.
Отговор в тема
Страница 4 от 12 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 277
  1. #76
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Всеки, които е последовател на Иисус Христос и изповядва, че Той е Господ се нарича християнин.

    Казваш в Библията нямало думата християнин, а (еретико откажи се най-накрая от заблудите си и тръгни по правия път.):

    "Цяла година те се събираха в църква и поучаваха доста народ; и първом в Антиохия учениците бидоха наречени християни."

    "Агрипа отговори на Павла: още малко, и ще ме убедиш да стана християнин.
    А Павел рече: молил бих се Богу, щото, още малко, или още много, не само ти, но и всички, които ме слушате днес, да станете такива,...."
    нямах предвид думата "християнин", а думите "християнство" и "християнски(-а, -о)", плюс това библейската дума "християнин" означава истински верен последовател на Исус Христос, а не псевдо т.е. онези, които се представят за такива, а не са

    "В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела? Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие(т.е. верческо/духовно беззаконие)." Матей 7: 22-23,

    "Ето, давам ти някои от ония, които са от сатанинската синагога, които наричат себе си юдеи(т.е. праведни духовници/вярващи), а не са, но лъжат, - ето, ще ги накарам да дойдат и да се поклонят(т.е. да Ми се поклонят) пред нозете ти, и да познаят, че Аз те възлюбих." Откровение 3: 9

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бог е Бог на всички, но Спасението се постига чрез водене на духовен живот.
    “Живейте духом и не изпълнявайте прищевките на плътта” (Гал. 5:16).
    “Ако живеем духом, по дух сме длъжни и да постъпваме” (Гал. 5:25).
    "плътта" в Галатяни 5 гл. и на много други места в Библията е именно онази област от ума на верческите/духовните беззаконици, която промишлява неправда/зло в вярата, така че, ето как ти не разбираш правилно Писанието, но продължаваш да се заблуждаваш следвайки погрешни(-те) християнски предания, защото тялото на човека заедно с естествените му нужди, които неща произлизат от истинският Господ Бог, никак не са греховни, но именно неправедната/злата област на верческият/духовен ум е греховната и точно тя е "плътта" в Галатяни 5 гл. и много други места в Библията, понеге "грехът" може да влезе в света единствено чрез верчески/духовни беззаконици, иначе за него е невъзможно да дойде в живота на човеците

    "Затова, както чрез един човек(т.е. чрез верческите/духовните беззаконици) грехът(т.е. дявола/злото) влезе в света, и чрез греха смъртта(т.е. влошаванията/страданията), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха(т.е. понеже посредством верческите/духовните беззаконици грехът се възцари над всичи човеци), - (защото и преди закона грехът беше в света, грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(сиреч, когато няма кой да върши верческо/дховно беззаконие); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(сиреч, и над онези, които не бяха вършили верческо/духовно беззаконие), който(т.е. който Адам) е образ на Бъдещия;" Римляни 5: 12-14,

    "Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист(т.е. че дявола под формата на верческо/духовно беззакоие увеличава своята мощ), и понеже сега има много антихристи(т.е. много верчески/духовни беззаконици), от това знаем, че е последно време(т.е. по това познаваме че има зло и че то настъпва). От нас излязоха, но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха, за да стане явно, че те всички не са от нас." 1 Йоаново 2: 18-19
    Последно редактирано от npp : 01-15-2012 на 23:40

  2. #77
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    А иначе - хипотезата ти за телепортацията е много недостойна на ИСПОЛИНСКИЯТ ТИ ГЕНИЙ (тоест е пълен шит)
    Дискутираме си и ако може без удари под кръста за да не споменавам твоят исполински гений и твоята голяма информираност за "500 те грама кайма", която всъщност още в 9ти клас в часа по Биология и анатомия се учи че е средно 1.4кг.Хайде други подробности като това че невроните в него са повече от звездите в Млечният път можеше и да не се напъваш да се поинтересуваш, но поне като си пропуснал урока в училище и си решил да споменеш теглото на човешкият мозък с грубото название "кайма" можеше поне да питаш чичко ти Google та да се направиш че знаеш. Така че тихо за исполинският гении.

    Относно пълният шит. Това си е моя теория.Набързо измислена и невпусната в особени подорбности.Само нахвърляна,защото все пак още нямам способността да сглобявам телепорти, а пък даже и в бъдещето да отида да им поразгледам машините.Да се върна и да разкажа какво съм видял много хора, включително и ти няма да ми повярвате че има такива машини,защото ще държите да ви кажа законите, по които работят,как се е стигнало до неоткритите в днешно време още закони,от какво са направени частите им,как е открито или направено,как се е стигнало до там,как работят,да начертая схемите им и в общи линии сам да хвана да ги изобретя.А аз даже и някога да имам такива способности сега ги нямам пък да не говоря че все още не знам начин как да отида в бъдещето и да се върна.Но това ви е теорията на вас скептиците.Няма го,не съществува...и съответно е невъзможно.
    Много машини от фантастичните романи в миналото вече ги има, но тогава хората са гледали на тях просто като на някви измислени приказки на някой човек с по-голямо въображение.Не си спомням кой беше авторът на един фантастичен роман, който преди няколко века бил споменавал в тях по време на съществуването единствено на корабите за огромни кораби, които се движат не по водата, а под водата(подводниците-само дето не ги е наричал така,защото това име е измислено след създаването им) и за огромни железни птици, които се движат в небето (самолетите както се досещаш) само че тогава доста хора са приемали романа му просто за интересен и неосъществим разказ за бъдещето.

