.
Отговор в тема
Страница 52 от 59 ПървиПърви ... 242484950515253545556 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 276 до 1 300 от общо 1463
  1. #1276
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Това да не се ваксинираш също е обективно опасно. В смисъл че никой не оспорва ефикасността на ваксините.
    Естествено че се оспорват, и то предимно от лекари.
    Не знам дали знаеш, но преди няколко месеца в Щатите беше убита една от най-известните anti-vaxx-ърки. Доскоро стоеше клипа и в тубата, след като беше изтрит няколко пъти, където обясняваше колко пъти е влизано в дома й, размествани са й вещите и други glowie тактики за сплашване, с което видео се застраховаше в случай на "мистериозна" смърт.

    И кое е безпочвено твърдение - че в официалната информация не може да се има вяра? Че зад цялата работа определено намирисва на адженда, а не просто доброто глобално правителство се грижи за защитата на гражданите от този хипер-смъртоносен, 0.3 процентов вирус, които разбира се съвсем не е изкуствено създаден и съвсем случайно се появи на политическия фон през 2020? Това също е лесно проверимо, аналитично и експериментално. И в случая е едиственото проверимо, поне до известна степен.
    Така или иначе, позицията ти против левите идеологии и цензурата, съвсем не се връзва с пълната ти подкрепа на прогресивно лявата евро-атлантическата структура, където политкоректно е тъкмо "мнението" ти по отношение на ваксините.

    Оплете се, не ти се получи, спри че става cringe вече.
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-13-2021 на 22:57

  2. #1277
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Естествено че се оспорват, и то предимно от лекари.
    Не знам дали знаеш, но преди няколко месеца в Щатите беше убита една от най-известните anti-vaxx-ърки. Доскоро стоеше клипа и в тубата, след като беше изтрит няколко пъти, където обясняваше колко пъти е влизано в дома й, размествани са й вещите и други glowie тактики за сплашване, с което видео се застраховаше в случай на "мистериозна" смърт.

    И кое е безпочвено твърдение - че в официалната информация не може да се има вяра? Че зад цялата работа определено намирисва на адженда, а не просто доброто глобално правителство се грижи за защитата на гражданите от този хипер-смъртоносен, 0.3 процентов вирус, които разбира се съвсем не е изкуствено създаден и съвсем случайно се появи на политическия фон през 2020? Това също е лесно проверимо, аналитично и експериментално. И в случая е едиственото проверимо.
    Така или иначе, позицията ти против левите идеологии и цензурата, съвсем не се връзва с пълната ти подкрепа на прогресивно лявата евро-атлантическата структура, където политкоректно е тъкмо "мнението" ти по отношение на ваксините.

    Оплете се, не ти се получи, спри че става cringe вече.
    Аз също мога да твърдя, че след 2 бири съм по-спокоен и концентриран и никога не съм катастрофирал, но фактите говорят друго. Факт е, че ваксините работят и доста зарази са изкоренени именно заради тях.

    0.3 е интересно число, не знам откъде го намери, но проста сметка показва, че поне в България към момента процентът е 3.97.
    Тоест варира в зависимост от това къде се намираш. Но какво ти говорят тези проценти? Абсолютно нищо, защото са пълна дезинформация. Заразата е доста инфекциозна и не знаеш колко хора ще се заразят. Като умножиш тези проценти с 1 000 000, се получават съответно 3000 и 39600, а като ги умножиш по населението на света, се получават солидни числа. Какви са твоите доводи? Намирисва ти на адженда? Изкуствено е създаден? Проверимо е аналитично и ескпериментално? Ами провери го и го докажи, защото всичките тези твърдения са безпочвени.

    Не се причислявам към някаква определена група, на която сляпо подкрепям всичките мнения. Просто в конкретния случай мнението ми съвпада с "официалното". Доста овчедушно е да не вярваш на нещо само защото не го казват "твоите" хора.

  3. #1278
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Изнасилването в брака ще е престъпление, домашното насилие - и психическо
    https://www.24chasa.bg/novini/articl...UVDKSQQnEGsfBk

    ПП: Така трябва да се наказват и тези, които психически тормозят другите да се ваксинират.

  4. #1279
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Гледай в Русия как ги обработват, тази корона стана баси разтегливата дъвка, меродия за всичко:

    "Руска лекарка: Коронавирусът води до отвращение от алкохола"

  5. #1280
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Като гледам короната какви чудeса може да прави с хората, то си мисля, че като нищо може да накара dreamwalker изведнъж да реши, че иска да сме гаджета, и да разбие сърцето на докторчето (за пореден път).

