.
Отговор в тема
Страница 56 от 59 ПървиПърви ... 6465253545556575859 ПоследнаПърви
Резултати от 1 376 до 1 400 от общо 1463
  1. #1376
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Няма да гласувам, защото самата мисъл, да гласувам ме кара да се чувствам зле и че върша нещо неправилно... . Мисля, че политиците за безсмислена, паразитна структура и освен това не изпълняват предизборните си обещания,... .
    Вече 30 години избори го доказаха, защо трябва да продължавам да правя една и съща глупост и да очаквам различни резултати. Политиците за мен просто създават илюзия, че сме свободни, - просто много по-евтино излиза да се управляват масите чрез илюзия за демокрация, свобода и избори, отколкото с директен тоталитаризъм.... така че по-добре за властта е хората да си мислят, че живеят в най-хубавия и свободен свят.

    Колкото и тъпо да ти изглежда, но това ми е единствената причина поради която бих гласувал, защото след Бойко може да дойде някакъв хептен сдухан атеист. А за мен вярата в едно общество е символ на успеха, а не материалното му богатство.

    Материалното е следствие от духовното, а не обратното.
    мдаа, разбирам и аз се чувствам по същия начин, когато гласувам. Все едно хвърлям моя глас в една безддънна яма, гладна и безчувствена. Което подсказва, че вече е време, за изменяне и променяне на Политическата система, структура, представа в очите на хората и разбирането, за нея. Като че ли днешно време се е превърнало в мода всеки да накърнява политика, и за всеки, политикът да е шарлатанин!

    "Вече 30 години избори го доказаха". - Значи, преди да критикуваме на сляпо, е хубаво да се направи и един компромис спрямо народа. Както и едно разделение между това в България и следством навлязалата запдна култура (Американска), което ще оформя по надолу. Защото не са 30 години, а 20 години. Първо има един народ, 'затворен зад една завеса', за него пристига онзи слънчев ден, на свободата. Излиза протестира, отстоява своето, празнува, най-накрая свобода! Е, да, ама тая система трябва да се напасне на новата сцена. Имаш една политическа върхушка, която нямам каква друга да е освен наследствена(от миналия режим). Същото става с Германия след ВСВ, много политици, не са били осъдени и са учавствали в изграждането на днешна Германия. Та, повече от тия политици, са виждали, падението поне година преди да се случи, неимоверно са знае ли какво значи това. И те са хора, и всеки с желанията си, я вила, я си пият кафенце на Санта Фе, я БеЕмВе, и какво е хубаво на това?! Ами не е държавно остава си за тях, вече има и частен сектор. Та, това отваря въображение на тези хора. И какви хора са те, тогавашните управляващи. Те са олицетворение на едно дете, тийнейджър, със скромен живот(с изключения), такъв бедничък, но пък не гладен не жаден и не без дрехи, но скромен. А пък тези юнуши, пораснали в своите 20те и ходят виждат по запада какво се случва. Та, те са като гаврошите на Хр. Смирненски, стоят бедни и гладни и гледат онази блестяща витрина послана с червено кадифено килимче и върху нея едни изящни шоколадови изделия, който никога не могат да имат, поради бедноста си, за нещо, което не са виновни(режима е бил наложен отвън, били са родени в него). Тези, млади момчета не са на 20, а вече 40, 50 годишни, започват телата им да залязват. И изведнъж, като гръм от ясно небе, разбират режима ще падне, за какво друго да се сетят освен, за онзи детски блян....
    Офф топик: *Хем не ги защитавам, хем ги и разбирам. И пак стана дълго написаното.... *
    Има ли са избор, как да нагодят старата система на новата, не са знаели повечето от тях, какво да правят и как да го направят, та и заети си яко приватизация. И така са минали 10 години без план без нищо, само лапане и лапане. Не са 30, а 20 затова. Да не забравим и валутната криза в средата на 95'. Та, тези граждани са се чуде ли да имат второ дете, камо ли, как да си изпозлват гражданските права... Затова от 2001, по може да се брой. Тогава има що-годе съвземаща се средна класа в България.

