с ако е писано работа,гаджета,купони,скук ,емоции,радост,тъга,здраве, болести,приятли и т.н и т.н.. Иначе пироконеза-честно казано незнам какво е това...може би е нещо като палене на огън с мисълта или...,левитация-дам...готино ще е да си се рея във въздуха без да допирам земята-ако се приеме че материята е енергия в покой както започват да го доказват учените е напълно нормално стига да можем да задържаме достатъчно енергия в покой под нас, а пък мисълта все пак и тя е енергия ,телекинеза-ами и това ми изглежда готино,защо да ствам да си взимам нещо като може и да си го придърпам-невидимо въженце или по-дълга ръчичка от енергия в покой т.е материя ми е напълно достатъчна , телепатия-ух това е готино...винаги съм искал да знам какво си мислят хората-защо пък да не изпратя малко сонарни мозъчни енергийни вълни към тях, които после да ми се върнат и да ми доклдват чрез мисъл и те може да разберат, но нищо де...може пък и да не разберат .призоваване на елементали-звучи интересно, демони и духове-смятам че е опасно,астрални проекции-ей това е много готино стига да е усъвършенствано...даже няма да имам нуждата и от телепорт , сангвинизъм-изобщо си нямам и на идея какво е това, но може пък и да е добро,прераждания-някакси по ми допада мисълта за задгробен живот,метаморфози-защо пък не. И това е готино. Пък като се има предвид че материята както казах е енергия в застои, а телата ни са изградени от материя какво пък ни пречи малко мисловно да и поразбъркаме структурата на тая материя под друг модел. И сещам се сещам се...забрави за пророческите сънища и контролираните сънища. И това е доста готин материал между другото

    И сега ако трябва да съм малко по груб ще кажа. Какво да те затапвам като ти си си затапен поради желанието си да покажеш колко си различен от масата овце навсякъде. Един философ е казал: "Аз знам че нищо не знам", а някои друг може би умен човек е допълнил: "а други и това не знаят".А опък първо и да проимам защо пък непременно да правя клипчета, а пък ако правя защо пък непременно на теб да пратя. Нещо изследване да са достоверни ли ще правиш или...
    Такива хора като теб даже и някои на един метър да им покаже нещо такова ще кажат че е зрителска измама. А пък ако и на 5см от тях им го покаже ще кажат че е илизионистки пример. Когато искаш да видиш нещо може и да ти се стори че го виждаш даже и да го няма,обаче ако не искаш да го видиш може да те праснат и по главата с някоя енергийна тухла, но ти ще си твърдиш че те е прерязала главата просто така че няма смисъл да ти се праща на теб такова нещо и да е реално. Чиста загуба на време си е.
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-14-2012 на 13:26
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  8. #58
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    А дали пък всичко не е въпрос на тълкуване спрямо гледната точка на всеки, а кой е прав не се знае. Аз пък долното го разбирам по съвсем друг начин

    Змията е лошото,демонът,дяволът и т.н.Тя е успяла да изкуши Ева да яде от ябълката на познанието,която пък е изкупшила Адам да яде.И те са видяли че светът около тях е бил доста по-различен отколкото са предполагали. Дотогава познавали само доброто, а от останалото не се интересували. Както всъщност в днешно време са бебетата и малките деца. Обаче...новото познание е довело със себе си и познанието че има зло и какво представлява то.Дървото на знанието е всичко, което не знаят Адам и Ева до момента.Колкото повече разбират толкова повече разбират че светът е изграден от добро и зло и понеже злото е част от света и те започват да се изкушават..Или един вид започват да се превръщат като възрастните хора днес. Започват да гледат повече за себе си отколкото за всичко наоколо и колкото повече знаният получават толкова толкова по надменни ще стават. Мотивът за самоунищожението, който и в днешни дни се споменава.Захласнати от постиженията си ние не разбираме как се самоунищожаваме. Това мисля че се има предвид че Бог им е казал че ще умрат ако ядът от дървото на познанието.Голотата на много места включително и в много съновници означава разкритост. Със напарава и слагането на тези листа може би се има предвид че те са започнали да се срамуват да са истински. Прикрили са се т.е. станали са лицемерни, а лицемерието е грях. Само че азз съм учил вероучение някога и знам че тази история не свършва с препаските. Когато Бог забелязал че са оплечени рабрал че са яли от дървото на познанието.Казал им, а те вместо да се покаят започнали да се оправдават и да се обвиняват един друг.Тогава Господ се разгневил и ги пратил на Земята с мъка да раждат децата си и с пот на челото да изкарват храната си. Това навярно е свързано с бедността и болестите и разбиранията че те са ни дадени като наказание от Бога.
    "грехът" това е верческото/духовното беззаконие, ето защо най-главните Божии Заповеди към духовниците/вярващите са:

    - "не бива да имате други богове/христосовци, освен един единственият истински Господ Бог"(Изход 20: 3), защото дявола се (е) явил като друг т.е. фалшив бог/господ (Битие 3: 1-7)

    - "да не изнамирате/да не си създавате каквито и да било окултни/езотерични/йогически/ведически знания или дейности, било то в връзка с каквото и да е (нещо, което се намира) на Небето, на земята, или под земята сиреч, което е в окултната сфера, да не следвате/да не се кланяте на никакви окултни/езотерични/йогически/ведически знания/дейности и да не им служите/угаждате"(Изход 20: 4-6), понеже дявола предложил на ева и адам да придобият познание и могъщество по такъв начин, а именно чрез "забраненият плод" (Битие 3: 1-7)