  6. #1281
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, какво мислиш за това?:
    https://youtu.be/PY9DcIMGxMs

    Пусни си субтитрите на български, ако не тръгнат автоматично.

  7. #1282
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, какво мислиш за това?:
    https://youtu.be/PY9DcIMGxMs
    Презентацията не ми харесва, тоя фалшив crowd-pleasing тон, характерен за всички ТЕД презентации, но информацията е достоверна, макар и да и непълна по отношение на дискутирания проблем. Причини за това един човек да стане зависим са много, и социалната изолация може да бъде такава причина, но не задължително. По-скоро зависимостта е продукт на слаба воля и вътрешна несамодостатъчност, както и свръх-стимулация от външния свят. Социалната изолация е вторичен продукт. Не е както го изкарва тоя, че всички са пуритани, искащи да накажат своя близък, наркозависим. Просто наркозависимия става боклук, почва да гърби близките и дори не се преструва че вече е близък, защото дрогата му става по-мила. Казано иначе, не липсата на свързаност с околните е причина за зависимост, а че тази свързаност с околните е начин за средностатистическия човек да компенсира липсата си на самодостатъчност, и после извежднъж открива че има и по-готин начин - да си удари една херца и да не се занимава с хора изобщо. Извода е че наркотиците са просто по-добра версия на това да имаш близки и приятели . Естествено оптималния вариант е комбинация от двете - да имаш приятели, с които да друсаш , или още по-оптималния вариант - да си самодостатъчен, в който случай не ти трябват нито приятели и близки, нито наркотици.
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-16-2021 на 18:37

  8. #1283
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Естествено оптималния вариант е комбинация от двете - да имаш приятели, с които да друсаш , или още по-оптималния вариант - да си самодостатъчен, в който случай не ти трябват нито приятели и близки, нито наркотици.
    Добре казано, аз пък си помислих че клипчето е някакъв вид политкоректна пропаганда.
    Само не ми е ясно как един смъртен човек (демек чиито живот е зависим от смъртта, която той дори не знае кога ще настъпи) може да си стане самодостатъчен. След като във Вселената има неща, които не зависят от тебе, а ти от тях, то как така? Самодостатъчния човек би трябвало да е независим от нищо, когато живота ти е зависим от нещо (политически процеси, хора, работа, природни закони, катаклизми, земетресения, ток, вода, храна, болести, жени и други), то ти вече не си самодостатъчен, просто само се самозаблуждаваш, че си.
    Последно редактирано от defender : 01-16-2021 на 21:58

  9. #1284
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Ваксината създавала имунитет за 6-7 месеца, поради, което ще трябвало да се ваксинираме на всеки 6 месеца. Честито на ваксърите.

  10. #1285
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Самодостатъчния човек би трябвало да е независим от нищо
    Тук говорим за вътрешна самодостатъчност. Колкото и да си трансцендирал и опознал себе си, човек все пак е физическо същество и е подвластен на външните елементи. Но дори и да живееш в бункер 2 км под земята, заедно с всичко от което имаш нужда физически, това няма никакво значение, ако вътрешно си инфантилен. Сега може да спечелиш 5 милиона долара от лотарията, но това ще доведе само до промяна във външната ти обстановка, а ти просто ще продължиш да деистваш според същите неосъзнати, кондиционални механизми на поведение. Не знам защо непремено смесваш външния с вътрешния свят. Да, те са свързани, но не са едно и също неща, а два фундаментално различни пътя, макар да вървят паралелно. Човекът е една вселена във вселената, и ако не може да контролира изцяло външния свят, то вътрешния е изцяло поле за индивидуален прогрес и усъвършенстване. Проблема в случая е че когато вътрешните, тоест психичните потребности не могат да се задоволят, или изобщо не се осъзнават като психични потребности, а вместо това се проектират във външния свят, като желания, мечти, надежди, жизнени необходимости и т.н. И ето тук именно идват явления като наркозависимостите. Оттук идва и динамиката на доминирани и доминиращи в човешките взаимоотношения, както и всички социални роли и архетипи. Оттук идват и идеологиите и религиите, които са събирателен образ на всичките човешки душевни потребности, всички страхове и желания - чрез тях всеки социален член, изживяващ се като несъвършен и несамодостатъчен, може да компенсира своята несъвършенност чрез проекции за съвършен свят. Всичко, само и само да не поеме лична отговорност за своя вътрешен свят и това какво се случва там - вместо това цялата отговорност се прехвърля на външното.
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-17-2021 на 11:33

