.
Отговор в тема
Страница 46 от 59 ПървиПърви ... 3642434445464748495056 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 126 до 1 150 от общо 1463
  1. #1126
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Да имаш рядко име предимство ли е в живота
    X Æ A-12

  2. #1127
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ами комунистите точно това смятат, че е недоностче. Те не ревът по отминалия комунизъм, а гледат в бъдещето.
    Истинските комунисти са все по-малко. Може да видиш това по аматьорските им сайтове. Нищо чудно, едва ли комунист смята, че е редно да се заплати много за какъвто и да било труд и затова и сайтовете им са толнова плачевни. Бъдеще се гради от мнозинството. От такива маргинали няма как да тръгне нищо, камо ли пък да дойде скоро следващата велика октомврийска революция. А ако не от убедените комунисти, кой друг може да разпали подобна идея? Дори съвременна Русия и Китай са капиталистически страни и макар и втората да изглежда “червена” по хореография, водещата доктрина там днес е далеч от довия утопичен комунизъм, в който всички са равни. Дори в най-фанатизираната Северна Корея, чисто комунистическа по идеология се върви бавно към това, което Маркс нарича примитивно трупане на капитал чрез развиващатата се сива икономика и черен пазар. Капитализмът (трупането на капитал) е заложен в основата на цялата мотивация на човек да свърши някаква работа. Едва ли ще си съвсем нормален, ако с удоволствие работиш тежък или почти каторжен труд, за да градиш хубавия социализъм/комунизъм вярвайки, че “просто така трябва” докато други с много по-леки професии биват оценявани сякашмса свършили същия труд. Комунизмът в най-чистият си вид дели хората по предназначение, но не и по заслуги. Това може да ти се струва много човечно, но в същото време си е съвсем открито несправедливо. От къде на къде ще съм вложил и загубил завинаги сумати време от живота си, за да се уча нещо, а после да не ми се “отчете”. Това и комунистите го разбират и затова комунизмът все пак трябва да намери някакув начин да поощрява “първенците”. Но проблемът е, че няма как да има справелив критерий. При капитализма е ясно. Оценен си за толкова колкото взимаш. При комунизма обаче хората се уреждат с “привилегии”. Например, ако си АБПФК взимаш кола или телевизор по-бързо или децата ти ги приемат с предимство в елитна специалност. Колите са лукс по времето на соца, така че да караш жигула тогава е било равнисилно на да си тарикат. Получавайки различни видове “привилегии” според “заслугите си към комунистическото общество” се създава кастово общество като попадайки в дадена по-горна каста човек все едно е акумулирал вид богатство или натрупал примитивна форма на капитал. С тази разлика, че при социалистическото/комунистическото общество всички са в пъти победни от колкото в условията на нормален капитализъм.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Те смятат, че чисто еволюционно, еволюцията сама ще доведе до раждането на комунизъма, но все пак се иска по-дълъг период той да узрее, който период колкото и да дълъг, все пак е нищожен за еволюцията.
    Те смятат, че сега плодът на комунизма още зрее в утробата на капитализма, а СССР просто беше първи родилни конвулсии и напъни на еволюцията и прогресизма той да се роди. Роди се в измекярски вид, като недоносче, но все ще дойде момента да узрее напълно и да се роди в истинския си вид. Неизбежно е, както неизбежна е еволюцията и прогреса.
    Това е веруюто на комуниста и то е подчинено на логика.
    СССР рухна и никога няма да се върне. Колко пъти е необходимо да се опитва пак, за да се разбере, че нещо няма как да сработи? Всяка държава тръгнала по комунистически път в света в момента е в пъти по-изостанала от тези, с които горе-долу си прилича. Достатъчно е да видиш сравниш Северна и Южна Корея (страни с еднакво население като традиции, кутлура, хомогенност) или пък двете Германии до 1989 г. ФРГ и ГДР. Съвсем близки по състав като население, което прави експериментът на сравнение справедлив.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А и то се вижда - например тези процеси на глобализма, на джендъризма, климатизма, на бежанската криза и мешане на народите, опити за създаване на световно правителство, камерите на всеки ъгъл, дори коронавируса и наложените мерки и прочие, всичко това е просто течащия с пълна сила еволюционен процес на зреене и конвулсии на плода комунизма за да дойде време да се роди. Но докато това стане, той ще си остане да зрее в утробата на капитализма, сега само удря с крачета и напира.
    Разшири малко мисълта си, че ми стана интересно как джендърите и коронавируса ще са катализатори (както ги описа) на световните процеси, които ще донесат този “най-хубав и човеколюбив строй”?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Моят истински вожд е Господ Иисус Христос. Не вярвам и не тая надежди в добруването на никакви земни идеологии. Смятам, че света постепенно върви към все по-лошо, ако не от материална гледна точка, то поне от към вътрешната свобода на човека и че тя рано или късно ще бъде отнета на хората под претекст, че е за тяхно добро и че ще станат, като богове - както е било с Адам и Ева, нищо ново под слънцето.
    Смяташ ли, че приказката за Адам и Ева е исторически коректна?

