.
Резултати от 1 до 25 от общо 1463

Threaded View

  1. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan-666 Виж мнението
    Вероятно е излишно да споменавам че хора в чист вариант от двата типа няма. Става дума за нещо по-средата, с превес към едното. И да, аз природно съм доста спокоен и неимпулсивен, но пък също така не съм и природно сервилен и такъв дето угажда на останалите. Човек инстинктивно е дърпан от сянката си, затова и винаги съм се интересувал от природно агресивните типажи и съм се опитвал да интегрирам части от техния характер. Впрочем затова и ти инстинктивно си привлечен от идеите, които съм излагал тук и които са били продукт на тази интеграция, дори и да прикриваш това под негативни коментари.
    Мисля, че ти не си агресивен, защото не си се справил със страховете. Ти не си агресивен, сигурно защото изпитваш страх, когато се опиташ да бъдеш агресивен, да не бъдеш наранен (най-вече психически), защото после не можеш да превъзмогнеш травмата и те боли.
    Едва ли ще успееш да станеш агресивен, като се насилваш изкуствено да имитираш такова външно поведение. Най-мното в последствие от това да се травмираш още повече и да станеш още по-пасивен.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan-666 Виж мнението
    Казвам че използваш религията като оправдание за това че си жалкарско отстъпчив. Видиш ли, някакви престъпници те ограбили, ама всъщност не те ограбили, просто ти си им дал нещата си на добра воля, щото си много добродетелен. Колко ясно се вижда че това е пошла рационализация.
    Начина по, който преекспонираш нещата и пречупваш религията през себе си е изключително неправилен. Но когато му дойде времето, най-вероятно Бог ще те вразуми да си оправиш разсъжденията.

    Цитирай Първоначално написано от DoctorSatan-666 Виж мнението
    Иисус може да е имал духовна сила, но не и тези които го боготворят. Иначе защо биха го боготворили? Кои може да мечтае повече за духовна сила и някакво морално надмощие, ако не простия роб и селянин, дето го натискат господари, царе и бирници във физическия свят. Затова религията ти е продукт на робски манталитет, дори и самия Иисус да не е бил с такъв манталитет.
    Те го боготворят, защото чрез него намират себе си, намират царството Божие в себе си, откриват Божия образ в себе си, който иначе е затънал и омърсен от тонове светска тиня, предразсъдъци и манипулации.
    Последно редактирано от defender : 02-24-2022 на 12:25

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си