.
Отговор в тема
Страница 41 от 59 ПървиПърви ... 3137383940414243444551 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 001 до 1 025 от общо 1463
  1. #1001
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Причината да подкрепям смъртното наказание за разпространение и употреба на наркотици не е защото ми е приятно да се умъртвяват хора, а защото засега това е най-ефективната превенция особено за хората с малко или нулево образование, които са родени в неподходящи и непривилегировани обстоятелства и не осъзнават огромната вреда от отровата, с която търгуват.
    Става ми жално от възможността, това нежно създание докторчето да бъде наказано със смърт, само защото се е напушило, за да има куража да впечатли някоя малолетна курветин@ на околовръстното в Плевен.
    Последно редактирано от defender : 04-21-2020 на 14:34

  2. #1002
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Проблемът не е само че съществуват хора, които употребяват и разпространяват наркотици.

    Проблемът е, че ние, хората, които не употребяваме и не разпространяваме наркотици и дори самата дума предизвиква най-дълбоко чувство на отвращение у нас, не правим достатъчно, за да искаме изключително строги закони в това отношение. Лесно е да се сочи с пръст, но когато сочиш с пръст към някого, три пръста сочат обратно към теб.

    Смъртно наказание би решило проблема много лесно, но търговците на отрова са алчни изроди и ще направят всичко възможно, за да не се случи това.
    Говориш все едно имаш някакъв досег с света на наркотиците и знаеш какво се случва в него. Смъртно наказание за употреба на нещо което расте естествено в природата и се използва от хиляди години... ти нормална ли си? Проблемът, както съм казвал и преди, не е в наркотиците, а в липсата на култура на употребяване на въпросните наркотици. Наркотиците са просто средство - а средство към какво, това определя всеки за себе си, или поне така трябва да бъде. Само дето има твърде много хора дето не определят нищо за себе си, а го определят други вместо тях. Стоите си в къщи и гледате децата ви да се клатят на примитивни негърски и цигански ритми, които вмъкват употребата на наркотици в промотирането на дегенератския си лайфстайл, естествено под егидата на еврейските си продуценти, а после някои пишлегар като удари 2 линии и предизвика катастрофа, наркотиците са ви виновни. Еми не са - виновна е културата в която живее, системата която го е възпитала в това. Навярно нямаше и да кара като идиот, ако имаше грам себеосъзнаване за собствените си възможности, но как да стане това, когато филмарщината и отношението "Вижте ме аз съм най-големия" е основния мотив в пропагандата, коята залива всички форми на медии, и всичко това с подкрепа на държавно, политическо, правно и всякакакво равнище. Ако не беше целия куул фактор около това че са забранени, навярно младежите нямаше да посягат толкова към наркотиците, а вместо това щяха да се използват по предназначение. Като мен примерно - цял семестър не влизам в лекции по даден предмет, цялата нощ преди изпита чертая линии и уча и на сутринта си взимам изпита без проблем.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 14:40

  3. #1003
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Става ми жално от възможността, това нежно създание докторчето да бъде наказано със смърт, само защото се е напушило, за да има куража да впечатли някоя малолетна курветин@ на околовръстното в Плевен.
    Мислиш си че напушвам за кураж ли ве? Ахаахахахахах. Това е най-тъпото нещо което си казвал наскоро, което е впечатляващо, предвид че говориш само малоумщини. Никои не придобива кураж от тревата. За кураж бих ударил две водки, не два масура.

  4. #1004
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Причината да подкрепям смъртното наказание за разпространение и употреба на наркотици не е защото ми е приятно да се умъртвяват хора, а защото засега това е най-ефективната превенция особено за хората с малко или нулево образование, които са родени в неподходящи и непривилегировани обстоятелства и не осъзнават огромната вреда от отровата, с която търгуват.

    Дори за тези, които осъзнават вредата, смъртното наказание е повод за демотивация освен ако не ценят наркотиците повече от собствения си живот.
    Grow up. Още малко ще искаш да разстрелят собствениците на железарски магазини, понеже някои ретард от някое село пребил майка си с чук.

  5. #1005
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Като мен примерно - цял семестър не влизам в лекции по даден предмет, цялата нощ преди изпита чертая линии и уча и на сутринта си взимам изпита без проблем.
    Еха, този аргумент направо ме отвя. "Взех изпит, защото се дрогирах, следователно наркотиците не са отрова, която трябва да се изкорени от лицето на земята".

