.
Отговор в тема
Страница 5 от 12 ПървиПърви 123456789 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 277
  1. #101
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Аха, това ли е условието някой да е християнин - да му се яви Христос - това в Библията ли го прочете? (а npp дори каза, че не е християнин, а езичник)

    Според мен това, което му се е явило не е бил Христос и npp е бил прелъстен, но дори и това, което е видял наистина да е бил Христос, който Му спасява живота, то след това npp е бил прелъстен.

    Вземай който си искаш за по-голям авторитет, това не ме притеснява и не се съревновавам с никой.

    Много секти са се образували при подобни случки като при npp, и техните основатели са се сметнали за боговдъхновени. (нищо ново под слънцето)

    npp дори намекна, че се опреличава и се изживява като апостол Павел.

    "Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света."
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 09:28

  2. #102
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Може Павелчно да си е измислял, а нпп да е "кошер" a?

    Ти да не си бог че да разграничаваш?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  3. #103
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Има ясни признаци за измамата, заблудата и ереста, при npp те са очевадни.
    А и да не забравяме, че с апостол Павел е имало и много свидетели на случилото се.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 10:41

  4. #104
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аха, това ли е условието някой да е християнин - да му се яви Христос - това в Библията ли го прочете? (а npp дори каза, че не е християнин, а езичник)

    Според мен това, което му се е явило не е бил Христос и npp е бил прелъстен, но дори и това, което е видял наистина да е бил Христос, който Му спасява живота, то след това npp е бил прелъстен.

    Вземай който си искаш за по-голям авторитет, това не ме притеснява и не се съревновавам с никой.

    Много секти са се образували при подобни случки като при npp, и техните основатели са се сметнали за боговдъхновени. (нищо ново под слънцето)

    npp дори намекна, че се опреличава и се изживява като апостол Павел.

    "Възлюбени, не вярвайте на всеки дух, но изпитвайте духовете дали са от Бога; защото много лъжепророци излязоха по света."
    пак пропускаш много неща:

    "Или(т.е. нима) Бог е Бог само на юдеите(т.е. на духовниците/вярващите), а не и на езичниците(т.е. а не и на невярващите/нерелигиозните/неокултистите)? Да, и на езичниците е. Понеже същият Бог ще оправдае обрязаните(т.е. духовниците/вярващите) от вяра(т.е. от правилната вяра) и необрязаните(т.е. и невярващите/нерелигиозните/неокултистите) чрез вяра(т.е. чрез Своята Вярност към тях). Тогава, чрез вяра(т.е. чрез Вярност) разваляме ли закона? Да не бъде! Но утвърждаваме закона." Римляни 3: 29-31,

    "Иоан Му каза: Учителю, видяхме един човек да изгонва бесове в Твое име; и му запретихме, защото не следваше нас. А Исус рече: Недейте му запрещава, защото няма никой, който да извърши велико дело в Мое име, и да може скоро след това да Ме злослови. Понеже оня, който не е против нас, е откъм нас. Защото който ви напои с чаша вода, понеже сте Христови, истина ви казвам: той никак няма да изгуби наградата си." Марк 9: 38-41,

    "Прочее, да се не хули това, което вие считате(т.е. което Намирате) за добро, Защото Божието царство(т.е. защото служенето на истинският Господ Бог) не е ядене и пиене, но правда(т.е. Спасение/Осигуряване), мир и радост(т.е. Мир и Вечен(сиреч, Пълен/Съвършен) Живот) в Светия Дух(сиреч, за всички човеци). Понеже, който така служи на Христа, бива угоден на Бога и одобрен от човеците. И тъй, нека търсим това, което служи за мир(т.е. за всеобщ Мир) и за взаимно назидание(т.е. и за всеобщо Спасение/Осигуряване)." Римляни 14: 16-19