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Споделям мнение, което съм го прочел и чул от истински комунисти, а ти веднага ми лепваш етикети, ве.
    Не е интересно без “етикети”.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Нали се досещаш, че като дойде комунизъма, какво ще стане с християнството - ако не бъде унищожено напълно, най-малкото ще бъде изменено и обединено с другите религии в една обща сплав. А истинските християни най-вероятно няма да могат да живеят в това общество и цивилизация, както и си го пише между другото в една Книга.
    Комунизмът отрича религиите. Те са едно от първите неща, които той гледа да изкорени от хората. Ако “най-светлият строй” победи в рамките на твоето съществуване ня земята, ще се поклониш ли пред петолъчката или ще отидеш в “изправителен лагер”, за да останеш верен на убежденията си? Ако видиш, че комунизмът все пак работи и всички са много щастливи след като се се отрекли от религиозните си предразсъдъци, би ли се отрекъл и ти от своя сегашен “вожд”, ако те въведат много убедително в принципите и доктрината на великата комунистическа идея? Много ми е любопитно как ще ми отговориш.

  3. #1128
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето каза, че системно се напушвал за да можел да опознае по-добре себе си.

    А каква е всъщност истината:

    Последно редактирано от defender : 05-08-2020 на 21:07

  4. #1129
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторчето каза, че системно се напушвал за да можел да опознае по-добре себе си.

    А каква е всъщност истината:

    По-скоро истината е :



    Така или иначе, доста си далеч от реалността. Тревата ми помогна да излеза от депресията, не обратното. Проблема с психаделиците като цяло е че ако човек има доста емоционален багаж и нерешени проблеми, употребата им е предпоставка за развиване на сериозни психични отклонения, ако психиката не може да понесе истината, която му се разкрива. Ако може да я понесе, тогава психаделиците имат градивна роля. Не знам дали знаеш, но от доста години вече се правят изследвания с халюцигенни гъби и ЛСД като средство за лечение на депресивни състояния, нарко и алкохолна зависимост и пр. Конкретно проблема с тревата е че човек е много лесно да започне да я използва за други неща, освен като психаделик. А за шмърканите мизерии, там няма смисъл изобщо да говоря. Там дори и човек да няма съществени личностни проблеми, самата употреба закономерно води към такива. Ако пък има и предварително нерешени проблеми, нещата са още по-зле. Естествено аз никога не съм посягал към наркотик с намерението да се "размажа" за да избягам или да забравя каквито там проблеми съм имал. Обратното, тревата изкарваше на повърхността точно тези нерешени проблеми и ме сблъскваше очи в очи с тях, дотолкова че да извръщам поглед само влошаваше нещата, докарваше ме до параноя и делюзии. Едва след като се изправих срещу проблемите си, този порочен кръг спря. Но сега като гледам назад във времето си мисля, че ако не бях почнал да пуша, тези проблеми наи-вероятно щяха да си останат нерешени и заровени в подсъзнанието ми и навярно в по-късен етап щяха да ме тласнат към зависимости и само-разрушително поведение.