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/3811785.stm
    Само не рабрах с този линк какво искаше да ми кажеш. Горе долу подобно на това дето аз споменах дори и без да съм чел за тези изследвания.Само където тук става въпрос за пренос на информация от светлина или в краен случай ЕДИН атом, а аз ти говоря за цяло човешко същество.Дали ще пренесеш целият човек атом по атом,енергия по енергия или ще го изкопираш в общи линии е едно и също. И в двата варианта първоизточника трябва да бъде заличен,защото в противен случай че имаш двама едни и същи човека на две различни места, което се вижда малко парадооксално.Проблема в копирането на душата, в която аз безрезервно вярвам пак го има.Освен това при този вариант, който си дал ще трябва или от другата страна да има материали с абсолютно всички съставни и повече материали като тези на пренасяният обект или да се преобразуват кислородни или водни атоми на каквиото е нужно. Или пък да има някакъв материал,който атомите му да се пробразуват в нужните.Освен това има и един друг проблем. При всяко преминаване ще си вредим на здравето както е сега при правенето на ренгенови снимки,защото си вкарваме радиация само че още повече,защото освен сканиране ще има и копиране. А както знаем от компютрите при постоянното копиране на един файл той постепенно се счупва с времето.При човешките клетки е същото. Колкото повече се делят толкова повече материал губят и се променят. Клетката на еднп бебе е много по различна по свойства и функции от същата клетка на бебето, което вече е станало старец. За това допринася и кислорода, но това е вече съвсем друга тема. Знаем че при архивираните файлове счупването при копиране става много по бавно или почти не става. т.е трбва някакси тази информация да се архивира за пътуването, което изисква още енергия. И още един проблем. По този начин, за който си дал линк няма backup информация. Стане ли нещо грешка...пуф отиваш в небитието както много сайтове в интернет.


    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Но както и да е, това е само между другото. Явно и имаш парадоксално малки познания за това какво е аджиба енергия, като вземем в предвид колко информация си акумулирал. Може би просто трябва да попрочетеме нещо от физиката за четвърти клас а?
    Ами явно ти трябва малко да се образоваш какво е. Заповядай:
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%...B3%D0%B8%D1%8F
    Прочел съм го и не противоречи ама грам на нешата, които ти говоря.

    Особено се опитай да вникнеш в това,защото вече не знам как да обяснявам на такива хора като теб, които са заслепени от материалността на света,защото така се виждало:
    "Немският физик Херман фон Хелмхолц установява, че всички форми на енергия са еквивалентни и само се превръщат една в друга.[2] При всички тези трансформации цялата енергия остава непроменена. Енергията не може да бъде създавана или унищожавана."

    Да спомена и факти, за които мисля да си намеря точно кой и кога ги е казвал:
    По времето на Христофор Колумб, когато се е смятало че Земята е плоска основният довод на повечето хора, които били скептици за сверичната и форма е бил: "Ами тези хора дето са отдолу нали ще изпопадат от Земята. Кой от великите умове и учени тогава да се сети че има неоткрити сили една, от които се казва гравитация. Тези, които се сещали ги обявявали за вещици и вещери и ги хвърляли на кладата. И днес не е кой знае колко по различно. Само дето ги смятат за луди докато не успеят да докажат нагледно и материално тезите си.Е трябвало е някои да бъде ударен по-главата с ябълка за да се сети
    Други пък твърдяли че планетите и Слънцето се въртят около Земята, а Слънцето е една светеща студена топка. Как така ще се въртим около него и няма да ни изгори. Е, после пък се оказало че има една друга сила,магнетизъм, а около Земята има една сфера наречена магнитосфера, пък даже и озон.
    Преди измислянето на самолетите доста учени твърдяли че човек никога няма да полети,защото машина, която е по тежка от въздуха няма как да се издигне. Както забелзваш е станало, а в днешно врме се строят все по големи и по тежки самолети, които даже носят и ракети, бомби и т.н.С подводниците е било същата работа. За колите са твърдяли че ако човек се движи с повече от 10км в час няма да може да взима правилни и изобщо решения, а пък за влаковете са твърдяли че ако се движат с повече от 100км в час, хората в тях ще се задушат. Е нищо от това не е станало.
    През 19ти век едно патентно бюро е затворило врати,защото собствениците му казали че повече няма какво да се открива и патентова. Е, както забелзваш не са били прави. Така че и ти и много други не бързайте да слагате веднага черният печат с надпис НЕВЪЗМОЖНО.Винаги са ме дразнели изказвания че науката е достигнала своя връх и опира вече до стената на възможностите си и че човешката еволюция е достигнала своя връх и е допряла стената на възможностите си. Сакън повече не може. Много ми е смешно също на такива изказвания още повече като знам че винаги в човешката история е имало такива хора, които са твърдели че това е върхът и повече не може, а машините и способностите на бъдещето , които се споменават са просто измишльотини на разни откачени мечтатели. Също като за романа, който споменах. Само дето ако ги нямаше тези мечтаттели върхът на способностите и науката ни още щеше да е на ниво пещера. А да и да не пропусна. Когато Айнщайн е формулирал законите си много хора са го питали: "За какво са ти тези неща?", а той е отговарял: "Някога хората може и да са ми благодарни". И сега цялата електроника и физика се крепят на тези негови някога безинтерсни неща. Днес са открити още частици, антиматерия и много други неща, които засега са с въпросителна и предстоят да се изучават-като бозона и полето ха Хигс,струнни теории,черни дупки,тъмна материя,тъмна енергия и т.н.А да, да не забравяме.Доскоро пък даже и сега има хора, които биха ти извадили очите ако им кажеш че има нещо по-бързо от светлината пък все повече започва да излиза другоядче. Не са били малко и скептиците някога, които са смятали че е невъзможно да се премине със самолет скоростта на звука. Както забелязваш днес е напълно възможно и го правят всички големи самолети. Така че по полека с "исполинският ми гений" ако обичаш

