.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 56
  1. #26
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Съдейки по времето когато гейски избра да се обади в темата виждам че ако някой запроси от добрият християнин пара той си изпълва пилешките гърди с въздух и изкрещява с пречупен глас "Mολὼν λαβέ!"
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  2. #27
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    добре бе, кажи го по-ясно какво искаш да кажеш.

  3. #28
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Чааакай бе npp, още нищо не съм казал по този въпрос и ти ми сложи думи в устата.
    И между другото, аскети и отшелници са били точно такива!
    защо аскети и отшелници след като са живеели и действували сред хората?!, нали са благовестявали/проповядвали редовно, спасявали са хора от бесовете и проблемите, изцелявали са от болестите, възкресявали са мъртъвци, и пр., не са живеели изолирани от хората

  4. #29
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не говоря за свещеници, а за отшелници аскети, те са се отказвали от всичко материално и са последвали Христос, имали само толкова колкото за насъщния хляб, дори са яли само по веднъж на ден и то само най-проста храна, която сами са си отглеждали.
    да но в Новият Завет никой от учениците на Христос не е посочван за аскет/отшелник, всеки един от последователите на Исус там е посочван за човек, който живее сред хората, а не като изолиран от тях, плюс това за да може да си като Апостолите (тогава) трябва да имаш специално помазание и водителство от Св. Дух - никак не е Добро нещо мизерията, а и как да е правилно човек да изостави сами жена си и децата си без любов, средства и препитание?!, и как да остави старите си родители ако няма кой да се грижи за тях?!
    Последно редактирано от npp : 01-30-2012 на 23:54

  5. #30
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами ти мислиш ли, че в душата си тези хора изобщо са чувствали някаква материална мизерия. Но тази тема е дълга и широка.
    Гейски какво се пъчиш. Всеки който ти гледа тъпия реторичен въпрос, който трябва да минава за драматичен го вижда по същия начин, по който вижда КОЙТО и да е от аргументите и идеите ти, които се опитваш войнствено да набуташ на четящите и по-точно така:



    И бебе може да те контрира без усилия, колкото и нахъсано да шибаш постове. И шише кетчуп съдържа повече мистика и дълбочина от думите ти.


    По тази причина никой не те харесва тука (посети пак темата дето я направих по този въпрос). Просто това дето ти е в кратуната е боклук, а това което ти излиза като мисли е лайно.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ами добре...,

  7. #32
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Откога да "оставиш имота и богатството си" означава да "оставиш неправилната вяра"?

  8. #33
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами ти мислиш ли, че в душата си тези хора изобщо са чувствали някаква материална мизерия. Но тази тема е дълга и широка.



    аскетите не се женят, ако си женен и имаш семейство, за което трябва да се грижиш естествено, че тогава е лошо да станеш монах или отшелник и да ги изоставиш.

    Отшелническия живот не е задължителен, а е само за тези, които могат да го възприемат.

    И както казах тази тема и обширна, ако толкова се интересуваш, ще намериш.

    Библията също потвърждава аскетизма:

    виж, че Иоан Кръстител също е водил подобен аскетичен живот:
    "А сам Иоан носеше дреха от камилска вълна и кожен пояс на кръста си; а храната му беше акриди и див мед."

    „Никой воин се не заплита в житейски работи; и това прави, за да угоди
    на военачалника”

    "Казват Му Неговите ученици: ако е такова задължението на човека към жената, няма полза да се жени.
    А Той им рече: не всички възприемат тая дума, но ония, на които е дадено;
    защото има скопци, родени тъй от майчина утроба; има и скопци, скопени от човеци; и има скопци, които сами са се скопили заради царството небесно. Който може възприе, нека възприеме."
    и каква толкова полза ще има от отшелничество/аскетизъм или физическо запустение, след като полезното е нуждаещите се човеци да бъдат спасявани, изцелявани, осигурявани и възкресявани?!, това е все едно лекарите и социалните служители да лишат себе си от всичко материално и да станат клошари-отшелници, вместо да лекуват и осигуряват хората?!, не виждаш ли че Йоан Кръстител, както и името му Кръстител подсказва, редовно е служил на хора като им е проповядвал и ги е кръщавал, а не че е живял изолиран от хората като отшелник/аскет, плюс това как така който е женен да изостави жена си, след като е писано че духовника/вярващия не бива да ощетява жена си?! - "мъж да не напуща(т.е. да не ощетява) жена си."(1 Коринтяни 7: 11), а колкото до мизерията, поразходи се из улиците на софия и виж дали клошарите, които ще срещнеш, от онези, които ровят по кофите, им е Добре така?!, някои от тях са мръсни и вонят, защото няма дори къде да се изкъпят, и ядат само каквото намерят в кофите, и дори си личи че никак не им е хубаво да съществуват/живеят така

