.
Резултати от 1 до 25 от общо 1463

Threaded View

  1. #10
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    А спора ви с ваксините ще го реша много лесно - първо, нито някои от вас е доктор и има някаква представа как точно стоят нещата на това ниво. Всеки може да си вади статии и аргументи от гъза. И второ, дори и да бяхте доктори, нямате нивото на достъп до знанията какво точно има в тази ваксина, които биха дали възможност да направите обективна преценка върху статуса и краината цел на цялата ситуация. Въпроса тогава се свежда до преценяване на възмоностите и оценка на риска. Това е като да влезете в една пещера, без да знаете какво има в нея и каква екипировка ще ви трябва. За съжаление аргументите на повечето антиваксъри се свеждат до " Абе в тая пещера баба ми ми каза че живеела Голямата стъпка", а аргумента на другата страна е - " Щом на входа на пещерата има официална табела, значи е безопасно". Аргументите от страх от неизвестното са също толкова безполезни колкото аргументите от авторитет. Затова в преценката си редно е да се подхода по-мащабно и да се види даденото. Въпросите са два - има ли огромен поток на пропаганда в полза на въведените мерки? Има! Възможно ли е тази пропаганда да се обясни като просто актуална информация по актуален проблем? Не, защото нивото на всяване на страх, не отговаря на реалността от заплаха, поне до този момент. И тъи като нещата в краина сметка опират до доверие, третия, наи-съществен въпрос е : Може ли да се вярва на правителството? И тук вече всеки следва да си направи сметката, на базата на това което е видял, чел, и т.н. На мен не ми трябва да чета нищо, за да видя че такова доверие е не само базирано на нищо, но обратното - да имаш доверие на правителството може да бъде продукт само на краино малоумие или невежество, особенно за някои живеещ в България .
    Докторе, кажи честно ако не се влияеш от медиите и щаба, а подходиш чисто рационално изхождайки през тази една година пандемия от своя личен опит и изводи за това колко е сериозен и опасен вируса и дали има нужда да се ваксинираш, то какво би избрал?
    Аз лично бих избрал да не се ваксинирам, а ако реша да се ваксинирам то ще е изцяло повлияно от страха и пропагандата, които се внушават от медиите и щаба, а не от личния ми опит и преживявания през тази година на пандемия. Да, има вирус, но за мен нещата около него са твърде преувеличени, а всички лекари, които кажат нещо различно от наложеното, то веднага се заклеймяват и унижават, независимо какви светила са.
    Последно редактирано от defender : 02-23-2021 на 23:08

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си