    Сигурна съм, че и без наркотици би могъл да си вземеш изпитите, но както и да е.

    Интересно е, че хората посещават университет само за да "взимат" изпити but that's none of my business.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  6. #1006
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от golemiq_korab_minava Виж мнението
    А ти лично би ли ги убивала, или други хора? И защо си мислиш, че като убиеш някой няма да предизвикаш отмъстителна реакция и злоба от синовете му, роднини и тнт, както са се възпитали всички терористи, реално. Теророризмът се създава по този начин.
    Кораб, брато, понеже последните пъти, когато комуникирах с теб, ме обвиняваше системно, че съм рептил, илюминат, агент, извънземно и не помня още какво друго, нямам желание за какъвто и да е контакт с теб, ще ме извиняваш.

    Не си прави труда да ми задаваш въпроси, отписала съм те вече след тези абсурдни съобщения, с които ме заля преди известно време.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  7. #1007
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Еха, този аргумент направо ме отвя. "Взех изпит, защото се дрогирах, следователно наркотиците не са отрова, която трябва да се изкорени от лицето на земята".

    Сигурна съм, че и без наркотици би могъл да си вземеш изпитите, но както и да е.

    Интересно е, че хората посещават университет само за да "взимат" изпити but that's none of my business.
    Дадох ти пример за целенасочена употреба на наркотици, която има положителен ефект. Ако трябва да стоиш буден и адекватен на позиция която е високо отговорна, стимулантите са перфектни за това. Те затова са и използвани първо от военните. Естествено че са нож с две остриета, естествено че са отрова в прекомерна и нецелесъобразна употреба, затова казах че проблема е в липсата на култура на ползване. Това щеше да ти е ясно, ако някога беше ползвала такива неща. Впрочем ти не каза ли че по едно време си пиела доста кафе? Смяташ ли употребата и продажбата на кафе трябва да се наказва със смърт? Понеже ефекта от кафето и амфетите е един и същ, разликата е само в силата.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 15:11

  8. #1008
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Дадох ти пример за целенасочена употреба на наркотици, която има положителен ефект. Ако трябва да стоиш буден и адекватен на позиция която е високо отговорна, стимулантите са перфектни за това. Естествено че са нож с две остриета, естествено че са отрова в прекомерна и нецелесъобразна употреба, затова казах че проблема е в липсата на култура на ползване. Това щеше да ти е ясно, ако някога беше ползвала такива неща. Впрочем ти не каза ли че по едно време си пиела доста кафе? Смяташ ли употребата и продажбата на кафе трябва да се наказва със смърт? Понеже ефекта от кафето и амфетите е един и същ.
    Сериозно ли. Аз не съм скачала и от покрива на небостъргач, но имам доста ясна идея какво може да се случи, ако го направя. Не е нужно да го опитам, за да предположа последствията особено като има твърде много емпирични доказателства налични.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine

    https://en.wikipedia.org/wiki/Coffee

    Всеки да се трови, колкото си иска, животът си е ваш, просто не наранявайте другите. Ясно е, че заради хора с подобен на твоя mindset, България никога няма да бъде drug-free.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  9. #1009
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Сериозно ли. Аз не съм скачала и от покрива на небостъргач, но имам доста ясна идея какво може да се случи, ако го направя. Не е нужно да го опитам, за да предположа последствията особено като има твърде много емпирични доказателства налични.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine

    https://en.wikipedia.org/wiki/Coffee

    Всеки да се трови, колкото си иска, животът си е ваш, просто не наранявайте другите. Ясно е, че заради хора с подобен на твоя mindset, България никога няма да бъде drug-free.
    Доста тъпо сравнение. Скачането от небостъргач няма никакви позитивни ефекти, докато амфетамините имат доста, както е видно и от страницата в уики, която постна. Всичко е въпрос на баланс между позитивните и негативните ефекти, също както с всяко друго нещо. По твоята логика, на някои като му отрежат крака в болница, не трябва да му дават обезболяващи, щото са "гадна отрова", към която може да се пристрасти и да ги ползва е все едно да скочи от небостъргач. Човек може да се пристрасти към всяко нещо - обикновенно колкото по-положителни са ефектите му, толкова повече се пристрастяваш. Но това не е равносилно на скачането от небостъргач, защото там няма връщане назад, нито има вариант за целесъобразна употреба (освен ако целта ти не е да се самоубиеш.). Не знам защо имаш толкова детско и повърхностно възприятие за наркотиците - като че видиш ли, вземеш ли една доза, значи си автоматично зарибен и 100 % обречен на гадна, наркоманска смърт, премръзнал в някоя канавка. Всъщност знам защо - защото не си пробвала никога и говориш клишета в стил здравно образование от 6-ти клас, дето леличките обясняват с картинки колко са страшни наркотиците. Нещата в реалния живот не се развиват така. Grow up, както вече казах.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 15:42

