.
Отговор в тема
Страница 14 от 59 ПървиПърви ... 410111213141516171824 ... ПоследнаПърви
Резултати от 326 до 350 от общо 1463
  1. #326
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    докторе абе тая вечер кой пак те е удрял по главата
    Последно редактирано от defender : 09-20-2013 на 13:14

  2. #327
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    докторе абе тая вечер кой пак те е удрял по главата

  3. #328
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    аха, рязал си дърва на банцига пред вкъщи ли бе, ......................... ами как са те пернали в челото тогава.

  4. #329


    ПП: Кой по-дяволите реже дърва на банциг ПРЕД ВКЪЩИ?

  5. #330
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението

    ПП: Кой по-дяволите реже дърва на банциг ПРЕД ВКЪЩИ?
    Защо ми поставяш ограничения и правила на мисленето бе пич (да си чувал за "извън бариерата"), ............ ти си баси моралиста, брааат
    Последно редактирано от defender : 09-20-2013 на 21:09

  6. #331
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Здравейте бедни християни и отметнали се сатанисти!

  7. #332
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    отметнали се сатанисти!
    хаха, сега доктора ще ти пусне гръмотевица

  8. #333
    Дефендър и Рагиол, харесва ли ви олтара ми?

    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-21-2013 на 07:26

  9. #334
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защо ми поставяш ограничения и правила на мисленето бе пич (да си чувал за "извън бариерата"), ............ ти си баси моралиста, брааат
    Не ти поставям ограничения в мисленето, просто когато правиш "ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ!", трябва да вземеш предвид най-вероятния сценарии. Рязането на дърва НА БАНЦИГ ПРЕД ВКЪЩИ е малоумно предположение, защото никой не би си изкарал банцига пред вкъщи. Никой не го прави. Не че е невъзможно, просто е малко вероятно. Малоумното ти предположение обаче съвсем закономерно води до предположението, че и ти си малоумен. Ето това предположение вече е на място, защото светът е пълен с малоумни християни, но не и с хора режещи дърва на банциг пред вкъщи. Сега разбираш ли в каква връзка беше коментара ми?

  10. #335
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Дефендър и Рагиол, харесва ли ви олтара ми?

    По скоро бих използвал личен сигил при приношение.

  11. #336

  12. #337

  13. #338
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    това сатанизма е най-голямата цигания, която е възможно да съществува на вселената, е какво като опръскаш всичко с кръв или някакви лайнарщини?!, да не би това да направи живота по-добър?!, що за идиотска суета?!

  14. #339
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    Дефендър и Рагиол, харесва ли ви олтара ми?


    Докторей, абе не се напъвай да се покажеш толкова много бре и да се напъваш то вече се знае, че си менте.
    Последно редактирано от defender : 09-23-2013 на 10:01

  15. #340
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението


    ?
    Докторе на линия ли си?

  16. #341
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    това сатанизма е най-голямата цигания, която е възможно да съществува на вселената, е какво като опръскаш всичко с кръв или някакви лайнарщини?!, да не би това да направи живота по-добър?!, що за идиотска суета?!
    По-същата логика мога да те питам, и какво ако запалиш една свещ и опръскаш всичко с парафин? Или ако кажеш една молитва? Абсолютно никаква полза. Пък и идеята на ритуала не да направи живота по-добър. Особено пък в този конкретен ритуал

  17. #342
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    свещта, молитвата са безкръвни и целта им е насочена към добри цели и при тях не се нараняват другите хората, докато при твоите ритуали си е точно обратното.

  18. #343
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от Otis_Driftwood Виж мнението
    По-същата логика мога да те питам, и какво ако запалиш една свещ и опръскаш всичко с парафин? Или ако кажеш една молитва? Абсолютно никаква полза. Пък и идеята на ритуала не да направи живота по-добър. Особено пък в този конкретен ритуал
    ти би ли искал да живееш в къща цялата омазана с лайна, говна, повръщня, и пр., пода, тавана и стените във всички стаи - всичко?!, но колко по-уютен би бил задимен от кадене на тамян и свещи православен храм, отколкото такава къща?!, и ако идеята на ритуала не е да направи живота по-добър, тогава би ли правил всеки ден до краят на живота си ритуали, от които нямаш никаква полза?!, а ако не би си губил времето с такива ритуали, тогава защо някой друг би предпочел да претърпява неприятна или най-малкото непоносима за него суета?!, кога си се молил истински на истинският Господ Бог за нещо добро та казваш че няма полза от молитвата?!, именно добрата молитва е средството, чрез което толкова много хора са били спасени чрез Исус и Неговите ученици, за което има доста свидетелства в Библията, и именно молитвите на истинските Светии са нещото, благодарение на което човечеството имаше по-изобилен живот досега
    Последно редактирано от npp : 09-24-2013 на 09:19

  19. #344
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    доктора слаба ракия излезе, а пък аз си мислех, че той е различния, че ще ни изведе от заблудата, ще ни пусне свободно да препускаме през хоризонтите на истината................. доктора беше нашия Нео, той е може би човекът на новия световен ред.
    Последно редактирано от defender : 09-24-2013 на 11:42