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бог е Бог на всички, но Спасението се постига чрез водене на духовен живот.
    “Живейте духом и не изпълнявайте прищевките на плътта” (Гал. 5:16).
    “Ако живеем духом, по дух сме длъжни и да постъпваме” (Гал. 5:25).
    А най-лошото е в това че това в днешно време го пренебрегват и доста свещенници или иначе казано попове...
    Последно редактирано от Niakoitam : 01-16-2012 на 09:29
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  3. #78
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Niakoitam Виж мнението
    А най-лошото е в това че това в днешно време го пренебрегват и доста свещенници или иначе казано попове...
    Дори да ни се струва, че свещениците живеят неправедно, пак не
    подобава да ги осъждаме, защото Друг е техният Съдия, Който
    вижда в скришно (Мат. 6:6)
    И не казвай, че този е достоен, а онзи - не. Но нека за тебе всеки бъде достоен,
    освен учещият на ерес. Ако някой се окаже еретик, то трябва да се постараем
    да не приемаме от него ни учението му, ни причастието му и с
    всички сили го изобличим, за да не погинем заедно с него.

  4. #79
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дори да ни се струва, че свещениците живеят неправедно, пак не
    подобава да ги осъждаме, защото Друг е техният Съдия, Който
    вижда в скришно (Мат. 6:6)
    И не казвай, че този е достоен, а онзи - не. Но нека за тебе всеки бъде достоен,
    освен учещият на ерес. Ако някой се окаже еретик, то трябва да се постараем
    да не приемаме от него ни учението му, ни причастието му и с
    всички сили го изобличим, за да не погинем заедно с него.
    просто не бързай относно, който и да е от духовниците/духовните лица/религиозните, защото не се знае кой от тях какви "ереси" върши, след като досега именно човешката религия беше доминираща в продължение на 5-6 хилядолетия, лично аз, и то без въобще да разследвам, съм се натъквал на множество верчески/духовни неправди дори и в всяко едно от християнствата, като най-вече по отношение на протестантството, но също и на католоцизма и православието, като пак повтарям, не че аз някога съм ги разследвал, но те сами изявяваха неправдите си най-демонстративно, при това дори натрапвайки се, дори и в християнството досега имаше хиляди неправди, и то от изопачаването на една голяма част от стиховете на Библията, така че, никак не си мисли че християните, без значение кои, са с сигурност безгрешни, но разбира се лично аз въобще не съдя/не осъждам никой, но това е просто свидетелство от истинският Господ Бог с цел спасение на човечеството, а не погубване, защото свидетелството от истинският Господ Бог има за цел единствено да бъде в полза на спасението за всички човеци/одушевени, но все пак, никак не е целесъобразно дейността на духовниците/духовните лица от човешките религии да бъде подпомагана безусловно, защото иначе такова нещо би могло да се окаже най-малкото съучастничество в "смъртен грях", ето защо Св. Ап. Йоан казва:

    "Ако някой види брата си, че извърши несмъртен грях(т.е. че извърши верческа/духовна неправда, но е престанал), нека се моли, и Бог ще му даде живот, сиреч, на ония, които съгрешават несмъртно(т.е. които не продължават да вършат верческа/духовна неправда). Има смъртен грях(т.е. но ако продължава да върши верческа/духовна неправда); не казвам за него да се помоли(т.е. тогава не казвам да се угажда на неговата верческа/духовна неправда). Всяка неправда(т.е. всяка верческа/духовна неправда) е грях; и има грях, който не е смъртен(т.е. който е прекратен)." 1 Йоаново 5: 16-17