  10. #1010
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Доста тъпо сравнение. Скачането от небостъргач няма никакви позитивни ефекти, докато амфетамините имат доста, както е видно и от страницата в уики, която постна. Всичко е въпрос на баланс между позитивните и негативните ефекти, също както с всяко друго нещо. По твоята логика, на някои като му отрежат крака в болница, не трябва да му дават обезболяващи, щото са "гадна отрова", към която може да се пристрасти и да ги ползва е все едно да скочи от небостъргач. Човек може да се пристрасти към всяко нещо - обикновенно колкото по-положителни са ефектите му, толкова повече се пристрастяваш. Но това не е равносилно на скачането от небостъргач, защото там няма връщане назад. Не знам защо имаш толкова детско и повърхностно възприятие за наркотиците - като че видиш ли, вземеш ли една доза, значи си автоматично зарибен и 100 % обречен на гадна, наркоманска смърт, премръзнал в някоя канавка. Всъщност знам защо - защото не си пробвала никога и говориш клишета в стил здравно образование от 6-ти клас, дето леличките обясняват с картинки колко са страшни наркотиците. Нещата в реалния живот не се развиват така.
    Не намесвай медицинската употреба, имам предвид recreational drug use.

    Както казах, масите не са достатъчно здравомислещи, за да направят cost-benefit analysis, затова не очаквам да се въведе смъртно наказание за RDU в близко бъдеще, както и нямам особени надежди законите да започнат да се спазват в България, дори и да се въведе. Дотогава всеки да си ползва каквото иска и да се трови както си иска, само да не вреди на другите, моля. И не, не казвам, че ще умреш в канавка, ако си пушил веднъж, казвам, че от малкото се отива към многото, та е по-добре изобщо да не започваш с малкото.

    Приключих по тази тема.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  11. #1011
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Ми говори против recreational drug use културата, закво нападаш самите наркотици? Не може да се говори за забрана на наркотичните вещества, докато в същото време кабеларките въртят постоянно някакви псевдо гангстери, гледайки лошо от затъмнения джам на последен модел БМВ, пеейки за това как жули големите магистрали, държи монопола в махалата, прави яките кинти и т.н.

  12. #1012
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Ми говори против recreational drug use културата, закво нападаш самите наркотици? Не може да се говори за забрана на наркотичните вещества, докато в същото време кабеларките въртят постоянно някакви псевдо гангстери, гледайки лошо от затъмнения джам на последен модел БМВ, пеейки за това как жули големите магистрали, държи монопола в махалата, прави яките кинти и т.н.
    Мислех, че не е особено трудно да се предположи, че не съм против използването им в медицината, my bad.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  13. #1013
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Мислех, че не е особено трудно да се предположи, че не съм против използването им в медицината, my bad.
    Очевидно не си против използването им в медицината, но намекваш че нямат целесъобразно приложение извън медицината, което в най-добрия случаи си е чисто невежество.

  14. #1014
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Очевидно не си против използването им в медицината, но намекваш че нямат целесъобразно приложение извън медицината, което в най-добрия случаи си е чисто невежество.
    Предпочитам, да си остана глупава и невежа, да се въведат изключително строги закони и хора да не умират или убиват заради наркотици, отколкото да съм просветлен интелектуален гигант като теб и като всички останали, ползващи наркотици, но трагедиите заради отрова да продължават.

    Мерси.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  15. #1015
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Да, защото ако забраним наркотиците, всички проблеми на света мигновенно ще се разрешат и ще пеем Кумбая по улиците.

