.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Аватара на PIKE
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Варна, кв. Владиславово
    Мнения
    67

    Малко помощ за утре ;х

    Здравейте!

    Значи госпожата ще оценява едни задачи бихте ли ми помогнали за 4 от тях.. Общия брой на задачите са 11, но не мога да реша тези 4-ри задачи.

    Ето ги и тях:

    7. В електрическа верига е включена бобина с индуктивност L=0,14H. Приложеното напрежение е 220V с честота 50 Hz и начална фаза 00. Да се определят: индуктивното съпротивление; моментната, максималната и ефективна стойности на тока; реактивната мощност и максималната стойност на реактивната енергия, която се локализира в магнитното поле на бобината.

    9. Какъв трябва да бъде капацитетът на кондензатор, за да има капацитивно съпротивление 400ома при включването му към мрежа с честота 50Hz?

    10. В краищата на кондензатор с капацитет 18микрофарада и нищожна активна проводимост е приложено напрежение u = 179,07.sin 314t. Да се определи токът във веригата и се начертае векторната й диаграма.

    11. Във верига с последователно свързани R = 150 ома, бобина с L=1,5Н и кондензатор C = 10μF на входа е приложено напрежение u = 310,2.sin 314t. Да се определят, импедаса, падовете на напрежение, мощностите и уравненията за моментните стойности на падовете на напрежение.

    Моля ви помогнете ми с тези задачи ;хх

  2. #2
    За кой клас са?

  3. #3
    Аватара на PIKE
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Варна, кв. Владиславово
    Мнения
    67
    9-ти клас. Трябват ми спешно ;х

  4. #4
    ол..аз съм 7 ...дори и да искам няма как да ти помогна,понеже не съм взела този материал.....аз ти предлагам тези задачи освен тук да ги публикуваш и в училище и приятели...

  5. #5
    Аватара на PIKE
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    Варна, кв. Владиславово
    Мнения
    67
    Ясно.. мерси все пак, дано някой ми помогне.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си