.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10

Тема: Кученце

  1. #1
    Супер фен Аватара на zvezdichkaaa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^*в нас^*
    Мнения
    1 995

    Red face Кученце

    Здравейте, преди 2 дни за празниците получих кокер на 40 дни, обаче имам 2-3 въпроса за отглеждането му.Как да го науча да ходи в банята да пишка, като то като че напук отива на килима и да ми кажете за ваксините през какъв период от време се правят.Т.е. от първата до втората колко се чака и т.н.
    "Начукай ми го! Изнасили ме! Дискриминирай ме! Корумпирай ме! Манипулирай ме!
    Завиждай ми! Ограби ме! Мрази ме! Предай ме! Убий ме!
    Е, почувства ли се вече истински човек?"
    Дензъл Ребеловски

  2. #2
    Супер фен Аватара на Reenata
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    1 882
    Такаа. Пиши ми на съобщение skype и ще ти обясна всичко

  3. #3
    Супер фен Аватара на Djenka
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    The little Wien :)
    Мнения
    1 197
    И аз имам кокер. Като я взехме отначало пишкаше навсякъде почти, но акаше само на едно определено място на плочките. Бързо се научи, и досега, ако няма кой да я изведе, отива и почва да драска по вратата, докато някой не я забележи. Докато е малко, като почне да си върши работата някъде, където не трябва, го вдигни и го занеси в банята или на терасата. После, като почнат разходките, ще почне да стиска. Трябва когато прави някаква беля, не да го биеш, а просто да му кажеш едно ясно и строго НЕ, и скоро ще разбере, че НЕ значи НЕ.

    За ваксините не мога да ти кажа, най-добре се консултирай с ветеринар.

    Има един полезен сайт, в който чета всичко необходимо за нашия кокер: http://forum.dog.bg/forum/72-%D0%BA%...C%D0%BE%D0%BB/

    А твоя кокер американски или английски е?

  4. #4
    Голям фен Аватара на VampireLover3
    Регистриран на
    Dec 2010
    Град
    Варна *
    Мнения
    866
    Здравей и аз си взех кокер на 40 дни, сега е на почти 3 месеца. Първо ваксините :
    и трите са по 20 лв. времето което изминава до следващата ваксина е 2 седмици има 4 ваксина която е против бяс тя е 28 лв. Има вътрешно и външно обезпаразитяване по 15 лв. За ваксините ветеринаря ще ти обясни всичко (аз лично четв. няма да я правя) Аз не успях да науча кучето си да пишка и да ака в банята. От скоро го разхождам на вън и все още не може да се научи, че нещата се вършат вън, а не вкъщи. Имаме напредък, но е минимален. Ако имаш други въпроси питай, сайта който са ти дали по горе също е много полезен и аз доста често влизам там.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на Actorr
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    400
    Като стане от сън го води на предназначеното място от теб за тази работа.Нека няма вестници и да е на плочките в банята примерно .. поне аз така научих моя кокер поразгледай и www.dog.bg .. има много полезна информация точно по тази тема ..

  6. #6
    Голям фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    551

    Red face

    Първо честито! Пожелавам ви много щастливи моменти заедно, дъъъъълги години да ви радва! Но да си дойдем на думата, кученце на 40 дена трябва да е още при майката. След като сте го взели дали от развъдник (дано!) или от зоомагазин (жалко), кученцето трябва да е с паспорт, където да пише какви ваксини има, но на 40 дена се предполага, че все още няма никакви, а би трябвало да е само вътрешно обезпаразитено с паста, така че хващаш си кученцето и си го водиш на вет, те ще му сложат първата ваксина и ще ти кажат кога да отидеш за втората, и моля те, не вади кученцето си на разходки вън пред да са минали 10 дена след 3тата ваксина, опасно е за здравето му, съответно и за живота му. За пишкането ми се стори, че някой е обяснил, така че ще си го спестя, ако те интересува нещо повече, питай
    Благодарност...това е болест, от която страдат кучетата.

    Je besser ich die Menschen kenne, desto mehr liebe ich die Hunde.

    Am Anfang schuf Gott den Menschen, aber als er sah, wie schwach er war, gab er ihm den Hund.

    Der Hund ist das einzige Wesen auf der Erden, das dich mehr liebt als sich selbst.

    Ein Hund hat die Seele eines Philosophen!

    Гордея се с моите прекрасни кучета и ги обичам ужасно много!

  7. #7
    Ами напиши въпроса в интернет 100 процента ще има и то много неща ,които не знаеш за него

  8. #8
    Супер фен Аватара на zvezdichkaaa
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    ^*в нас^*
    Мнения
    1 995
    Утре отиваме на втора ваксина.С акането се научи къде да ходи,но пишка още където само си реши.Дано с времето се изтлади и този проблем.Не е от развъдник от частник го взех.Аз имам само един въпрос как да го отуча да ме хапе, толкова белези ми остави по ръцете?


    http://alfa.kachi-snimka.info/images/cqs1327266265w.jpg
    Последно редактирано от zvezdichkaaa : 01-22-2012 на 20:06
    "Начукай ми го! Изнасили ме! Дискриминирай ме! Корумпирай ме! Манипулирай ме!
    Завиждай ми! Ограби ме! Мрази ме! Предай ме! Убий ме!
    Е, почувства ли се вече истински човек?"
    Дензъл Ребеловски

  9. #9
    Международен паспорт за куче .... да попитам каде да изкарам и какви пари ще ми излезе за мини пинчер

  10. #10
    Повече от фен Аватара на smile12345
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    sofia
    Мнения
    491
    Цитирай Първоначално написано от misska1987 Виж мнението
    Международен паспорт за куче .... да попитам каде да изкарам и какви пари ще ми излезе за мини пинчер
    При ветеринар се изважда паспорта(ако не се лъжа),кучето трябва да има чип за тази цел,струва м/у 60-90 лв.(на моето куче,което е малка порода чипа + паспорт излезе 90лв.)

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си