    аз не помня да съм се представял за Апостол или каквото и да е от този род, къде си видял такова нещо?!, и защо прочие някой трябва непременно да е нещо или някой за да спаси човешки живот, в случай че му е възможно когато някой човек там има нужда от помощ?!
    Последно редактирано от npp : 01-17-2012 на 11:03

  5. #105
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Има ясни признаци за измамата, заблудата и ереста, при npp те са очевадни.
    А и да не забравяме, че с апостол Павел е имало и много свидетели на случилото се.
    ние през цялото време бяхме поне трима: Бог Отец, Господ Исус Христос, и аз

    "Затова фарисеите Му рекоха: Ти сам свидетелствуваш за Себе Си; Твоето свидетелство не е истинно. Исус в отговор им рече: Ако и да свидетелствувам за Себе Си, пак свидетелството Ми е истинно; защото зная от къде съм дошъл и на къде отивам; а вие не знаете от къде ида или на къде отивам. Вие съдите по плът; Аз не съдя никого. И даже ако съдя Моята съдба е истинна, защото не съм сам, но Аз съм, и Отец, Който Ме е изпратил. И в закона, да, във вашия закон е писано, че свидетелството на двама човека е истинно. Аз съм, Който свидетелствувам за Себе Си; и Отец, Който Ме е пратил, свидетелствува за Мене. Тогава Му казаха: Где е Твоят Отец? Исус отговори: Нито Мене познавате, нито Отец Ми; ако познавахте Мене, бихте познавали и Отца Ми." Йоан 8: 13-19,

    "Вижте каква любов е дал нам Отец, да се наречем Божии чада; а такива и сме. Затова светът не познава нас, защото Него не позна." 1 Йоаново 3: 1
    Последно редактирано от npp : 01-17-2012 на 11:05

  6. #106
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Има ясни признаци за измамата, заблудата и ереста, при npp те са очевадни.
    А и да не забравяме, че с апостол Павел е имало и много свидетели на случилото се.
    Както казах армиите на няколко градове държави са гледали как поне 4 бога са правели чудеса.

    Същото и с исляма, мормонизма и тн.

    Свидетели на чудеса има БОЛ за всяка религия и деноминация.


    А ти като казваш че са "очевадни" напиши конкретно какви са.

    То и аз мога да напиша едно криптично "Има признаци че гейски е педофил, сериен убиец и фен на Джъстин Бийбър и те са ОЧЕВИДНИ." нали?

    Всеки може да си дрънка глупости, дай примери защо този човек да е еретик, вместо по-прав от тебе.



    Аз примерно дадох примери с това как той се държи доста по-християнски от тебе.


    Веднъж за 918274981274 поста съм го виждал леко ядосан, въпреки всичките обиди и присмехи които е отнесъл от мен, а ти от самото начало започна с ехидности, пасивна агресия и осмиване - доста нехристиянско поведение.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  7. #107
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    npp, забравих да те питам, в твоята секта почитате ли християнския кръст, ти прекръстваш ли се с ръка, носиш ли кръстче и какво мислиш за този символ кръста, също приемаш ли иконите или ги отричаш.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 11:13

  8. #108
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    npp, забравих да те питам, в твоята секта почитате ли кръста, ти прекръстваш ли се с ръка, носиш ли кръстче и какво мислиш за този символ кръста, също приемаш ли иконите или ги отричаш.
    аз нямам секта, нито деноминация

    "кръста" в Библията е символ на правилната вяра, докато по принцип ритуалите и изображенията не са нищо сами по себе си, някога имах гипсова икона на Исус, но впоследствие падна и се счупи, след което я залепих, но тя отново падна и се счупи, като втория път на дребни парчета, и така накрая бе изхвърлена, иначе съм се молил пред нея, разбира се с съзнанието че Господ Бог е на Небето, не че иконата е самият Господ/Бог, но все пак Бог направи някак иконата да не остане - идолите никак не са препоръчителни, но са много опасни

