.
Отговор в тема
Страница 45 от 59 ПървиПърви ... 3541424344454647484955 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 101 до 1 125 от общо 1463
  1. #1101
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Не е Харитов, него го гледах в някакъв репортаж наскоро, май е бил зает с други неща.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  2. #1102
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ти като цяло си доста едностранчив и е глупаво да мислиш, че Харков не пише в 2 часа през нощта! Ти познаваш ли някой от потребителите тук (поне виртуално), освен Дефенди, с когото общуваш най-много ?!
    Докторчето сигурно има по една изписана тетрадка психоанализа за всеки един от по-редовните потребители в тоя форум.
    Ама добре, че много-много не познава.

  3. #1103
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Ти като цяло си доста едностранчив и е глупаво да мислиш, че Харков не пише в 2 часа през нощта! Ти познаваш ли някой от потребителите тук (поне виртуално), освен Дефенди, с когото общуваш най-много ?!
    Точно това е, че не съм кофаджия и не ги познавам, затова като прочетох коментара ти в които го наричаш харитов, се доверих - все пак имат доста общо. Но тоя е много по-зле от харитов, трябва да признаеш. Може би е все пак е тои и просто троли, това също е вариант.
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    С какво ги убеди че си прав, че ми стана интересно?!
    Казали са му че е прав, след като им е писнало да спорят с малоумник
    Последно редактирано от Knispel666 : 05-02-2020 на 20:25

  4. #1104
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето сигурно има по една изписана тетрадка психоанализа за всеки един от по-редовните потребители в тоя форум.
    Баш пък за такива като тебе ще хабя тетрадки. От психологическа гледна точка с нищо не си интересен.

  5. #1105
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Баш пък за такива като тебе ще хабя тетрадки. От психологическа гледна точка с нищо не си интересен.
    Докторче, много добре си го каза, че като видиш нов човек във форума отиваш да го опознаеш за да можеш после по най-готиния начин да го тролнеш. Още като дойде във форума и почна да пускаш някакви кукички, въдички, рибки, крачолчета за да пробваш стереотипите и реакциите ни. Затова постваше и отвратителни картинки и гифчета на ужасите.
    А сега изведнъж твърдиш ново 20 - все да е си навъпреки ве.
    Последно редактирано от defender : 05-02-2020 на 20:48

  6. #1106
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Точно това е, че не съм кофаджия и не ги познавам,... Но тоя е много по-зле от харитов,
    След като не ги познаваш, знаеш ли колко зле може да е Харков?! Защото аз знам!

    Не изглеждаш много умно, след като пишеш в една-единствена тема (предимно), с един-единствен потребител (Дефенди предимно) и мислиш, че целият останал форум е "кофата"!
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторче, много добре си го каза, че като видиш нов човек във форума отиваш да го опознаеш за да можеш после по най-готиния начин да го тролнеш. Още като дойде във форума и почна да пускаш някакви кукички, въдички, рибки, крачолчета за да пробваш стереотипите и реакциите ни. Затова постваше и отвратителни картинки и гифчета на ужасите.
    А сега изведнъж твърдиш ново 20 - все да е си навъпреки ве.
    Ето - Дефенди ти го каза същото, но по друг начин!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  7. #1107
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    лед като не ги познаваш, знаеш ли колко зле може да е Харков?! Защото аз знам!
    И аз знам. Писали сме тук. Но не е чак като другаря РедАрми, ако предположим че последния не троли, което на този етап ми се струва малко вероятно.

    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Не изглеждаш много умно, след като пишеш в една-единствена тема (предимно), с един-единствен потребител (Дефенди предимно) и мислиш, че целият останал форум е "кофата"!
    Това че не пиша там, не значи че не чета. И не, целия останал форум не е кофата - по-зле е от кофата Така че съвсем не го приемам за голяма загуба че не пиша там. Пиша тук, защото имам какво да кажа. А такива като теб пишат навсякъде, но нямат какво да кажат.
    Последно редактирано от Knispel666 : 05-03-2020 на 12:14

  8. #1108
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Двамата форумни спеца с жените Докторчето и TrollFactory, да се чувстват поздравени:




  9. #1109
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Двамата форумни спеца с жените Докторчето и TrollFactory, да се чувстват поздравени:



    Този цитат от дневника си ли го извади?