    И сега за разделението, за врязващата се западна култура в българската. Това все още е в процес, благодарение на това, че сме с 10 години назад спрямо повечето промени станали на запад. Виж, всеки плюе, че България е изостанала с тези години, в това отношение сме едни от късметлиите, че сме закъсняли.
    Защо късметлии ли? Първо, ние сме народ със изключително силно присъствие на култура и народно Знание, все пак пишем на кирилица, както други народи по света, благодарение, на някога будните ни предци. Имаме си наследство, имаме си история, имаме си нашия корен, и не на последно място, имаме си духовенство! Особено, за последното на запад милеят силно затова, там се опитват да ги поят с друго, ама то не запълва никога душата. Материалното.
    Една отметка тук, прав си за последното си изречение, но този духовен тласък, вече изгубва/изгубил своята сила на запад, затова там движи и царства, материалното. И това е донякъде нормален ефект, който сега няма да се впускам, защо е така. може в следващ коментар,че много се обяснявам. (свобода от църкавата да се изследва света около нас, без да са ограничени, от заключението, че Бог е създал всичко и щом се питаш въпрос, Бог е отговорът. Свобода да питаш и дадеш отговор различен зададен от католическата църква. ) <Накратко написано. Край на отметката :Д.

    Тъй, обратно, що сме късметлий. Всеки би се съгласил, че тази страна е в доста слаба форма и положение. Съответно сме уязвими, уязвими на културно влияние, както икономическо, социално и политическо.
    Не знам дали си бил в чужбина за повече от месец, но аз съм. И е забавно това изоставане. За да не се впускам е подброности, за да го обясня ще дам пример с Био продуктите. Това е уникален пример, за икономическо/културно влияние, за нещо, което е простотия и безсмислено. Никога няма да забравя, като влязох в магазина (Испания, Германия), как има пред мен два щанда, Домати обикновенни и Домати Био. Сега, няма как да не ми става смешно след като аз си идвам от село. И тука всички плодове и зеленчуци са си обикновенни-био домати, краставици. Та, всеки(група българи) който видя това за пръв път, се изсмя. И си е за смях, но както си казах тогава, така и сега 'умен маркетингов трик'. Мислех, че българина няма да се върже на това, уви с цялата импортирана продукция и да ни продават египетски краставици и домати, при условие, че си имаме наши, които не са вода. И да хванах и българина на въдица, както написах уязвими сме, и нямаме сили това да го разкараме. А можем, щото 80 процента от българите познават село, познават, природата, виждали са крава и гущери на живо.... Оттатък имаш поколения израствали само в градовете, такива поколения са наистина на принципа, каквото им продаваш това ще ядат, защото нямат примера, за другото да си направят сметка.
    Ето ти друга импортирана култура в българия. Ютубърите - гурута, индпирейшън енд шит, като бях на 14 ги гледах тогава западните ютубъри, а в българия имаше едвам един Емил Кондрад(тогсва беше у Вибокса).
    Дори Юли Тонкин един от "иноваторите" в тази сфера. И в България се развъдиха инфлуенсъри, гурута, клешърса с неговите топове. Та напоследък и подкаст.
    Някои от тези не са лоши, но други са лошо влияние. Като това 25 годишен да ти дава съвета за живота(малко ирония предвид, че форума е затова и с е коментира от такива възрастови групи).
    Иии праха в очите политиката. Виж все още политическата коректност не е пристигнала в България, тулуп такъв(като пример написано) . Което е хубаво щото българина ако навлезе там много лошо. Понеже сме народ на истината, културата, знанието и духа! Ако тази коректност ще наруши аспекта истина, знание и дух, вследствие култура.
    Има и други влияния, които навлизат в държата, някои са финни и не могат да бъдат докоснати и да се видят.
    Те първа вече по усилено навлиза, разбирането за гражданското право, и това да си упражняваш властта като гражданин, за което ти писах. Което е хубаво, че навлиза.
    За да може тази страна да съумее да се мобилизира, и влияние, навлизащо в страната, ако е пагубно като био-то да бъде остранено.

    Впрочем не мисля, че е случайно, че България е основана на тази територия. Преди преселението, антипна България е била в района на Бактрия, място където се е случвало. Предаването на източна култура(от Китай, Идия и др.) и знание към запада(дн. близък изток (Персия, Вавилон, Египет, Араб. полуостров). След залеза на Идия и Китай ксто културни сили, и наближаването на залеза на близкия изток. Владетелите решават да я преместят. Могли са да отидат на запад към Испания, като Визиготите, както и към Рим, пътя е бил отворен. Но, не те са решили отново на кръстопът да основат държава. Защо? да събира мъдрост народа, да сибира знание, да събира култура?
    Защото докато залязва близкия изток, както някога изтока Индия и Китай, така отново една България е на кръстопът като проводник между изгряващия и залязващия. И в действителност, духовното знание, предадено през визатия към българия от тсм на запад. Обогатява вярата, и о, да, православното християнството е в пъти по мистериозно, разнообразно и не рамкирано, както Католическото.....
    Има някаква истина там, затова казвам. България е в една изключително удобно позиция, която може да трупа само девиденти, обаче като уязвими носи ни и доста неудобства.
    Аз съм на мнението, че страната ще е онзи духовен пулс, който толкова липсва на запад и отвъд. И това е реалната позиция на страната, която ще доведе до това тя да е с изключително влияние. Днешно време всеки иска да владее и властва социално и икономически, но и всеки иска любов. Това е нашия коз. За гео-политика няма да говоря, това няма да е, ще се властва по друг начин. После ще дойде другото както каза ти, така ще завърша и аз.
    Материалното е следствие на духовното!

