.
Отговор в тема
Страница 13 от 59 ПървиПърви ... 39101112131415161723 ... ПоследнаПърви
Резултати от 301 до 325 от общо 1463
  1. #301
    anonymous895156
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Извинявам се на всички хора в тоя форум, които съм обиждал и осъждал (най-вече на доктора и npp), прощавайте!

    ПП: Извинявам се за това, че съм ви обиждал и осъждал, но не и за нравствените си убеждения!

  2. #302
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Извинявам се на всички хора в тоя форум, които съм обиждал и осъждал (най-вече на доктора и npp), прощавайте!

    ПП: Извинявам се за това, че съм ви обиждал и осъждал, но не и за нравствените си убеждения!
    всеки може да се окаже в различно положение, различна ситуация, различни обстоятелства, или различни условия, но аз също не мога да си позволя да (по-)следвам друг бог/господ/дух различен от Истинският или друго слово различно от Истинското макар и по принцип да не съдя(осъждам) никого от човеците/одушевените
    Последно редактирано от npp : 09-12-2013 на 22:32

  3. #303
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Извинявам се на всички хора в тоя форум, които съм обиждал и осъждал (най-вече на доктора и npp), прощавайте!

    ПП: Извинявам се за това, че съм ви обиждал и осъждал, но не и за нравствените си убеждения!
    1. - "Извинявам се."
    2. - "Извинявам се, АМА аз съм прав"

    Хах.... Никога да не останеш по-назад....

    Ироничното е, че в своето извинение ти създаваш единствено нов повод за поредна доза скромно отвращение, насочено към лицемерната ти особа. Именно тази ирония подсказва до каква степен не осъзнаваш, че обидите, съденето и сарказма са именно най-съществената част от твоите нравствени убеждения.... Ако не това, то поне са най-съществената част от теб ... въпреки че криеш всичко това под шаблонните фрази и послания на една добросъвестна религия.
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-13-2013 на 00:39

  4. #304
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    1. - "Извинявам се."
    Това "извинявам се" го казва не азът, а го казва свободната воля наклонена към Бога. Ако това извинявам се беше продукт на азът то изобщо нямаше да го кажа това "Извинявам се", тогава щях да ти кажа, че обидите си ги заслужаваш.
    Трябва да различаваш свободната воля от азът. При вярващите свободната воля се отделя от азът и застава между азът и Бога - затова и се нарича свободна воля. Докато при невярващите имаме азът и поробена воля т.е. там няма сводна воля, тя изцяло се е отъждествила с азът.

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    2. - "Извинявам се, АМА аз съм прав"
    не защото азът е прав, а защото Бог е прав.

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Хах.... Никога да не останеш по-назад....
    аз съм назад, затова се извинявам, но Бог не е назад, затова не се извинявам.

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Именно тази ирония подсказва до каква степен не осъзнаваш, че обидите, съденето и сарказма са именно най-съществената част от твоите нравствени убеждения....
    това са нравствените убеждения на азът - обидите, съденето и т.н., но за всичко останало не се извинявам, но не защото азът е прав, а защото наклонената свободна воля към Бога е права, и не защото тя сама по себе си е права, а защото Бог е прав.
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 10:05

  5. #305
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    вместо да философствате можете да се стараете да бъдете добри, а не да оправдавате злото/грехът в себе си и пак да продължавате да бъдете лоши - няма как да кажеш: "камъкът, който те удари не го хвърлих аз, но ръката ми"
    Последно редактирано от npp : 09-13-2013 на 10:24

  6. #306
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    вместо да философствате можете да се стараете да бъдете добри, а не да оправдавате злото/грехът в себе си и пак да продължавате да бъдете лоши - няма как да кажеш: "камъкът, който те удари не го хвърлих аз, но ръката ми"
    оправдавам Бога, не себе си ........... за всяка намеса на "азът" се извинявам, а за останалото (всичко добро), то не е от мене и не се извинявам за него, защото е право, а е право защото не аз съм прав (сам по себе си), а защото Бог е прав.