    - "да не употребявате вярата за цели противни на волята на истинският Господ Бог (понеже Неговата воля е само Добро(-то))"(Изход 20: 7), понеже дявола им предложил пътят на верческото/духовното беззаконие, първоначално най-малкото под формата на окултизъм (Битие 3: 1-7)

    - "помнете състоянието на сън-просъница, в което истинският Господ Бог се намира за да Освещавате Божието Творение, понеже докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност, "тъмнината"/дявола е възможно да (по-)действа на територията на Божието Творение докарвайки негативни явления, иначе вие сте напълно свободни да вършите всякакви дейности, с които не причинявате нищо лошо на никой, но поради сънят-просъница(-та) на истинският Господ Бог, не пропускайте да пазите/възстановявате Мирът, който Той е положил и оставил в самото начало когато е сътворил всичко за 6 дена преди да изпадне в състояние(-то) на сън-просънца от седмият ден нататък, понеже Той създаде всичко за 6 дена, но в седмият изпадна в състояние на хилядолетен сън-просъница, и затова Той Освети седмият ден"(Изход 20: 8-11), понеже дявола е използвал момента когато Бог се е намирал в състояние на дълбок сън от след седмият ден нататък, и така успял да прелъсти жената и мъжа чрез окултизма т.е. успявайки да ги накара да станат окултисти (Битие 3: 1-7)

    тези четири заповеди плюс най-първата от Битие 2: 16-17 образуват т. нар. постановление "144", което е основното в вярата, понеже то е дадено именно за да се противодействува на верческото/духовното беззаконие, а не с друга цел - който го изпълнява съвършенно е истински Светия

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Какво ще кажеш за това:
    Рече Бог: „И ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни.” (Иоан 8:32).

    Да добавя че и колкото по необразован и не знаещ е един човек толкова по податлив е да бъде командван чрез страх.

    Ето например преди време имаше един случай в който талибаните бяха разпространили слух сред населението на Афганистан че върлува много опасен и смъртоносен вирус, който се предава по мобилните телефони и ако говорят или изпращат SMS-и вероятно да умрат е голяма.В резултат на това разговорите намалели драстично, от което телекомуникационната им компания започнала да търпи големи загуби.След около седмица се наложило лидерът им да даде изявление по телевизия убеждавайки ги че нищо такова не може да им се случи,защото е неъвзможно. Но те не знаят. на нас може да ни се стори смешно, но е твърде вероятно и нас някои хора да ни гъбаркат по подобен начин за нещо различно просто защото нямаме знанието за него.
    "Истината" в Библията е просто Доброто като цяло, докато злото там е наричано и с думата "лъжа", а колкото до познанията на верческото/духовното беззаконие, да те са лъжа/неправда, поне така са наричани в Библията

    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Ами приеми го като ключ и ключалка.Колкото по-различна е ключалката толкова по трудно ще влезне ключа в нея. Започва да се доказва плацебо ефекта,не се знае каква е силата на мисълта. Ами ако със страхът си ние помагаме и даже увеличаваме силата на тази магия? Ако поради страхът ни сами си правил проблемите като например физическите болки и некомфортности в организма ни, които са си съвсем реални,но всъщност няма никаква причина за тях, а са породени от психическо напрежение или психическа преумора. Дори страхът,злобата,притеснени ето и т.н е почти научно доказано че въздействат за по-лесното образуване на много болести.
    нищо от онова, което истинският Господ Бог е сътворил не е греховно от само себе си, иначе самият Той щеше да бъде грешен, и затова няма как човек сам да си създаде страх, нито пък поначало някой би си навредил нарочно, понеже всяко нещо си има начало и край, в случаят, начало на произход, продължение и край, тъй като злото произлиза от дейността на верческото/духовното беззаконие, (а) така също и неговото продължение

    "И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултизъм); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия, сиреч, верческото/духовното беззаконие), майка на блудниците(т.е. на верческите/духовните беззаконици) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята." Откровение 17: 5
    Последно редактирано от npp : 01-15-2012 на 01:45

  9. #59
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Не бъдете толкова скептични към телепортацията, физиците вече са успели да телепортират частици.

  10. #60
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от Rebirthing Виж мнението
    Не бъдете толкова скептични към телепортацията, физиците вече са успели да телепортират частици.
    Съмнявам се че са го направили като са размахвали ръце и абракадабравосвали. Третия закон на Кларк му е майката.


    PS Същото е вярно и за "телекинезата" апропо.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  11. #61
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    npp за да не отговарям на всяко нещо поотделно...ще кажа че не съм съгласен.Това е някакво твое си тълкувание.Както казах съм учил вероучение като малък,прочел съм и цялото детско издание на Библията, но там такова нещо няма.Все пак ни е дадена воля и стига да използваме знанията си за добро и да не се подхлъзваме като в мисълта: "Пътят към Ада е осеян с добри намерения", няма никакъв проблем.Относно религиите.Да, аз съм напълно православен християнин,но защо пък непременно християнството да е най-правилната и вярна религия, а другите да са грешни,защото НИЕ сме християни ли? Аз пък смятам че всяка религия си е правилна и води към едни и същи сили и казва еднакви неща с различни думи.Просто един вид разделя хората вярващи в едно и също,но казващи го с различни думи и това ги кара да воюват.Ето например за сравнение с мюсюлманството например християните си имаме Библия-мюсюлманите си имат Коран, християните си имаме Бог Отец и Бог Дух-мюсюлманните си имат Аллах,християните си имаме Исус Христос-мюсюлманите си имат Мухамед и т.н. А и като казваш добро и зло.Нашият свят е устроен така че в него има и добро и зло, но понякога може и да ги има поотделно, но често се преплитат така силно че разбираш че ако си живял живота на един на пръв поглед лош човек може и да си станал същият като него.Рядко светът ни е само бял или само черен.По скоро е сив като някаква междина между бяло,добро,Рай и черно,лошо,Ад.Бяло, Рай+Черно, Ад=Сиво, Земя. Кой какви оттенъци ще приема вече е съвсем друг въпрос. Та така