  10. #1110
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Този цитат от дневника си ли го извади?
    В дневника ми няма подобни сълзливи истории. Най-малкото, защото християните на изживяват липсата на секс, като проблем. Това е по-скоро проблем на тези, дето се възприемат, като маймуно-еволюирали. Те затова и имат толкова проблеми с половата си идентичност и изобщо проблемни хора, деба.

    Християните са машини.

    ПП: Тука само едно ницшеанско сръхчовече ни създава малко проблеми, но по-скоро това го приемаме, като част от статистическата грешка.
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 12:17

  11. #1111
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    В дневника ми няма подобни сълзливи истории. [b]Най-малкото, защото християните на изживяват липсата на секс, като проблем. Това е по-скоро проблем на тези, дето се възприемат, като маймуно-еволюирали. Те затова и имат толкова проблеми с половата си идентичност и изобщо проблемни хора, деба.

    Християните са машини.

    ПП: Тука само едно ницшеанско сръхчовече ни създава малко проблеми, но по-скоро това го приемаме, като част от статистическата грешка.
    Само това ли е причината да си християнин? За да не изживяваш липсата на секс като проблем?

    "маймуно-еволюирали", това е добро!
    Ще ми е интересно да прочетa твоето експозе защо мислиш, че "маймуно-еволюиралите" страдат от повече проблеми свързани с половата си идентичност и от личен опит ли го установи това след като стана християнин?

  12. #1112
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Само това ли е причината да си християнин? За да не изживяваш липсата на секс като проблем?
    Ако съм станал християнин, че да не изживявам секса като проблем, нямаше да издържа да съм християнин дълго време. Тези задържани неприемливи импулси в мен щяха да избият и да пометат това лицемерно, повърхностно християнство, барабар с пантите на крехкото ми психично равновесие.
    Умът си мога да го излъжа с християнството, но сърцето няма как да бъде излъгано, досега щеше да ми поискало сметката за тоя фалшив християнски театър, ако беше настина театър.

    Когато съм ставал християнин съм бил на възраст, когато съм нямал сексуални терзания, които да окажат невъзвратими последици върху психиката ми, както е при един вече възрастен маймуно-еволюционист над 30-така, продължаващ все още да мастурбира с темпото на 16 годишен тинейджър.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ще ми е интересно да прочетa твоето експозе защо мислиш, че "маймуно-еволюиралите" страдат от повече проблеми свързани с половата си идентичност и от личен опит ли го установи това след като стана християнин?
    Какво толкова да му доказвам, ясно е в основите на учението на маймуно-еволюционизма е застъпен секса, като нещо жизненоважно, както за психичното и физиологичното здраве, така и за възпроизводството. Секса е в основата на еволюционизма. Естествено, че липсата му би трябвало да се преживява, като голям проблем при тях - жизненоважен проблем.
    Затова често проблемите им в секса и това да го изживеят на практика, при тях води до там, да се изживяват на теоретични спецове по секса. Сакън
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 15:31

  13. #1113
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако съм станал християнин, че да не изживявам секса като проблем, нямаше да издържа да съм християнин дълго време. Тези задържани неприемливи импулси в мен щяха да избият и да пометат това лицемерно, повърхностно християнство, барабар с пантите на крехкото ми психично равновесие.
    Умът си мога да го излъжа с християнството, но сърцето няма как да бъде излъгано, досега щеше да ми поискало сметката за тоя фалшив християнски театър, ако беше настина театър.
    Как, когато така добре осъзнаваш какво е християнството си все още "християнин"? Защо не просто агностик и не премахнеш всички останали християнски глупости от речника си?


