.
Отговор в тема
Страница 11 от 59 ПървиПърви ... 78910111213141521 ... ПоследнаПърви
Резултати от 251 до 275 от общо 1463
  1. #251
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    А повечето от информацията на която попадам не от 15 годишни окулт-нацисти, а от уфолози печалбари които драскат за някой друг долар в повече. Попадал съм само на една книга на масон но в нея не се споменава и дума за тайните общества а по скоро за кабала, хипноза, автохипноза, нива на съзнанието и съня. Говореше се нещо за трудовете на Фройд и Юнг.

  2. #252
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Доктора, моя приятел и вълчо с благия поглед...............

  3. #253
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Предпочитам да не ме споменават хомосексуални субекти използващи тъпи наименования.

  4. #254
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Дефендъре форума умря мен ако питаш, държиш ли да бъде погребан според християнските обичаи или да паля пещта?


    П.П. За да се направя на възпитан си оттеглям обидните наименования.

  5. #255
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе, прощавай, че те обиждах, леке съм си,
    аз те приемам за приятел ..................

    ПП: ти сигурно сега въобще не ме приемаш, защото си от друго измерение, ама поне за малко се върни в нашето измерение. Хайде де, просто превключи копчето.
    Последно редактирано от defender : 01-20-2013 на 11:41

  6. #256
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Какво е това желание да се натискаш да са ти приятели, преди гандалфа тероризираше а сега и доктора?

  7. #257
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    нпп кажи сега "спи ли Бог" или ти си лъжесвидетел:

    "няма да задреме Оня, Който те пази;
    не дреме и не спи, Който пази Израиля."
    Пс.120:3-4

  8. #258
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    нпп кажи сега "спи ли Бог" или ти си лъжесвидетел:

    "няма да задреме Оня, Който те пази;
    не дреме и не спи, Който пази Израиля."
    Пс.120:3-4

    да, Той скоро ще довърши делото Си, но за съжаление хиляди години досега имаше и забавяне, защото Той наистина бе в състояние на полусън, понеже на земята почти нямаше праведни вярващи, които да го събудят от хилядолетният (Му) полусън, иначе едва ли щеше да се забави - че кой родител нарочно би оставил децата си да погиват?!

    "Има ли между вас човек, който, ако му поиска син му хляб, ще му даде камък? или, ако поиска риба, да му даде змия? И тъй, ако вие, които сте зли, знаете да давате блага на чадата си, колко повече Отец ви, Който е на небесата, ще даде добри неща на тия, които искат от Него! И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 9-12
    Последно редактирано от npp : 02-01-2013 на 23:22

  9. #259
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    това, че не можеш да си обясниш нещо, не означава, че трябва да изопачаваш словото, че да можеш да си го обясниш, защото това с нарича ерес.
    Последно редактирано от defender : 02-02-2013 на 00:06

  10. #260
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    това, че не можеш да си обясниш нещо, не означава, че трябва да изопачаваш словото, че да можеш да си го обясниш, защото това с нарича ерес.

    в нас няма ерес, ето виж сам как Бог е хем в полусън, поради което би могло дори и някой от Светиите Му да пострада, хем е достатъчно буден за да Се погрижи за Светиите Си докрай:

    "И когато свършат свидетелствуването си, звярът, който възлиза от бездната ще воюва против тях, ще ги победи и ще ги убие. И труповете им ще лежат по улиците на големия град, който духовно се нарича Содом и Египет, гдето и техният Господ биде разпнат. И мнозина измежду людете, племената, езиците и народите ще гледат труповете им три дни и половина и не ще позволят да бъдат положени труповете им в гроб. И земните жители(т.е. и онези, които са приели белега на човешката(666) религия) ще се зарадват за тях, ще се развеселят, и един на друг ще си пратят подаръци, защото тия два пророка са мъчили жителите на земята. А след трите и половина дни влезе в тях жизнено дишане от Бога, и те се изправиха на нозете си; и голям страх обзе ония, които ги гледаха. А те чуха силен глас от небето, който им казваше: Възлезте тука. И възлязоха на небето в облак; и неприятелите им ги видяха. И на часа стана голям трус, и десетата част от града падна, та измряха в труса седем хиляди човека; и останалите се уплашиха, та отдадоха слава на небесния Бог." Откровение 11: 7-13
    Последно редактирано от npp : 02-02-2013 на 01:04

  11. #261
    Голям фен Аватара на ReguL
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    915
    Ето ви малко материал за размисъл.