    Rebirthing аз не съм изобщо скептичен към телепортацията и вярвам че един ден ще я открият.Искам това да стане колкото се може по-скоро макар че като всяко нещо си има и плюсове и минуси.Ще можем да се пренасяме на огромни или по-малки растояния, но пък поради тази причина може да унищожим още повече социалните си контакти,да няма вън или няколко квадратни метра от къщите ни.Всичко да се превърне в една непроходима гориста и опасна местност за нас,а ние да се превърнем в едни дебели трудно подвижни същества,освен ако постоянните физическите упражнения не се приемат със закон. Иначе как може да стане.С машинки като някаква смеска от скенер и телефон.Влизаш в тях и набираш номера или нещо друго на човек,който има такава машинка и искаш да отидеш там.Тя те сканира и те раздробява на атоми или енергия,които изпраща по жичен и/или фотонен път.Като защита може да се сложи и да те връща при проблеми за да не загинеш.Първата машина праща и карта на втората как да те сглоби и така.Проблема идва ако наистина открият съществуването на душата.Тогава става проблем и трябва да търсят други енергитични начини тъй като душата е нематериална по скоро към енергийна и просто телепорта ще конструира едно мъртво тяло от другата страна не успявайки да задържи душата в него.

    gandalfepi4 виж че пак не искаш да рабереш какво имам предвид и трябва да ти обяснявам като на две годишно дете. Не става въпрос за размахване с ръце и вълшебни думички, а за концетриране и силно концентриране на енергията в околноста в една точка,права,равнина или каквото ти харесва със силата на мисълта,защото както казах и по нагоре учените все повече започват да разкриват че материята е силно концентрирана енергия в покой.А за телепатията дори и на огромни разстояния не е проблем ако наистина съществува ноосферата мисля че се казваше или по друг начин казано колективното неосъзнато. Да го обясня като за хептен дете.Слюнката ни е течна.Нали така?Като плюес излиза вода на капки. А случвало ли ти се е понякога когато ти е гадно слюнката ти да се концентрира така че когато се изплюеш да се влачи от устата ти подобно на конец.Тя пак си е течна обаче вече прилича на доста по здрава и наподобява конец.Престави си сега че този конец е станал толкова здрав че стига да си достатъчно опитен може да го завържеш за нещо и да го издърпаш.Ето ти телекинеза.Е,разбира се ще ти е необходима малко повече енергия отколкото да си го вземеш...поне докато свикнеш. За нещо подобно и с концетрирането на енергия ти говоря.Ако и това не си разбрал...вече немога да ти помогна.
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-15-2012 на 08:49
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  12. #62
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    И да постна нещо от по горният ми пост,защото тоя форум реже мнения най-нахално и може да не е видяно:
    Първо не практикувам нищо от посоченото от теб. Смятам че ако ми е писано животът все някога ще ме насочи да го правя или да открия нещо от тези иначе така интересни ми неща. Ако пък не ще си продължа да си живея до края на живота ми докато съм в материалният свят един най-обикновен живот с ако е писано работа, гаджета, купони, скука, емоции, радост, тъга, здраве, болести, приятли и т.н и т.н.. Иначе пироконеза-честно казано незнам какво е това...може би е нещо като палене на огън с мисълта или...,левитация-дам...готино ще е да си се рея във въздуха без да допирам земята-ако се приеме че материята е енергия в покой както започват да го доказват учените е напълно нормално стига да можем да задържаме достатъчно енергия в покой под нас, а пък мисълта все пак и тя е енергия ,телекинеза-ами и това ми изглежда готино,защо да ставам да си взимам нещо като може и да си го придърпам-невидимо въженце или по-дълга ръчичка от енергия в покой т.е материя ми е напълно достатъчна , телепатия-ух това е готино...винаги съм искал да знам какво си мислят хората-защо пък да не изпратя малко сонарни мозъчни енергийни вълни към тях, които после да ми се върнат и да ми докладват чрез мисъл и те може да разберат, но нищо де...може пък и да не разберат .призоваване на елементали-звучи интересно, демони и духове-смятам че е опасно,астрални проекции-ей това е много готино стига да е усъвършенствано...даже няма да имам нуждата и от телепорт , сангвинизъм-изобщо си нямам и на идея какво е това, но може пък и да е добро,прераждания-някакси по ми допада мисълта за задгробен живот,метаморфози-защо пък не. И това е готино. Пък като се има предвид че материята както казах е енергия в застои, а телата ни са изградени от материя какво пък ни пречи малко мисловно да и поразбъркаме структурата на тая материя под друг модел. И сещам се сещам се...забрави за пророческите сънища и контролираните сънища. И това е доста готин материал между другото