    ПП: Ето заради mindset като твоя, България никога няма да е Бойко-free.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 16:24

  16. #1016
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Да, защото ако забраним наркотиците, всички проблеми на света мигновенно ще се разрешат и ще пеем Кумбая по улиците.
    Намери къде съм твърдяла подобно нещо, мерси.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  17. #1017
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Намери къде съм твърдяла подобно нещо, мерси.
    Не си го твърдяла, иронизирах наивността в мотивацията ти за такава позиция, като самата мотивация всъщност не е грешна. Аз също не искам да гледам разлигавани, деградирали идиоти, които убиват други идиоти, а по между тях умират и невинни хора. Казвам просто че драконовските мерки са лечение на симптомите, но не и на болестта, а в България дори и симптомите няма да се излекуват. И въпроса винаги стои, дали си заслужава да се дава законово такава власт на съответните органи, само заради едното облекчаване на страха на масите. Дали си заслужава ограничаването на свободата на много хора, само заради изпълненията на няколко идиота? А ти изобщо дори не премисляш тая страна на нещата и като някакъв комунистически диктатор почваш да размахваш пръст и да издаваш смъртни присъди. Може да не си от масите, но аргумента ти е точно като на някоя лелка в предучилищната, и това пак казвам - идва от липсата ти на опит в тези среди. Намери си отнякъде коз, седни, изпуши, виж какво е, излез, виж малко нощния живот, хората, какво как и защо ги тласка да си разрушават животите, и чак тогава давай оценки. Дотогава, аргументите ти може да се базират само на страх и емпатия, макар да ги дегизираш като обективни аргументи, cost-benefit анализи и пр, но не се базират на личен опит и наблюдения.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 16:43

  18. #1018
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторчето пак се преживява, като най-големия експерт в тая държава по наркотиците.

  19. #1019
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Не си го твърдяла, иронизирах наивността в мотивацията ти за такава позиция, като самата мотивация всъщност не е грешна. Аз също не искам да гледам разлигавани, деградирали идиоти, които убиват други идиоти, а по между тях умират и невинни хора. Казвам просто че драконовските мерки са лечение на симптомите, но не и на болестта, а в България дори и симптомите няма да се излекуват. И въпроса винаги стои, дали си заслужава да се дава законово такава власт на съответните органи, само заради едното облекчаване на страха на масите. Дали си заслужава ограничаването на свободата на много хора, само заради изпълненията на няколко идиота? А ти изобщо дори не премисляш тая страна на нещата и като някакъв комунистически диктатор почваш да размахваш пръст и да издаваш смъртни присъди. Може да не си от масите, но аргумента ти е точно като на някоя лелка в предучилищната, и това пак казвам - идва от липсата ти на опит в тези среди. Намери си отнякъде коз, седни, изпуши, виж какво е, излез, виж малко нощния живот, хората, какво как и защо ги тласка да си разрушават животите, и чак тогава давай оценки. Дотогава, аргументите ти може да се базират само на страх и емпатия, макар да ги дегизираш като обективни аргументи, cost-benefit анализи и пр, но не се базират на личен опит и наблюдения.
    Напротив, точно обективни аргументи са, защото съм посветила живота си на знанието и правдата, не на хедонизма или щастието, каквото и да е то.

    Приемам човешкия живот като висша ценност, в момента, в който застрашаваш нечий живот, както наркоманите правят (НЕ казвам, че са единствените, които го правят; НЕ казвам, че всички, които са чисти, са ангели небесни; прочети внимателно преди да strawman-ваш), има логика да бъдеш лишен от определени права за благото на мнозинството. Да, може някой да бъде пристрастен към кафе или цигари или каквото там още даваш за пример, но посочи ми поне 20-30 случая на хора, които са убили някого, т.е. наранили са някой друг освен себе си, под влияние на кафе и само и единствено на кафе или цигари. Наркотиците са причинили невъзвратими щети през историята на човечеството и разрухата още продължава в някои от страните по света. Според теб защо страните в Далечния изток имат толкова строги мерки против наркотиците. Защото са видели, че държавата се превръща в shithole заради тази помия.