    Евангелие от Юда.

    Тайно изложение на откровението, което Исус разкри в разговор с Юда Искариотски три дни преди празника Пасха.
    Когато Исус се появи на земята, той направи големи чудеса заради спасе-нието на човешкия род. И понеже ня-кои тръгнаха по пътя на праведността, а други продължаваха да вървят по пътя на греха, той повика дванайсетте си ученици.
    Тогава той започна да им говори за тайните неща отвъд света и какво ще стане на края му. Понякога се явяваше на учениците не в собствения си об-лик, а им се явяваше като дете.
    Един ден той беше с учениците си в Юдея и ги свари сбрани и седнали на земята да изпълняват обреда на при-частието. Като ги наближи и ги видя седнали така да произнасят благодар-ствена молитва над хляба, засмя се.
    А учениците му рекоха: Господи, защо се смееш на нашата благодарст-вена молитва? Направихме всичко, как-то трябва.
    А той им отговори и рече: Не се смея на вас. Вие не правите това по собстве-на воля, а защото този е начинът, по който вашият Бог бива възхваляван.
    Те рекоха: Господи, ти си [...] синът на нашия Бог.
    Рече им Исус: Откъде знаете кой съм? Истина ви казвам, никой от туй поколение не знае кой съм.
    Когато учениците му чуха това, те започнаха да се ядосват и гневят и да богохулстват в сърцата си срещу него.
    Като видя че не го разбират, Исус им рече: Защо се ядосвате? Вашият Бог, който е във вас [...] ви подтиква да се гневите в душите си. Нека този от вас, който е достатъчно силен, предизвика съвършения човек и застане пред ли-цето ми.
    А всички те казаха: Ние имаме тази сила.
    Но духом нямаха смелостта да за-станат пред него, освен Юда Искариотски. Той се осмели да застане пред него, но не можеше да го гледа в очите и обърна глава настрани.
    Юда му рече: Аз знам кой си и откъ-де идваш. Ти идваш от безсмъртното царство на Барбело1. И аз не съм досто-ен да изрека името на Този, Който те праща.
    Като знаеше, че Юда има предвид нещо твърде висше, Исус му рече: Ела настрани и аз ще ти разкрия тайните на Небесното царство. Ти можеш да го достигнеш, но това ще те изпълни с голяма скръб. Защото някой друг ще те замени, за да могат дванайсетте учени-ци отново да се слеят в едно цяло със своя Бог.
    А Юда го попита: Кога ще ми раз-криеш тези неща и кога ще изгрее за това поколение великият ден на свет-лината?
    Но щом той изрече тези думи, Исус си тръгна от него.

    На следващата сутрин Исус отново се яви на учениците си.
    Те го попитаха: Господи, къде беше и какво прави, след като си тръгна?
    Рече им Исус: Отидох при друго, велико и свято поколение.
    А учениците му го попитаха: Господи, какво е това велико поколение, по-съвършено и по-свято от нас, което не е сега в земното царство?
    Когато Исус чу това, засмя се и им рече: Защо мислите в сърцата си за силното и свято поколение? Истина ви казвам, никой, роден в този еон, няма да види това поколение, и никое войнство на звездните ангели не ще може да управлява това поколение, и никой смъртен по рождение не може да се свърже с него, защото това поколение не идва от [...] което е станало [...] От хора измежду вас е то, човешко поко-ление [...] сила, която [...] другите сили [...] с които вие властвате.
    Когато учениците му чуха това, на-тъжиха се и замълчаха.

  12. #262
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от ReguL Виж мнението
    Ето ви малко материал за размисъл.

    Евангелие от Юда.

    .....
    може би се загатва за поколението на истинските Светии от последните времена, но все пак не ти препоръчвам да разчиташ на такива евангелия като това, защото може и да се окаже че са фалшифицирани и че малко или много съдържат дяволски уловки, виж само как многоточията в скобите, с които са показани онези местата в папирусите които не се разчитат и не са разчетени, са поставени на най-ключови места

    Цитирай Първоначално написано от ReguL Виж мнението
    .....Истина ви казвам, никой, роден в този еон, няма да види това поколение, и никое войнство на звездните ангели не ще може да управлява това поколение, и никой смъртен по рождение не може да се свърже с него, защото това поколение не идва от [...] което е станало [...] От хора измежду вас е то, човешко поко-ление [...] сила, която [...] другите сили [...] с които вие властвате.
    Когато учениците му чуха това, на-тъжиха се и замълчаха.
    това че в онези времена правилната вяра е била все още в процес на зачатие е наистина така, което е било основателна причина за това Светиите от онези времена да тъжат
    Последно редактирано от npp : 02-02-2013 на 13:30

  13. #263
    Голям фен Аватара на ReguL
    Регистриран на
    Jan 2013
    Мнения
    915
    Не гарантирам истинността на гностичните писания, но ми са по интересни от стандартните.