    и така, виждаш за какво става въпрос, така че, с това свидетелство тук отново се доказва как именно верческото/духовното беззаконие е "грехът" като цяло относно, който се свидетелствува в цялата Библия, а не така делата на невярващите/нерелигиозните/неокултистите, защото те не вършат верческо/духовно беззаконие, понеже не следват/не практикуват никаква вяра/духовност, иначе всяко причиняване на зло на друг човек е явление на "грехът", но няма как жертвите, които не са извършители на верческо/духовно беззаконие да бъдат виновни за верческото/духовното беззаконие, така в Библията се говори за разликата между "грях" и престъпленията на невярващите, които са вторични явления на "грехът", докато "грехът" е верческото/духовното беззаконие, което е първичното явление на злото.....
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 11:30

  5. #80
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Дори да ни се струва, че свещениците живеят неправедно, пак не
    подобава да ги осъждаме, защото Друг е техният Съдия, Който
    вижда в скришно (Мат. 6:6)
    И не казвай, че този е достоен, а онзи - не. Но нека за тебе всеки бъде достоен,
    освен учещият на ерес. Ако някой се окаже еретик, то трябва да се постараем
    да не приемаме от него ни учението му, ни причастието му и с
    всички сили го изобличим, за да не погинем заедно с него.
    И това идва от някой, който нарече един ИСТИНСКИ християнин, на който МУ СЕ Е ЯВЯВАЛ ИИСУС ЛИЧНО еретик и езичник?

    Не, защо да съдим разните педофили, когато можем да обръщаме внимание на истинското зло - другите хора от религията ни. НАПРАВЕН си за 14-ти век, гейски.


    Niakoitam добре брато добре. Няма да ти споря, както разбрахме ти си намерил начин няколко клетки да преобразуват химична енергия в кинетична енергия, да я увеличат стохилядно и да я приложат на някакъв далечен обект, без какъвто и да е било начин за правене на това и без медиум на всичкото отгоре. Сега се радвай на честта и престижа на позицията си и запрати всички физици в Гехената на ограничеността и глупостта им.

    И моля те не ми отговаряй, че се чувствам сякаш се опитвам да се съсредоточа в центъра на ей това (което не е хубаво да гледаш ако си склонен към пристъпи)http://junkhouse.us/blog/wp-content/.../203-08844.gif като ти чета изнасилванията на логиката, само и само да си оправдаеш позицията.

    Поне в твоят случай не може да навредиш на някого.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  6. #81
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    пак повтарям, трябва да се отбягват единствено свещеници ако се окажат, че са еретици (подобно на npp), и проповядват нещо различно от Православното учение. Иначе свещениците са Божи служители и трябва да се уважават.

    какъв 14-ти век - Божието слово е вечно Ганьо4.
    А пък ти ако искаш слушай npp, нали затова имаш свободна воля.
    Атеист и Еретик - каква комбина - не съм и очаквал друго.
    Последно редактирано от defender : 01-16-2012 на 12:02

  7. #82
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    А аз съм езичник, може ли може ли да се присъединя

  8. #83
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    npp одавна сам се определи за езичник, така че губиш.

    npp е езичник, служещ на Бог и в същото време проповядващ ерес, също е некръстен и невярващ. Уникален индивид.

  9. #84
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    какъв 14-ти век - Божието слово е вечно .
    Мда, до толкова е вечно че вече потъпкваш заръките (НЕ закони, а ЗАРЪКИ) на боспода ти да не папаш бекон и да не се правят разводи.

    Сигурно и онанираш.

    Тц, тц, тц.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  10. #85
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^
    npp одавна сам се определи за езичник, така че губиш.

    npp е езичник, служещ на Бог и в същото време проповядващ ерес, също е некръстен и невярващ. Уникален индивид.
    да, "езичник" съм, но това никак не ми пречи да имам поне малко съвсем правилна вяра в Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и Господ Исус Христос, но не върша "ерес" т.е. верческа/духовна неправда, освен това едно е да наричаш някой "проповядващ ерес", а съвсем друго да посочиш кое е неправедно(-то) в неговото свидетелство, ти само сочиш с пръст, но не посочваш с думи кое е злото

    "А първосвещеникът попита Исуса за учениците Му и за учението Му. Исус му отговори: Аз говорих явно на света, винаги поучавах в синагогите и в храма, гдето всички юдеи се събират, и нищо не съм говорил скришно. Защо питаш Мене? питай ония, които са Ме слушали, какво съм им говорил; ето, те знаят що съм казвал. Когато рече това, един от служителите, който стоеше наблизо, удари плесница на Исуса и рече: Така ли отговаряш на първосвещеника? Исус му отговори: Ако съм продумал нещо зло, покажи злото; но ако добро, защо ме биеш?" Йоан 18: 19-23,

    "И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения за всичките човеци, за царе и за всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината. Защото има само един Бог и един ходатай(т.е. Господ) между Бога и човеците, човекът(т.е. Одушевеното Същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата(т.е. по отношение на Верността) и истината." 1 Тимотей 2: 1-7
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 12:41

  11. #86
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    npp на който МУ СЕ Е ЯВЯВАЛ ИИСУС ЛИЧНО?
    То и на Мохамед му се явил уж архангел Гавраил, а я виж каква религия създал, що не станеш мюсюлманин.