    И сега ако трябва да съм малко по груб ще кажа. Какво да те затапвам като ти си си затапен поради желанието си да покажеш колко си различен от масата овце навсякъде. Един философ е казал: "Аз знам че нищо не знам", а някои друг може би умен човек е допълнил: "а други и това не знаят".А пък първо и да проимам такива способности защо пък непременно да правя клипчета, а пък ако правя защо пък непременно на теб да пратя. Нещо изследване дали са достоверни ли ще правиш или...
    Такива хора като теб даже и някои на един метър да им покаже нещо такова ще кажат че е зрителска измама. А пък ако и на 5см от тях им го покаже ще кажат че е илизионистки приум. Когато искаш да видиш нещо може и да ти се стори че го виждаш даже и да го няма,обаче ако не искаш да го видиш може да те праснат и по главата с някоя енергийна тухла, но ти ще си твърдиш че те е прерязала главата просто така че няма смисъл да ти се праща на теб такова нещо и да е реално. Чиста загуба на време си е.
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-15-2012 на 08:53
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  13. #63
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Брато, напълно съм съгласен с теб.

    Бедна неразбрана Касандра, прокълната от боговете си ти.

    Умът ти е пристан за такива титанични знания, които раздробяват всичко научено до момента от човечеството, а ти се налага да интерактираш с някакви низки и нищи олигофрени като мен и останалия плебс и разните там физици нобелови лауреати.



    Защо не са всички като теб?! Защо все още сме обречени на мизерно съществуване, лишено от дълбоките ти прозрения за енергиите и магиите и астрологията и махинациите на мултивселената и всички други чудеса на невероятните езотерични познания от дебрите на краниума ти?!



    Само да те помоля за милостиня, аз съм беден Гаврош в сравнение с тебе, би ли ми дал малко прозрение за две стотинки:

    Имах известни трудности да разбера брилянтната ти, артистична, грандиозна и красноречива метафора за храчките и енергията, само правя достоен за презрение опит да достигна божествените висоти на мисълта ти като питам - как точно едните клеткчици в мозъка успяват да акумулират и канализират такива бегемотски количества "енергия" и за каква по-точно енергия (химична, топлинна, кинетична, светлинна) говориш?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  14. #64
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    Аз пък смятам че всяка религия си е правилна и води към едни и същи сили и казва еднакви неща с различни думи.Просто един вид разделя хората вярващи в едно и също,но казващи го с различни думи и това ги кара да воюват.
    Бъркаш се, религии много, но истината е само една и тя е православието. Може и да има воюване но това воюване не е между Истина и Истина, а между Истина и Лъжа.
    "Истина, истина ти казвам: ние говорим за това, що знаем, и свидетелствуваме за онова, що сме видели..." (Иоана 3:6)

    Защото писано е: "ще погубя мъдростта на мъдреците и ще отхвърля разума на разумните".
    Де е мъдрецът? де е книжовникът? де е разисквачът на тоя век? Не обезуми ли Бог мъдростта на тоя свят?

  15. #65
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    gandalfepi4 я по сериозно ако обичаш

    Първо. Мисля че още нямаме пълните знания за направата на телепорт. Добре ще измислят някакъв начин за манипулация на връзките на атомите и разделяте им. Обаче има по голям проблем. Чертането на "картата", която трябва да има минимум две копия-едно в началната и едно в крайната точка. Обаче става въпрос за невероятно количество енергия и материя данните,за които само на един човек трябва да се съдържат в един огроооомен сървър. Представи Големият адронен колайдер.Там говорим за много по малко частици и енергия, но едвам смогват да я запазят и изледват чрез сървари и университети по целият свят и дори вече са на път да въведът ново поколение интернет,защото този е бавен.Забравих как му беше името сега, но е много по-бърз и разпределя излишните ресурси на компютрите по целият свят там където са нужни.А данните от един организъм колкото по-голям е той ще са толкова много че тези в Големият адронен коладер ще са просто като някакво нищожно атомче. Вторият проблем, който е още по-голям за дненшните ни знания. Цялата тази база данни за един човек,за която споменах ще трябва да се пренесе барабар със всичката енергия и/или атоми на даденият човек до другият телепорт, за което трябва почти светлинна даже и по-голяма скорост (учените са на път да докажат че има и скорост по-голяма от на светлината)и изключително, ама изключително голяма енергия (кой знае може и антиматерия да свърши работа), което предполага че освен огромните километрични сървъри, ще трябва да има и огромни магнитни цистерни,които да съдържат антиматерията.Те пък ще трбва да се захранват от собствени миницентрали.Като увеличим броя на хора с милиарди и вече може свят да ти се завърти.Трябват и много свръх,свръх мощни процесори.И най-големият суперкомпютър в днешно време не може да се справи с такива сметки като ли пък за максимално кратък период от време особено и ако разстоянието е много голямо,колкото повече толкова по-лошо.За калкулиране на пари не ми се говори.Но пък някога знае ли човек...може в близкото или далечно бъдеще да намерят по лесни начини свързани с намирането на разни непознати ни материали скрити много дълбоко в недрата на Земята ни или пък на други близки или далечни планети.А може и да се научат да правят големи червееви дупки ако действително ги има и телепортирането да става чрез тях.А може пък и с начин подобен на астралните проекции. Днес само можем да гадаем и нищо повече.