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Когато съм ставал християнин съм бил на възраст, когато съм нямал сексуални терзания, които да окажат невъзвратими последици върху психиката ми, както е при един вече възрастен маймуно-еволюционист около над 30-така, продължаващ все още да мастурбира, с темпото на 16 годишен тинейджър.
    Значи разликата ти с маймуно-еволюциониста на 30 и с 16 годишния тинейджър не е особено голяма. Първата стъпка на проблема е да си го признаеш. Много добре! Започваш много добре!


    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Какво толкова да му доказвам, ясно е в основите на учението на маймуно-еволюционизма е застъпен секса, като нещо жизненоважно, за психичното и физиологичното здраве, така и за възпроизводството. Секса е в основата на еволюционизма. Естествено, че липсата му би трябвало да се преживява, като голям проблем при тях. Затова често проблемите им в секса и това да го изживеят на практика, при тях води до там, да се изживяват на теоретични спецове по секса. Сакън
    Чакай малко, нима именно Бог не беше казал нещо от сорта на "щъкай и се размножавай" или нещо такова в Библията?

  14. #1114
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    К
    Чакай малко, нима именно Бог не беше казал нещо от сорта на "щъкай и се размножавай" или нещо такова в Библията?
    "Плодете се и се множете"

    Тази заповед има хем задължителен, хем препоръчителен характер:

    Ако не се жениш и не се създаваш деца, ей така, нарочно, само за да можеш просто да хайманосваш и да имаш повече време да си размяташ задника по земни удоволствия и безгрижие, тогава това е грях.

    Ако не се жениш, за да можеш да имаш време да концентираш ума и живота си изцяло в Бога, тогава не е грях.


    А какво ти казва еволюцинизма: ако не правиш секс ще се разболееш и ще умреш.
    И маймунопотока му ръкопляска и подчинява без възражение.
    Ама ако им каже нещо Бог, тогава голямо реване и жалване настава, колко са онеправдани. Брех.
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 16:05

  15. #1115
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    "Плодете се и се множете"

    Тази заповед има хем задължителен, хем препоръчителен характер:
    По дефиниция, заповедите са нещо със задължителен характер. Никъде в Библията господ Бог не се изказва за “препоръчителен характер” на нещата, които казва, а появи ли се, за да каже нещо, то по дефиниция е закон.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако не се жениш и не се създаваш деца, ей така, нарочно, само за да можеш просто да хайманосваш и да имаш повече време да си размяташ задника по земни удоволствия и безгрижие, тогава това е грях.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А какво ти казва еволюцинизма: ако не правиш секс ще се разболееш и ще умреш.
    И маймунопотока му ръкопляска и подчинява без възражение.
    Ама ако им каже нещо Бог, тогава голямо реване и жалване настава, колко са онеправдани. Брех.
    Ако си мъж и не еякулираш редовно може да се разболееш от рак на простатата. И да, от рак се умира. Дори “отдадените напълно” на бога монаси в манастирите изпитват “нощни полюции” и после се молят да им се прости “греха”. Проблемът е в дизайнера. Хем е създал хората да се множат като зайци, хем иска от тях въздържание...

  16. #1116
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    И да, от рак се умира. Дори “отдадените напълно” на бога монаси в манастирите изпитват “нощни полюции” и после се молят да им се прости “греха”. Проблемът е в дизайнера. Хем е създал хората да се множат като зайци, хем иска от тях въздържание...
    Има процес на пречистване, не може да си живял по един начин, после да отидеш монах и изведнъж да си промениш греховните навици. Има период на пречистване, в който човек започва все повече владее себе и става все по-свободен от старите си греховни привички. Монасите също са хора, които биват изкушавани. Християнския живот не е придобиване на мигновена святост, а един процес, един път към святост, в който носиш кръста си. А ако всичко ставаше мигновено, нямаше да има и кръст за носене, а именно чрез този кръст постепенно става и съзряването и пречистването.