  11. #1286
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Не знам защо непремено смесваш външния с вътрешния свят.
    Защото, ако си зависим от външния, материален свят, тогава той започва да определя и вътрешния ти свят, логиката, мисленето ти, философиите ти (дори и да не го осъзнава човек). И ако при тази външна зависимост, човек в същото време продължава да си мисли, че е вътрешно самодостатъчен, то тази негова мисъл е просто психичен проблем, защитен механизъм или нещо такова.
    Затова бай Фройд казва, че религията била масова невроза. Което разбира се не е така, защото Фроид не разбира добре религията и оттам изводите му не са напълно верни. Но на пръв поглед е прав или за пишман вярващите също е прав.
    Последно редактирано от defender : 01-17-2021 на 13:57

  12. #1287
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Вирусът поне показа, че по манталитет германците много бързо могат да се превърнат в китайци. Какви възвишени демократични принципи, какви 5 лв. Видя се, че при 0.3 % смъртност те изчезват.

  13. #1288
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Защото, ако си зависим от външния, материален свят, тогава той започва да определя и вътрешния ти свят, логиката, мисленето ти, философиите ти (дори и да не го осъзнава човек).
    А аз си мислех че аз съм атеиста в този разговор, ахахахха. Човек, това си е жив детерминизъм. Ако искаш да вярваш в това, океи, но как се вписва представата ти за свободна воля в целия този сценарии, ако външния свят определя вътрешния. Не знам как се представяш за християнин, пък в същото време смяташ че битието определя съзнанието. Тоя дебат е много стар, но за мен нещата са ясни - битието определя съзнанието само там където има малко съзнание. С нарастване на съзнанието, нараства и силата му да въздеиства над битието. Вътрешния и външния свят са като една игра на шах - външния свят определя правилата на играта, но как ще местиш фигурите зависи само от теб. Ако не беше така, всички щяхме в едни и същи ситуации да реагираме еднакво . Материалния свят определя вътрешния само доколкото му позволиш, но ако не познаваш и владееш вътрешния си свят, нямаш друг избор освен да му позволиш, понеже дори не го осъзнаваш.
    Последно редактирано от Knispel666 : 01-17-2021 на 15:09

  14. #1289
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирам:

    "Външният министър на Германия:
    „Вярвам, че ваксинираните хора трябва да могат да се възползват отново от основните си права”, каза той.

    В това изказване има две важни послания едновременно:
    1. Ясно се признава, че жителите на Европа не разполагат с човешките си права.
    2. Ясно се казва, че в бъдеще човешки права ще имат само ваксинираните, тоест официално се планира дискриминация на най-базово ниво."

  15. #1290
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Тръмп:
    "Аз си отивам и ви казвам да не се ваксинирате, запомнете това. Аз няма да се ваксинирам!"

  16. #1291
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    докторе това е добро, ако не си го гледал:
    https://www.facebook.com/10001059669...33735333656354

  17. #1292
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Вирусът е смокинов лист за превръщане на всички (повече или по-малко) демократични общества по света в тоталитарни, технократични структури, в които индивидът вече не играе никаква роля, камо ли човечеството.
    Изправени сме пред много важен кръстопът. Досега хората си мислеха, че могат да останат по средата на пътя и сега това, което е ясно, е че трябва да вървиш или с култа, или трябва да вървиш с истината. Пътят по средата го няма и така всеки трябва да избере кой път иска.
    Целта на приложенията за проследяване на контакти, паспорти за ваксини и т.н. не е, за да бъдат регистрирани жертвите на вируса, а за въвеждане на нов механизъм за контрол. Този нов механизъм за контрол, който скоро ще бъде обвързан с дигитална валута и дигитален основен доход, позволява елиминирането на всяко опозиционно движение. " ~ Катерин Остин Фиц, бивш помощник-секретар на Съединените щати
    Последно редактирано от defender : 01-21-2021 на 13:01

  18. #1293
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето нещо много се умълча и почна твърде много да се ослушва (като гърмян заек в люцерна) - според мен това е първи стадии на депресия.

  19. #1294
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето в миналото е имал нацистки и сатанински залитания сигурно, защото вътрешно е бил много наранен, и като си създава такъв външен образ и принадлежност към такива групи е изглеждал силен и страшен. Нещо като бодлите на таралежа, който се е свил при опасност и показва бодлите си, а това за доктора е било неговото нормално състояние.
    Последно редактирано от defender : 01-30-2021 на 22:32

  20. #1295
    А според вас, отричащите ефективността на ваксината, каква мярка трябва да се вземе, за да могат хората с понижен имунитет или придружаващи заболявания да могат да продължат да живеят спокойно, без да ги е страх че щом се зарязат има голям шанс да изгубят живота си, Или това не ви интересува?
    Тук не става въпрос за тоталитарност и потискане на правата на хората, а за запазване на максимален брой животи. Ако сте имали досег с болниците през месец Октомври, щяхте да знаете за какво иде реч и че съвсем малко хора го изкарват леко, колко медицински персонал почина също не го гледате..