  9. #34
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Откога да "оставиш имота и богатството си" означава да "оставиш неправилната вяра"?
    ако имаш помазанието/водителството от Св. Дух, което Св. Апостоли са имали, тогава може и да успееш да се отървеш успешно от всички материални притежания, иначе защо да ставаш клошар, каква полза ще има за теб или за друг ако няма с какво да си полезен на другите и дори и на себе си като клошар?!, ако си заможен, поне ще можеш да помагаш на нуждаещите се с материални помощи, но ако си клошар, тогава дори и с материални помощи няма да можеш да бъдеш така полезен на другите, например, какво ще стане ако всички човеци станат клошари, и не остане нито един, който да препитава/издържа/осигурява другите?!
    Последно редактирано от npp : 01-31-2012 на 08:11

  10. #35
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Оф за кво извъртяхте темата отново!?

  11. #36
    Мега фен Аватара на Concussion
    Регистриран на
    May 2010
    Мнения
    3 499
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ако имаш помазанието/водителството от Св. Дух, което Св. Апостоли са имали, тогава може и да успееш да се отървеш успешно от всички материални притежания, иначе защо да ставаш клошар, каква полза ще има за теб или за друг ако няма с какво да си полезен на другите и дори и на себе си като клошар?!, ако си заможен, поне ще можеш да помагаш на нуждаещите се с материални помощи, но ако си клошар, тогава дори и с материални помощи няма да можеш да бъдеш така полезен на другите, например, какво ще стане ако всички човеци станат клошари, и не остане нито един, който да препитава/издържа/осигурява другите?!
    Донякъде съм съгласна с теб, защото за християнската вяра нали е важно повече какво ти е сърцето, и ако си по-заможен можеш да помагаш на другите...

  12. #37
    Супер фен Аватара на HolyShit
    Регистриран на
    Jul 2011
    Мнения
    2 295
    Всяка тема почва от това какво е казах ТОЙ...

  13. #38
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Concussion Виж мнението
    Донякъде съм съгласна с теб, защото за християнската вяра нали е важно повече какво ти е сърцето, и ако си по-заможен можеш да помагаш на другите...
    истинският Бог има съвършена система за осигуряване на всички човеци, но докато все още не е я установил напълно, няма да си заслужава да се пропуска възможността за възможно най-добро икономическо положение за всички, понеже по-добре да има за повече хора отколкото за по-малко

  14. #39
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    defender няма да пишеш в темата ми ,защото ще извикам модераторите и ще ви баннат за спам
    Направете си друга тема за религии

  15. #40
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    И при мен зависи... става ми мъчно за старите хора и им давам. Спомням си веднъж навън беше сигурно -25 градуса или поне така се усещаше и имаше някакъв дядо, който седеше на студа и най-вероятно щеше да преспи на улицата и му дадох там някакви стотинки, обаче цяла вечер се сещах за това, и до днес го помня. Не знам защо толкова ми повлия това, както и да е. На някакви млади хора - безделници обаче не виждам смисъл да давам пари, наистина нямам представа какъв е бил живота им и тн, обаче ако чисто физически са способни сами да си изкарват парите, не виждам защо трябва да просят.

  16. #41
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Я се опитайте на някой просещ вместо стотинки да му предложите кифла или нещо друго за хапване. Ще се изненадате от реакцията.

  17. #42
    Цитирай Първоначално написано от mileycyrus1992 Виж мнението
    ами .. много рядко
    ако е на дете-да
    баба на мноого години-да
    но някой които е на 30 и може да работи-НЕ
    Най-голямата грешка е да даваш на тях, защото 99.9% от тях са изпратени от хора, които ги събират и изпращат по улиците за да просят.Но все пак те са добри психоаналитици и знаят, че нормалните хора биха ги съжалили.

  18. #43
    Честно казано-да. Винаги, когато имам, пускам по някоя стотинка : D въпреки че осъзнавам мнооого добре за какво са и т.н..

  19. #44
    Не давам.Както са казали по-горе в повечето случаи парите не отиват за помощ на просещите,които сигурно в 95 процента от случаите не са нуждаещи се.От подобни хора опитващи се да използват и манипулират чуждото съчувствие ми се гади.Това,което е казал dimitar_ak е много правилно.
    Which of us is happy in this world?Which of us has his desire?or,having it, is satisfied?