    за свободната воля сродена с азът се извинявам, за свободната воля сродена с Бог не се извинявам, но не заради себе си и моята правда, а заради Бога и Неговата правда, защото тя е причината да не се извинявам, а не някаква лична моя правда.
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 10:54

  7. #307
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Това "извинявам се" го казва не азът, а го казва свободната воля наклонена към Бога. Ако това извинявам се беше продукт на азът то изобщо нямаше да го кажа това "Извинявам се", тогава щях да ти кажа, че обидите си ги заслужаваш.
    Трябва да различаваш свободната воля от азът. При вярващите свободната воля се отделя от азът и застава между азът и Бога - затова и се нарича свободна воля. Докато при невярващите имаме азът и поробена воля т.е. там няма сводна воля, тя изцяло се е отъждествила с азът.
    не защото азът е прав, а защото Бог е прав.
    аз съм назад, затова се извинявам, но Бог не е назад, затова не се извинявам.
    това са нравствените убеждения на азът - обидите, съденето и т.н., но за всичко останало не се извинявам, но не защото азът е прав, а защото наклонената свободна воля към Бога е права, и не защото тя сама по себе си е права, а защото Бог е прав.
    Може да заблуждаваш себе си, може да изкарваш обекта на своята вяра извън себе си и така да не поемаш отговорност, може да ми разтягаш локуми кое било свободна воля и Аз.... но това не значи абсолютно нищо. В крайна сметка всичко идва от теб и може да се проследи обратно до теб, на вътрешно ниво - там всичките глупости за Бог, които дава наклон на пикнята ти, просто губят смисъла си. А това, което наричаш свободна воля е просто един от многото ти АЗ. Всичко което виждаш, правиш и мислиш е просто "гледане" през едни от много ти "очи", просто проекция на един от многото ти АЗ. Бог е ТВОЕТО алтер его, чрез което се самоопределяш. Той винаги те изпреварва и говори вместо теб, "поемайки ударите"... И докато го привиждаш извън себе си, тази илюзия може да продължи безкрай. Номерът е да осъзнаеш, че Ти, Бог, свободната воля, религията като цяло - това всичко е просто част от ТВОЯТА ВЪТРЕШНА игра.
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    вместо да философствате можете да се стараете да бъдете добри, а не да оправдавате злото/грехът в себе си и пак да продължавате да бъдете лоши - няма как да кажеш: "камъкът, който те удари не го хвърлих аз, но ръката ми"
    Но ти сам виждаш, че именно в опитите си да бъде добър, дефендър проявява висша форма на лицемерие. То злобата избива отзад. Естествено това да не се приема като критика - по отношение на добротата и злобата никога не съм имал претенции. Единствената ми критика е към лъжата, преструвките и лицемерието. А те дори и във вашата религия са забранени.
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-13-2013 на 11:20

  8. #308
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    А това, което наричаш свободна воля е просто един от многото ти АЗ.
    е дори и така да е точно този аз иска Бог, т.е. аз, но които се стреми искрено да осъществи себе си, но чрез Бога и Неговата воля, а не чрез индивидиума (до колкото е възможно и доколко и искрен в този стремеж).

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Но ти сам виждаш, че именно в опитите си да бъде добър, дефендър проявява висша форма на лицемерие.
    ако стремежът на волята към Бог и отричане от Азът и стремежът на волята да бъде искрена в това е лицемерие и осъществяване на друг Аз, то нека пребъде това лицемерие и да благодарим на Бога че въпреки че имаме само лицемерие то заради този лицемерен стремеж на волята към Бога, Той по милостта си е готов да ни спаси. А и Той ни спасява не заради този наш лицемерен стремеж към Него, а заради Изкупителя, Които с чистата си кръв превръща този наш лицемерен стремеж в оправдание. .............. стига да имаме стремеж и той да е искрен, а щом не по наше желание а по немощ не можем да се преборим с това лицемерие и аз, то Бог за това, което произлиза от немощ, а не защото е нарочно, няма да ни съди.
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 11:20