  2. #1377
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Все повече изглежда, че “ковид” активността на правителства, социални мрежи, медии и публични говорители, е репетиция за глобалистичен контрол на човека в неговите нормални свободи на мислене, движение и обичайна дейност. Фигуративно казано, човекът е заставен да се държи като карикатура на самия себе си, обезличен и заставен да говори през един “санитарен” парцал, дори публично, за да “спаси живот”. Да се идентифицира ритуално чрез парцала като загрижен хуманист и демократ. Проверката за податливост и лоялност на населението чрез публичната обява за принадлежност, подобно на червената пионерска връзка или комунистическият каскет чрез елементарната емоция на страхът от смъртта, комбинирана с благородната мисия “да спасим” нашите близки, работи много добре, защото е проста и разбираема."
    Последно редактирано от defender : 03-20-2021 на 23:07

  3. #1378
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Епидемиологът Карл Лаутербах, чиито прогнози почти винаги се сбъдват, говори, че започва "опустошителна трета вълна".

    ПП: След повече от година пандемия, все повече хора са прекарали вируса безсимптомно и вече имат изграден имунитет, освен това все повече хора са ваксинирани, но в същото време вълните стават все по-опустошителни. Къде е логиката? Тая пандемия все повече ми замязва на манипулация за налагане на някаква "нова нормалност"?

  4. #1379
    Може би целта е за нова нормалност. За всеки случая след такова бъркане под кожата няма да има връщане назад. Така че ще има трансформация, но каква?
    Наложена от "разбирачите-елити" или от народите по света. Второто е възможно, за нкои държави.

    Не знам дали на някого му направи впечатление. Ама след ковид, реално в България и по света в някои държави се отключи едно недоволство в народите, едно непримирие
    с това което се случва.
    За пример ще дам Бг, значи в тази страна всеки говори на масата, за проблемите в държават, реално такова клише е станало да се говори за тях, че дори и глупака нанулицата щв ти изброи няколко. Обаче разликата от преди е, че този път решиха да ги взимат тези проблеми, най накраяяя, при сърце. Този път говорят, но с нодката, че са готови да упражнят правата си, на пук на корупираните фигури в страната. Летният протест.
    Докато ние протестирахме по света простестираха и други народи. Едни, за маски, други ксто нас заради управлението.
    Та му трябваш, на тоз' народ, ковид, за да каже "мммне, искам промяна", "ммм" щото все още има колебливост в сериозността. И да хората се събуждат.

    Обаче, на много народи по света им е писнало от правителствата им, които като нашите не пускат кокалчето, въпреки простест. На други места не са тъй мирни протестите. Затова колкото и странно да звучи в България сме по цивилизовани и сплотени(по скоро второто), отколкото други народи. Защото само тук се опитваме да постигаме големи протести, без агресия. А агресията лесно се изявява, когато се чувстваш защитен от тълпата.

    Събуждат се, събуждат се народите по света, уви едните(протестиращ народ) ще решат да мразят и понеже ония няма да пуснат кокалчето си свеждат своите държави до допълнителни разрухи(Украйна перф. пример).

    Реално ни се струва, че има световна агенда с ковид, за контролиране на населението, или може да е експеримент, нямам си идея. Обаче един белег е сигурен и явен, макар да изглеждат народите по света, че са с натиснати глави в калта, те са в най-изгодното положение, и са най-независими и свободни, отколкото преди години.

  5. #1380

    Свобода!

    Реално ни се струва, че има световна агенда с ковид, за контролиране на населението, или може да е експеримент, може така да е, нямам си идея.
    Обаче един белег е сигурен и явен, макар да изглеждат народите по света, че са с натиснати глави в калта, те са в най-изгодното положение, и са най-независими и свободни, отколкото преди години.
    Белега е - свобода, не жалаене да се царува доминанто някои над мен.
    Някои са - правителство, агенции, монополисти(всякакъв вид), "елити"

    Е, как така 'BlacklaslalNigga", сме по свободни от всякога след като сме принудени да носим маски, пък ще ни глобят солено, пък нямам много пари?