    Когато се пречистиш, тогава няма и нон-стоп да се държиш за хоя, като заек и ще почне да ти изглежда ненормално.
    Сега ти разсъждаваш от съвсем друго състояние, в което си в монета и всичко друго ти изглежда ненормално.
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 17:34

  17. #1117
    Този форум е малко луд, прочетох го и не разбрах много, те говорят за много разпръснати теми. Коментирайки горното съобщение, мисля, че всеки има право да бъде това, което иска да бъде, независимо дали има семейство или не, или просто иска да има безразсъдни отношения със света. Трябва да изповядате волята си в хилядите Божии имена, ако извършите грях и трябва да знаете последствията от него.

    Преди малко оценявах думата на господаря в няколко свети книги (блиблия, коран и танай) и всички те говорят за един и същ бог, но това се вижда от различни гледни точки, има филм, наречен същия бог, който можете да видите от cinecalidad

  18. #1118
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от juliagomez2244 Виж мнението
    Преди малко оценявах думата на господаря в няколко свети книги (блиблия, коран и танай) и всички те говорят за един и същ бог, но това се вижда от различни гледни точки, има филм, наречен същия бог, който можете да видите от cinecalidad
    Бог е един, и пътя към Него е само един, а не много пътища.

    Дори в трите световни религии да изглежда на пръв поглед, че си приличат и се говори уж за един Бог, но това не е така.
    В светите текстове на тези религии има и доста големи различия.
    Например в Евангелието се казва, че Христос е Син Божи, чрез Неговото Изкупление е изобщо възможно човек да се спаси и че само Той е пътя, истината и живота.
    В Корана се казва, че Иисус не е Син Божи, не е възкръсвал, а е просто пророк. Като се казва, че тъй като Божието Слово е било изменено от човеците, то Бог пак е пратил още един пророк да го възвести отново. (Което за мен е абсурдно, Бог да повтаря своите действия, щото първия път не успял да опази своето Слово неизменено от човеците, и да трябва да повтаря, какъв Бог е тогава, но да не се впускам).
    При юдаизъм Христос изобщо не се признава, нито за Син Божи, нито за пророк, а камо ли за пътя, истината и живота.

    Така че, както виждаш разликите са големи. Ако всички тези религии водят към Бога, то Бог трябва да е доста голям шизофреник, а кой би искал да вярва в такъв Бог (освен може би шизофрениците.).
    Последно редактирано от defender : 05-04-2020 на 22:13

  19. #1119
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    ^ Много добре си вкарваш автогол със собствените си твърдения. Защото в Библията Бог праща много пропоци (Ной, Моисей...). Това означава ли, че вярваш в бог шизофреник (по твои думи), защото е повторил на няколко пъти действията си?

  20. #1120
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Само да кажа нещо за комунизма (без да съм комунист):

    Мисля, че в основата на комунизма не е това бедните и некадърните да живеят на гърба на богатите и можещите.
    Мисля, че комунизма има по-възвишена цел.
    Тази цел накратко се състои в това да бъдат гарантирани и задоволени базовите за оцеляване потребности на човека (като храна, подслон, ток) без да се тревожи за тях.
    А след като базовите потребности на човек бъдат задоволени, тогава човекът ще започне от самосебе си да мисли за по-възвишени неща и цели (като морал, любов, духовни усъвършенстване и други подобни). Хората ще започнат да се занимават с това, което наистина обичат и им харесва, а не с това, което са принудени да правят насила и от страх поради неосигурените си и негарантирани базови потребности. И така обществото ще започне да функционира на по-високо интелектуално ниво.

    Да, ще трябва да се ходи на работа, но вече, когато ходиш на работа няма да ходиш от страх да не бъдеш уволнен, някакво злобно шефче да те навиква, и да не останеш без базовите за оцеляване потребности, а ще ходиш вече поради по-възвишени цели.

    Тоест комунизмът се стреми към устройван на някакво подобие на рай на земята.

    Така че мисля, че това е идеята на комунизма – създаване на общество израснало над животинските си инстинкти за оцеляване и свързаното с това увълчено съществуване.
    Общество подобно, като Стар Трек.