  9. #309
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението


    ако стремежът на волята към Бог и отричане от Азът и стремежът на волята да бъде искрена в това е лицемерие и осъществяване на друг Аз, то нека пребъде това лицемерие и да благодарим на Бога че въпреки че имаме само лицемерие то заради този лицемерен стремеж на волята към Бога, Той по милостта си е готов да ни спаси. А и Той ни спасява не заради този наш лицемерен стремеж към Него, а заради Изкупителя, Които с чистата си кръв превръща този наш лицемерен стремеж в оправдание. .............. стига да имаме стремеж и той да е искрен, а щом не по наше желание а по немощ не можем да се преборим с това лицемерие и аз, то Бог за това, което произлиза от немощ, а не защото е нарочно, няма да ни съди.
    Не приписвай лицемерието си на всички, то си е твоя черта. Има твърде много християни, и то най-вече православни, които не проявяват твоя злобен сарказъм.

  10. #310
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Не приписвай лицемерието си на всички, то си е твоя черта. Има твърде много християни, и то най-вече православни, които не проявяват твоя злобен сарказъм.
    така е, за това вече няколко пъти се извинявах ........................ извинявам се и че с това мое извинение пак лицемерно осъществявам азът. .............. извинявам се до безкрайност............ или до земната си крайност, защото повече от това не мога, но не защото не го искам а защото не го мога.

    ПП: а нима познаваш човек, който е победил сам лицемерието на азът в отношението си към Бога и не се нуждае от Изкупителя. ................... а вeрно бе "свидетеля на словото" npp.., той дори каза че и светец го раздавал пък и спасявал. ................ а да и доктора, нали извън бариерата, брат. .......... ок, няма да се смея

    ПП: сега разбирам защо 98% от времето си в тоя форум го прекарвам да се занимавам само с извънбариерни типове.... баси............ поне да имаше някоя сгодна женица между вас.
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 12:22

  11. #311
    Обяснявах ти всичките тези неща единствено за да спомогна твоето собствено самоосъзнаване. Не че това ми е някаква цел, просто предлагам това, което знам. От там нататък избора си е изцяло твой, отговорността също. Мен това не ме касае, още повече че достъп до своя вътрешен свят имаш само ти. Там ти си Бог - няма го белобрадия старец, да ти шепне на ушенце какво да правиш.

    Но ето, че ти отново избираш да се правиш на интересен. И това проваля всякакъв опит за честна и добронамерена дискусия от моя страна. Fine by me ....

    ПП: Btw, след малко отивам да се видя със Скарлет. U mad?
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-13-2013 на 13:06

  12. #312
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Там ти си Бог
    "Тогава змията рече на жената: не, няма да умрете; ............... и ще бъдете като богове"

    Ако това е волята на змията, то не не искам да бъда бог, пък ако ще и да изгубя за това всички земни облаги.

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Но ето, че ти отново избираш да се правиш на интересен. И това проваля всякакъв опит за честна и добронамерена дискусия от моя страна. Fine by me ....
    защото тук правя грешката да се изживявам като бог

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    ПП: Btw, след малко отивам да се видя със Скарлет. U mad?
    мда, защото ти си й резервния вариант. .......... U mad?
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 13:23

  13. #313
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Тогава змията рече на жената: не, няма да умрете; ............... и ще бъдете като богове"
    Ако това е волята на змията, то не не искам да бъда бог, пък ако ще и да изгубя за това всички земни облаги

    защото тук правя грешката да се изживявам като бог
    Ти си Бог във вътрешния свят, понеже вътрешния ти свят е изцяло твое творение и само ти имаш достъп до него. Тук не става дума за изживявания.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    мда, защото ти си й резервния вариант. .......... U mad?

  14. #314
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Ти си Бог във вътрешния свят, понеже вътрешния ти свят е изцяло твое творение и само ти имаш достъп до него. Тук не става дума за изживявания.
    това е така защото Бог ни е дал свободна воля, но това не означава, че човека е Бог. Творението не може да бъде Бог.............

    Давам ти пример:
    Когато Царя (Бог) даде на сиромаха (човека) богатство (свободна воля) и сиромахът не използва това богатство за да бъде верен на Царя и да живее в блаженство с него, а заради това богатство си въобрази, че той е цар (Бог) и се опълчи на истинския Цар, то тогава истинския Цар ще си вземе богатство и ще го хвърли в затвора, за злоупотреба с Неговата добронамереност.