    Просто е, щом ти, аз и други говорим за световна конспирация, то тези същите няма да позволят да бъдат смачкани. Щом всеки забавлява, че правителствата им прекаляват и са нахални, то всеки няма да допусне това в дълго време.
    Защото реално дявола е успял, ако не го виждаш или не мислиш за него.

    Аз не се притеснявам толкова, че е възможно да ни сведат до един модерен, дигитално тоталитарен, демократичен режим.
    А толкова, че в своето отрицание да се подчинят, народите по света могат да предизвикат такива размирици, че и по един милярд евро/долара на глава да раздават, не може никои, на тази Земя, тази сила да я спре. Абсурд.
    И че това може да завърши като в Украйна или по лошо, като някои държави в близкия Изток. Разпокъсани, че няма оправия ще отнеме десетилетия, за психологическите травми да не говорим(които са хиляда пъти по важни от материалните).
    Затова му е нужно с цялото си съзнание днешния човек да протестира, и да покаже, че е човек и може по мирен път да извоюва(ирония) своята свобода, тежеста на вота си.


    Генералът е никакъв генерал, без своите войници!
    Вярата на войниците в генерала създава поста Генерал!

    Същото важи за всичко останало. Папата не е папа на никого, ако няма ввярващи в неговото превъзходство. А границата е изключително тънка.


    П. П. думата елити е в кавички, защото голям процент от тях не са никакви истински елити, имат пари и власт, но са фалшименто.
    Как се доказва ли, миии младите, тряяше сме родени в по читав свят. Ама не сме. Демек ония ги ебе за тях и за кръга си около тях.
    Отново не всички елити, но мнозинството от тях.

    Честит ви Празник!
    Последно редактирано от BlacklaslalNigga : 03-25-2021 на 10:38

  6. #1381
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Когато човек изпитва страх и отчаяние, често прибягва към наркотици или алкохол за да забрави. Сега, когато човек изпитва страх (умишлено, доста преувеличен) ще прибягва към ваксинация - да ни е честита новата наркомания. Сега, първите дози са безплатни, но при следващите щамове и новите ъпгрейтнати ваксини сигурно вече ще се плащат. Дори ще има по-скъпи и по-евтини ваксини с различна степен на защита, според материалните възможности на човека и колко е бил послушен. Може и в близко бъдеще да се отворят специализирани аптеки за продажба на най-различни видове ваксини от различни производители - избираш си и още там, мед. сестра, работеща към аптеката ти я слага на място.

    Каква свобода, какви 5 лв. всичко е да ставаме все по-зависими, все по-несвободни и експлоатирани на макс, докато си мислим, че ни спасяват и живеем в розова илюзия - това е новата нормалност - корпоративен тоталитаризъм, зависими и експлоатирани на макс роби с втълпена илюзия за щастие и любов към своите експлоататори, като към спасители.

    Та това си мисли, че ни чака в бъдещето.
    Последно редактирано от defender : 03-26-2021 на 11:57

  7. #1382
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    А спора ви с ваксините ще го реша много лесно - първо, нито някои от вас е доктор и има някаква представа как точно стоят нещата на това ниво. Всеки може да си вади статии и аргументи от гъза. И второ, дори и да бяхте доктори, нямате нивото на достъп до знанията какво точно има в тази ваксина, които биха дали възможност да направите обективна преценка върху статуса и краината цел на цялата ситуация. Въпроса тогава се свежда до преценяване на възмоностите и оценка на риска. Това е като да влезете в една пещера, без да знаете какво има в нея и каква екипировка ще ви трябва. За съжаление аргументите на повечето антиваксъри се свеждат до " Абе в тая пещера баба ми ми каза че живеела Голямата стъпка", а аргумента на другата страна е - " Щом на входа на пещерата има официална табела, значи е безопасно". Аргументите от страх от неизвестното са също толкова безполезни колкото аргументите от авторитет. Затова в преценката си редно е да се подхода по-мащабно и да се види даденото. Въпросите са два - има ли огромен поток на пропаганда в полза на въведените мерки? Има! Възможно ли е тази пропаганда да се обясни като просто актуална информация по актуален проблем? Не, защото нивото на всяване на страх, не отговаря на реалността от заплаха, поне до този момент. И тъи като нещата в краина сметка опират до доверие, третия, наи-съществен въпрос е : Може ли да се вярва на правителството? И тук вече всеки следва да си направи сметката, на базата на това което е видял, чел, и т.н. На мен не ми трябва да чета нищо, за да видя че такова доверие е не само базирано на нищо, но обратното - да имаш доверие на правителството може да бъде продукт само на краино малоумие или невежество, особенно за някои живеещ в България .

