.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 4 от общо 4
  1. #1

    Smile ПОМОЩ ... моля ви

    По литература някой може ли да ми помгне със интерпретативно съчинение на тема " Светът на човешкото щастие погледнат през рентгенови очи " (Дамата с рентгеновите очи) моля ви помогнете ми защото е за утре ... мерси много предварително

  2. #2
    Мега фен Аватара на DisappointedDreamer
    Регистриран на
    Oct 2011
    Град
    София, България
    Мнения
    11 114
    Метафора е - авторът избира точно дамата с рентгеновите очи, защото по-късно чрез нея ( и очите и ) добиваме представа какво общество е било тогава - такаво, каквото е ценило и се е интересувало не толкова от интелигентността, колкото от хубостта и хубавия външен вид.

    "Светът на човешкото щастие погледнат през рентгеновите очи" :
    - "човешкото щастие" - да намериш хубав и богат съпруг, независимо колко празноглав е той. ( ако си дама).

    - Ако си мъж, щастието би било да си красив и богат, с голямо наследство.

    Такава представа добиваме за обществото по онова време и такава представа добиваме за какво според тях означава "щастието".

    Разясних ти това, което аз мисля и бих написала. Сега само трябва да седнеш и да си го напишеш сам/а. Би могла/могъл да напишеш, че по онова време е било така, но сега е различно, по друг начин се гледа на света, думата щастие има съвсем различно значение.
    и т.н.

  3. #3
    blagodarq mnogo )

  4. #4
    Срокът мина ли??Защото аз намерих нещо по темата.........

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си