.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Unhappy немски език 7 клас

    ПЛС помагайте , утре е последната седмица от 1 ви срок и трябва да уча по немски но не знам нищо и нямам учебник ... (дълга история) моля някой да ми обясни иначе ще завърша с 2 помогнете ми много ви моля

  2. #2
    Голям фен Аватара на mMemories
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    MaiNa TowN
    Мнения
    586
    преснимай си учебника от някой и учи...ние няма как да ти налеем знанията в главата особено пък през компа......по-малко време по форумите повече в учебниците

  3. #3

  4. #4
    Също много важна роля играе воденето на речник. Ще ви трябва винаги за учене и упражнение. В немския всяка дума си има род - мъжки, женски и среден. Но родовете не са като в българския - например, das Haus означава къща. В българския както знаем, къща е в женски род. В немския das означава, че съществителното е в среден род. Die Karotte означава морков. Морков е в среден род в българския, но в немския die показва женски род на съществителното. Der Morgen пък означава сутрин. Сутрин е в женски род, но в немския der е символ на мъжкия род. Die показва също така и множественото число.

    Нямам много време да пиша за падежите обаче. Те са четири. Nominativ (Номинатив), Akkusativ (Акузатив), Dativ (Датив), Genitiv (Генитив). Използват се в зависимост ролята на думата в изречението.

    Предлозите за род - der, die и das, се изменят според падежа в който са използвани.

    В Номинатив са си der-м.р., die-ж.р., das-ср.р., die-мн.ч.
    В Акузатив са den-м.р., die-ж.р., das-ср.р., die-мн.ч.
    В Датив - dem-м.р., der-ж.р., dem-ср.р., den-мн.ч.
    В Генитив - des-м.р., der-ж.р., des-ср.р., der-мн.ч.

    Когато имам време може да пусна още някое мнение.

  5. #5

  6. #6

  7. #7
    друго не мога да намеря в интернет

  8. #8
    Супер фен Аватара на Fiction7577
    Регистриран на
    Feb 2011
    Мнения
    1 489
    Цитирай Първоначално написано от mariqanastasova Виж мнението
    Die Karotte означава морков. Морков е в среден род в българския, но в немския die показва женски род на съществителното.
    Само дето в българския морков е от мъжки род.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си