    То и на Мун също уж му се явил Христос и създал сектата на Муун.
    Последно редактирано от defender : 01-16-2012 на 12:41

  12. #87
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ти само сочиш с пръст, но не посочваш с думи кое е злото
    Казал съм ти много неща и колко пъти сме говорили до 3 часа, но ти просто толкова си закоравял в ереста си че не искаш и да проумееш, та да не би някак да видиш истината и да се поправиш.

    "защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря"

  13. #88
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ^
    npp одавна сам се определи за езичник, така че губиш.

    npp е езичник, служещ на Бог и в същото време проповядващ ерес, също е некръстен и невярващ. Уникален индивид.
    Идеално ще се класирам като окултист тогава.

  14. #89
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    То и на Мохамед му се явил уж архангел Гавраил, а я виж каква религия създал, що не станеш мюсюлманин.

    То и на Мун също уж му се явил Христос и създал сектата на Муун.
    ако става на въпрос, то и на един от неправедните духовници на има "савел", му се е бил явил самият Господ Исус Христос, и то докато отивъл за пореден път да преследва истинските Исусови ученици, но Исус го направил да стане един от Божиите/Св. Апостоли, и това е добре познатият Св. Ап. Павел, чиито послания заемат половината от книгите в Новият Завет, и чиито грехове отдавна са били простени, а и защото той не е продължил да върши верческа/духовна неправда, така че, какво те кара да мислиш че не съм срещнал самият истински Господ Исус Христос?!, защо да не е възможно?!, ами ако Той е дошъл и ме прави да бъда Негов свидетел, какво тогава, на теб какво ти е?!, какво му пречи на истинският Господ Бог да използува за свой свидетел всеки, който Той (Си) поиска, след като всички човеци са марионетки, които са Негова собственост?!

    "Като се свечери, стопанинът на лозето каза на настойника си: Повикай работниците и плати им надницата, като почнеш от последните и следваш до първите. И тъй, дойдоха условените около единадесетия час, и получиха по един пеняз. А като дойдоха първите, мислеха си, че ще получат повече от един пеняз но и те получиха по един пеняз. И като го получиха, зароптаха против стопанина, като казаха: Тия последните иждивиха само един час; и пак си ги приравнил с нас, които понесохме теготата на деня и жегата. А той в отговор рече на един от тях: Приятелю, не те онеправдавам. Не се ли погоди с мене за един пеняз? Вземи си своето и иди си; моята воля е да дам на тоя последния както и на тебе. Не ми ли е позволено да сторя със своето(т.е. с човеците) каквото искам(сиреч, след като всички човеци са Моя собственост)? Или твоето око е завистливо, защото аз съм добър? Така последните ще бъдат първи, а първите последни." Матей 20: 8-16,

    "А Савел, като още дишаше заплашване и убийство против Господните ученици, отиде при първосвещеника. и поиска от него писма до синагогите в Дамаск, че, ако намери някой от тоя Път, мъже или жени, да ги докара вързани в Ерусалим. И на отиване, като наближаваше Дамаск, внезапно блесна около него светлина от небето. И като падна на земята, чу глас, който му каза: Савле, Савле, защо Ме гониш? А той рече: Кой си Ти, Господи? А Той отговори: Аз съм Исус, Когото ти гониш. Но стани, влез в града, и ще ти кажа какво трябва да правиш. А мъжете, които го придружаваха, стояха като вцепенени, понеже чуха гласа, а не видяха никого. И Савел стана от земята, и когато отвори очите си, не виждаше нищо; и водеха го за ръка та го въведоха в Дамаск. И прекара три дни без да види и, не яде, нито пи. А в Дамаск имаше един ученик на име Анания; и Господ му рече във видение: Анание! А той рече: Ето ме, Господи. И Господ му рече: Стани и иди на улицата, която се нарича Права и попитай в къщата на Юда за един тарсянин на име Савел; защото, ето, той се моли; и е видял един човек на име Анания да влиза и да полага ръце на него, за да прогледа. Но Анания отговори: Господи, чул съм от мнозина за тоя човек, колко зло е сторил на Твоите светии в Ерусалим. И тука имал власт от главните свещеници да върже всички, които призовават Твоето име. А Господ му рече: Иди, защото той ми е съд избран да разгласява Моето име пред народите и царе и пред израилтяните; защото Аз ще му покажа, колко много той трябва да пострада за името Ми. И тъй Анания отиде и влезе в къщата; и като положи ръце на него, рече: Брате Савле, Господ ме изпрати, - същият Исус Който ти се яви на пътя, по който ти идеше, - за да прогледаш и да се изпълниш със Светия Дух. И начаса паднаха от очите му като люспи, и той прогледа; и стана та се кръсти. А като похапна, доби сила, и преседя няколко дни с учениците в Дамаск. И почна веднага да проповядва по синагогите, че Исус е Божият Син. И всички, които го слушаха, се удивляваха, и казваха: Не е ли тоя, който в Ерусалим съсипвал тия, които призававали това име, и дошъл тука за да закара такива вързани при главните свещеници? А Савел се засилваше още повече, и преодоляваше юдеите(т.е. духовниците), които живееха в Дамаск, като доказваше, че това е Христос(т.е. че има само един единствен Господ и че Той е Исус Христос)." Деяния 9: 1-22
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 13:07

  15. #90
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ти да не би да се приравняваш на апостол Павел, а? - "гледам и не вярвам на ушите си".
    И от друга страна апостол Павел е проповядвал словото Божие и по никакъв начин проповедта му не се е различавала от тази на останалите апостоли, а я виж себе си.