    "Който люби баща(т.е. духовен отец/учител) или майка(т.е. или духовна майка, също и: религия) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син(т.е. духовен последовател/ученик) или дъщеря(т.е. или духовна последователка/ученичка, също и: духовност) повече от Мене, не е достоен за Мене; и който не вземе кръста си(т.е. и който не следва/не понесе сам правилната вяра) и не върви след Мене, не е достоен за Мене." Матей 10: 37-38,

    "Всяка неправда(т.е. всяка верческа/духовна неправда) е грях; и има грях, който не е смъртен(т.е. който е преустановен). Знаем, че всеки роден(т.е. всеки духовник/вярващ, който е) от Бога не съгрешава(т.е. не върши верческа/духовна неправда); но оня, който се е родил от Бога, пази себе си(сиреч, в това отношение), и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние(напр. истинските Светии) сме от Бога; и целият свят(т.е. и че царството на верческото/духовното беззаконие) лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог; и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа(т.е. сиреч в истинският Господ Бог, понеже докато Отца е Богът, Исус е Господът). Това е истинският Бог(т.е. това е истинският Господ Бог) и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли." 1 Йоаново 5: 17-21

    освен че не следвам ритуали, нито се кланям на изображения, но дори и не смея да се докосвам до каквото и да е нещо от човешката религия, например, някога палех от онези, димящите ароматни пръчици(индийските, на които пише "incense sticks"), разбира се с единствена цел ароматизиране на въздуха, но в един момент разбрах че всички индийски неща от този род са омагьосани от индийските духовници, и оттогава вече не смея да купувам нито да запаля дори и една пръчица произведена от/за индусите, будистите, и пр., разбира се за невярващите/неокултистите/нерелигиозните, които не разбират тези неща, такива аксесоари не са така опасни, но най-Добре е да не се ползват.....

    "А когато се молите, не говорете излишни думи, както езичниците(т.е. като фарисеите(забележка, превода тук е погрешен, защото невярващите не вярват и не се молят)); защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене. И тъй, не бъдете като тях; защото Отец ви знае от що се нуждаете преди вие да Му искате..... Недейте си събира съкровища на земята, гдето молец и ръжда ги изяжда, и гдето крадци подкопават и крадат. Но събирайте си съкровища на небето, гдето молец и ръжда не ги изяжда, и гдето крадци не подкопават нито крадат; защото гдето е съкровището ти, там ще бъде и сърцето ти..... И тъй не се безпокойте, и не думайте: Какво ще ядем? или: Какво ще пием? или: Какво ще облечем? (Защото всичко това търсят езичниците), понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави." Матей 6: 7-33
    Последно редактирано от npp : 01-17-2012 на 12:20

  9. #109
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    "освен че не следвам ритуали, нито се кланям на изображения, но дори и не смея да се докосвам до каквото и да е нещо от човешката религия, например, някога палех от онези, димящите ароматни пръчици(индийските, на които пише "incense sticks"), разбира се с единствена цел ароматизиране на въдуха, но в един момент разбрах че всички индийски неща от този род са омагьосани от индийските духовници, и оттогава вече не смея да купувам нито да запаля дори и една пръчица произведена от/за индусите, будистите, и пр., разбира се за невярващите/неокултистите/нерелигиозните, които не разбират тези неща, такива аксесоари не са така опасни, но най-Добре е да не се ползват....
    Останалите неща, индийски свещи и тем подобни, за които говориш, не ме интересуват, аз говорих за иконите и кръста.
    Аха, значи отричаш иконите, отричаш светите тайнствата установени от Христос и които се извършват в Светата Православна църква. Само за християнския кръст не ми стана достатъчно ясно дали го почиташ и дали се прекръстваш.
    Също ти защо отричаш кръщението след като Апостола Павел се е кръстил, защо не искаш да се наричаш християнин след като самите апостоли са им казвали християни.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 12:09