    "как точно едните клеткчици в мозъка успяват да акумулират и канализират такива бегемотски количества "енергия" и за каква по-точно енергия (химична, топлинна, кинетична, светлинна) говориш?"

    Изобщо не е нужно да акумулират или канализират такива огромни количества енергия.За пореден път ще кажа че материята е силно концентрирана енергия,която се свързва и концентрира.Просто трябва да се научим чрез енергията в мозъците ни да свързваме и концентрираме околната енергия във вида, в който ни допада.А каква енергия ли? Каквато ни трябва.Например енергията за телекинеза и за левитазия ще еднаква-енергия необходима за движение или кинетична и потенциална,докато енергията за телепатия ще трбва или да е фотонна както при дистананционните на телевизора и инфрареда на GSM-те или радиовълни като при други дистанционни или блутута на GSM-те.Та така.Да не забравяме и факта че фотоните се държат и като частици и като вълни, но при по специални условия дори атомите се държат хем като частици хем като вълни.Да добавя и дребното фактче,защо толкова търсят и това поле на Хигс и тоя бозон на Хигс.Именно защото теглото на атомите е едно.Обаче теглото на техните частици взети заедно е около 3% от тяхната маса.Загадчица.Къде ли се крият тези останали 97% учените смятат че точно полето на Хигс, образувано от бозона на Хигс задържа енергията така че се получава остатъка.Колкото е по тежък предмета толкова повече трябва да се задържи.И ако примерно се научим да конструираме мисловно такова поле около нас,защото все пак и в нас би трябвало да има такива бозони...даже и в мозъците ни...какъв е проблема тогава.Е,разбира се това може би е в малко по далечен план.Първо трябва да се конструират машини,които да ни докажат че става.Например компютрите могат да смятат много бързо.Е,обаче има и хора,които са развили способности да смятат изключително бързо на ум изключително сложни сметки,говорене на текстове наобратно отзад напред и тн. и т.н.
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-15-2012 на 10:16
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  16. #66
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от cvetemoe Виж мнението
    Бъркаш се, религии много, но истината е само една и тя е православието. Може и да има воюване но това воюване не е между Истина и Истина, а между Истина и Лъжа.
    Съжалявам, но този ти довод изобщо ама изобщо не го приемам камо ли пък за чиста монета,защото ти се запъваш и отказваш да се поставиш на мястото на други хора,които са родени на друго място и са възпрели съвсем друга истина за живота.Ако беше мюсюлманка, будистка, хиндуистка т.н и т.н щеше да ми говориш съвсем съвсем различни неща.Защо пък именно ние източноправославните християни или християните като цяло да сме се родили с напълно правилната и безпогрешна религия, а другите с грешната.С какво сме нещо повече от другите. Адски повърхностно изказване тип аз по дефаут съм прав,защото такъв съм се родил и значи моето е най-правилното и истината пък другите са просто някакви заблудени.Все пак всички хора са чеда божии и разделянето на религиите на истинска и лъжовна ми се струва адски глупаво
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-15-2012 на 10:14
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  17. #67
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    за еретика нпп - езичника следващ Спящия Бог но не вярващ в неговото съществуване или както и там да се самоопределя.
    Последно редактирано от defender : 01-15-2012 на 10:33

  18. #68
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    cvetemoe до няякъде е прав, като не го защитавам за това че православното християнство е най-правилната религия. Имам предвид, гледни точки - много, колкото искаш, но истината е ЕДНА. Или има, или няма бог. То всеки може да си вярва в нещо за себе си и това да е "неговата истина", но това не променя факта че има една-единствена такава. Това не е като аз да харесвам зеления цвят, ти да харесваш червения, различно е.

  19. #69
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    npp за да не отговарям на всяко нещо поотделно...ще кажа че не съм съгласен.Това е някакво твое си тълкувание.Както казах съм учил вероучение като малък,прочел съм и цялото детско издание на Библията, но там такова нещо няма.Все пак ни е дадена воля и стига да използваме знанията си за добро и да не се подхлъзваме като в мисълта: "Пътят към Ада е осеян с добри намерения", няма никакъв проблем.Относно религиите.Да, аз съм напълно православен християнин,но защо пък непременно християнството да е най-правилната и вярна религия, а другите да са грешни,защото НИЕ сме християни ли? Аз пък смятам че всяка религия си е правилна и води към едни и същи сили и казва еднакви неща с различни думи.Просто един вид разделя хората вярващи в едно и също,но казващи го с различни думи и това ги кара да воюват.Ето например за сравнение с мюсюлманството например християните си имаме Библия-мюсюлманите си имат Коран, християните си имаме Бог Отец и Бог Дух-мюсюлманните си имат Аллах,християните си имаме Исус Христос-мюсюлманите си имат Мухамед и т.н. А и като казваш добро и зло.Нашият свят е устроен така че в него има и добро и зло, но понякога може и да ги има поотделно, но често се преплитат така силно че разбираш че ако си живял живота на един на пръв поглед лош човек може и да си станал същият като него.Рядко светът ни е само бял или само черен.По скоро е сив като някаква междина между бяло,добро,Рай и черно,лошо,Ад.Бяло, Рай+Черно, Ад=Сиво, Земя. Кой какви оттенъци ще приема вече е съвсем друг въпрос. Та така
    "Райската Градина Едем" е просто преобраз на Божията/Христовата Благодат, когато човеците последвали другият "бог" под формата на окултизъм/човешка религия, така те се оказали отлъчени от Благодатта на истинският Господ Бог

