.
Отговор в тема
Страница 5 от 59 ПървиПърви 1234567891555 ... ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 1463
  1. #101
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    2/3 от американците са тъпи, а атеистите в този форум са изключително умни и хвърлят определения насам и натам. Дооообре.

  2. #102

  3. #103
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Американците и имат една четвърт от всички затворени хора в света, а само 5% от всички хора в света, съвпадение?

    Половината американци не знаят че Слънцето е звезда, съвпадение?

    Истински религиозните американци са такива - http://www.youtube.com/watch?v=HW6F_eeeumU , съвпадение?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  4. #104
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    а атеистите са такива подобни на вас, съвпадение.

    както казах ,вярата е универсална тя е за всички хора, защото е Божествена т.е. тя е и за прости и за умни и за бедни и богати и за всякакви. Не е като науката, да е достъпна само за хора със светско образование.
    Последно редактирано от defender : 05-17-2012 на 14:24

  5. #105
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Явно е просто съвпадение, че колко по-ниско IQ, толкова по религиозна е една нация. И тази зависимост е при около 80-90% от нациите по сета. Чисто съвпадение.





    Както виждаш на върха на всеки лист са най-цивилизованите, с най-високо IQ и стандарт на живот. Норвегия, Швеция, Дания, Япония, Южна Корея. А на дъното са държави от типа на Турция, Киргистан, САЩ, Доминиканската република и Монголия...
    Последно редактирано от ZipFail : 05-17-2012 на 14:42

  6. #106
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    а атеистите са такива подобни на вас, съвпадение.

    както казах ,вярата е универсална тя е за всички хора, защото е Божествена т.е. тя е и за прости и за умни и за бедни и богати и за всякакви. Не е като науката, да е достъпна само за хора със светско образование.
    А ние сравнени с теб какви сме?

    Аргументативни?

    С мнения съвпадащи с научния консенсус?

    С повече знания за библията?


    Освен това вярата по някаква причина е за хора които са по-скоро:

    Наивни

    http://www.newser.com/story/144897/t...mix-study.html

    Необразовани

    http://en.wikipedia.org/wiki/Religio...belief_and_I.Q.

    Незапознати със собствената си религия

    http://newsfeed.time.com/2010/09/28/...han-believers/

    Mда, точно като теб по някаква причина.


    Но защо да спираме до тук? Хората като теб са не само по-глупави, необразовани и незапознати с религията си ами и по-агресивни, крадливи, лъжливи и неморални:

    http://scienceblogs.com/pharyngula/2..._that_reli.php

    http://www.opposingviews.com/i/athei...son-population

    http://atheistempire.com/reference/stats/main.html

    Oня православен поп с часовника за 30 бона съвсем не беше някакво изключение от правилото, особенно при положение че и ти лъжеш като разпрано прасе за щяло и нещяло.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  7. #107
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    С мнения съвпадащи с научния консенсус?
    Я кажи научния ти консенсус кога е показал и доказал че няма Бог.
    Искам да ми представиш документ с печат и изходящ номер.

  8. #108
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Научния консенсус също не е оспорил съществуването на Зевс, Кришна, Ра, Tор, Тангра, Летящото спагетено чудовище...това значи ли че същствуват ?

  9. #109
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    ами да от това се вижда тяхната ограниченост, и че не може да им се има пълно доверие.

  10. #110
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Библията оборила ли е съществуването на еволюцията ?

