.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Кандидатствали в Шотландия!!!!!

    Не успях да намеря друга подобна тема (не че съм и търсила, де) Д: НО!!!!
    За всички 12клас, които са кандидатсвали в Шотландия.!!!
    Получили ли сте някакви оферти? В кои университети сте кандидатствали и въобще ако имате някакви въпроси, нека се съберем на едно място и обсъдим това, което ни вълнува : ))
    Аз лично съм кандидатствала в Aberdeen, Dundee, Edinburgh Napier, Robert Gordon и Strathclyde. Навсякъде с някакви икономически специалности.

  2. #2
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    Мен ми е малко рано за това (2 годинки), ама в Шотландия нали бяха безплатни университетите?

  3. #3
    Супер фен Аватара на shmatarok
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    2 493
    Цитирай Първоначално написано от Fiction7577 Виж мнението
    Мен ми е малко рано за това (2 годинки), ама в Шотландия нали бяха безплатни университетите?

    Засега да. В смисъл, не са точно безплатни, просто държавата поема обучението ти.

  4. #4
    дам, в почти всички унита е така, освен ако не са частни или нещо от сорта
    става чрез с-мата UCAS - най-вероятно ви е известно как стават нещата там :]
    самото кадидатстване е малко tricky, затова по-добре потърсете някакъв консултант - Интеграл, Едланта и т.н.
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  5. #5
    Всъщност няма нищо tricky в кандидатстването, аз лично в момента съжалявам, че дадох 550 лева на Едланта за помощ, тъй като няма нищо сложно в цялата процедура. В сайта на ucas пише всичко, което ни трябва. За съжаление нямах никаква идея как се кандидатства, но ме беше страх да не оплескам нещо.

  6. #6
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Аз догодина ще кандидатствам. И не мисля да ползвам фирма, наистина не е голяма философия. Не бих дала и 50лв, а те ми искат 500. Давайте сами, ако не схванете нещо, тогава се обръщайте за помощ, въпреки че то на сайта на UCAS си пише всичко.
    Наблюденията от изчетени форуми са, че Единбург винаги се бавят с отговорите, а Дънди приемат с диплома 4.

    Сега обмислям кои да пиша, но сигурно и моите ще са долу-горе тези. Най-навита бях за Единбург, но едно момче каза, че с 5,92 диплома не са го приели, а моята се очертава към 5.80..
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  7. #7
    Мотивационното писмо е водещото, а не дипломата.
    Ако трябва да се класифицират критериите, то матурите и дипломата биха били на второ място.

  8. #8
    Точно така... Наистина е много по - важно да напишете изключително добро мотивационно писмо, отколкото матурата и дипломата и за тези, които ще кандидатстват догодина - МНОГО Е ВАЖНО да представите някакво удостоверение за участие в благотворителна акция или кампания!!!! Примерно БЧК винаги набират доброволци и е най - лесно, според мен

  9. #9
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Най-важното е да се отличиш от всички останали с нещо - затова се концентрирай върхо написването на мотивационното писмо.

    Има много хора, които са имали оценки по-ниски от тези, които се изискват, но са влязли, защото са се отличили с нещо, били са различни и интересни за университетът.

    Но има и такива с блестящи дипломи, но които са като 1000 други кандидати, и затова не са били приети.

  10. #10
    Интеракт е най-добре според мен - придобиваш лидерски умения, но и БМЧК е супер
    ❝ Аз те моля, затвори очи,
    ти недей да плачеш, знам че те боли,
    от мойта стая бяла с безброй врати
    защо избяга?..❞


  11. #11
    И аз тази година ще кандидатствам в Шотландия. Двама приятели кандидатстваха сами - без намесата на фирма - и в момента учат в избраните от тях университети в Шотландия. Просто повече трябва да се чете и да се внимава нищо друго а иначе и аз знам че мотивационното писмо е най - важно въпреки че аз и за дипломата си не се притеснявам - досега е 6,00. Някой има ли който ще кандидатства дизайн в Шотландия?

  12. #12
    Супер фен Аватара на DesireToFire
    Регистриран на
    Oct 2009
    Мнения
    2 252
    Цитирай Първоначално написано от BrainlessROCKBABY Виж мнението
    Интеракт е най-добре според мен - придобиваш лидерски умения, но и БМЧК е супер
    Интеракт не е нищо в сравнение с БМЧК. Откровено казвам, че за 1 седмица в БМЧК направих повече и придобих повече умения от колкото за 3 месеца в Интеракт. Още повече, че в БМЧК има тонове различни акции, всеки може да прави това, което му харесва, има и много различни обучения по всякакви теми,а и постоянно се срещаш с много нови и интересни хора. И най-важното е, че всички правят всичко с желание. Ако искате да се запишете, колкото да го споменете в мотивационното писмо, искрено в моля да се пренасочите към друга организация.


    Иначе към предното мнение. Аз мисля да кандидатствам с Архиктектура и с Интериорен дизайн. Ти с какъв точно дизайн ще бъдеш?
    If ya don’t give a shit ya getcha’ hellyeah
    Throwin’ fists in the pit ya getcha’ hellyeah
    Think you’re fuckin’ with this well hell no.
    Balls, volume, strength getcha come on

  13. #13
    И аз мисля с интериор дизайн и/или от типа на Digital Media (не знам дали си чел/а нещо за тях).


    А за извънкласните дейности също мисля че БМЧК е добра идея, но аз членувам в младежки парламент, който също предоставя много възможности за дейности и проекти.