  20. #45
    Повече от фен Аватара на Тарикатче
    Регистриран на
    Feb 2012
    Мнения
    400
    Абе не вадят чак толкова бе.. Преди 3,4 години с 2-ма приятели в Пловдив на главната скучаем си и праим лаф.. Мислим как да искaраме пари.. И некои даде идея да просиме Да искаме от всеки човек по 1 лев с некви реплики като - Чичо, чичо дай 1 левче, че не съм от тук нямам с кво да се прибера.. За автобуса и некви подобни.. Направихме си следната сметка.. Ако за цял ден искаме от всеки по 1 лев 100 човека ако дадът по 1 лев са 100 кинта.. 10 дни всеки ден по 100 кинта 1 хилядарка.. Звучеше добре като идея обаче на практика хич не прозвуча добре На нас не ни пука, че се излагаме тъй като никoй не ни познаваше.. И започнахме.. за 1 час общо 3-мата бяхме събрали 7 лева смятайте една циганка "сама" колко ше искaра на ден като и пускат хората по 10-20 стотинки . .

  21. #46
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    НЕ.

    Никога не съм давал и не мисля да дам. Защото нещата просто не стават с просия. Правил съм и следният експеримент - лице от ромски произход проси "левче за баничка" - казва му се - ок, сега ще ида да ти купя баничка и ще ти я дам - но ромът нагло заявява: "Ама аз искам левче"!

    Принципно нищо даром няма. Просията не прави изключение.

  22. #47
    Супер фен Аватара на UNITED2
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Памплона
    Мнения
    1 178
    Винаги,когато имам в джоба.. дори да са ми последните стотинки си ги давам,много жал ми става за такива хора!Особено пък такива дето са без ръка,крак или нещо такова.
    Дори на циганета давам,аз съм направил добро и им ги давам от сърце с цел да им помогна,а те какво правят си е тяхна работа.Няма да обеднея ако дам 1 лев или 50 стотинки просто

  23. #48
    Мега фен Аватара на Rebirthing
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 812
    Цитирай Първоначално написано от Тарикатче Виж мнението
    Абе не вадят чак толкова бе.. Преди 3,4 години с 2-ма приятели в Пловдив на главната скучаем си и праим лаф.. Мислим как да искaраме пари.. И некои даде идея да просиме Да искаме от всеки човек по 1 лев с некви реплики като - Чичо, чичо дай 1 левче, че не съм от тук нямам с кво да се прибера.. За автобуса и некви подобни.. Направихме си следната сметка.. Ако за цял ден искаме от всеки по 1 лев 100 човека ако дадът по 1 лев са 100 кинта.. 10 дни всеки ден по 100 кинта 1 хилядарка.. Звучеше добре като идея обаче на практика хич не прозвуча добре На нас не ни пука, че се излагаме тъй като никoй не ни познаваше.. И започнахме.. за 1 час общо 3-мата бяхме събрали 7 лева смятайте една циганка "сама" колко ше искaра на ден като и пускат хората по 10-20 стотинки . .
    Я погледни сметките отново. За един час сте събрали 7 лева. Кой в България ти плаща по 7 лева на час ? Ако ти плаща по толкова на час, то за 8 часов работен ден ще получиш 56 лв. , а за цял месец 1000 лв. не ти мърдат. Ето ти хилядарката. Вярно, че сте били двама, ама дори да делите по 500 лв., това са си пари. В България минималната работна заплата е 270 лв., една медицинска сестра получава толкова, особено ако е в отделение, цял ден работи на крак, върши половината работа на лекарите, а вие само зарибявате хората с лафчета и пак печелите повече. То е по-изгодно да си просяк в тази държава.

    Иначе по темата - не, не давам или поне не винаги. Много злоупотребяват с това. Помолят те да им купиш един продукт, а като го направиш ти изреждат цял списък. Най-често давам пари на музиканти и инвалиди, ако навън е много студено давам и на очевидно бездомни хора.

  24. #49
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    По принцип не давам, защото не обичам просията и не я поощрявам, но се е случвало бездомници да ме помолят адски учтиво, за което ги поздравявам и награждавам.
    В щастието не се самозабравяй, в нещастието не се отчайвай.

  25. #50
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Благоевград
    Мнения
    358
    Рядко давам, тъй като знам, че повечето ги харчат за цигари и алкохол. И аз нямам представа защо. Вместо да си купят храна за семейството, те ги харчат за цигари и алкохол, глупава работа.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си