  11. #111
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Давал съм ти сума ти изследвания и изказвания които индиректно отричат твоята версия на бог като доказват че :

    еволюция е имало следователно библията лъже

    Земята е на повече от 10-ина хиляди години следователно библията лъже

    не е имало Ноев потоп следователно библията лъже

    не е имало Вавилонска кула следователно библията лъже

    не е имало робство, чуми и бягство от Египет на евреите следователно библията лъже

    не са се сбъдвали доста пророчества от библията следователно тя лъже (примерно че Тир никога няма да бъде построен наново ама си седи доста добре)

    не е имало град Назарет така както е описан в евангелията следователно библията лъже

    не е имало ценсус по време на раждането на Иисус следователно библията лъже

    не е намерена абсолютно никаква документация за уж многобройните и гигантски чудеса около живота и смъртта на Иисус , а римската империя е фрашкана с хора оставили доста писмена от този период

    библията си противоречи на около 2000 места по начин който не може да бъде атрибутиран на грешка в превода следователно библията лъже

    знаем от кой са събрани кои текстове и с каква политическа цел следователно библията не може да е с божествен произход

    знаем кои места са добавени изкуствено с политическа цел следователно библията не може да е с божествен произход

    знаем кои митове са се превърнали в основа на почти идентичните митове от библията и следователно тя не може да е с божествен произход

    християните от всички деноминации са не само не по-добри от останалите хора ами и по-лоши на всичкото отгоре следователно не сте пипнати от нещо божествено




    Да поствам ли конкретно за някое или помниш всичките?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  12. #112
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    защо Библията да лъже бе, твоите изследвания лъжат или пък може изследванията да си си добре, ама ти да лъжеш и подвеждаш с ламтящи изказвания.

  13. #113
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Ми докажи че лъжат и че има гигантска панчовешка тайна конспирация. Аз съм показвал защо са правилни, а ти не си показвал някъде да грешат.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  14. #114
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ами Библията сама по себе си е доказателство и те изобличава. Да не говорим че науката често е бъркала и се е получавало така, че днешната наука отхвърля вчерашната.

  15. #115

  16. #116
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами Библията сама по себе си е доказателство и те изобличава.
    Библияте е доказателство сама по себе си точно толкова колкото Корана и книгата на Мормон са доказателства сами по себе си

    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Да не говорим че науката често е бъркала и се е получавало така, че днешната наука отхвърля вчерашната.
    Дай един пример. Доста често го повтаряш това ама всеки път когато те натисна да го подкрепиш това изказване макар и с един пример мълчиш като гроб
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  17. #117
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Има доста примери, един от тях е, че са смятали че, атомът е най-малката неделима частица, в последствие се е оказало, че не така.

  18. #118
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    ...

    Сега ще ми кажеш че говориш за Демокрит в антична Гърция дето го е мислел това нали?
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  19. #119
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    еволюция е имало следователно библията лъже

    Земята е на повече от 10-ина хиляди години следователно библията лъже

    не е имало Ноев потоп следователно библията лъже

    не е имало Вавилонска кула следователно библията лъже

    не е имало робство, чуми и бягство от Египет на евреите следователно библията лъже
    истината е че еволюцията и състарените на повече от 5-6 хилядолетия земни слоеве и находки са дело на дявола, това "тъмнината" е правила чрез процес на материализация, ето едни примери как духовници на "тъмнината" са вършили такива чудеса:

    "Накрая той отново се обърна към мен:
    — Трябва да станеш пазителка на един сребърен амулет. Днес няма да ти го дам. За да докажа истинността на думите си, талисманът ще се материализира утре в ръцете ти, докато медитираш.",

    "На следната вечер, докато седях със събрани ръце в медитация, между дланите ми се материализира един сребърен амулет, точно както беше обещал садху.",

    "Вие можете ли да материализирате цветя?
    — Аз материализирам аромати, малки ми приятелю.",

    "Тъй като се смяташе, че този йогин има силата да извлича предмети от финия въздух, аз на шега му предложих да материализира няколко мандарини, чиито сезон още не беше дошъл. В същия миг всички лючи, намиращи се върху банановите листа, започнаха да се издуват. Оказа се, че във всеки хляб имаше по една изчистена мандарина. Аз пристъпих към моята с известен трепет, но установих, че има възхитителен вкус.",

    "Неговите аромати, плодове и други чудеса бяха действителна материализация на земните вибрации, а не хипнотично предизвикани вътрешни усещания.",