    "Стойте, прочее, твърдо в свободата, за която Христос ни освободи, и не се заплитайте отново в робско иго(сиреч, в верческа/духовна неправда). Ето, аз, Павел, ви казвам, че, ако се обрязвате(т.е. ако се отдавате на някаква човешка религия), Христос никак няма да ви ползува. Да! повторно заявявам на всеки човек, който се обрязва(т.е. всеки човек, който започва да практикува някаква систематична/задълбочена/професионална вяра), че е длъжен да изпълни целия закон(т.е. е длъжен да изпълни целият Св. Закон на вярата). Вие, които желаете да се оправдавате чрез закона(т.е. чрез несъвършенният верчески/духовен закон) сте се отлъчили от Христа, отпаднали сте от благодатта. Защото ние чрез Духа(т.е. чрез предаване на Св. Дух, сиреч, на естественото/автоматичното за нас действие на истинският Господ Бог) ожидаме оправданието чрез вяра(т.е. чрез вярност), за което се надяваме. Понеже в Христа Исуса нито обрязването(т.е. нито само вярата/духовността) има някаква сила, нито необрязването(т.е. нито невярата), но вяра, която действува чрез любов(т.е. но правилната вяра, която всъщност е просто Любов). Вие вървяхте добре; кой ви попречи да не бъдете послушни на истината(т.е. на Нормалното/Доброто)? Това убеждение не беше от Онзи, Който ви е призовал(сиреч, от истинският Господ Бог). Малко квас(т.е. и малко неправда в вярата) заквасва цялото тесто(т.е. може да оскверни цялата вяра, превръщайки я в грях)." Галатяни 5: 1-9

    зависи от кого си приел верческото предание, защото досега имаше много човешки вероучения/вероизповедания, но преданието от/на правилната вяра, сиреч, което е от истинският Господ Бог а не от човеци, почти не се намираше, а като казвам човешки(сиреч, неправедни) религии, най-напред се има предвид всички, които са произлязли от индия или производни от/на индийските, след това са персийските и арабските, такива като: ислям/коран, зороастризъм/авеста, рубаят, и пр., а след това и юдейските и християнските, такива като: юдаизъм, йеховизъм, мормонизъм, пентакост, адвентизъм, и въобще най-различни християнства, а след това и останалите шантави секти, всичко това бяха човешки религии с неправедна система, така че ако си учил вероизповедание от тях, тогава въобще недей да си мисиш че си придобил нещо праведно оттам/от това

    "А относно идоложертвеното(т.е. относно верческата/духовната неправда): Знаем, че ние всички уж имаме(т.е. досега обикновенно тенденцията при духовниците/вярващите в това отношение беше че имаме) знание да разрешим въпроса! Но знанието(т.е. но знанието в вярата) възгордява, а(т.е. докато) любовта назидава(т.е. е която смирява). Ако някой(т.е. ако някой духовник/вярващ си) мисли, че знае нещо, той още не е познал както трябва да познава. Но, ако някой(т.е. но ако някой такъв) люби Бога(т.е. истинският Господ Бог), той е познат от Него. Прочее, относно яденето от идоложертвеното(т.е. относно следването/практикуването на верческа/духовна неправда), знаем, че никакъв бог, изобразен от идол, няма на света(т.е. няма такъв истински Бог/Господ, който (да) е неправеден), и че няма друг Бог освен един(т.е. и че истинският Господ Бог е само един единствен). Защото, ако и да има така наричани богове, било на небето или на земята, (както има много богове, и господари(т.е. и христосовци) много), но за нас има само един(т.е. един единствен истински) Бог, Отец, от Когото е всичко, и ние за Него, и един(т.е. и един единствен истински) Господ, Исус Христос, чрез Когото е всичко, и ние чрез Него. Но това знание го(т.е. но тази съвест я/това разбиране го) няма у всички(т.е. нямаше у всички духовници/вярващи); и някои(т.е. и някои от тях), като и до сега имат съзнание за идолите(т.е. за някакви верчески/духовни неправди), ядат месото(т.е. следват/практикуват вяра(-та)) като жертва на идолите(т.е. като служба на верческа(-та)/духовна(-та) неправда); и съвестта им като слаба(т.е. като се омърсява по този начин), се осквернява. А това що ядем(т.е. а окултизма/идолопоклонството/любознателната вяра), не ще ни препоръчва на Бога; нито ако не ядем(т.е. нито ако не го/не я следваме/практикуваме), губим нещо; нито ако ядем(т.е. нито ако го/я следваме/практикуваме), печелим нещо." 1 Коринтяни 8: 1-8

    имай предвид че в началото на всяка вечност, през първите около 5-6 хилядолетия, (са време, през което) Бог се намира в състояние на сън-просъница, а "тъмнината"/дявола царува в вселената, и понеже дявола знае че разполага с много малко време т.е. с не повече от 5-6 хилядолетия, и затова обикновенно е доста активен с цел да се укрепи за "денят"(момента) на "съда", ако може да победи Бог и да запази своята власт в вселената, и затова дявола успя да докара толкова много лъжливи вероизповедания/религии, а в същото време правилната вяра беше толкова рядко срещана, иначе досега на където и да се обърнеше човек, там винаги беше фрашкано с човешки религии, но правилната вяра не се виждаше така, а беше сякаш някъде далеч.....