  10. #110
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Останалите неща, индийски свещи и тем подобни, за които говориш, не ме интересуват, аз говорих за иконите и кръста.
    Аха, значи отричаш иконите, отричаш светите тайнствата установени от Христос и които се извършват в Светата Православна църква. Само за християнския кръст не ми стана достатъчно ясно дали го почиташ и дали се прекръстваш.
    Също ти защо отричаш кръщението след като Апостола Павел се е кръстил, защо не искаш да се наричаш християнин след като самите апостоли са им казвали християни.
    ето какво пише относно създадените от човеци храмове и религиозни неща:

    "И като излезе Исус от храма и си отиваше, учениците Му се приближиха да Му покажат зданията на храма(т.е. създадените от човеци неща на човешката религия). А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: Няма да остане тук камък на камък(т.е. от всичко това няма да остане такова нещо), който да се не срине(т.е. което да не бъде унищожено)." Матей 24: 1-2

    а що се отнася до думата "християнин", (то) всички човеци са създадени от истинският Бог Отец чрез истинският Господ Исус Христос, и така от тази гледна точка всички ние малко или много сме христови, но не се наричам християнин защото не искам да се идентифицирам с системата на човешката религия, защото християнството също беше пълно с верчески/духовни неправди, и затова от тази гледна точка не смея да бъда християнин, иначе вярвам само в Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, и не смея да имам други богове/христосовци, тъй като всеки бог и всеки господ, макар и да са наричани с думите "бог"/"отец и "господ"/"исус"/"христос", лесно биха могли да се окажат идоли разбира се в случай че там се следва/върши верческа/духовна неправда

    "боя се да не би, както змията измами Ева с хитростта си, да се разврати умът ви и отпадне от простотата и чистотата, която дължите на Христа. Защото, ако дойде някой и ви проповядва друг Исус, когото ние не сме проповядвали, или ако получите друг дух, когото не сте получили, или друго благовестие, което не сте приели, вие лесно го търпите. Обаче мисля, че аз не съм в нищо по-долен от тия превъзходни апостоли(т.е. от такива лъжепророци/лъжевярващи)!..... Защото такива човеци са лъжеапостоли, лукави работници, които се преправят на Христови апостоли. И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел; тъй че, не е голямо нещо, ако и неговите служители се преправят на служители на правдата. Но тяхната сетнина ще бъде според делата им." 2 Коринтяни 11: 3-15

    разбира се, (пак повтарям), като казвам всичко това, никак не съдя/не осъждам, но все пак е Добре да се внимава, иначе къде е "надеждата" т.е. гаранцията за това че няма фатално отклонение?!, нали за това освен "вяра" и "любов" се говори и за "надежда".....
    Последно редактирано от npp : 01-17-2012 на 12:48

  11. #111
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Аха, значи отричаш иконите, отричаш светите тайнствата установени от Христос и които се извършват в Светата Православна църква.
    Така и не разбрах с какво право наричаш една от 38 000 деноминации "правилна" при положение че не се водиш от собствени мисли (като нпп) и нямаш никакви "божествени комуникации" (като нпп)?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #112
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ето какво пише относно създадените от човеци храмове и религиозни неща:

    "И като излезе Исус от храма и си отиваше, учениците Му се приближиха да Му покажат зданията на храма(т.е. създадените от човеци неща на човешката религия). А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: Няма да остане тук камък на камък(т.е. от всичко това няма да остане такова нещо), който да се не срине(т.е. което да не бъде унищожено)." Матей 24: 1-2
    Бреййй значи ти и храмовете отричаш.

    НПП ти си абсолютна закоревяла еретическа лисица. Каква е тая нова религия, която проповядваш бе - ти си направо като съвремения Мохамед.
    Това Христос го казва като предсказание за наближаването края на света, това се отнася за Соломоновия храм и както се вижда римските войски го опустошават а сега на неговото място е построена джамия и както виждаш предсказанието се е сбъднало.