    Най-малкото ти вече няколко пъти си повтарял, че не си християнин а езичник, а апостол Павел е казала че е християнин.

    Щом си като апостол Павел, що не вземеш да напишеш и ти едно евангелие и после да го сравним с автентичните.
    Последно редактирано от defender : 01-16-2012 на 13:05

  16. #91
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ти да не би да се приравняваш на апостол Павел, а? - "гледам и не вярвам на ушите си".
    И от друга страна апостол Павел е проповядвал словото Божие и по никакъв начин проповедта му не се е различавала от тази на останалите апостоли, а я виж себе си.

    Най-малкото ти вече няколко пъти си повтарял, че не си християнин а езичник, а апостол Павел е казала че е християнин.

    Щом си като апостол Павел, що не вземеш да напишеш и ти едно евангелие и после да го сравним с автентичните.
    прегледай всичките ми отговори в този форум, и виж колко много сведетелства има в тях, като не малко от тях са разяснения вътре в самите библейски цитати, понеже в тях има и много цитати от Библията, и то без въобще да противореча на Пророците/Светиите от Библията, но всичкото свидетелство дадено ми лично от истинският Господ Бог съвпада напълно с написаното в Библията, друг е въпросът дали ти или други хора разбирате правилно Словото, защото едно е да го чуеш или прочетеш, а друго да го разбираш правилно и да принасяш Добър плод

    "Вие, прочее, чуйте какво значи притчата за сеяча. При всекиго, който чуе словото на царството и не го разбира, дохожда лукавият и грабва посеяното в сърцето му; той е посеяното край пътя. А посеяното на канаристите места е оня, който чуе словото и веднага с радост го приема; корен, обаче, няма в себе си, но е привременен; и когато настане напаст или гонение поради словото, на часа се съблазнява. А посеяното между тръните е оня, който чува словото; но светските грижи и примамката на богатството(т.е. но грижите и примамките на верческото/духовното беззаконие) заглушават словото, и той става безплоден. А посеяното на добра земя е оня, който чуе словото и го разбира, който и дава плод, и принася кой стократно, кой шестдесет, кой тридесет." Матий 13: 18-23

    аз не съм апостол, нито дякон, нито епископ, нито презвитер, нито проповедник, нито каквото и да било освен обикновен човек, но това ми стига, тъй като Целта е пълно Спасение и Осигуряване от истинският Господ Бог за всички човеци/одушевени от цялата вселена, а не фукане с някакви си пагони.....
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 13:20

  17. #92
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ето още една секта и виж как е създадена, леко наподобява на твоя случай, чудодейно излекуване и после твърди, че тя е открила правилния принцип на християнството, почти като тебе:

    Последно редактирано от defender : 01-16-2012 на 13:22

  18. #93
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    [b]Niakoitam добре брато добре. Няма да ти споря, както разбрахме ти си намерил начин няколко клетки да преобразуват химична енергия в кинетична енергия, да я увеличат стохилядно и да я приложат на някакъв далечен обект, без какъвто и да е било начин за правене на това и без медиум на всичкото отгоре. Сега се радвай на честта и престижа на позицията си и запрати всички физици в Гехената на ограничеността и глупостта им.
    Понеже вече въртях суках и ти не искаш или не можеш да ме разбереш...по скоро не искаш,защото така винаги им е било удобно на много хора винаги...дадох и много примери вече,но явно моите думи не действат, което изобщо не ме очудва познавайки някои хора като теб. Та ще пробвам един друг отчаян ход макар че се съмнявам пак да разбереш нещо, но все пак ще ти цитирам един човек от една друга тема,които явно знае какво имам предвид та дано него поне го разбереш.

