.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11
  1. #1

    Lightbulb Графичен дизайн

    Чудя се дали някой учи такова чудо на чудесата, което съм си избрала.. Малко не ми е ясно как да си изградя портфолио..
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  2. #2
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Varna
    Мнения
    1 710
    Надявам се да говориш за кандидастване след 7 или 8-ми клас , а не за университет

    Аз не уча такова, но в моето даскало има такава специалност и тя е много съвременна и хубава-общо взето ще си само на компа
    ето кво изкарах от сайта на даскалото

    ГРАФИЧЕН ДИЗАЙНЕР
    Реализация: В сферата на рекламата и издателската дейност, страниране на книги и списания, изработка на лого, плакати, брошури, каталози, дипляни, Web дизайн, обработка на снимки, анимация, фирмени рекламни материали, както и в много други дейности, изискващи графично оформление на крайните продукти.

    Ще работите с фотошоп и тем подобни програмки-като завършиш можеш да работиш в някое списание или да прайш ефекти на филми, реклами и тнт-много е яка специалността, но за съжаление аз като кандидатствах я нямаше, тя е от 2009 май в моето даскало

    http://www.ptgvarna.com/uploads/files/info_design.pdf

    ето ти и учебният план за да видиш кви предмети се учат през годините

    също така ще рисувате не само на компа, но и реално, както в часовете по рисуване, но вече много по други неща и не на блокови листчета, а като художник, но предимно ще тряя да се научиш да рисуваш на компа и да прайш ефетки-тряя да имаш и въображение

    пък ако случайно ще учиш в моето даскало ПТГ-Варна ми пиши на ЛС да ти дам скап и да ти кажа някой други работи за даскалото
    Последно редактирано от mlakniwe2 : 01-05-2012 на 17:40

  3. #3
    Голям фен Аватара на RainBerry
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    ..някъде там..
    Мнения
    525
    Аз пък си мисля, че говори за университет. Портфолио се изгражда като сложиш най-добрите си изработки, които естествено са свързани с графичния дизайн - банери, лога, плакати, би трябвало да знаеш за какво учиш.

    mlakniwe2, пф, защо в моето даскало няма такава паралелка... Ах, тая Варна..

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от mlakniwe2 Виж мнението
    много съвременна и хубава-общо взето ще си само на компа
    абе да ама нали ако по цял ден виси на компа на работа и като се прибере няма да й е мн-мн до комп и интернет от цял ден висене?
    Иначе ако се работи от вкъщи е перфектно!
    ^това е за професията, ако я работи, не ако я следва.

  5. #5
    за мое съжаление съм Х. клас в ПМГ.. и преди 3 години въобще си нямах идея какво ще ми хареса ;д
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  6. #6
    Banned Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    771
    Цитирай Първоначално написано от BrainlessROCKBABY Виж мнението
    за мое съжаление съм Х. клас в ПМГ.. и преди 3 години въобще си нямах идея какво ще ми хареса ;д
    До колкото знам има курсове по графичен дизайн Web-дизайн и т.н Попринцип щях да уча това но флязох на друго място с "електро обзавеждане и производство" но през свободното си време уча флаш/анимация и т.н

  7. #7
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  8. #8
    Аз учех Графичен дизайн в гимназията, а сега завършвам и университет със същата специалност.
    Лично на мен много ми харесва, защото дава възможност за творчество и развитие.
    Относно портфолиото, имаш ли някакви проекти или тепърва мислиш да ги подготвяш?
    И работа или ще търсиш или ще кандидатстваш някъде?

  9. #9
    имам не особено голям опит, но не започвам от 0 ;д
    смятам да кандидатствам с това :}
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  10. #10
    В този случай по-добре проучи първо как се кандидатства на местата, където искаш. Доколкото ми е известно на повечето места се иска портфолио, но не от проекти, а от рисунки.

    Щом си начинаеща в тази сфера, също бих те посъветвала да се "самообучаваш" и развиваш и самостоятелно, защото образованието в тази сфера (а и не само) не ми се вижда достатъчно. Ако разбираш английски, има доста материали в интернет: статии, уроци и т.н. Много ценно е да гледаш и добре направени неща, защото така изграждаш визуална култура.

  11. #11
    Мерси за идеите, гледам да събирам много инфо
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си