  5. #1130
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Обратното, тревата изкарваше на повърхността точно тези нерешени проблеми и ме сблъскваше очи в очи с тях, дотолкова че да извръщам поглед само влошаваше нещата, докарваше ме до параноя и делюзии.
    А не се ли притесняваш, че на повърхността може да изплува проблем, с който да не можеш да се справиш и да те обземе лудост или пък, който ще те тласне към тежки наркотици и зависимост, или към разни лъжливи учения, секти или размисли противни на Бога и душата ти да погине. Не трябва да се отива в света на духовете по непозволени от Бога начини (какъвто е и тревата), защото някой път можеш да отидеш неподготвен за това, което те очаква и с което неочаквано можеш да се сблъскаш там и тогава ще усетиш какво означава изпепелен ум или пък демонично обладаване. И какво означава да си пречупен.
    Последно редактирано от defender : 05-09-2020 на 23:29

  6. #1131
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    А не се ли притесняваш, че на повърхността може да изплува проблем, с който да не можеш да се справиш и да те обземе лудост или пък, който ще те тласне към тежки наркотици и зависимост, или към разни лъжливи учения, секти или размисли противни на Бога и душата ти да погине.
    Това винаги го има като риск. Но няма как да стане иначе.
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не трябва да се отива в света на духовете по непозволени от Бога начини (какъвто е и тревата).
    И кои го е казал това? Бог ли? Къде? В книжка написана от хора? Това изобщо има ли го в Библията? Защо тогава тревата и психаделиците като цяло, растат навсякъде ? Защо по структура и функции са много сходни на невротрансмитерите, които естествено се намират в човешкия мозък? Диметилтриптаминът е наи-силния психаделик и естествено се отделя в мозъка, когато човек спи, а също и когато умира. Човек, ти всяка вечер се друсаш с наи-силния психаделик. Когато правиш нещо хубаво и приятно, се друсаш с серотонин и допамин, които не са много по-различни от всички "вдигащи" наркотици. Във всеки един момент в системата ти има цял коктеил от наркотици Как така пък прецени че са непозволени от Бога начини?
    И защо промяната на съзнанието да е нещо противно на твоя Бог? Какъв е смисъла на постенето, глупак? Да, смисъла е да се постигне друго ниво на съзнание в което вярващия да получи откровение от Бога. Това е в твоята религия, не в моята. Също в твоята религия, Иисус умира и отива в отвъдния свят, чак след което възкръсва. Дали е бил подготвен за всичко това, или твърде много се е притеснявал, че на повърхността може да изкочи проблем, с които не може да се справи?
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    защото някой път можеш да отидеш неподготвен за това, което те очаква и с което неочаквано можеш да се сблъскаш там и тогава ще усетиш какво означава изпепелен ум или пък демонично обладаване. И какво означава да си пречупен
    В това е смисъла - да бъдеш пречупен, но да оцелееш ментално. Без да бъдеш пречупен, няма как да разбереш нищо за себе си. Шизофреникът и мистикът плуват в едни и същи води. Разликата е че мистикът знае как да плува, а шизофреника се дави. Но нали се сещаш, няма как да се научиш да плуваш ако си седиш само на сушата.

    ПП: Всъщност това е хубава аналогия с плуването и може да се удължи малко, понеже всеки човек трябва да влезе във водата, за да се научи да плува. Но пък всяко бебе се ражда с умението да плува. Така че, да се научиш да плуваш е просто въпрос на това да си спомниш нещо, което си можел да правиш, но си забравил как. Същото е и с ума и Егото. Всъщност Егото и неговото разграждане може да се проследи до точно определен регион на мозъка, наречен Defaul Mode Network, който психаделиците разграждат, но не перманентно, а по-скоро рестартират системата. Естествено всичко това може да се постигне и с медитация. Психаделиците като цяло са обект на преследване както от правителства, така и от църковните институции (горенето на вещиците в миналото ), защото уронват нормативното поведение и всяват в смут в мравуняка и културните норми. От тая гледна точка и психаделиците сигурно ти изглеждат като непозволени от Бога - защото религията ти вече е много повече култура, много повече Его, отколкото просветление, самосъзнание и търсене в света на духовното.
    Последно редактирано от Knispel666 : 05-10-2020 на 20:26