    Да ме сравняваш с комунистически диктатор, защото не искам едни да умират заради глупостта или хедонизма на други, е доста странно.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  20. #1020
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Да, може някой да бъде пристрастен към кафе или цигари или каквото там още даваш за пример, но посочи ми поне 20-30 случая на хора, които са убили някого, т.е. наранили са някой друг освен себе си, под влияние на кафе и само и единствено на кафе или цигари.
    Милиони такива случаи има, само дето не се прави корелация между кафето и цигарите и причините за убиването на някои, било то чрез катастрофа, или като част от престъпно деяние. Не се прави такава корелация, защото няма обективни причини, а при наркотиците има, но тази корелация каква точно е и доколко е валидна във всеки един конкретен случаи, е много трудно да се установи, а и никои не се интересува, щото всеки има готовото обяснение - наркотиците са виновни. Давам пример не с наркотици, а с алкохола дори. Сега примерно, аз ако изпия няколко водки, и седна зад волана и съм участник в катастрофа, автоматично ставам виновен, само защото съм пиян и никои не се интересува дали дефакто катастрофата е по моя вина. Същото е и с наркотиците, с тази разлика че ДОРИ МОЖЕ ДА НЕ СЪМ ПОД ВЪЗДЕЙСТВИЕТО ИМ, и пак се считам за виновен, само щото така е показало на теста. Да твърдиш че са ти ясни конкретните обстоятелства при всеки един инцидент, както и всяко едно престъпно деяние, и твърдо да заявиш че наркотиците са главната причина за тях, е просто тъпо. Да, съществуват малоумни и престъпни елементи. Да, хората от същите тези среди са по-склонни към пристрастяване. Да, пристрастяването и липсата на наркотици може да доведе до престъпни деяния - duhhh. Но самите наркотици не са причина за това - причините са в грешното възпитание, наред с много други фактори, които едва тогава водят до пристрастяване, и едва след това наркотиците могат да играят някаква роля на подбудител в престъпни действия. Те не са първоначалната причина, а само катализатор. В случая бъркаш корелация с причина.
    Колкото до самия престъпен свят, ако кафето и цигарите бяха забранение, съответните контрабандни картели също щаха да се избиват. Това просто е трудно да се спре. Докато има търсене, ще има и предлагане.
    Впрочем като казваш за влияние на кафе и цигари. Не знам дали знаеш, но в момента не е разрешено да говориш по телефона докато караш, но е разрешено да пушиш, и това е тъкмо защото изнервен пушач без цигари е много по-опасен на пътя, от пушача дето кара с цигара в ръка. Повечето от престъпността в следствие на наркотици също е по тази причина - раздразнителност в следствие на абстиненция, или търсене на лесни пари за захранване на зависимостта. Престъпност под въздействие на наркотици.... е трудно да се докаже точно колко наркотиците са причина за агресивно поведение. Мен ако питаш, повечето от агресията вече си е там, а и много малко са наркотиците които предизвикват агресия и премахват задръжките. Затова пък алкохола чудесно премахва задръжките и почти всички сбивания са под въздействието на алкохол, но той е легален, така че няма проблем, нали?
    Обратно на шофирането - ако вземеш един шофьор трезвен, и същия шофьор дето е ударил две линии преди това, гаранция ти давам че на две линии ще кара по-добре. Проблема пак и за 10 път казвам че е на съвсем друго място. Проблема е че тия хора са филмари, а филмарите са много по-склонни и към агресия, и към опасно каране, и към нецелесъобразна употреба и съответно пристрастяване към наркотици. Ето тук е корелацията - а не че наркотиците ги правят агресивни и идиоти на пътя.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 18:05

  21. #1021
    Мега фен Аватара на dreamwalker
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Dreamland
    Мнения
    7 975
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Милиони такива случаи има, само дето не се прави корелация между кафето и цигарите и причините за убиването на някои, било то чрез катастрофа, или като част от престъпно деяние. Не се прави такава корелация, защото няма обективни причини, а при наркотиците има, но тази корелация каква точно е и доколко е валидна във всеки един конкретен случаи, е много трудно да се установи, а и никои не се интересува, щото всеки има готовото обяснение - наркотиците са виновни.
    Чакай сега, може ли малко по-дълбока интерпретация на това изречение, защото не го разбирам.

    Първо, не ми даваш примери, "милиони такива случаи", къде са.

    Второ, казваш, че няма обективна причина, затова няма корелация. Смисъл, аз ли съм твърде изморена, ти ли си противоречиш жестоко, не мога да чета ли, не съм сигурна кое от трите.
    I said: I long to learn the things that are, and comprehend their nature, and know God.

  22. #1022
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от M**** Виж мнението
    My thoughts on topic:
    GR8 B8 M8 I R8 8/8

  23. #1023
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от dreamwalker Виж мнението
    Чакай сега, може ли малко по-дълбока интерпретация на това изречение, защото не го разбирам.

    Първо, не ми даваш примери, "милиони такива случаи", къде са.