    ПП: Дори мисля, че елита живее точно в токова общество, а на нас ни се прожектира съвсем друг филм на съществуване и живуркане.
    Последно редактирано от defender : 05-05-2020 на 17:18

  21. #1121
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Само да кажа нещо за комунизма

    ...
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  22. #1122
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Само да кажа нещо за комунизма (без да съм комунист):
    Добре, изкажи се.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мисля, че в основата на комунизма не е това бедните и некадърните да живеят на гърба на богатите и можещите.
    Напротив, точно това е в основите на комунизма. Само че няма как да живеят на гърба на същите за дълго, защото богати не остават за дълго време (все пак идвайки на власт, комунистите конфискуват всичко на богатите и след като се нанесат заедно с животните си във апартаментите и вилите им, където изорат паркета за огрев и евентуално износят дрехите им, след това не им остава почти нищо, с което да паразитират в дългосрочен план. Колкото до "можещите" и те постепенно почват да намаляват, защото каква им е мотивацията да се конкурират и да развиват умовете си след като каквото и да посеят и пожънат виждат, че някой друг "заслужил другар" ще обере всички заслуги. Ти лично ще се напъваш ли за по-висока оценка например, ако каквато и да изкараш се изравнява средно аритметично според успеха на класа ти. Така общото ниво пада и пада докато накрая се срине цялата "къща от карти", защото всеки започва да си върши работата през пръстите...

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Мисля, че комунизма има по-възвишена цел.
    Тази цел накратко се състои в това да бъдат гарантирани и задоволени базовите за оцеляване потребности на човека (като храна, подслон, ток) без да се тревожи за тях.
    Задоволяването на всички базови нужди е съвсем постижимо чрез работа. Не ти е необходимо да дойде диктатура (на "пролетариата") за това.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А след като базовите потребности на човек бъдат задоволени, тогава човекът ще започне от самосебе си да мисли за по-възвишени неща и цели (като морал, любов, духовни усъвършенстване и други подобни). Хората ще започнат да се занимават с това, което наистина обичат и им харесва, а не с това, което са принудени да правят насила и от страх поради неосигурените си и негарантирани базови потребности. И така обществото ще започне да функционира на по-високо интелектуално ниво.
    Нищо подобно. Хората не надграждат никакви други "ценности" по времето на комунизма освен инстинктите си за страх от това някой да не ги докладва и другият освновен инстинкт, те да докладват другите, за да ги избутат от пътя си и да получат по-големи трохи.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да, ще трябва да се ходи на работа, но вече, когато ходиш на работа няма да ходиш от страх да не бъдеш уволнен, някакво злобно шефче да те навиква, и да не останеш без базовите за оцеляване потребности, а ще ходиш вече поради по-възвишени цели.
    О да, вече няма да имаш страх да не те уволни просто някое шефче. Може вече да имаш страх, че шефчето ти ще е партиен другар и при несправяне с работата (или защото той иска да наеме семейството си на мястото ти) ти да бъдеш уволнен и преразпределен на друго място губейки дома си и работа, с които си свикнал едновременно, освен ако не се научиш да целуваш добре най-изпъкналите части на гърба на съответния ти шеф и партиен секретар.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тоест комунизмът се стреми към устройван на някакво подобие на рай на земята.
    Видяхме го този "рай на земята". Реки от кръв и милиарди погубени или объркани завинаги човешки съдби.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Така че мисля, че това е идеята на комунизма – създаване на общество израснало над животинските си инстинкти за оцеляване и свързаното с това увълчено съществуване.
    Общество подобно, като Стар Трек.
    Докато сме в животински тела, никога няма да израснем над животинските си инстинкти. Но да не навлизаме много надълбоко.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Дори мисля, че елита живее точно в токова общество, а на нас ни се прожектира съвсем друг филм на съществуване и живуркане.
    Елитът живее изолирано във всяко едно общество и изобщо не му пука за плебейските проблеми. Както аристократите едно време са гледали на селяните с погнуса, че са мърляви и грозни и не са искали да ги пипат, същото е и сега. Елитът не се меша с простолюдието и гледа на тези, които са по-ниско като на "низша класа". Просто такава е йерархията в обществото. Ти би ли общувал с някой дрипав, немит и миришещ индивид? Или просто ще го подминеш с погнуса прикрита зад маската ти на загриженост, която смяташ за уместно да носиш за пред обществото?