  7. #1132
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    И кои го е казал това? Бог ли? Къде? В книжка написана от хора? Това изобщо има ли го в Библията? Защо тогава тревата и психаделиците като цяло, растат навсякъде ? Защо по структура и функции са много сходни на невротрансмитерите, които естествено се намират в човешкия мозък?
    Целта е да се научиш да живееш, така, че посредник към рая или пък възбудител на невротрасмитерите да ти бъде само Бог, а не тревата или каквото и да било.
    Освен това, човек лесно изгражда толеранс и се нуждае с времето от все по-голяма доза, за да изпита същите усещания, докато спрямо Бог не може да се развие толеранс, а и да се развие, то относно Бог, дозата е неизчерпаема, без да те погуби и умъртви, както е при наркотиците.

    Когато човек развива ума си в Бога, Бог допуска регулярно, според нивото на човека, той да навлиза в света на духовете, защото тогава човек ще има силата да се справи с всеки изплувал демон.
    Докато с тревата, човек навлиза в света на духовете до такова ниво, до което все още ментално не се развил и да се сблъска с такива проблеми и демони, с които няма капацитет да с справи и това може да го превърне в шизофреник и да го погуби душата му не само тук, но и след смъртта.

    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    И защо промяната на съзнанието да е нещо противно на твоя Бог? Какъв е смисъла на постенето, глупак?
    Смисълът е човек да се научи да владее желанията свързани с тялото си, така че да се превърне в субект на живота си, а не в обект, чиито живот е предопределен от битието.
    Целта е волята на човека да не деградира.
    Както ти сам каза веднъж, колкото повече притежаваш, толкова повече си притежаван.
    Последно редактирано от defender : 05-10-2020 на 21:22

  8. #1133
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Шизофреникът и мистикът плуват в едни и същи води.
    А ти как разбираш, че след тези напушени, мистични преживявания не си станал вече шизофреник, а си мистик?

    Например това, че не искаш да се занимаваш с жени, не е ли някакъв твой непреодолян проблем и мисълта за връзка да отключва в тебе някакви отклонения?
    А колко ли още подобни конфликти си складирал някъде в себе си, които са се появили точно при мистичните ти преживявания с тревата и навлизането дълбини по лесния начин, но за които си нямал ментален капацитет.
    Последно редактирано от defender : 05-10-2020 на 21:57

  9. #1134
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докато с тревата, човек навлиза в света на духовете до такова ниво, до което все още ментално не се развил и да се сблъска с такива проблеми и демони, с които няма капацитет да с справи и това може да го превърне в шизофреник и да го погуби душата му не само тук, но и след смъртта.
    Звучиш като npp.

    Ти каза абсолютно същото каквото и докторът каза, само че го обърна и предаде с думи по “църковнославянски”.

    Не се става шизофреник от трева. Когато и последната молекула от точно тази субстанция напусне тялото ти, тя буквално се изпарява от него без следи точно като вода от асфалт. Психиката обаче доказано може да се бъгне от тежката химия или религията.

    “Смятам, че тревата не само трябва да се легализира, а дори да се направи задължителна” както казваше нещо подобно Бил Хикс.

  10. #1135
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Ти каза абсолютно същото каквото и докторът каза, само че го обърна и предаде с думи по “църковнославянски”.
    Не съм казал същото! Докторчето каза, че да изпитваш мистични състояния чрез тревата за едни хора е опасно, за други не е опасно. А аз казах, че да се стремиш да изпиташ мистични състояния без да си развил ума си в Бога, а по лесния начин, чрез тревата е опасно за абсолютно всеки човек.