    Второ, казваш, че няма обективна причина, затова няма корелация. Смисъл, аз ли съм твърде изморена, ти ли си противоречиш жестоко, не мога да чета ли, не съм сигурна кое от трите.
    Казвам ти че във всичките катастрофи които стават всеки ден, много от хората са под въздействието на кофеин или никотин(или абстиненция от тях), но никои не го взима предвид, защото кофеина и никотина са легални и съответно никои не прави корелацията, че примерно не си си изпил сутрешното кафе по път за работа, и затова не си внимавал достатъчно. Или обратното, изпил си 3 ударни кафета и в притока на енергия си дал малко повече газ отколкото е трябвало. Или не си пушил от два часа, а тъпия бакшиш пред теб кара с 20 км в час, докато е заел и двете платна. Никои не прави тази корелация, няма я в статистиките, първо защото тези неща са легални, второ защото кофеина и никотина са слаби стимуланти в сравнение с амфетите и пикото , следователно дори и да са имали някакъв ефект върху ситуацията, то тя е пренебрежима. Не същото обаче е валидно за наркотиците, които може и да са причинили ситуацията, а може и да не са, но автоматично и по закон човека се наказва като виновен, само защото е бил под въздействие. Това което искам да кажа е че никои не взима контекста под внимание, а всеки бърза да го припише на наркотиците А истината е че те са малък фактор в катастрофите, за разлика от алкохола примерно, които задължително влияе на моторните функции. Може би не са толкова малък фактор, особено в някои случаи, но определено не са главния фактор.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 18:30

  24. #1024
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Тоя пишлегар, дето се е врязал в колата на Цветков, и да не беше под въздействието на наркотици, пак щеше да кара като идиот. Наркотиците просто са дали тласък на идиотизма му, както и обратното - заради идиотизма си е започнал да шмърка мизерии за развлечение, на първо място. Премахването на наркотиците ще премахне идиотизма, точно колкото забраната на оръжия ще спре престъпноста - напротив даже я увеличава. И ако заради ваште паранои сега, един циганин утре ако ми влезе в двора, аз нямам легалното право да го застрелям, а тои има правото - защото силата е право сама по себе си, така и хиляди младежи, които не са престъпници останаха без книжки или влязоха в затвора и станаха там престъпници, щото някои "мисли" с емоциите си, а не с главата си, когато гласува за политици и закони. А Бойко и компания само това чакат... да им дадете легалното право да си правят квото си искат.
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 18:52

  25. #1025
    Голям фен Аватара на Knispel666
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    590
    Цитирай Първоначално написано от M**** Виж мнението
    Със същия успех може да твърдиш, че продажбата на кайма в световен мащаб е още по-опасна, тъй като ако някой се тъпче с кюфтета и кебапчета, то след 40 години на редовна употреба може да развие атеросклероза и някой тромб да го изкара от контрол, докато управлява някое МПС и така да утрепа маса народ, или да развие сънна апнея - като завършекът да бъде същия.

    Като оня виц: "Иска ми се да си отида от този свят като дядо ми - в съня си, а не крещейки в ужас като пътниците, които возеше...".
    Примера ти е валиден и не виждам това как оспорва аргумента ми. Такова нещо с каймата може, и не само може, ами и е ставало. Въпросът е че корелацията е много бегла и съвсем не е достатъчна за забрана на каймата. Риска е повече от пренебрежим, така да кажем. И макар с наркотиците да не е същото, то вие правите точно същия аргумент - само че в обратна посока. Щом употребява наркотици, то значи те са на 100% причината за инцидента и трябва бъде затворен доживот или обесен на площада.

    ПП: Не е ли по-разумно да се спре причината за това хората да се тъпчат с кюфтета и кебапчета, вместо да забраняваме каймата? Не е ли по-разумно да се коригират причините поради които хората карат бясно по улиците, или посягат към наркотиците за развлечение.... не е ли по-добре тези хора да бъдат рехабилитирани, вместо да се хвърлят в затворите? Еми да, ама за всички тия причини никои нищо не казва, щото са твърде много, и всички са виновни в тва отношение, колективно и индивидуално, пък да се сочи с пръст към едно конкретно нещо, е по-лесно. Още повече, щото ни кара да се чувстваме добре, когато сочим с пръст онези, лошите наркомани, пък видите ли ни, ние сме толкова добри, отговорни и загрижени граждани. Fuck this bullshit!
    Последно редактирано от Knispel666 : 04-21-2020 на 18:52

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си