    При теб може би става нещо подобно, Бог ти дава свободна воля, а ти му показваш среден пръст (т.е. не я използваш по предназначение, а я използваш за война с благодетеля си).

    ПП: ако си такъв и към Скарлет, значи вече си заложен на дуспата, брат.............. а аз отварям свити обятия.... хехе
    Последно редактирано от defender : 09-13-2013 на 14:20

  15. #315
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    оправдавам Бога, не себе си ........... за всяка намеса на "азът" се извинявам, а за останалото (всичко добро), то не е от мене и не се извинявам за него, защото е право, а е право защото не аз съм прав (сам по себе си), а защото Бог е прав.

    за свободната воля сродена с азът се извинявам, за свободната воля сродена с Бог не се извинявам, но не заради себе си и моята правда, а заради Бога и Неговата правда, защото тя е причината да не се извинявам, а не някаква лична моя правда.
    това може би е най-мъдрото ти изказване, което съм чел досега, само не забравяй да не се доверяваш напълно дори и на себе си що се отнася до правилното различаване на доброто от злото, но да се основаваш в това отношение на Действието на Словото, Което идва директно от истинският Господ Бог - а именно Св. Дух

  16. #316
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    .............. а аз отварям свити обятия.... хехе
    Само с отворените обятия ще си и останеш...

    Другото няма смисъл да го коментирам. Всъщност дискусията загуби смисъла си още преди да беше започнала.

  17. #317
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Само с отворените обятия ще си и останеш...

    Другото няма смисъл да го коментирам. Всъщност дискусията загуби смисъла си още преди да беше започнала.

    и твоята философия не е съвършена - закона на джунглата не е спасил истински никого досега, нито има надежда за пълно спасение в него

  18. #318
    Мега фен Аватара на OoVasKoO
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    4 093
    lost in the bible? no way out?!

  19. #319
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    индивидиума май е на среща.......... по любов.........

  20. #320
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    СъквартирантИтИ от "Философия и религия", моля кажете на Доктор Сатан, че ви пука за мене бе.............. мерси.
    Последно редактирано от defender : 09-16-2013 на 21:07

  21. #321
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе, аз въпреки че се държа така с тебе, истината е че те смятам за един уникален човек, само дето този духовен напредък, който си постигнал го използваш за служба на грешна цел и господар.


    ПП: да знам, знам че нямаш господар .............
    Последно редактирано от defender : 09-18-2013 на 22:10

  22. #322
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    докторе, аз въпреки че се държа така с тебе, истината е че те смятам за един уникален човек, само дето този духовен напредък, който си постигнал го използваш за служба на грешна цел и господар.
    ЕДИТ: И за каква грешна цел го използвам?
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-19-2013 на 19:06

  23. #323
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    не го схванах, кво искаш да кажеш........... че те лъжа нещо ли или че ти ме лъжеш.

    ПП: ахааа, казваш, че нпп те привлича физически ли ................ е тва си е ваша работа.
    Последно редактирано от defender : 09-19-2013 на 19:27

  24. #324
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението

    ПП: ахааа, казваш, че нпп те привлича физически ли ................ е тва си е ваша работа.
    Струва ми се, че се обърках и в резултат ти се обърка дори повече. В началото нещо друго си помислих и заради това постнах картинката, но после видях, че написаното не е поредната провокация (или е много добре прикрита провокация) .

    Това заключение, че нпп ме привлича не знам по каква логика го измъдри, но бих се радвал на обяснение.
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-19-2013 на 19:41

  25. #325
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    но после видях, че написаното не е поредната провокация (или е много добре прикрита провокация)
    не е провокация бе........

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Това заключение, че нпп ме привлича не знам по каква логика го измъдри, но бих се радвал на обяснение.
    ами така си помислих от картинката дето я беше публикувал .......

    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    И за каква грешна цел го използвам?
    ами да постигнеш някакво "състояние на нищото" и безразличието на съществуването, някакво състояние на пасивност и разплутост, което си е състояние на отсъствие на любов.

    ПП: все едно се вкарваш някакво състояние на медитиращо съществуване.
    Последно редактирано от defender : 09-19-2013 на 20:03

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си