    ПП: Дори мисля, че докторчето не се справил напълно с проблемите си, които са изплували при тези мистични състояние, а те продължават да го съпътстват. Той затова казва, как все страдал и е в постоянен размисъл, затова и не може да си позволи нещо да го разконцентрира, затова и каза на Серейна, че дори да е с жена, той изобщо не е с ума си при нея. Най-вероятно, защото е обсебен от проблемите си.
    Последно редактирано от defender : 05-11-2020 на 22:51

  11. #1136
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Не съм казал същото! Докторчето каза, че да изпитваш мистични състояния чрез тревата за едни хора е опасно, за други не е опасно. А аз казах, че да се стремиш да изпиташ мистични състояния без да си развил ума си в Бога, а по лесния начин, чрез тревата е опасно за абсолютно всеки човек.
    Ами както ти, така и той описахте “риска”. Просто ти го облече в християнски обяснения, които християните трябва да приемат донякъде буквлно, а той го обясни с подобна алегория за “демоните”, които могат да изплуват от течението, но естествено не с буквалния смисъл, който ти би вложил при употребата на същите тези думи.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ПП: Дори мисля, че докторчето не се справил напълно с проблемите си, които са изплували при тези мистични състояние, а те продължават да го съпътстват. Той затова казва, как все страдал и е в постоянен размисъл, затова и не може да си позволи нещо да го разконцентрира, затова и каза на Серейна, че дори да е с жена, той изобщо не е с ума си при нея. Най-вероятно, защото е обсебен от проблемите си.
    Триповете зависят от състоянието на духа, възрастта, обстановката... Не е задължително да получаваш винаги просветление, при което ще си решиш някакви проблеми. Но поне не е като религията, към която се обръщаш на 100% само за решение на проблемите си. Щастлив човек не съм виждал да прибягва към религия докато не е необходимо да си нещастен, за да искаш да опиташ алтернативно състояние на духа. А ти като си станал вече християнин нима си спрял да страдаш изведнъж или да имаш всички просветления? По принцип ти опитвал ли си “нещо”?

  12. #1137
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    По принцип ти опитвал ли си “нещо”?


    Човек, какво говориш ? Дефенди ако си дръпне два пъти от масура гаранция че ще почне да припада, да умира и всякакви други филми И после сам ще си види колко му е развит ума в Бога. Ще стане като нпп, дето вдигал 100 градуса температура

  13. #1138
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението

    ПП: Дори мисля, че докторчето не се справил напълно с проблемите си, които са изплували при тези мистични състояние, а те продължават да го съпътстват. Той затова казва, как все страдал и е в постоянен размисъл, затова и не може да си позволи нещо да го разконцентрира, затова и каза на Серейна, че дори да е с жена, той изобщо не е с ума си при нея. Най-вероятно, защото е обсебен от проблемите си.
    Първо, това какво съм казал, и какво си разбрал са две различни неща. И второ, това са проблеми от повече битово и житейско естество - обстоятелствата са ми ясни и всичко е въпрос на плюсове и минуси. Осъзнавам че някоя да ме търпи трябва да е луда поне колкото мен, така че намирането на жена с намерение за правене на семеиство и т.н. е проблем съответно, но този проблем не се касае толкова до сферата на вътрешните "проблеми" Човек расте, появат се нови дилеми - това си е естествена част от живота. Аз не говоря за тези неща - а за онези скритите, неосъзнатите особености, които оказват влияние върху уж рационалното мислене и често го превръщат в просто рационализиране. Както е при тебе примерно - фасадата на религиозност и "добротата" с която рационализираш поведението и светогледа си, е само контра-баланса на много други "енергии", неизказани думи, непроявени емоции и забранени мисли, срещу които не смееш да се изправиш. Вместо това се молиш на големия чичко в небесата, да те избави от тях.

  14. #1139
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Аз не говоря за тези неща - а за онези скритите, неосъзнатите особености, които оказват влияние върху уж рационалното мислене
    Смятам, че човек не може сам по себе си, да се справи с тези скрити проблеми без Бога. Само си играе на криеница с тях, осъзнавайки ги, просто ги преекспонира по друг начин и пак ги погребва и така до безкрай. А когато човек умре, всички тези проблеми (лъжливо разрешени) отново ще изплуват и ще му искат сметка - в православието това се нарича "митарства". В православието се смята, че зад всеки един такъв проблем се крие по един демон т.е. съзнателно същество, което му придава съзнателна сила на този проблем.
    И ако докато е бил жив, човек тук е успявал да залъгва някак си тези проблеми, разсейвайки си ума с други неща за да разпуска, то там вече няма да е така.
    Последно редактирано от defender : 05-12-2020 на 21:32

  15. #1140
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Гласовития форумен капиталист, TrollFactory, ако е на 30-35 години и на тази възраст наистина има толкова апартаменти в центъра на София, то шанса да се е сдобил с тях чрез комунистически приоми е много по-голям, отколкото да е успял да се сдобие с тях по чисто капиталистически път, с честен труд, пот на челото, тръгвайки от нулата, и постепенно изкачвайки се в йерархията на работното място. Но на 30-35 години, да постигне това, което вече е натрупал е почти невъзможно по честен път (особено в България) и то + чисто нова кола.