    "Лахири Махасая можеше да материализира и дематериализира и да прави каквито иска промени в космическото видение(т.е. в космическото творение).",

    "На седмия ден в ръцете ми се материализираха някакви билки! Направих отвара от тях и я дадох на чичо ти. Болестта му веднага изчезна и повече не се появи.",

    "Факирът не беше високо развит духовно - обясни Шри Юктешвар. - Владеенето на определена йогическа техника му даваше достъп до астрален план, където всяко желание незабавно се материализира. Чрез посредничеството на едно астрално същество - Хазрат, и използвайки силна воля, мохамеданинът можеше да получи атомите на всеки предмет от енергията на акаша.",

    "Преди да съм се опомнил от изненада, отново бях поразен да видя един въртящ се сноп тайнствена светлина, който се носеше по небето. Спускайки се бързо, огненият водовъртеж се приближи до нашата група и се материализира в тялото на един красив младеж, който - веднага разбрах - беше Бабаджи. Той приличаше на Лахири Махасая, като единствената разлика беше, че Бабаджи изглеждаше много по-млад и имаше дълга блестяща коса.",

    "Ела, братко - каза спътникът ми. - Учителят те очаква. Той ме поведе по пътя през гората. Тъмната нощ внезапно се освети от равномерно сияние в далечината.
    — Дали не изгрява слънцето? - попитах аз. - Нима е изминала цялата нощ?
    — Още е полунощ. - Моят водач тихо се засмя. - Онази светлина е отблясък от златния дворец, материализиран тук тази нощ от несравнимия Бабаджи. В далечното минало ти веднъж изрази желание да се насладиш на красотата на дворец.",

    "Пред нас се издигаше огромен дворец от блестящо злато. Обсипан с безброй скъпоценни камъни, разположен сред прекрасни градини, той представляваше неописуемо великолепно зрелище. Светци с ангелски изражения се бяха разположили край блестящите порти, почти червени от блясъка на рубините. В декоративните арки бяха инкрустирани диаманти, перли, сапфири и смарагди с необикновена големина и яркост.
    Последвах спътника си в просторната приемна зала. Аромат на тамян и рози се носеше из въздуха, матовите лампи излъчваха разноцветно сияние. Малки групи посветени, някои със светла, а други с тъмна кожа, пееха мелодично или седяха в медитативни пози, потънали във вътрешен покой. Трепетна радост изпълваше атмосферата.
    — Любувай се, наслаждавай се на изящното великолепие на този дворец, защото той е създаден единствено в твоя чест. - Водачът ми разбиращо ми се усмихна, когато нададох няколко възторжени възгласа.
    — Братко - казах аз, - красотата на това творение надхвърля границите на човешкото въображение. Моля те, обясни ми тайната на неговия произход.
    — С удоволствие ще ти изясня. - В тъмните очи на моя спътник просветна мъдрост. - В действителност в тази материализация няма нищо необяснимо. Целият космос е материализирана мисъл на Създателя.",

    "Припомних си, че моят водач бе отбелязал, че дворецът ще се дематериализира, пленените атоми ще се освободят и ще се върнат отново в мисълта-субстанция, от която са възникнали.",

    "Учителят ще се материализира от етера - казах аз. - Стойте тихо зад вратата, аз скоро ще ви повикам.
    Потънах в медитативно състояние, призовавайки смирено моя гуру. Скоро затъмнената стая се изпълни с неясна еманация на лунна светлина и се появи блестящата фигура на Бабаджи.",

    "Чрез бърза дематериализация аз сега мигновено пътувам с експреса на светлината от планета на планета или в действителност от астралния към причинния или към физическия космос. - Моят божествен гуру се усмихна. - Въпреки че тези дни ти се местиш толкова бързо, за мен не представляваше трудност да те намеря в Бомбай!"