    я виж какво казва още Христос за храма:

    "И влезе Иисус в Божия храм, изпъди всички продавачи и купувачи в храма, прекатури масите на менячите и пейките на гълъбопродавците,
    и казваше им: писано е: "домът Ми дом за молитва ще се нарече", а вие го направихте разбойнишки вертеп.
    И дойдоха при Него в храма слепи и хроми, и Той ги изцери."

    "и който се закълне в храма, кълне се в него и в Оногова, Който го обитава"

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    а що се отнася до думата "християнин", (то) всички човеци са създадени от истинският Бог Отец чрез истинският Господ Исус Христос, и така от тази гледна точка всички ние малко или много сме христови, но не се наричам християнин защото не искам да се идентифицирам с системата на човешката религия, защото християнството също беше пълно с верчески/духовни неправди, и затова от тази гледна точка не смея да бъда християнин, иначе вярвам само в Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, и не смея да имам други богове/христосовци, тъй като всеки бог и всеки господ, макар и да са наричани с думите "бог"/"отец и "господ"/"исус"/"христос", лесно биха могли да се окажат идоли разбира се в случай че там се следва/върши верческа/духовна неправда
    Всички сме създадени от Бога, но има хора, които го отричат, хулят го и служат на пороците си или на други демонски богове и ереси - те не са християни.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 13:35

  13. #113
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Бреййй значи ти и храмовете отричаш.

    НПП ти си абсолютна закоревяла еретеческа лисица. Каква е тая нова религия, която проповядваш бе - ти си направо като съвремения Мохамед.
    Това Христос го казва като предсказание за наближаването края на света, това се отнася за Соломоновия храм и както се вижда римските войски го опустошават а сега на неговото място е построена джамия и както виждаш предсказанието се е сбъднало.

    я виж какво казва още Христос за храма
    И влезе Иисус в Божия храм, изпъди всички продавачи и купувачи в храма, прекатури масите на менячите и пейките на гълъбопродавците,
    и казваше им: писано е: "домът Ми дом за молитва ще се нарече", а вие го направихте разбойнишки вертеп. ⇨
    И дойдоха при Него в храма слепи и хроми, и Той ги изцери.

    "и който се закълне в храма, кълне се в него и в Оногова, Който го обитава"
    да, не атомите/молекулите са греховни(-те), и така по принцип всичко, което е съставено от тях не е греховно от само себе си, но това, което се има(-ше) предвид е верческата/духовната неправда, понеже няма как Бог да не я унищожи, но все пак как ти се струва ако само, който следва направени от атоми/молекули религиозни неща, бъде признат за верен?!, нима истинският Господ Бог е поставял някакви задължителни материални дългове?!, например, как ти се струва това ако всеки човек трябваше да плати минимум един милион парични единици(долари, евро, брит. лири, левове, и пр.) за да може да наследи "Вечен Живот"?!, нима след като "Бог е Любов", без материален дълг е невъзможно да има Любов?!, ето защо Исус е изпъдил от храма всички, които са вършили верческа/духовна неправда, като това дори са били официални(-те) духовници там, които са извършвали "свещенослужения" само срещу заплащане, като са стояли на едни маси-каси с "ценоразпис" за всяко "свещенослужение", примерно, баене против уроки - 20 сребърника, изгонване на бесове - 30 сребърника, за изцеление - 10-20 сребърника, а след оздравяване още поне 10-20 допълнително, ритуал за сватба - 30, и т.н., но проблема на това е че не всеки има възможност да идва и да (си) плаща, защото е имало и много сиромаси и болни/сакати, а също и такива, които са твърде далеч, плюс това Целта/Волята на истинският Госпос Бог е съвсем директно и пълно Спасение/Осигуряване за всички човеци без изключения, а не някакви си игри на "иди ми - дойди ми", "разиграваници", "плащаници", "префърцунености", и т.н.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Всички сме създадени от Бога, но има хора, които го отричат, хулят го и служат на пороците си или на други демонски богове - те не са християни.
    и кои са греховете, чоплене в носа ли?!, че си пипат половият орган ли?!, или че пият алкохолни напитки?!, или че ядат каквото е приготвено от техните близки/познати или каквото е достъпно за тях?!, или че носят къси поли и широи деколтета?!, или че играят на настолни игри?!, нима някакви естествени телесни дейности са грехът?!, разбирам някой да каже че причиняването на нещо лошо на друг човек е грешно, но това че естествените телесни дейности, с които не се причинява нищо лошо на никой, са греховни, просто не го разбирам, нито който и да е от страна на истинското Божие Царство го разбира и ще може някога да го разбере!, така че, както и самият Господ Исус Христос е казал, нищо от онова, което влиза в/през устата на човека, не осквернява човека, защото Той говори за това че само верческото/духовното беззаконие може да омърси човека, и така, стига с преувеличаваниците, няма защо да бъдат съдени човеци(-те), които не вършат верческо/духовно беззаконие, но опасни са духовниците/духовните дейци, които вършат верческа/духовна неправда, и именно това е (и) което е написано в Библията