  23. #1123
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    ...
    Много добре го разбираш тоя комунизъм ве. Да не си живял по негово време ве, деденце.

    Режима в СССР не беше комунизъм, а някакъв франкенщайн на комунизма.
    Явно за комунизъм се иска по-осъзнато общество, а в СССР комунизъма беше изсипан наготово на плебса, а на беден и прост човек, като му се даде власт и само гледай сейр, както се случи.

    Много хора казват, че комунизъма в бъдеще е неизбежен, защото природно крайната спирка на капитализма и комунизъм. Просто рано или късно обществото ще израсте ниските нагони в основата на капитализъма и капитализъм ще роди комунизъм.

    А и като гледам, постепенно нещата натам вървят. Новия световен ред ще е комунизъм, но може би ще е някакъв корпоративен комунизъм, а не държавен.

  24. #1124
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Много добре го разбираш тоя комунизъм ве. Да не си живял по негово време ве, деденце.
    Мнението ми по темата, която повдигна е на базата на богата обща култура. Ти си този с типичната пенсионерска изкукала аргументация като на зрител на някоя кабеларка обадил се в ефир, за да обяснява как точно на комунизмът му трябвало още малко, за да се доразвие и да стане перфектен. Това е и от любимите аргументи на соц. носталгиците и облъчените с петолъчки другари. Видиш ли, над 70 години + световен опит (не само този на СССР) така и не е бил достатъчен, за да се премине от развито социалистическо общество (в което соц. носталгиците твърдят, че дори уж и България вече се намирала през 70-те и 80-те) в “комунистическо”. Били сме минали повече от половината път, но едва ли не по прищявката на шепа демократи или лично на Горначов всичко се проваля. Ах този предател!... Проличава си на къде биете, другарю! Пролича си и какъв сте! Набожен комуняга, колкото и да е противоречиво определение, не е невъзможно. Маркс, Енгелс и Ленин много добре са описали в многотомниците си диалектическите противположности като двигателни сили в този свят, така че защо пък не?... Дефендрър беше разкрит като комунист! Да видим нататък.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Режима в СССР не беше комунизъм, а някакъв франкенщайн на комунизма.
    Нищо подобно! Всички предпоставки на истински комунизъм ги е имало. Абсолютна колективизация и стриктни следване на марксистколенинските принципи в научната, културната и обществената сфери. Щом и германците (ГДР) не успяха да построят комунизъм, както много хора казват, то никой няма да може да го построи! Истинското лице на комунизма е точно такова! Уродливо и антихуманно! Концлагер, в който хората са заставни да бъдат като мравки, а най-висшата ценност в живота им е партийната принадлежност и ранга, който заемат в нея.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Явно за комунизъм се иска по-осъзнато общество, а в СССР комунизъма беше изсипан наготово на плебса, а на беден и прост човек, като му се даде власт и само гледай сейр, както се случи.
    Още малко и ще повториш думите на твоя истински вожд ми се струва за това как строя е бил едно “недоносче”.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Много хора казват, че комунизъма в бъдеще е неизбежен, защото природно крайната спирка на капитализма и комунизъм. Просто рано или късно обществото ще израсте ниските нагони в основата на капитализъма и капитализъм ще роди комунизъм.
    “Едно време ни лъжеха със светлото бъдеще, което ни чака, а сега ни лъжат с хубавото минало.” Горе-долу така звучиш. И като цяло доста простовато и по бай Тошовски гледайки правописните ти грешки домато изписваш “капитализЪМА”. Не мога да ти се сърдя, че си толкова невеж. Чел-недочел, казваш каквото Маркс, Енгелс и Ленин казват, че капитализмът има добра почва в развитите капиталистически страни, но както казах вече в една друга тема, за съжаление е посят първо в по-изоставащите страни. Също и че дори и гурутата на този строй казват, че за да проработи това чудо му трябва да отвлече вече работеща система (развит капитализъм), защото при липсата на конкуренция и предприемачество просто няма как да се изгради добре функционираща система. Все някой ще паразитира за сметка на друг. Не може един лекар да получава колкото и хигиениста в болницата, което в цел на такъв строй. Всички да са равни... Абсурд. Затова ли някой ще си дава зор да се конкурира? За да му кажат накрая, че е оценен колкото един ром от чистотата? И в това време да ти симулира на манифестации колко е щатлив и доволен и да пее песни в прослава на тъпия режим, че е много прекрасен...