    ноевият потоп е бил духовен процес, при който духовниците на "тъмнината" са били изгонени от този свят, което не продължило дълго, защото не след дълго отново започнали да се явяват, а историята за вавилон и вавилонската кула е просто описание за първата организирана човешка(666) верческа/духовна/религиозна дейност, която Бог прекратил като внесъл дезорганизираност в тяхната система, поради което те се разпръснали като независими верчески/духовни дейци, а що се отнася до робството в египет, то е било духовно извършвано по окултен път и чрез налагане на идолопоклонство

    "Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте; защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните(т.е. истинските светии). Ето предсказах ви. Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята(т.е. в физическите/телесните отречения); не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи(т.е. в процесите на съзерцание/медитация); не вярвайте. Защото както светкавицата(т.е. както слънцето) излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син(т.е. в посока от праведните вярващи/духовни служители към невярващите/нерелигиозните/неокултистите). Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите." Матей 24: 23-28,

    "Защото оная тайна, сиреч, беззаконието(т.е. верческото/духовното беззаконие), вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня, който сега я възпира; и тогава ще се яви беззаконният, когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си, тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса и с всичката измама на неправдата, между ония(т.е. между онези верчески/духовни дейци), които погиват, защото не приеха да обичат истината, за да се спасят. И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа, та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината, а са имали благоволение към неправдата." 2 Солунци 2: 7-12
    Последно редактирано от npp : 05-17-2012 на 18:15

  20. #120
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от ScarlettS Виж мнението
    ....
    Скарлетче, кога ще ходим да купонясваме...

  21. #121
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    да, благодарим на Господа, че ни запази при земетресението. И ни даде още малко време да осъзнаем заблудите си и тръгнем в правия път и че смъртта не е през девет планини в десета, а е винаги до нас, като сянка е.
    Последно редактирано от defender : 05-25-2012 на 12:05

  22. #122
    Повече от фен Аватара на JungleJaguar
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    София
    Мнения
    448
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    да, благодарим на Господа, че ни запази при земетресението. И ни даде още малко време да осъзнаем заблудите си и тръгнем в правия път и че смъртта не е през девет планини в десета, а е винаги до нас, като сянка е.
    Пич,пали една и си готов.
    Отлиташ напрао при Христос,брат.
    ЦЕНИ НА РАП ВИДЕОКЛИПОВЕ:
    Mc Hammer-Too Legit To Quit
    (5,5 милиона лв)

    Puff Daddy-Victory
    (5,2 милиона лв)

    Puff Daddy-Come With Me
    (4,9 милиона лв)

    Jay Z-Heartbreaker
    (4,8 милиона лв)

    Busta Rhymes-What's It Gonna Be
    (4,6 милиона лв)

    Missy Elliot-She's A Bitch
    (3,9 милиона лв)

    САМО ТЕЗИ 6 ХИПХОП ВИДЕОКЛИПА СТРУВАТ КОЛКОТО ПРОДУКЦИЯТА НА ВСИЧКИ ПОПФОЛК ПЕВЦИ ВЗЕТИ ЗАЕДНО ЗА 100 ГОДИНИ НАПРЕД!
    И СМЕШНИЦИТЕ ТРЪГНАЛИ ДА МИ СРАВНЯВАТ ХИПХОПА С ЧАЛГА! ВИЖТЕ СЕ КОЛКО СТРУВАТЕ СЪС СЕЛСКИТЕ СИ ВИДЕОКЛИПЧЕТА ЗА 1000 ЛВ,БЕ СМЕШНИЦИ !

  23. #123
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от ScarlettS; тема "Счупено огледало..." Виж мнението

    Авторке, може ли да питам само - ти вярваш в бог, нали?
    мисля, че имаш много заблуждаващи впечатления и познания за християнството (или може би сама си си ги изградила), които те подвеждат.

  24. #124
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    И на каква основа се градят твоите размисли?

  25. #125
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    ^
    на твоите размисли

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си