    Разбира се, че не сме лекари и спекулираме. Няма как да знаем как ще се отрази ваксината след 20г. Опитвам се да обясня, че ваксините работят. Научно е доказано и може да бъде проверено и в историята. Колкото до твоя мащабен поглед - пусни се някой път до някое спешно отделение да си разшириш малко мащаба. И тогава обяснявай как е раздута ситуацията. При средно 4000 заразени и 100 мъртви дневно е несериозно да се говори за пропаганда и всяване на страх. Дори и да не вярваш в нашето правителство - и другите правителства ли са в схемата? Сериозно ли смяташ, че такъв мулти-национален заговор е възможен? Факт е, че народът е разделен както никога преди. Или си от едната страна, или от другата, няма средно положение, което е абсурдно според мен.

  8. #1383
    Цитирай Първоначално написано от Knispel666 Виж мнението
    Пропагандата е налице. Медииното внимание определено е незаслужено, въпреки че са лешояди и раздухват всичко, определено в един момент нещата си проличаха. Също така, видях подставените лица със собствените си очи, разпространяващи същата дезинформация по различни платформи, още януари и февруари, когато имаше 1000 случая болни в Китаи, а по новините още нямаше нищо. Цялото нещо беше и все още е един голям psy-op, но все още не мога да преценя каква е краината цел. На този етап не бих се ваксинирал. Дори не бих си направил тест. Всъщност на никои етап не бих се ваксинирал или направил тест. Ако хората около мен почнат да мрат като мухи, едва тогава бих почнал деиствително да ползвам респиратор. Нещата определено са твърде преувеличени. Онзи ден си мислех - защо световния елит е решил да жертва финансовата стабилност на толкова много държави. Ето примерно на баба ми и дядо ми са и назначили една жена да и купува храна, да им носи пенсиите и т.н. Представи си че това беше въведено от всички държави по света, с може би някаква система за дезинфекция на продуктите - възрастните да си стоят вкъщи, ограничен контакт и т.н, докато всички останали просто да си продължат постарому. Само това просто решение можеше да намали драстично предполагаемите щети от такъв вирус, без да има някакви сериозни последици върху икономиката. Това е защото цялата работа с мерките не беше изобщо за предпазване на хората, нито пък това с ваксините сега е. Това според мен беше политически ход на Китаи да елиминира всякаква форма на политическа опозиция, да състави профил на всеки гражданин посредством това какво търси и пише в социалните медии, като също така образува огромна ДНК база на населението посредством тестове и имунизация. Западния блок просто по-късно се усети и реши да не остане по-назад. Или може би е планирано съвместно от самото начало.
    Медиите търсят евтина сензация, така е било винаги. Това не означава, че хора не умират всеки ден от вируса. Но теб няма да те засегне, защото вероятно си млад, следователно не съществува.
    Мерките бяха прибързани, гледаха от другите страни. Но тогава нямаше правилен ход реално погледнато. Каквото и да бяха направили, щеше да е грешно. Китай си имат всички данни за населението вече, притрябвало им е още ДНК. Готин филм иначе.

  9. #1384
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Нека да кажем, че това е странично мнение от поредицата.

    Защото няма как да не спомена, за късата памет, с която почти всички разполагат, дори наблюдавана при заети, успешни, и много умни хора.
    Което е интересно при условие, че има събития и трендове, които се преповтаряха всяка година, като рециклирана хартия, всеки път с различна миризма и консистенция, но все хартия.
    Спомням си още през далечната 2010та и най-вече 2009та, когато също върлуваше вирус, от рода на корона вирусите.
    WHO ги наричат инфлуенца вируси, това бе H1N1, за тези които не си спомнят за него, тогава от май до октомври месец от 29 заразени страни прерастват до 220 заразени.
    WhO беше обявила пандемия, обаче си спомням нямаше мерки и нищо подобно. Е, явно полит. бюрата са били заети да се справят със световната криза, която беше настъпила в него период. Този вирус бе наречен свински грип, надявам се че сега си спомняте.

