Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
този филм поражда повече въпроси отколкото ми даде отговори.

един от тези въпроси е например:
полето хикс създава масата на телата, защото хикс бозоните оказват по-голямо съпротивление на едни тела, а на други по-малко - подобно на папараците и славата - на хората, които имат по-голяма слава им се лепят повече папараци. ;
Ок, но възниква въпроса, какво кара тези частиците да се лепят повече и да оказват по-голямо съпротивление на едни обекти отколкото на други т.е. ако "папараците" са хикс бозоните, то какво тогава представлява "славата" на обектите, която всъщност привлича "папараците".

Друго интересно е, че празно пространство всъщност не съществува и че то е изпълнено с вибриращи и хаотично движещи се частици, които постоянно се зараждали ей така от нищото и изчезвали.

зараждали се ей така от "нищото" - ама супер, ето общо взето картинката, от която атеистите черпят доводите си почти във всяко отношение - жалка работа.



И естествено пропуските в науката са доказателство за наличието на Бог. Страхотен аргумент - щом не знаем причината за създаването и конкретният начин на функциониране на вселената все още, то това е страхотна причина да ходим неделя на църква, да палим свещички, да се кланяме пред икони и т.н. Това твоето, а и на всичките християни, се нарича аргумент от незнание. Хем не знаеш, хем го използваш като аргумент. Щом като не знаеш едно нещо, тогава разговора трябва да спре. А ти не знаеш и на базата на това правиш предположения и ги използваш като аргумент. Да не говорим че си гледал едно филмче от което си попил 10% може би, а това филмче е някаква нищожна част от Физиката. Така че не стига че физиците не знаят, въпреки че са с двойно по-голямо IQ от теб, ами и ти допълнително не знаеш десетки пъти повече, пък си тръгнал да правиш изводи от незнанието си. Това е разликата между научният метод и вярата. И физиците не знаят какво точно става, но не бързат да правят предположения, а дори и да го направят - те си остават просто теории и докато не получат необходимите обективни доказателства, тези теории не се приемат. А не - изчислил нещо си там и без да знае - вярва че е така. Не става така.

И още повече, дори и никога да не разберем какво точно движи този свят, то със сигурност знаем не е някой, който изисква постене, палене на свещички, молитви и ходене на църква. Така че Fuck you!