  20. #345
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    ти би ли искал да живееш в къща цялата омазана с лайна, говна, повръщня, и пр., пода, тавана и стените във всички стаи - всичко?!, но колко по-уютен би бил задимен от кадене на тамян и свещи православен храм, отколкото такава къща?!, и ако идеята на ритуала не е да направи живота по-добър, тогава би ли правил всеки ден до краят на живота си ритуали, от които нямаш никаква полза?!, а ако не би си губил времето с такива ритуали, тогава защо някой друг би предпочел да претърпява неприятна или най-малкото непоносима за него суета?!, кога си се молил истински на истинският Господ Бог за нещо добро та казваш че няма полза от молитвата?!, именно добрата молитва е средството, чрез което толкова много хора са били спасени чрез Исус и Неговите ученици, за което има доста свидетелства в Библията, и именно молитвите на истинските Светии са нещото, благодарение на което човечеството имаше по-изобилен живот досега
    Паленето на свещи и молитвите са просто неагресивни ритуали, които са се запазили в християнството с оглед на това, че отговарят на общата неагресивна доктрина. Въпреки това, по-същество паленето на свещи съвсем не е толкова далече от жертвоприношенията - и двете имат общ произход. Паленето на свещи също както жертвоприношението е възникнало в процеса на РИТУАЛИЗИРАНЕ НА ВЯРАТА, те се явяват един вид израз на вярата - физическо действие, което придава тържественост и значимост. Може да се каже дори, че ритуалът "канализира"(насочва) вярата, в смисъл че действията се явяват физическо проявление на психически насочена енергия.

    Човекът е организирано същество, чиято най-висша функция е да организира и своята среда. Обаче изправени пред една природа, където хаосът и случайността доминират, то хората предпочитат да вярват, че дори и най-случайните събития са част от "божествен план". Ритуалът произхожда от едно много древно и първобитно убеждение ( още от най-древните богове-образи), чe ако правиш това и това, ще стане така и така. За това свидетелства отговора на един много съществен въпрос: Защо винаги всеки ритуал е толкова строго концептуализиран и никъде, в никоя религия, не се разрешават свободни съчинения относно това как да се извърши ритуала? Защо всеки ритуал е абсолютно догматичен и всяка грешка се смята за нарушаване на нещо свещенно? Защото ритуалът, като процес на канализиране на вярата, може да се извърши само чрез строга определеност на ритуала. Именно тази педантичност придава усещането на вярващия, че дефакто прави нещо, когато всъщност той не прави абсолютно нищо. Детайлите във всеки ритуал са много важни не защото имат някакво реално значение, но са важни за вярващия, понеже така засилват усещането за значимост на това, което прави. Така директно се засилва вярата на всеки един вярващ. Това е и основната функция на всеки ритуал - да засили вътрешния резонанс между човека и вярата. Естествено груповия ритуал е далеч по-ефективен в това отношение, защото там резонанс се осъществява и между самите хора. Всичко това води естествено до излишен патетизъм и помпозност във всеки ритуал и това може да се забележи навсякъде. Но това е неизбежно предвид, че именно този патос и драматизъм са най-определящата част от всеки ритуал. Тази драматичност за страничния наблюдател е смешна, но за вярващия - тя изразява ролята и играта му пред идола на вярата му. Затова е цялото играене на молитви, палене на свещи, освещаване и всички подобни глупости - всичко е за едното изживяване, за засилване на вярата. Колкото до добрите намерения на ритуала - те не характеризират самата му същност. Добрите намерения са част от ритуала, не негова цел. Но дори и да бяха, това няма значение, понеже никой ритуал не е донесъл реална полза. Това е защото ритуалът не променя нищо - единствено дава усещането за това на вярващия.
    Последно редактирано от Otis_Driftwood : 09-24-2013 на 11:59

  21. #346
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    истинската борба е против самото зло с цел опазване на човеците и другите души, но разбира се от тази гледна точка живота е редно да бъде опростяван така щото да не бъде неприятен а още повече непоносим за нито един от тях, така че от тази гледна точка разни ритуали могат да се окажат малко или много усложняващи, обаче молитвата е редно да бъде освещавана, понеже това когато любовта към ближния(съжителя) подтиква/кара човек да желае/иска само добри неща за него е част от истинското естество на човека - именно това е в основата на молитвата, и така, осигуряването на човеците/душите с пълно спасение за изобилен и вечен живот в истинският Господ Бог е истинската цел във вярата, останалото в това отношение е суета
    Последно редактирано от npp : 09-24-2013 на 21:52

  22. #347
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    доктора започва да ми липса, дано Бог да му помага, и да вкара в "неговото нищо" и капка любов, а не да е като медитиращо безразличие.

  23. #348
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    доктора започва да ми липса, дано Бог да му помага, и да вкара в "неговото нищо" и капка любов, а не да е като медитиращо безразличие.
    А, тия дето крещяхте оставка, сега си избирайте нов.

    Мен ми е чудно преди да го баннат защо стоеше тук.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  24. #349
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Chacho Виж мнението
    А, тия дето крещяхте оставка, сега си избирайте нов.

    Мен ми е чудно преди да го баннат защо стоеше тук.
    кой е викал оставка, аз мога да викам оставка само срещу някой, от който ми е зависело нещо, очаквал съм нещо и той не го е изпълнил, от доктора какво ми е зависело, освен че си прекарвах времето в забавни дискусии. Имаше и елементи на обиди, но всъщност от които не съм се обиждал. ...............

    ПП: ама виж доктора си мисля, малко си поплакваше пред компютъра, тежко приемаше нещата момчето, хихи.

    въдичка бе докторе ............. хаха "въдичка", уникален беше доктора.
    Последно редактирано от defender : 10-02-2013 на 14:34

  25. #350
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    някой да знае адреса на доктора, да му пратя букет цветя и шоколадови бонбони? ...........

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си