    От тогава, започнах да обръщам внимание на подобни грипове. И понеже, явно България е няква площадка за сезонни грипове, си спомням, че от 2011-2012 до 2017 всяка зима по новините, особено по БтВ, съобщаваха, че все някакъв опасен грип върлува. Дали такъв какъвто застрашава само живнотни или хора, или двете. Такава информация нямаше за другите страни, освен че в Румъния, от време на време Сърбия по някаква причини все сме компакт с нея(Румъния).
    И така дойде време за 2018 години, си викам брей тъз година с какво ще изненадат. О, реална опасност(близък приятел се беше разболял, пневмония етц.) и наистина сериозен вирус се появи, които беше върлувал почти във всички страни по света, но не беше така заразен. Става дума, за Sars-Cov1, които е бил обявен за пандемичен още 2002-2003та година.
    Имайте предвид, че от 2009та година, все от новините разбирам за вирусата. Та, понеже си стана 10 годишна традиция, вече е ноември 2019, наближава декември и се чудя таз година пък с какъв грип ли ще ни изненадат?
    Бе, почва да минава декември, забравям за всичко това и сме средата на януари 2020 и се досещам, че не съм попадал на никакви новини и си спомянм, че си казах: "Ем явно са решили тая години да са пас" Е, точно две седмици по късно воаля' Sars-Cov-2.

    Е, разликата каква е, че този път имаше световни мерки и изведнъж на всички им пукаше, нищо, че 2009та е било също толкова опасно, както 2002/3та. Мен искренно ме учуди всичко това, говоря за мерките, не че въобще изкочи някакъв нов вирус, все пак очаквах нещо да се появи, уви не съм с такава къса памет.

    Много от вас, коментиращи за вируса СЕГА. Сте част от късопаметните, защото нямам спомен, някой от вас да е обелвал и думичка за пандемията, която беше преди 10 години. Още тогава WHO написа един доклад, за трудностите и проблемите при проявата на една нова пандемия на глобално ниво, много от тези проблеми се оказаха явни както сега се забвлязва.
    Ето, че с дълготрайната памет няма проблем, щото нищо, че никой не е живял през 1918 година, но всеки знае за испанския грип и е чувал за него. Уви, за тези дори преди 17 години, никой не се сеща. Феномен, интересен за изследване. Май че имаше една поговорка, че това, което е пред очите (скорошната история) е по трудно забележимо отколкото това, което е далеч от тях (историята преди 30 год.).

    Искам да завърша с това, че не си мислите, че аз съм минал по тънката лайсна и не съм част от жертвите на късата памет, напротив, затова реших да го коментирам.
    Разликата е, че този е доста по-инфекциозен и има потенциал да засегне повече хора. 0.1% от 1 000 000 не е като 0.1% от 1 000 000 000

  10. #1385
    Цитирай Първоначално написано от BlacklaslalNigga Виж мнението
    Реално ни се струва, че има световна агенда с ковид, за контролиране на населението, или може да е експеримент, може така да е, нямам си идея.
    Обаче един белег е сигурен и явен, макар да изглеждат народите по света, че са с натиснати глави в калта, те са в най-изгодното положение, и са най-независими и свободни, отколкото преди години.
    Белега е - свобода, не жалаене да се царува доминанто някои над мен.
    Някои са - правителство, агенции, монополисти(всякакъв вид), "елити"

    Е, как така 'BlacklaslalNigga", сме по свободни от всякога след като сме принудени да носим маски, пък ще ни глобят солено, пък нямам много пари?

    Просто е, щом ти, аз и други говорим за световна конспирация, то тези същите няма да позволят да бъдат смачкани. Щом всеки забавлява, че правителствата им прекаляват и са нахални, то всеки няма да допусне това в дълго време.
    Защото реално дявола е успял, ако не го виждаш или не мислиш за него.

    Аз не се притеснявам толкова, че е възможно да ни сведат до един модерен, дигитално тоталитарен, демократичен режим.
    А толкова, че в своето отрицание да се подчинят, народите по света могат да предизвикат такива размирици, че и по един милярд евро/долара на глава да раздават, не може никои, на тази Земя, тази сила да я спре. Абсурд.
    И че това може да завърши като в Украйна или по лошо, като някои държави в близкия Изток. Разпокъсани, че няма оправия ще отнеме десетилетия, за психологическите травми да не говорим(които са хиляда пъти по важни от материалните).
    Затова му е нужно с цялото си съзнание днешния човек да протестира, и да покаже, че е човек и може по мирен път да извоюва(ирония) своята свобода, тежеста на вота си.
    Няма лошо да се обсъждат конспиративни теории. В днешно време стана мейнстрийм да вярваш на всичко, което видиш в ютуб. Това е нещо като новата телевизия. За съжаление не смятам, че това е някакво пробуждане, просто стадото си смени пасището. Овчедушно е да не подлагаш на съмнение информацията, която те връхлита, независимо от източника. Затова мисля, че това пробуждане, за което говориш, е фалш, но дано се бъркам.