    "Пазете се от лъжливите пророци(т.е. от неправедните духовници/духовни дейци), които дохождат при вас с овчи дрехи, а отвътре са вълци грабители. От плодовете им ще ги познаете. Бере ли се грозде от тръни, или смокини от репеи? Също така, всяко добро дърво(т.е. онова, което не е неправедна/лоша вяра) дава добри плодове(т.е. дава Чисти/Нормални/Добри/Праведни резултати), а лошото дърво(т.е. а неправедната/лошата вяра) дава лоши плодове(т.е. дава неправедни/лоши резултати). Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове. Всяко дърво, което не дава добър плод, отсича се и се хвърля в огън. И тъй, от плодовете им ще ги познаете(сиреч, верческите/духовните беззаконици). Не всеки(т.е. защото не всеки духовник/духовен работник), който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата. В онзи ден мнозина(т.е. мнозина духовници/духовни дейци) ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела? Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие(т.е. верческо/духовно беззаконие)." Матей 7: 15-23
    Последно редактирано от npp : 01-18-2012 на 10:38

  14. #114
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Църквата е "ЕКЛЕСИА" - тоест, събрание на вярващите. Църквата са хората. Където са двама и трима, 'събрани в името на Исус', там е църквата - и сградата няма никакво отношение. Тоест - ако ти и няколко твои приятели се съберете в дома ти да се молите, домът ти става църква. Църква е и когато се молиш с приятелката си/жена си преди вечеря - вие двамата се и се 'събрали в името на Исус' да се молите. Църквата са хората, това е.

  15. #115
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Църквата е "ЕКЛЕСИА" - тоест, събрание на вярващите.
    А когато имаме събрание на хора като npp, определящи се като невярващи и езичници служещи на истинния си, спящ бог - тва Църква ли е?
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 19:23

  16. #116
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Хора облечени като пирати, които и раздаващи бонбони са с официална църква

    http://www.venganza.org/

    Хора които теглят торенти са с официална църква

    http://torrentfreak.com/file-sharing...sweden-120104/

    Хора които ядът курабийки и вярват че те БУКВАЛНО се превръщат в плътта и кръвта на Йешуа в устите им (ритуален канибализъм) също са с официална църква

    http://www.catholic.net/


    На техен фон не виждам никакъв проблем с нпп
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  17. #117
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    но нито една от тези Църкви не е Божия и основана от Христос, Христос е основал само една църква, всички останали са имитации и ереси отделили се от Христовата църква и възникнали в последствие.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 19:42

  18. #118
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    До колкото помня въпросната църква е и по-случайност най-голямата, силната, старата и уважавана църква в света и се нарича католическа, а около нея като ларви в лайно се гърчат една шепичка изтърсачета, които парадират да са по-по-най от нея без много обяснения защо.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  19. #119
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ти не гледай коя е най-голяма, ти гледай коя е истинната и коя па....з......... уч.............................................. пегел.............................пегел. .................................................. .............пегел........................... .......................пегел................. ...................пегел..................... .............и става разцепването.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2012 на 21:10

  20. #120
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    И причината за схизмата значи не е някаква политическа глупост, ами някакъв морален проблем така ли?