    Цитирай Първоначално написано от Kman Виж мнението
    Като в матрицата.... Но за съжаление никаква информация не е коемрсиализирана от учените по отношение на телекинезата и най-вероятно не защото не знаят,а точно обратното....защото знаят могат да покажат как да се развие и какви химикали повлияват на тялото за да развие такива спосбности,но представете си какъв хаос ще стане ако тази информация стане все обюо достояние.Според мен телекинезата е нещо съвсем реално базиращо се изсяло на психиката и съзнанието,което е коплекс от сложните взаймодейства между различни химични и физични контакти на молекулярно ниво,което може да се предава дори по въздуха,защото кислород-а също е съставен от молекули,т.е. молекултие общуват чрез вид сигнал помежду си и чрез испускане на определен сингал от мисълта може да се повлиява на всичко околно а и имайки предвид че с това молекулно общуване се придава информация съвсем реално е и да се придоябият и споспбността да "виждаш в бъдещето,настоящето,мналот о и да четеш мислите на хората" или по точно като разчиташ тази информация която се предава....Надявам се успях да го обясна на що годе разбираем език.
    А след години с навлизането на нанотехнологията и контролирането на молекулярно ниво много неща ще станат реалност и много истини ще избликнат на бял свят,но е друг въпроса до какава степен ще бъдат разкрити някои тайни и колко тайни юе продължат да бъдат в тайна.
    Ами представете си кола,чиято гума минава през дупка и подава информация по автоматрицата на всички коли че еди къде си има дупка и всички коли автоматично я заобикалят или как с пръсти боравите с всичката информация на света изложена на LCD стъклото (предното стъкло на колата)....всъщност това го гледах по дискавъри и го предричат да стане през 2030 година.Разбирам страховете на всички които мислят че технологиите ще ги изместят,но всъщност това е продиктувано единственно от недоразвития начин на мислене,който постепенно се развива и еволюира,дори и моя начин на мислене е недоразвит и го съзнавам и разбирам,но за времената в които живеем е нормално така да мислим....но за следвашите времена и нови епохи няма да е нормално да се мисли както ние сега мислим.
    За видът сигнал за който споменава човека (в случай че решиш че означава да свирнеш с уста и чашата да дойде)мисля че е имал предвид например трептение.Както знаеш всички атоми трептят с определена честота.Ами ако се научим да я променяме с мисълта по схемата написана от човека? И не си мисли че пиша нещо по различно от това,което ти писах досега.

    И далеч не отпращам всички физици в Гехената на ограничеността. Просто има още много неща, които не знаем, а някои си въобразяват че са разбрали целият свят или говорят само това дето са изучили.Далеч на всички физици са ограничени.Има такива,които се ограничават само до наученото, а има и такива които така да е каже мечтаят. В един форум имаше двама сравнително възрастни физици, които само си ги мереха,но пък и много му разбираха.Личеше си.Единият е атеист и се страхува да излезне малко от това дето е изследвано и е почти на мнение че всичко вече е открито.Другият вярва в Бог и дава всякакви "мечтателски идеи",теории и версии.И той се ограничава,но доста по-малко и допуска че може да има и някакви други истини.Та и сред физиците има доста по неограничени хора.Доказателство за това са различни проекти като LHC, теории за пътуване във времето и пространството,струнната теория,паралелните Вселени т.н. ит.н.,които много физици изобщо не ги приемат поради ограничеността си, а не че едните задължително са по-добри физици от другите
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението

    И моля те не ми отговаряй, че се чувствам сякаш се опитвам да се съсредоточа в центъра на ей това (което не е хубаво да гледаш ако си склонен към пристъпи)http://junkhouse.us/blog/wp-content/.../203-08844.gif като ти чета изнасилванията на логиката, само и само да си оправдаеш позицията.
    А иначе това е публичен форум и ще ти отговарям ако имам желание.
    А това че се чувстваш сякаш се опитваш да се съсредоточиш в центъра на това...не знам някаква метафора, с която искаше да ме убидиш ли беше или не. Защото ако не е с цел убида е много добре.Поне съм успял отчасти да те накарам да се позамислиш какво ти говоря и за възможностите ни в света,който ни заобикаля.Е,отначалото усещането е точно такова.Постепенно нещата започват да ти се поизясняват ако продължиш да разсъждаваш по тях, но понякога е трудно да се смилат толкова лесно като...срещу теб има камък и ти си казваш: Ааа ясно е прилича на камък значи е...камък. Та така.

    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението

    Поне в твоят случай не може да навредиш на някого.
    Тук си много прав.Един ден дай Боже когато си доизясня още по-добре нещата и ако е речено може и да помагам на хората
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  19. #94
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ето още една секта и виж как е създадена, леко наподобява на твоя случай:

    истината е че аз въобще нямах намерения да ставам нещо или някой в вярата, аз бях най-обикновен "езичник" сиреч невярващ/нерелигиозен/неокултист, аз и сега съм си такъв, но самият истински Господ Бог ми се яви, и започна да свидетелствува Своето Слово чрез мен, и така оттогава досега изминаха доста на брой години, но аз все още обичам да свидетелствувам Неговото Слово, и никак не съм против, защото То е съвсем Добро/Праведно и няма нищо лошо/неправедно в Него, ако Самият Той (иска да) ме употребява като Негов свидетел, защо си мислиш че аз имам някаква вина за това, а може ли истинският Господ Бог да е грешен?!, но нито Той е грешен/неправеден, нито аз имам вина за това че Той свидетелствува чрез мен Своето съвсем Благо/Праведно/Свято Слово, още повече нито Той е виновен за това, защото върши само Съвършенни Добрини, и никога не е причинявал нищо лошо на никой, иначе сега Той нямаше да бъде истинската Глава на цялата вселена, но щеше да е някакъв по-долен

  20. #95
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ти нямаш вина но просто нещо или някой те е заблудил - явление ли е, дух ли е, не знам,
    познавам православни християни и те изживявали някакво чудо в живота си, но никой от тях не е тръгнал самоволно да си тълкува писанието, да си създава някаква своя ерес или да твърди че е официален представител на Бог на земята или цитирам "свидетел на Небесната църква и ангел на благовестието". Има само още един такъв като тебе и той е папата.
    Последно редактирано от defender : 01-16-2012 на 13:44