  11. #1386
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Когато човек изпитва страх и отчаяние, често прибягва към наркотици или алкохол за да забрави. Сега, когато човек изпитва страх (умишлено, доста преувеличен) ще прибягва към ваксинация - да ни е честита новата наркомания. Сега, първите дози са безплатни, но при следващите щамове и новите ъпгрейтнати ваксини сигурно вече ще се плащат. Дори ще има по-скъпи и по-евтини ваксини с различна степен на защита, според материалните възможности на човека и колко е бил послушен. Може и в близко бъдеще да се отворят специализирани аптеки за продажба на най-различни видове ваксини от различни производители - избираш си и още там, мед. сестра, работеща към аптеката ти я слага на място.

    Каква свобода, какви 5 лв. всичко е да ставаме все по-зависими, все по-несвободни и експлоатирани на макс, докато си мислим, че ни спасяват и живеем в розова илюзия - това е новата нормалност - корпоративен тоталитаризъм, зависими и експлоатирани на макс роби с втълпена илюзия за щастие и любов към своите експлоататори, като към спасители.

    Та това си мисли, че ни чака в бъдещето.

    Никой не те кара да се ваксинираш, излез то филма.

  12. #1387
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от changemymind_1 Виж мнението
    Никой не те кара да се ваксинираш, излез то филма.
    Просто давам прогноза какво мисля, че най-вероятно ще се случи в близко бъдеще, ако масата от хора, продължават да се държат и реагират по същия начин. Но не твърдя на 100% че точно така ще се случи.
    Във филм живее по-скоро този, който, не може да допусне, че може да не е прав.

    Вече няколко лекари казаха, че коронавирусите не са нов вирус, а се знаят от 30 години, и че по време на тази пандемия се пропагандира дефакто някаква нова наука, за която те не са чували.
    Друг лекар от Италия каза, че по принцип хората са идиоти и мога да повярват на всичко, което им се казва, стига да им се е каза по-често и масово.
    А колко психолози се изказаха критично относно това, че пандемията се е превърнала в политическа.
    Хората се ваксинират с ваксини, за които трябва да подписват декларация за информирано съгласие, рисковете от заболяването и неговите усложнения; показанията, начина на приложение, противопоказанията, взаимодействието с други лекарствени продукти и очакваните нежелани лекарствени реакции на прилагания биопродукт."
    Тоест, никой освен тях няма да носи отговорност при нежелани странични ефекти, каквито не е изключено да възникнат.

    Така, че не мисля, че аз съм този, който е във филм, а по-скоро някой друг.
    Силно сплашване и после даване на бързо решение, това не е много умно поведение.
    Точно, както кучето сплашва стадото, овчаря отваря вратата на обора и стадото влиза вътре от страх от кучето. Нещо тука разумно да виждаш и следи то мисъл, типично животинско поведение. Тва не е на добре, това казвам, филмар ли съм не знам, ще видим.
    Последно редактирано от defender : 03-27-2021 на 15:31

  13. #1388
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Всяка година от пневмония в света умират 4 милиона човека. Досега в света от ковид са починали 2,6 милиона души, като една от основните причини за смъртността при ковид е развитието на пневмония. Демек като пишеш смъртните случаи от пневмония, че са от ковид (защото вече друга болест няма) и ето как превръщаш ковид в някаква много страшна болест.

  14. #1389
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    тоз пък, на бас, че 1 милион са умрели само от страх и психясване

  15. #1390
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Края на 2022, всички са ваксинирани. Само бай Иван от Малко село - не.
    Отива ДжиПи-то при него и го моли: ,,Хайде, моля ти се... Само ти остана!"
    ,,Не!" - упорит е бай Иван...
    На другия ден бай Иван си пуснал радиото и си чопли в градината. Лекарят пак е дошъл и продължава да го увещава, а той непреклонен, че него не го лови. По радиото прекъсва музиката и се чува следното съобщение: ,,Сега специално за бай Иван - нов по-смъртоносен щам..."

    ПП: Тормоз, докато не се пречупиш. Всичко е точно.
    Последно редактирано от defender : 04-10-2021 на 02:52

  16. #1391
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    "Лорънс (Лари) Дъглас Финк е председател и главен изпълнителен директор на американската мултинационална компания по инвестиционен мениджмънт „БлекРок“ (BlackRock) – най-голямата компания в света за управление на парични средства. Притежатели на акции във всяка сфера на икономиката. Дялово участие във Пфайзер, Модерна, Астра Зенека.
    Финк отраства в еврейско семейство във Ван Найс, Калифорния.
    Религия юдаизъм."