    "Затова, веселете се, небеса и вие, които живеете в тях(т.е. вие които сте отречени от верчески/духовни неправди, и ония, които поне не са зли). Но горко на вас, земьо(т.е. вие които следвате човешката религия) и море(т.е. и въобще онези, които следват окултизма като цяло), защото дяволът слезе у вас много разярен, понеже знае, че му остава малко време." Откровение 12: 12

    да, за съжаление човешката религия докара много нечисти "примеси", и сега е трудно да се посочи нещо, което е абсолютно чисто "бяло", защото "чернилката" омърси всичко, и стана мешавица, нещо като сняг, който е замърсен от газенето на множество неправедни духовници/вярващи, но затова е и правилната вяра в Онези, Които наистина са единственият истински Бог - Отец и единственият истински Господ - Исус Хирстос, вярността към Тях пречиства и възобновява всичко, дори и най-силно изкривена костна система, както и най- увредена или уродлива нервна система, а даже и най- разложен/гнил мъртвец може да бъде възкресен като чисто нов човек, и въобще всяка неправда лесно може да бъде премахната от всеки човек и така всеки да бъде Обновен или Пресъздаден напълно, при това още тук приживе.....
    Последно редактирано от npp : 01-15-2012 на 13:23

  20. #70
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    за еретика нпп - езичника следващ Спящия Бог но не вярващ в неговото съществуване или както и там да се самоопределя.
    да, "плевелите" от притчите на Исус са именно верческите/духовните неправди, но може ли да бъде Правда/Добро това, ако някой духовник/вярващ (пак) изповядва неспасение или погибел за някой друг човек, или, ако някой човек/одушевено пак остане неспасен/погинал?!, нима Правдата/Любовта е зло(-радство)?!, но не е ли писано: "не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината"(1 Коринтяни 13: 6), а също и: "Любовта не върши зло на ближния(т.е. на никой от човеците); следователно, любовта изпълнява закона."(Римляни 13: 10), както и: "А плодът на Духа е: любов, радост, мир, дълготърпение, благост, милост, милосърдие, вярност, кротост, себеобуздание; против такива неща няма закон."(Галатяни 5: 22-23)?!, а това че още от седмият ден досега Бог все още беше в състояние на хилядолетен сън-просъница, въобще не е по моя вина, още повече нито поради Негова, но Той не е само мой Бог, но и твой, както и на всеки човек/одушевено в вселената, така че, това дето го наричаш мой така сякаш въобще не е твой, никак не е правилно, но не те съдя/осъждам, целта е Неговото Спасение да успее да спаси всички човеци/одушевени, а не някой пак да остане неспасен/погинал.....

  21. #71
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    .
    Само да ти кажа че cvetemoe е просто латентен хомосексуалист и за'тва има такъв женски ник, но е мужик.

    А иначе - хипотезата ти за телепортацията е много недостойна на исполинският ти гений (тоест е пълен шит)

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3811785.stm

    Но както и да е, това е само между другото. Явно и имаш парадоксално малки познания за това какво е аджиба енергия, като вземем в предвид колко информация си акумулирал. Може би просто трябва да попрочетеме нещо от физиката за четвърти клас а?
    Последно редактирано от gandalfepi4 : 01-15-2012 на 14:43
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  22. #72
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    към еретика и езичника npp.


    "По път на езичници не ходете и в самарянски град не влизайте" (Мат. 10:5).

  23. #73
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Само да ти кажа че cvetemoe е просто латентен хомосексуалист и за'тва има такъв женски ник, но е мужик.
    това е стила на поведение на Ганьо4 към опонентите му (особено ако те са вярващи или пък не му обърнат достатъчно внимание).

    Последно редактирано от defender : 01-15-2012 на 21:33

  24. #74
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    към еретика и езичника npp.

    никъде в стандартната Библия (а това са ревизиите от 1874-та до 1940г.) не съществува такава дума "християнство", нито "християнски(-а, -о)", от твоята гледна точка едва ли не излиза че всеки духовник, който дойде и започне да говори примерно за "исусианство", трябва да бъде приет за истински Светия и то само защото използва думата/името "исус" за да представи някаква религиозна доктрина?!, то така всеки духовен човек би могъл да дойде и да представи какви ли не верчески/духовни неправди под названието "християнство" или каквото си поиска там?!, така че, защо мнозина вярващи продължавате да се основавате на (цитирам) "вехти(-те) букви"?!, кой знае досега буквените думи какви значения са придобивали през десетилетията и вековете по протежение на цялата следствено-верижна връзка, при положение че са били употребявани от кой знае колко (много) на брой неправедни вярващи, които са изнамирали множество думи и измисляли кой знае какви значения?!, ето за типичен пример билейският глагол "съди", който идва от думата "да" с представката "съ" отпред, която дума "да" някога е имала значение подобно на английският глагол "do", който глагол означава върша/правя/действам в най-общ(-ия) смисъл, точно подобно е и значението на библейският глагол "съдя", означава просто върша/правя/действувам в най-общия смисъл, затова и значението на тази дума в Билията е различно, но все пак не произволно, а конкретно, според контекста на изречението

    аз нямам за цел да свидетелствувам/върша верчески/духовни неправди, иначе "езичник" съм, защото истинският Господ Бог все още ме води за такъв в своят регистър, а и на мен това ми стига, и никак не се оплаквам че съм езичник, защото и без друго никога не е имало друга цел в "вярата" освен единствено пълното спасение и осигуряване от истинският Господ Бог за всички човеци/одушевени, и така на мен никак не ми е до каквато и да било игра на "въртели-мъртели"/"интриги", а и всеки един от истинските Светии може да потвърди тези думи, защото никой от Тях не мисли себе си да е нещо или някой, но желаят единствено Божието Спасение за всички, понеже какво ако всички са "юдеи" но без да дойде спасение за нито един?!