    Щото уж по история са ме учили че се разделят 'шот не са могли да се разберат каква е рецептата за светите курабийки, дали библията лъже за папата или не (твоята деноминация казва че лъже) и как доброто ченге джизъс и лошото ченге яхве са интимно свързани и омешани.

    Не звучи като кой знае колко високо-морален проблем
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  21. #121
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А когато имаме събрание на хора като npp, определящи се като невярващи и езичници служещи на истинния си, спящ бог - тва Църква ли е?
    тя истинската Църква всъщност не е на "земята" а на "Небето"

    "Недейте си събира съкровища на земята, гдето молец и ръжда ги изяжда, и гдето крадци подкопават и крадат. Но събирайте си съкровища на небето, гдето молец и ръжда не ги изяжда, и гдето крадци не подкопават нито крадат; защото гдето е съкровището ти, там ще бъде и сърцето ти." Матей 6: 19-21

    не казвам че въобще не вярвам в истинският Господ Бог, но и не смея да посоча себе си за един от Съвършените вярващи, каквито са били Онези, описаните в книгите на Новият Завет, и въобще описаните в библейските Писания като цяло, защото е имало Такива, които са Спасявали, Изцелявали, Възкресявали, и Осигурявали всеки срещнат нуждаещ се човек, а пък аз все още не виждам да съм направил много от онова, което те са Направили, така че, как да се осмеля да нарека себе си вярващ?!, иначе вярвам в Онези, Които наистина са истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, но при всички случаи няма как да се похваля с себе си

    "Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните; още и долните и презрените неща на света избра Бог(сиреч, за да посрами възвишените и благородните), да! и ония, които ги няма(т.е. Добрите/Праведните), за да унищожи тия, които ги има(т.е. неправедните/лошите), за да не се похвали ни една твар пред Бога. А от Него сте вие(т.е. онези, които са) в Христа Исуса, Който стана за нас мъдрост от Бога, и правда, и освещение, и изкупление; тъй щото, както е писано, "който се хвали, с Господа да се хвали"." 1 Коринтяни 1: 27-31,

    "А който се хвали, с Господа да се хвали. Защото не е одобрен тоя, който сам себе си препоръчва, но тоя, когото Господ препоръчва." 2 Коринтяни 10: 17-18,

    "със себе си няма да се похваля; освен с немощите си." 2 Коринтяни 12: 5

    честно казано ако трябва аз да служа на истинският Господ Бог, но (така че) не Той да действува чрез мен, тогава едва ли ще мога да направя нещо угодно Нему, но Добре че е Той, да Царува над мен и над всички, иначе (сега) едва ли щеше да има дори и малко Благодат, а сега има дори Спасение за всички човеци/одушевени, макар и все още да се забавя, но ще дойде, а и това че истинският Бог досега беше в състояние на сън-просъница, никак не го правеше напълно неспособен да се грижи за цялата вселена, но ето че Той все още крепи не само атомите в молекулите и плътността им без разпад, но дори дава живот на всички живи, като дори Царува и над мъртвите, иначе сега нас вече нямаше да ни има, така че, макар и да беше в просъница, не че 100% пасивен сън, Той пак можеше да се грижи за цялото Творение, като при това, Той е не само мой Бог, но и на всеки друг човек/одушевено

    "Но Той не е Бог на мъртвите, а на живите; защото за Него всички са живи." Лука 20: 38
    Последно редактирано от npp : 01-17-2012 на 21:50

  22. #122
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    тя истинската Църква всъщност не е на "земята" а на "Небето"
    Св. Църква се нарича една, макар че се състои от две половини земна и небесна. Към небесната Църква се числят всички ангели и всички покойни светци и праведници помилвани от Бога. А към земната Църква принадлежат всички живеещи на земята християни. Тяхното единство се състои в това, че един е техният Глава Господ Иисус Христос, Който е казал: „Даде Ми се всяка власт на небето и на земята“. Освен това, в небесната и в земната Църква действа един и същи Божи Дух и се изпълнява една и съща воля Божия.