  14. #264
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019


    честит празник пичовИ............................

  15. #265
    Doctor Satan, какво ти е мнението за събитията в страната през последните няколко дни......................

  16. #266
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    ^

  17. #267
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Предлагам Doctor Satan да бъде обявен за национално форумно богатство..................... и да му се даде орден за много фундаментален принос към световната философия................

    заслужил пионер ........... ХАЙЛ!
    Последно редактирано от defender : 03-14-2013 на 22:52

  18. #268
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Японския философ Ташиба Надуваря не мисли така.

  19. #269
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Предлагам Doctor Satan да бъде обявен за национално форумно богатство..................... и да му се даде орден за много фундаментален принос към световната философия................

    заслужил пионер ........... ХАЙЛ!
    Охх, много обичам когато не си разбрал думите ми и се лепнеш за някакви си твои значения, които нямат нищо общо с написаното.
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Веднъж достигнах до едно много фундаментално заключение. Че човека в своята природа е създание което решава проблеми.
    Правиш ли разлика между характер и претенция? "Че човека в своята природа е създание което решава проблеми." - Това, само по себе си има характер на фундаментално заключение. Ако кажа, "Човекът е същество създадено от Господ" то това също има характер на фундаментално твърдение. Фундаментално е защото то изразява някаква основа, някаква генерализация. Вече дали е истина или не, това не е важно. Ти обаче реагираш като първолак, който е чул някаква нестандартна думичка и веднага свързваш човека с нестандартна претенция (каквато от моя страна няма). Претенции и изживявания като някой ("Фундаментален заключител", "бариерен бос" и другите твои умотворения) от моя страна изобщо няма, но понеже ти само чрез тях съществуваш, то е разбираемо да ги проектираш върху мен. Което по принцип не ми пречи, даже ми е интересно да го наблюдавам. Отговарям ти единствено в името на коректността спрямо думите и същината на нещата, която на теб ти убягва.

    Както и да е, опитите ти за тролене ме забавляват...

  20. #270
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan666 Виж мнението
    Wow... това трябваше да ме нарани по някакъв начин ли? Какъв съм, какъв не съм... това са просто думички. Малко е значението им за мен. Те са просто условности.
    .....................

  21. #271
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Какво намекваш? Цитатът не се връзва с предпоследното изречение от последния ми пост?

    Думите са условни. Те са просто начин за изразяване на нещо. Когато изразявам нещо, твърдение, е добре да се вникне в значението на думите и да се установи тяхното точно отношение към това което изразяват. Затова се захващам за думите и обяснението на тяхното значение - понеже всеки чете различни неща в тях. А анализа им изглажда различията, което е изцяло в интерес на самото знание, не на някой човек.

    Захващането за думите, когато те изразяват някаква уж моя характеристика, вече е съвсем друга работа. Не черпя никакво самодоволство от някакви думи, затова те нямат никакво значение за мен. Поне не дотолкова че да тръгна да ги защитавам. Не ме интересува дали съм индивидуум или личност, защото тези неща не ме определят. Така или иначе, значението им е само хвърчащо и условно.

    И така - в първия случай става дума за защита значението на думите в името на по-добър пренос на информация. Във втория случай става дума за защита от чисто егоистичен характер - защита и запазване на някаква идентичност, която носи съответните облаги на някой човек.
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 03-15-2013 на 11:34

  22. #272
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Някой знае ли какво става със Скарлет? ...................... тя нали беше влюбена в мене.

  23. #273
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Някой знае ли какво става със Скарлет?
    Не
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    тя нали беше влюбена в мене.
    Въобразяваш си!

  24. #274
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    П.П. Забравих да ви поздравя.

    SIEG HEIL!

  25. #275
    Супер фен Аватара на DoctorSatan666
    Регистриран на
    Feb 2013
    Мнения
    1 327
    Със Скарлет си пишем от време на време във фейса. U jelly?

    ПП: SIEG HEIL!
    http://vbox7.com/play:9d16d9f742
    Последно редактирано от DoctorSatan666 : 04-09-2013 на 12:54

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си