    "Защото не е юдеин(т.е. не е истински духовник/вярващ) оня, външно такъв, нито е обрязване(т.е. нито правилна вяра е) онова, което е вънкашно в плътта; но юдеин(т.е. но истински духовник/вярващ) е тоя, който е такъв вътрешно; а обрязване(т.е. а правилна вяра) е това, което е на сърцето(т.е. от истинският Господ Бог), в дух, а не в буквата; чиято похвала не е от човеците, а от Бога." Римляни 2: 28-29,

    "но сега, като умряхме към това, което ни държеше, освободихме се от закона(т.е. от несъвършеният/неправедният верчески закон); тъй щото ние служим по нов дух, а не по старата буква." Римляни 7: 6,

    "Такава увереност имаме спрямо Бога чрез Христа. Не че сме способни от само себе си да съдим за нещо като от нас си; но нашата способност е от Бога, Който ни и направи способни като служители на един нов завет, - не на буквата, но на духа; защото буквата убива, а духът оживотворява." 2 Коринтяни 3: 4-6,

    "Защото за онзи, който се съобщава с всички живи, има надежда; Понеже живо куче(т.е. жив езичник/невярващ/нерелигиозен/неокултист) струва повече от мъртъв лъв(т.е. от мъртъв юдеин/духовник/вярващ)." Еклесиаст 9: 4

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "По път на езичници не ходете и в самарянски град не влизайте" (Мат. 10:5).
    а щеше ли да бъде праведно ако лекарите не лекуваха хората, които имат твоят цвят на очите, или ако те лекуваха само хората с ръст по-висок от твоя?!, нима Отца и Исус са Бог(-ът) и Господ(-ът) само на вярващите, но не и на невярващите?!, Матей 10: 5 означава следното, че верчески/духовни служители на истинският Господ Бог могат да бъдат само хората, които са съгласни да бъдат такива, и че те не бива да се отвръщат от Верността, но все пак няма как Божията Воля да повелява всеки да бъде духовник/духовно лице, нито пък би имало смисъл от такова нещо, това е все едно всички човеци на тази планета да станат министри, и да няма нито един обикновен потребител, но всички един да е министър на другите.....

    "Тогава, какво предимство има юдеинът(т.е. духовника/вярващия)? или каква полза има от обрязването(т.е. от вярата)? Много във всяко отношение(сиреч, по отношение на правилната вяра), а първо, защото на юдеите(т.е. на духовниците/вярващите) се повериха Божествените писания. Понеже, ако някои бяха без вяра(т.е. ако някои са невярващи), що от това? тяхното неверие(т.е. това че те са невярващи) ще унищожи ли Божията вярност? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек лъжлив(т.е. най-малкото за несъвършен в сравнение с Него), според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш(т.е. когато вършиш Своето Дело на Спасението за всички човеци/одушевени)"..... И тъй, где остава хвалбата? Изключена е. Чрез какъв закон? чрез закона на делата(т.е. човешките дела) ли? Не, но чрез закона на вярата(т.е. на Верността). И така, ние заключаваме, че човек се оправдава чрез вяра(т.е. чрез Верността), без делата на закона(т.е. без човешки дела). Или Бог е Бог само на юдеите(т.е. на духовниците/вярващите), а не и на езичниците(т.е. а не и на невярващите/нерелигиозните/неокултистите)? Да, и на езичниците е. Понеже същият Бог ще оправдае обрязаните от вяра(т.е. истинските духовници/вярващи от тяхната Вярност) и необрязаните чрез вяра(т.е. и невярващите чрез Своята Вярност към тях). Тогава, чрез вяра(т.е. чрез Вярност) разваляме ли закона(т.е. Св. Закон на вярата)? Да не бъде! Но утвърждаваме закона." Римляни 3: 1-31
    Последно редактирано от npp : 01-15-2012 на 22:02

  25. #75
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    никъде в стандартната Библия (а това са ревизиите от 1874-та до 1940г.) не съществува такава дума "християнство", нито "християнски(-а, -о)"........
    Всеки, които е последовател на Иисус Христос и изповядва, че Той е Господ се нарича християнин.

    Казваш в Библията нямало думата християнин, а:

    "Цяла година те се събираха в църква и поучаваха доста народ; и първом в Антиохия учениците бидоха наречени християни."

    "Агрипа отговори на Павла: още малко, и ще ме убедиш да стана християнин.
    А Павел рече: молил бих се Богу, щото, още малко, или още много, не само ти, но и всички, които ме слушате днес, да станете такива,...."

    Еретико, откажи се най-накрая от заблудите си и тръгни по правия път.

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    нима Отца и Исус са Бог(-ът) и Господ(-ът) само на вярващите, но не и на невярващите?!
    Бог е Бог на всички, но Спасението се постига чрез водене на духовен живот.
    “Живейте духом и не изпълнявайте прищевките на плътта” (Гал. 5:16).
    “Ако живеем духом, по дух сме длъжни и да постъпваме” (Гал. 5:25).
    Последно редактирано от defender : 01-15-2012 на 23:03

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си