  21. #1296
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Ваксината създавала имунитет за 6-7 месеца, поради, което ще трябвало да се ваксинираме на всеки 6 месеца. Честито на ваксърите.
    Кое е конспиративното тук? Ако имаше някаква agenda не мислиш ли че ваксините щяха да се прилагат масово, а в момента даже не се доставят необходимите за персонала на първа линия.

  22. #1297
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Sereina Виж мнението
    А според вас, отричащите ефективността на ваксината, каква мярка трябва да се вземе, за да могат хората с понижен имунитет или придружаващи заболявания да могат да продължат да живеят спокойно, без да ги е страх че щом се зарязат има голям шанс да изгубят живота си, Или това не ви интересува?
    Е и какво очакваш, от страх да не умра да си изключа мозъка, да се пусна първосигнално по течението на това, което най-много ми набиват в ушите и да стана опитна мишка на ваксина за непознат вирус, която беше разработена зя няма е 9 месеца, че даже и вече изпитана за странични ефекти.
    Вече няколко лекари-имунолози казаха, че изпитателният срок на една ваксина за ефективност и за странични ефекти е около 4 години, минимум година и половина.
    Отделно за да се види ефективността на една ваксина срещу вируса, трябва да мине доста време, за да може ваксинираните да се сблъскат с патогена и да се види дали отново ще се разболеят, а това не става за 2 седмици или 2 месеца. А и вече има случаи на ваксинирани хора, които пак са се разболели от ковид19.

    Така, че който го е страх, като иска да се ваксинира, което пък прави рисковите фактори за здравето му вече два - от една страна да не се заради от вируса, от друга страна евентуални странични ефекти от ваксината, която отгоре на всичко пак не е гаранция, че ще го предпази от вируса и отгоре на всичко това е вирус, който мутира буквално за 2-3 месеца, което прави ефективността на ваксината още по-малка.
    Така че друг вариант за тези, които много ги е старах е да си стоят вкъщи.

    Цитирай Първоначално написано от Sereina Виж мнението
    Тук не става въпрос за тоталитарност и потискане на правата на хората, а за запазване на максимален брой животи.
    Ами щом само при 0.3% смъртност, "възвишените" демократични ценности биват потъпквани и аз трябва задължително да се ваксинирам, то тогава демокрация никога не е имало, просто има определен процент на всяване на паника при, който възвишените ценности изчезват и човекът почва да изпълнява като послушно кученце, и ние всъщност сме си робовладелски строй. Къде отидоха лозунги, като "Свобода или смърт", няма ги никакви.

    Ако един човек от страха започне да пренебрегва и пречупва свободата си за да се нагоди към нещо, то той за мен вече функционира, като животно и с изключително предвидимо поведение за контрол. Каква свобода, каква демокрация, какви 5 лв. - 0,3% смъртност и раздут медиен страх и отиват на боклука.
    За мен демокрация и свобода в едно общество има, само докато в него има хора, които са готови да умрат, но да не пречупят вътрешната си свобода.

    Може би и затова и този вирус е толкова противоречив, за да се види при каква степен на раздута паника, човек е готов да се откаже от свободата си. Така че нищо чудно и да социален експеримент.

    Както се вижда Китай много напредна икономически и може скоро да се превърне в новия световен лидер, което означава, че чисто икономически техния социален строй води до по-голям напредък. И за да може западния свят да не изгуби своите доминантни позиции, сега да се опитва да наложи китайския строй, но хем, това да е в условия на някаква декоративна демокрация и този вирус много добре пасва на нещата.

    Не казвам, че това наистина е така, но мисля, че има някаква вероятност.
    Последно редактирано от defender : 01-31-2021 на 11:51

  23. #1298
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Sereina Виж мнението
    Кое е конспиративното тук? Ако имаше някаква agenda не мислиш ли че ваксините щяха да се прилагат масово, а в момента даже не се доставят необходимите за персонала на първа линия.
    Ами мисля, че тъй като правителството за масовото ваксиниране са направили поръчка за ваксини към Astra Zeneca, но те все още се бавят с разработването на ваксината, може би затова се бави цялата процедура с ваксинирането в България, а не заради конспирация.

    Сега за персонала на първа линия не знам, но уж за тях имало ваксини от Модерна и Pfizer.
    Последно редактирано от defender : 01-31-2021 на 12:16

  24. #1299
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590

  25. #1300
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, мислиш ли, че тази пандемия, носенето на маски и локдауните, като цяло ще се отрази зле върху психиката на малките деца и оттам на новото поколение.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си