  21. #96
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ти нямаш вина но просто нещо или някой те е заблудил - явление ли е, дух ли е, не знам,
    познавам православни християни и те изживявали някакво чудо в живота си, но никой от тях не е тръгнал самоволно да си тълкува писанието, да си създава някаква своя ерес или да твърди че е официален представител на Бог на земята или цитирам "свидетел на Небесната църква и ангел на благовестието". Има само още един такъв като тебе и той е папата.
    въобще не посочвам себе си за нещо или някой, но както вече казахме и в много други отговори, Целтта е да бъде осигурено Спасение от истинският Господ Бог за всички човеци/одушевени, а не перчене с пагони и чиновнически интриги, Бог е Любов, което значи преди всичко Спасение, защо са Му на Него каквито и да било видове/родове/типове/сортове неспасение или погибел за човеците?!, Той няма никаква сметка от каквото и да е неспасение или погибел за човеците/одушевените
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 13:53

  22. #97
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Казал съм ти много неща и колко пъти сме говорили до 3 часа, но ти просто толкова си закоравял в ереста си че не искаш и да проумееш, та да не би някак да видиш истината и да се поправиш.

    "защото сърцето на тия човеци е закоравяло, и с уши тежко слушат, и затворили са очите си, за да не би някога с очи да видят и с уши да чуят, и със сърце да разберат, та да се обърнат, и ги изцеря"
    "закоравяването" в "ереста" е когато духовника/вярващия продължава да следва неправдата в вярата без да спре веднъж завинаги, а "неправдата" е когато духовника/вярващия не желае някой от човеците/одушевените да бъде напълно спасен и осигурен от истинският Господ Бог още сега приживе, ето защо е писано:

    "Който казва(т.е. всеки духовник/вярващ, който си мисли/казва), че е в светлината, а мрази брата си(т.е. а мрази някой от човеците), той и до сега е в тъмнината. Който люби брата си(т.е. който обича всеки един от човеците), той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън. А който мрази брата си той е в тъмнината и в тъмнината ходи, и не знае къде отива, защото тъмнината е заслепила очите му." 1 Йоаново 2: 9-11

    например не може духовника/вярващия хем да иска спасение/осигуряване от истинският Господ Бог, хем да вярва/свидетелствува че който не угоди на човешката религия няма да бъде спасен, не може хем да вярваш в/угаждаш на Спасението, хем в/на неспасение или погибел.....
    Последно редактирано от npp : 01-16-2012 на 18:48

  23. #98
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ти нямаш вина но просто нещо или някой те е заблудил - явление ли е, дух ли е, не знам,
    познавам православни християни и те изживявали някакво чудо в живота си, но никой от тях не е тръгнал самоволно да си тълкува писанието, да си създава някаква своя ерес или да твърди че е официален представител на Бог на земята или цитирам "свидетел на Небесната църква и ангел на благовестието". Има само още един такъв като тебе и той е папата.
    Абе гейски, ти ли ще го учиш какво е истина и какво не, когато ЗА РАЗЛИКА ОТ ТЕБ той има НЯКАКВА причина да вярва, а не го прави само на инат

    Oтделно че му се е явявал лично Иисус. Той е доста по-достовернозвучащ християнин от тебе - ти си "ми нямам причина, ама вярвам защото ме е страх от смъртта" а той си има преживявания и история и комуникация с бог и със сатанински дядовци и е умирал и са го съживявали и какво ли още не?!

    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  24. #99
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Азис: Видях Исус Христос!
    http://plam4ica.blogspot.com/2010/09...post_3329.html

  25. #100
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Ми ето, ето! Явно и Азизчо е по-християнин от тебе.

    Да не би да ги наричаш лъжци нещо?

    ТОВА ли ти е била идеята?

    Че някой казва нещо и или си е втълпявал глупости, или е лъгал директно?

    ...

    Уууу, гейски... много лошо брат...

    Щото гейски, видиш ли, ако хората толкова лесно лъжат сега гейски....

    какво ли остава за хора живели преди 2000 години, когато възкресенията, спирането на слънцето и луната, летенето, драконите и магиите са били малко или много "ежедневие"?

    То си пише как гръцките богове са правели чудеса в битката при Троя пред хиляди хора, това не е ли доказателство за тяхното съществуване?

    То и мюсюлманите са били свидетели на гигантски и мащабни чудеса също...

    ОЛЕЛЕЕЕЕ

    Абе гейски, това не означава ли че приетите и публикувани изследвания, според които вярващите просто се преструват, не са част от мега консрпирация, ами НАИСТИНА потвърждават това което ТИ САМ сега твърдиш?

    Не означава ли това че ти НАИСТИНА си просто един пореден преструванко...

    о не, извинявай, бях забравил че ти сам си каза че нямаш никаква причина да вярваш, а го правиш само от лицемерие, алчност и страх

    Та, кажи ми, как да не взема милият и мирен в лицето на всякакви обиди нпп, който е директен свидетел за по-голем авторитет от теб, който не си видял нищо и отговаряш с обиди и пасивна агресия и само си търсиш някой който да нападнеш?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си