    ПП: Може би за пореден път се потвърждава, че тия дето най-реват от комунизма и се пишат и бият по-гърдите публично за най-големи капиталисти, са били баш, ама баш от класата на комунизма. Това са хора облагодетелствали се чрез комунистически, подлизурски ли пък тарикатски и мутренски приоми и шашми, но просто чисто психологически изживяващи се за капиталисти, колкото да самозалъгват съвестта си, а и това е пак тарикатски начин да се пишеш капиталист, демек отново в неговия стил.
    Последно редактирано от defender : 05-24-2020 на 22:00

  16. #1141
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Сега ще ви кажа една предполагаема версия каква е връзката между ТролФактори и Грозния.
    ТролФактор е някакъв бизнесмен или шефче на някой клон, подразделение, магазин, отдел на някоя от големите фирми (разбира се, станал шефче по тарикатския начин, без да е тръгвал от най-долно ниво да се бори с живота, демек, както казва народа без да е пипал мотика в живота си).
    А Грозния му е някакъв служител, станал близък с шефа, дето най-вероятно, докато работи, има и задача да докладва на шефа, каква е обстановката сред служителите, кой работи, кой се скатава, кой какво говори за шефа или пък нарочно да създава напрегната работна среда и подобни - вече, дори и във форума се видя, че Грозния е много добър в докладването на потребители, после изведнъж се обединяват с ТролФактори и тоя потребител бива атакуван (както сигурно става и с набелязания служител в реалността). Както е и много добър в преценката на работата на служителите и кой какво и колко работи, или скатава, демек в случая форумните модератори.
    Та може би някаква ей такава е врътката между двамата - шеф-тарикат и служител-докладчик - демек комунистическия дух отново e тук, ама по душа, а не по външност.
    Последно редактирано от defender : 05-24-2020 на 22:32

  17. #1142
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Завиждаш ли нещо, а бедняче? Защо не направиш направо тема за мен? Последните ти няколко мнения са все за мен. Излиза, че човек щом човек забогатее действително събира опашка от хора зад себе си всячески опитващи се да му привлекат вниманието. Признай си, размечта се вече как искаш да работиш за мен като служител докладчик както си преставяш Грозния. За съжаление обаче на работа няма как да те взема, защото сигурно ще искаш да почиваш по празниците и като упорит християнин ще ми създаваш проблеми. Предпочитам да наема някой атеист или максимум суеверен, готов да ми работи в празнични и почивни дни. Но от чисто любопитство просто да те попитам ей така, каква заплата би си поискал, ако хипотетично си говорим на интервю и какви качества имаш?

  18. #1143
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    [b][color=red]Завиждаш ли нещо, а бедняче? Защо не направиш направо тема за мен?
    Така ли ве богаташчето, ами прочети долу текста и ще видиш, че има вече много теми за подобни персонажи:

    -Бай Ганьо НЕ Е БЕДЕН, а е човек със социални възможности, с голям предприемачески дух. Той пътува за Виена, защото възнамерява да я покори с гюловото масло. Той е търговец и в същото време силно пресметлив човек. Тези му качества го водят до комични и гротескови самоограничения и ситуации.

    -Бай Ганьо е мнителен, той е изградил у себе си презумпция, че всички искат да го крадат, да го използват, че му завиждат. За мускалите, които крие в дисагите си, той е в непрекъснато напрежение, че някой може да му ги вземе.

    -Моралната деформация, го прави морално нечувствителен. Той е далеч от желанието за духовно обогатяване. Философията на живота за него са парите. Той приема , че всичко се купува с пари. Личностните нравствени ценности са заменени с практицизъм и студена пресметливост. Във всяко свое действие Бай Ганьо иска да „удари кьоравото”, да намери келепир.