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А и като гледам, постепенно нещата натам вървят. Новия световен ред ще е комунизъм, но може би ще е някакъв корпоративен комунизъм, а не държавен.
    Болните мозъци все предричат как окончателният крах на западния свят и на капитализма са буквално на ъгъла и все така вече повече от 100 години, а той все така продължава да не идва. Няма такова нещо като “корпоративен комунизъм”. Той може да бъде само държавен. Корпорациите са символ на капитализма и то на много развитата му фаза. Няма да се повтарям пак.

    В заключение, странно е да си такъв комуняга (нищо, че твърдиш друго по-горе, както виждаш те разобличих много добре в хода на своя анализ) при условие, че атеизмът е висша ценност и условие за комунизма и комунистическото общество, а се пишеш за много вярващ. Да твърдиш, че именно строят на богоборците е най-човечен при условие, че е преследвал такива като теб (вярващите) е равносилно на това да си еретик и същевременно да помагаш на инквицията...

    Не целя да се заяждам с теб. Надявам се разбираш думите ми.

  25. #1125
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    за това как строя е бил едно “недоносче”.
    Ами комунистите точно това смятат, че е недоностче. Те не ревът по отминалия комунизъм, а гледат в бъдещето. Те смятат, че чисто еволюционно, еволюцията сама ще доведе до раждането на комунизъма, но все пак се иска по-дълъг период той да узрее, който период колкото и да дълъг, все пак е нищожен за еволюцията.
    Те смятат, че сега плодът на комунизма още зрее в утробата на капитализма, а СССР просто беше първи родилни конвулсии и напъни на еволюцията и прогресизма той да се роди. Роди се в измекярски вид, като недоносче, но все ще дойде момента да узрее напълно и да се роди в истинския си вид. Неизбежно е, както неизбежна е еволюцията и прогреса.
    Това е веруюто на комуниста и то е подчинено на логика.
    А и то се вижда - например тези процеси на глобализма, на джендъризма, климатизма, на бежанската криза и мешане на народите, опити за създаване на световно правителство, камерите на всеки ъгъл, дори коронавируса и наложените мерки и прочие, всичко това е просто течащия с пълна сила еволюционен процес на зреене и конвулсии на плода комунизма за да дойде време да се роди. Но докато това стане, той ще си остане да зрее в утробата на капитализма, сега само удря с крачета и напира.

    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Още малко и ще повториш думите на твоя истински вожд
    Моят истински вожд е Господ Иисус Христос. Не вярвам и не тая надежди в добруването на никакви земни идеологии. Смятам, че света постепенно върви към все по-лошо, ако не от материална гледна точка, то поне от към вътрешната свобода на човека и че тя рано или късно ще бъде отнета на хората под претекст, че е за тяхно добро и че ще станат, като богове - както е било с Адам и Ева, нищо ново под слънцето.

    Споделям мнение, което съм го прочел и чул от истински комунисти, а ти веднага ми лепваш етикети, ве.

    Нали се досещаш, че като дойде комунизъма, какво ще стане с християнството - ако не бъде унищожено напълно, най-малкото ще бъде изменено и обединено с другите религии в една обща сплав. А истинските християни най-вероятно няма да могат да живеят в това общество и цивилизация, както и си го пише между другото в една Книга.
    Последно редактирано от defender : 05-07-2020 на 16:12

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си