  17. #1392
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Dr. Harvey Risch, Yale - “60% of the new covid cases have been vaccinated.”
    60% от новите случаи заразени с ковид са били ваксинирани.

    https://rumble.com/vftpdz-dr.-harvey...UV6dglWHUdjqls

  18. #1393
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Флойд Майуедър, обяснява как неговите синове, няма да играят бокс:
    "Моите синове, обичат да пушат трева, така че знам, че те няма да боксират."

    ПП: Докторче, ти мислиш ли да ставаш боксьор ве?

    Какво пречи тревата на бокса?

  19. #1394
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Живи ли сте още по тия ширини?

  20. #1395
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Новите правила за прегръдка по време на Covid: Кога и къде можете да докоснете хора, които обичате
    https://www.mirror.co.uk/news/politi...tDedfRDcxb2rWg


    ПП: Сега хептен няма да можете да си намерите гаджета ве.

  21. #1396
    Хората са прекалено изплашени от ковид - ваксинирайте се и си продължете живота

  22. #1397
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от petrova678 Виж мнението
    Хората са прекалено изплашени от ковид - ваксинирайте се и си продължете живота
    Само, че с коя доза да се ваксинираме, че най-сетне да сме напълно ваксинирани? Тъй като в България процента ваксинирани е твърде малък, все още поддържат опорката ваксините колко били ефективни. Но в страните, където са доста голям процент набодените, вече са на 4-та доз, а болниците пак са пълни.

    В Израел 55% от тежките случаи на COVID-19 са на хора с 3 ваксини. Статията е от 21-22 януари в JERUSALEM POST
    https://www.jpost.com/breaking-news/...a_ilKauEH1IyWg

    Сега смъртните случаи и заразените са повече, отколкото миналата година по това време, когато нямаше почти никой ваксиниран.

    Много интересно как така за новите щамове продължават да ваксинират със старите ваксини, разработени още за първия щам на вируса.

    Освен това изборът за ваксинацията не е нещо толкова просто, това е избор между сигурността и свободата. Разбира се, ако избереш сигурността забрави, че изобщо си жив и че си човек.

    Ваксинацията има и морален аспект, тъй като при разработването на всички ваксини са използвани клетки от абортирани ембриони. А при тестването на иРНК технологията са измрели животни - порове и макаци.

    Така, че нещата дали да се ваксинираме или не, не са чак толкова прости. Прости са само за реактивния човек, който не вижда по-далеко от червото си.
    Последно редактирано от defender : 01-25-2022 на 21:45

  23. #1398
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Докторе, кажи как успя да се примириш със сянката си, без да бягаш от нея?

  24. #1399
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Човек дето може сам да си седне на кафе може всичко в тоя живот.

  25. #1400
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Докторе, кажи как успя да се примириш със сянката си, без да бягаш от нея?
    Кои е този, които се примирява със сянката си? Самия въпрос допуска два отделни същности, Азът и сянката, което е грешно допускане, предвид че двете са диаметрално противоположни и взаимно определящи се части на едно и също нещо, на една неделима същност, която условно сме разделили предварително. Оттук, това какво ще правиш със сянката си, дали ще се примиряваш, дали ще бягаш или каквото там се сетиш, е безполезна мисловна гимнастика. Смисъла на цялата идея със сянката е метафоричен, понеже всяка светлина, насочена към обект създава сянка. Така и виждането е подобна метафора, понеже да видиш един един обект, да насочиш фокуса си концентрирано върху един обект, останалите обекти около него задължително са извън фокус и излизат размазани в периферното зрение. Така че идеята е , по това кое е разфокусирано, да видиш каква точно е фокусираната позиция и оттам да се триангулира позицията на гледащия, или в метафората със светлината и сянката - откъде точно идва светлината и под какъв ъгъл попада върху обекта. Само че човек не е нито светлина, нито обект, нито сянка, а трите заедно, в постоянна динамика. Християнската философия определя сянката за грях, тоест осветява сянката, но това не е победа над сянката - просто осветяваш обекта от друг ъгъл, с което създаваш различна сянка на друго място. В това се заключва безсмислието от цялото упражнение и затова К.Юнг говори не за примиряване или бягство от сянката, а за интеграция на сянката, за това да си светлината, обекта и сянката в едно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си