    -Вредно и опасно е влиянието на хора, като търговеца на розово масло Бай Ганьо за останалите. В началото той е самотен оригинал, но в края вече е заобиколен от цяло войнство байганьовци – Гочоолу, Дочоолу, Гуньо Адвокатина, Данко Харсъзина. Това му придава социално самочувствие и го превръща в обществена напаст. Накрая той е изображение на политическа сила, която става част от управлението на страната.


    Дипломирания философ Бай Доган, като стана консултант хидроинженер на язовир Цанков камък за баснословен хонорар, ей тва ми мяза малко и твоята история и големите ти капиталистически претенции.

    Последно редактирано от defender : 05-25-2020 на 12:57

  19. #1144
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    Намекваш, че съм героят на Алеко Константинов ли? Само ще ти кажа, че за нищо не си познал. Ако искаш вярвай, ако искаш не. Много ми е смешно обаче как се отвори вълна от хейт към мен заради “парите ми”. След тази “бомба” аз просто си потвърждавам някои неща за всички вас, които това така ви “отключи”, а аз се смея на глас как “върви експеримента”, който се заформи без да искам...
    Та не ми отговори на въпроса, завиждаш ли ми за нещо? Ти потърси спор с мен, не аз ти се набутах този път, така че сподели ми какъв ти е проблема?

  20. #1145
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    Та не ми отговори на въпроса, завиждаш ли ми за нещо? Ти потърси спор с мен, не аз ти се набутах този път, така че сподели ми какъв ти е проблема?
    Завиждам, колкото завиждам на парите на някой политик, примерно. Ти, като гледаш изцепките на Каракачанов или на Сидеров и се възмутиш от нещо, всъщност завиждаш ли им?

    Тука и други хора са казвали колко са успели, да съм коментирал някой друг?

  21. #1146
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Завиждам, колкото завиждам на парите на някой политик, примерно. Ти, като гледаш изцепките на Каракачанов или на Сидеров и се възмутиш от нещо, всъщност завиждаш ли им?
    Само че това са лица на високи и отговорни пред цялото общество публични длъжности и ако с парите ни на данъкоплатци те се облагодетелстват повече от колкото е допустимо (с корупция или злоупотреба със служебното си положение), тогава имаме пълното право да ги преследваме за обяснения. Аз аз от друга страна не само, че не съм публична личност, но и не заемам никакви постове в държавната власт или администрация, така че съответно нямам моралния ангажимент към никого да му обяснявам за това как живея.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Тука и други хора са казвали колко са успели, да съм коментирал някой друг?
    Е и? Коментираш мен. Излиза, че завиждаш на хората дори и само при някакви индикации, че материално имат нещо повече от теб. Самият аз съм изненадан колко е важна темата за парите и материално за такъв уж благочестив и богобоязлив христиЕнин като теб за какъвто се пишеш. Забавно е колко плоско е мисленето и реакцията на иначе такива задълбочени теолози като теб. И то за един напълно фикционален образ какъвто съм аз тук. В случай, че не зацепваш за какво ти говоря, проблемът си е изцяло в теб както и при онзи комуняга със средно образование с произход от маргиналните части на обществото.

  22. #1147
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Казах вече - когато някой почти нон-стоп твърди какъв капиталист е, а на 30-35 е натрупал богатство, което няма как да бъде натрупано по честен път, с честен труд от нулата, без използването комунистически, тарикатски или мутренски приоми. Написал съм го:

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Гласовития форумен капиталист, TrollFactory, ако е на 30-35 години и на тази възраст наистина има толкова апартаменти в центъра на София, то шанса да се е сдобил с тях чрез комунистически приоми е много по-голям, отколкото да е успял да се сдобие с тях по чисто капиталистически път, с честен труд, пот на челото, тръгвайки от нулата, и постепенно изкачвайки се в йерархията на работното място. Но на 30-35 години, да постигне това, което вече е натрупал е почти невъзможно по честен път (особено в България) и то + чисто нова кола.
    ПП: Знам хора, които идват в София, почват от нулата, имат хубави професии, но никой няма все още натрупано такова богатство на такава възраст. Така че си имам представа когато започне човек, сам от нулата.
    Последно редактирано от defender : 05-25-2020 на 14:43

  23. #1148
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ако още не си схванал, пародията е между думите ти, какъв си капиталист, колко си работлив, честен труд, не крадеш, без да чакаш на никого и подобни, и изведнъж в начин на трупане на богатство, с какви нелогични темпове и размери става при тебе и на такава възраст.