  14. #14
    Здравейте! Бих искала да попитам тези, които имат повече опит с кандидатстването в Шотландия дали са запознати с приемните изисквания на университети като Glasgow, Aberdeen, Strathclyde, St Adrews, Dundee, Edinburgh. Това, което ме интересува основно са изискванията им за препоръки. Гледах, че в Стратклайд искат препоръка от класен ръководител, а в Гласгоу изискват 2 препоръки. Ако знаете нещо по-конкретно по-въпроса, ще се радвам да споделите. И още нещо: кой от тези университети е добър по отношение на бизнес и мениджмънт специалностите?

  15. #15
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Всичко можеш да научиш от страниците на университети. Пиши в гугъл името на уни-то и оттам ще намериш всичко, което се нуждаеш.

  16. #16
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    307
    Цитирай Първоначално написано от DesireToFire Виж мнението
    Наблюденията от изчетени форуми са, че Единбург винаги се бавят с отговорите, а Дънди приемат с диплома 4.
    би ли споделила някой такъв форум? отдавна търся отзиви за конкретни унита, но ударих на греда, даже и чичо гугъл не можа да помогне

  17. #17
    Мега фен Аватара на ledenakrasota
    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София :)
    Мнения
    10 227
    В Скандинавските страни все още може да учите безплатно, дори със стипендия. Холандия, лично аз, я отписах отдавна. Имайте предвид, че в Шотландия напливът е много голям. Стискам ви палци!
    "Най-голямото ми богатство е дълбокият покой, където се стремя,израствам и печеля онова, което светът не може да ми отнеме с огън и меч."- Гьоте

    "Scio me nihil scire" - Сократ

  18. #18
    Голям фен
    Регистриран на
    Sep 2008
    Мнения
    777
    Аз си останах в България, защото финансовите ми обстоятелства се промениха, но мога да ви помогна, защото съм минал през тези неща : ).


    За форуми:

    thestudentroom.co.uk (aka TSR) - най-големият форум за университети в UK, има информация и за др, но главно за UK. (на английски език)
    http://www.bghelp.co.uk/forums/%CE%E...%E8%E5-%E2-uk/ на български, всъщност този форум е по много въпроси, но си има раздел за образование в UK ...

    Allure, какво по-точно те интересува, кандидатствал съм в някои от изброените университети,

    Strathclyde - препоръката ми не беше от класен, даже не беше от учител в училище ... Никой от университети не ми направи проблем, че е от преподавател извън училище.

    Dundee - за глупостта с четворките можете да си гледате работата ... Внимавайте, ако оценките ви са високи. Бях го писал и завърших с 5,80 - веднага ме реджектнаха. Не съм аз единствения отхвърлен, други мои познати с успех 5,50+ също бяха отхвърлени, така че имайте си едно наум и по-добре изберете някой друг университет. (не ангажирам никого с това мнение, просто давам съвет, Вие сами си преценяте).

    Edinburgh - борбата е безмилостно жестока. И те ме отхвърлиха, но причините вече предполагам са други : ). Наистина ситото е голямо там, предполагам че просто кандидатурата ми не е била достатъчно силна.

    Абърдийн - българи има много (над 100 първокурсници), но за някои специалности се влиза трудно.

    Кандидатствах Право. Накрая задържах офертите на Strathclyde и Aberdeen, като Ab беше фърм. Офертите бяха покрити, но оттеглих кандидатурата. От Hull също имах оферта (5,50). Абърдийн беше 5,75, а Strathclyde е от 5,50 нагоре, няма фиксирана оферта, тоест Пешо може да получи 5,70, Сашо 5,90, а Гошо 6.00 (не се бъзикам за 6.00)

  19. #19
    LoupGarrou, основно се интересувам от това дали е на 100% задължително в мотивационното си писмо да споменеш някакви постижения и участия от рода на членство в някакви групи, конкурси за есета и т.н. и ако например си казал, че имаш опит, придобит от някаква работа, шанса да вземат предвид писмото ти е по-малък? другото, което ми е важно да разбера, е свързано с препоръката от учител, ако си запознат с точните изисквания на университетите или на тези, с които си запознат. Колко препоръки изискват, има ли значение от какъв учител и т.н. За сега съм с диплома 6.00, но от тези матури страшно много зависи крайната оценка и нищо не е сигурно.

  20. #20
    В момента съм 11 клас и изглежда и аз съм се запътил на там.. Проблемът при мен ще е мотив. писмо защото нямам с нищо което мога да се похваля. Понеже живея в по-малък град и пътувам няма как да се запиша в някоя доброволческа организация. В 12 клас като си взема Иелтс-а и вече имам кола сигурно ще ми остава време но тогава пък ще е късно. Тоест ще съм кандидатства вече, преди да ми дадат някакъв сертификат. Иначе преди често ходехме с класа да помагаме в читалището и за организиране на разни тържества, но няма как да го "докажа" ако реша да спомена нещо такова.
    Ще следя темата и се надявам да се включат и други.
    И тези които вече са държали Иелтс или Тоефл да кажат нещо и за това. С колко го взехте, как се готвихте и колко време

  21. #21
    Цитирай Първоначално написано от shmatarok Виж мнението
    Засега да. В смисъл, не са точно безплатни, просто държавата поема обучението ти.
    Все още ли са безплатни, защото съм се орентирала към Aberdeen

  22. #22
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Цитирай Първоначално написано от mkwolf99 Виж мнението
    Все още ли са безплатни, защото съм се орентирала към Aberdeen
    Да, макар че положението е несигурно, заради Brexit-a.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си