  23. #123
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Св. Църква се нарича една, макар че се състои от две половини земна и небесна. Към небесната Църква се числят всички ангели и всички покойни светци и праведници помилвани от Бога. А към земната Църква принадлежат всички живеещи на земята християни. Тяхното единство се състои в това, че един е техният Глава Господ Иисус Христос, Който е казал: „Даде Ми се всяка власт на небето и на земята“. Освен това, в небесната и в земната Църква действа един и същи Божи Дух и се изпълнява една и съща воля Божия.
    да, ненапразно е казано че "Исус Христос дойде в плът"(1 Йоаново 4: 2), защото истинксият Господ Бог може да върши Добро действувайки не само отгоре но и отдолу, понеже още в старият завет се е споменавало за т. нар. "северен" и "южен" "вятър", сиреч, горният и долният аспект на Св. Дух, понеже истинският Господ Бог може да дойде отгоре от "Небето", а може да дойде и като сила от преизподнята, но Той винаги върши само Добро, и никога не е зъл, просто един и същи Бог/Господ/Дух, Който може да пришествува/действува всячески, понеже за Него няма такова Добро, което (да) е невъзможно, обаче все пак истинската Църква е базирана на "Небето", а не на "земята", но "Небето" това е просто светът на Доброто, докато "земята" е градивната субстанция, но за съжаление досега царството на дявола, сиреч на верческото/духовното беззаконие, беше базирано/разположено от външната страна на градивната субстанция, поради тези причини граденето на църква базирана на "земното" не е никак препоръчително, ето защо Исус казва: "Недейте си събира съкровища на земята..... Но събирайте си съкровища на небето", иначе Той владее не само над "Духа" но и над "плътта", обаче според Неговата Воля, не според друга, ето защо дори и самият Господ Исус Христос е казал: "Авва, Отче, за Тебе всичко(т.е. всичко Добро) е възможно; отмини Ме с тая чаша; не, обаче, както Аз искам, но както Ти искаш."(Марк 14: 36), и така Добрите и Природните са Небесни(-те), докато неправедните/лошите духовници/духовни дейци са земни(-те) защото основават вярата си на неправда

    "Събуди се, северни ветре(т.е. събуди се о Боже на Севера от хилядолетния сън-просъница), и дойди южни(т.е. а ако трябва дойди и от Юг), Повей в градината ми(т.е. ела Св. Душе в храма на тялото), за да потекат ароматите й(т.е. за да се изпълни с Живот/Благодат). Нека дойде възлюбеният ми(т.е. истинският Господ Бог) в градината си(т.е. в своят храм, който е създал, сиреч душата/човешкото тяло) И яде изрядните си плодове(т.е. и да върши Добрите си дела, понеже всичките Му дела са само Добри)." Песен на Песните 4: 16
    Последно редактирано от npp : 01-18-2012 на 10:02

  24. #124
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Не знам какви хора имаш предвид, аз говоря за християни, вярващи. Това което търси човек в църквата няма да намери нито в иконите, нито в свещите, които са си чист езически ритуал, а в сърцето си.
    Гал3:3 Толкоз ли сте несмислени, че, като почнахте в Духа, сега се усъвършенствувате в плът?

  25. #125
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Не знам какви хора имаш предвид, аз говоря за християни, вярващи. Това което търси човек в църквата няма да намери нито в иконите, нито в свещите, които са си чист езически ритуал, а в сърцето си.
    Гал3:3 Толкоз ли сте несмислени, че, като почнахте в Духа, сега се усъвършенствувате в плът?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си