    Какво толкова може да си направил на тая възраст, да не би да си конструирал Мол Парадайс в София или да си конструирал Дунав мост 2. Какво съществена деяние си направи за тези хонорари?

    Та тва ми е иронията - великия форумен капиталист, натрупал богатство по комунистически приоми, ве. Демек когато комунист в душичката, тръгва да става капиталист, той става капиталист по тарикатски начин ве и трупа богатство по тарикатски начин. Тва исках да кажа ве.

    ПП: И не че ме интeрeсува парите ти и как си ги изкарал, ама както ти се заяждаш с вярващите и всякакви други хора, си викам дай малко да те "жегна" на твоя територия.
    Последно редактирано от defender : 05-25-2020 на 15:35

  24. #1149
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155

    Exclamation

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Казах вече - когато някой почти нон-стоп твърди какъв капиталист е, а на 30-35 е натрупал богатство, което няма как да бъде натрупано по честен път, с честен труд от нулата, без използването комунистически, тарикатски или мутренски приоми. Написал съм го:



    ПП: Знам хора, които идват в София, почват от нулата, имат хубави професии, но никой няма все още натрупано такова богатство на такава възраст. Така че си имам представа когато започне човек, сам от нулата.
    А за биткойн чувал ли си, другарю? Пълно е младежи милионери станали богати с инвестиции в криптовалути. На последният форум за криптовалути имаше момче едва на 18, което беше направило 750 000 долара, защото е инвестирало някакви свои спестявания още на 11. Всъщност забогатяването става и по още много други начини. Това, че капацитетно ти е над нивото, за да знаеш как това се случва, не означава, че масовият случай е с приоми извън закона, по “мутренски” или “комунистически”, въпреки че разбирам, защо те успокоява да си мислиш “така”.

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ако още не си схванал, пародията е между думите ти, какъв си капиталист, колко си работлив, честен труд, не крадеш, без да чакаш на никого и подобни, и изведнъж в начин на трупане на богатство, с какви нелогични темпове и размери става при тебе и на такава възраст.

    Какво толкова може да си направил на тая възраст, да не би да си конструирал Мол Парадайс в София или да си конструирал Дунав мост 2. Какво съществена деяние си направи за тези хонорари?

    Та тва ми е иронията - великия форумен капиталист, натрупал богатство по комунистически приоми, ве. Демек когато комунист в душичката, тръгва да става капиталист, той става капиталист по тарикатски начин ве и трупа богатство по тарикатски начин. Тва исках да кажа ве.

    ПП: И не че ме интeрeсува парите ти и как си ги изкарал, ама както ти се заяждаш с вярващите и всякакви други хора, си викам дай малко да те "жегна" на твоя територия.
    Няма как и с какво да ме жегнеш, другарю. Само спри да се повтаряш с този комунизъм.

    Пп. Докога ще продължаваш да се опитваш да ме “жегваш”? Имаш ли нещо по-така? Вече чухме, че съм материалист, капиталист, скрит комунист. Чудя се какво ли имаш да кажеш още?

  25. #1150
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от TrollFactory Виж мнението
    А за биткойн чувал ли си, другарю? Пълно е младежи милионери станали богати с инвестиции в криптовалути. На последният форум за криптовалути имаше момче едва на 18, което беше направило 750 000 долара, защото е инвестирало някакви свои спестявания още на 11.
    Не разбрах, просто инвестираш едни пари на 11 години и на 18-си си милионер. А тия 7 години в какво се е изразявал вложения му труд в тази инвестицията, или просто залагаш и чакаш по принципа на шанса в тотото?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си