.
Отговор в тема
Страница 9 от 59 ПървиПърви ... 567891011121319 ... ПоследнаПърви
Резултати от 201 до 225 от общо 1463
  1. #201
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от ScarlettS Виж мнението
    На мен пък това ми напомня доказателствата за бог на съфорумниците:

    http://www.youtube.com/watch?v=dE8hC...eature=related

    Ето и нещо от Хаус: http://www.youtube.com/watch?v=EJwhq...eature=related
    атеистите искат личби
    а къде е тогава мястото на вярата (която всъщност е важната)

    "лукав и прелюбодеен род иска личби; но личба няма да му се даде, освен личбата на пророк Иона" (Мат.12)

  2. #202
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Защо коварните художници подчертават кривия нос на нарисуваните?

  3. #203
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    По-леко го давайте с тая философия тука, ше вземат да ви заболят главиците от толкова интензивни разсъждения..
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  4. #204
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    npp, я кажи какво става с процеса на спасението на всички човеци/одушевени, как върви. Ти спасяваш ли спасяваш, дупето си скъсваш от спасяване, пък нищо не казваш, как вървят нещата.
    Моля дръж ни в течение, това е важно за нас, простичките потребители на вселената.
    Последно редактирано от defender : 09-05-2012 на 19:27

  5. #205
    Супер фен Аватара на Incadeptus
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 425
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    npp, я кажи какво става с процеса на спасението на всички човеци/одушевени, как върви. Ти спасяваш ли спасяваш, дупето си скъсваш от спасяване, пък нищо не казваш, как вървят нещата.
    Моля дръж ни в течение, това е важно за нас, простичките потребители на вселената.


    Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

  6. #206
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    npp, я кажи какво става с процеса на спасението на всички човеци/одушевени, как върви. Ти спасяваш ли спасяваш, дупето си скъсваш от спасяване, пък нищо не казваш, как вървят нещата.
    Моля дръж ни в течение, това е важно за нас, простичките потребители на вселената.
    ти кажи, изяви Правдата поне веднъж, защо очакваш един единствен човек да ръководи Божието дело, което както и ти си посочил е делото по осигуряване на пълен/вечен живот за всички човеци, а не само за някои, как един единствен човек да спаси сам целият свят, ако това беше възможно, то щеше да стане още през времето на Авраам, когато при мамвриевите дъбове е срещнал Бог и Го е молил да спаси колкото се може повече човеци, а ако може дори и всички, но уви Той поразил содом заедно с всичките му жители, и не спасил всички човеци, а ето и че след 2 хилядолетия при все че досега е имало доста праведни вярващи-християни, които са се молили за всеспасение пред истинският Господ Бог, пак няма спасение за всички, защото липсваше достатъчно организираност, понеже праведните в вярата бяха единици, а неправедните там изобилстваха, и затова не дойде съвършено спасение за всички човеци, и така, работете за да дойде спасение, а не думайте защо един единствен човек не е осигурил спасение за всички човеци, колкото и да е съвършено праведен пред Господа Бога, няма как само един единствен да реши всички световни проблеми, иначе ако можеше, то вече щеше да е станало, при това неведнъж, защото през цялата човешка история досега е имало хиляди праведни вярващи, които до последно са ходатайствували за съвършено спасение на всички човеци пред истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, но уви все още такова спасение не е дошло, защото онези, които наистина работеха досега бяха малцина, а мнозинството от вярващи на човешката религия (меко казано) се размотаваха като вършеха делата на неправдата и то най-показно и демон-стративно

  7. #207
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от ScarlettS Виж мнението
    Ами в такъв случай след като не са коренно различни, а просто тази е непълна, не виждам причина да има около 80% несъответствие. Въведената от мен информация е със сигурност точна. Каква е позицията на астрологията по въпроса? Защо при някои работи, а при други не?

    Това ми е наталната карта, ако има някакво значение: http://prikachi.com/images/67/5242067J.gif
    Цитирай Първоначално написано от Rebirthing Виж мнението
    Имаш много планети близо до върха на друг дом, дори на граница между двата знака. Венера, Луна, Слънце, Северен Лунен възел са близо до друг дом. Плутон си е направо на границата между два знака, Церера също. Парс фортуна е много близо до следващ знак. Всичко това адски много размива интерпретацията, защото има влияния от други домове и знаци, т.е и тяхната интерпретация следва да има значение.

    Впрочем, мислех те за по-голяма ;д.
    ааа, ама,..........това не е атеизъм, а си е направо окултизъм.
    Да нямате температура бре драги атеистки или атеисткоокултиски................ всъщност какви сте точно...... абе не искам да знам, няма значение.

  8. #208
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    npp, какво точно те кара да си въобразяваш, че си станал свидетел на словото бе.

    Бог ли ти каза, че вече си удостоен с честа да си свидетел на словото.
    Последно редактирано от defender : 09-25-2012 на 11:42

  9. #209
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    npp, какво точно те кара да си въобразяваш, че си станал свидетел на словото бе.

    Бог ли ти каза, че вече си удостоен с честа да си свидетел на словото.
    именно истинският Господ Бог ме прави да свидетелствувам Неговото Слово, аз съм само марионетка в Неговите Ръце, и никак не съм против

  10. #210
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    въпросът ми беше, защо си го въобразяваш това, т.е. какво те кара да си го въобразяваш.
    Бог ли ти го каза, че ти е дал тази невероятна чест.

  11. #211
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    въпросът ми беше, защо си го въобразяваш това, т.е. какво те кара да си го въобразяваш.
    Бог ли ти го каза, че ти е дал тази невероятна чест.
    Той ми даде да разбера че няма нужда от обяснения, но че човеците имат нужда от пълно спасение/осигуряване, и така по принцип аз не искам обяснения от Него, но Той просто върши чрез Мен делата, които е определил за целта

  12. #212
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    т.е. ти си въобразяваш, че Бог те е дарил с такова достойнство, че ти си съвършения разбирач на словото, на които не са му нужни никакви обяснения.

    Разбирач, готов да отхвърли поученията на светиите и православната църква и да каже, че неговото свидетелство е по-вярно от тяхното.

    т.е. ти си въобразяваш, че си светията на светиите, защото Бог ти е казал така.

    казвам ти го ясно - този които те е накарал да си въобразяваш такива неща за себе си не е бил Бог.
    Последно редактирано от defender : 09-25-2012 на 12:07

  13. #213
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    т.е. ти си въобразяваш, че Бог те е дарил с такова достойнство, че ти си съвършения разбирач на словото, на които не са му нужни никакви обяснения.

    Разбирач, готов да отхвърли поученията на светиите и православната църква и да каже, че неговото свидетелство е по-вярно от тяхното.

    т.е. ти си въобразяваш, че си светията на светиите, защото Бог ти е казал така.

    казвам ти го ясно - този които те е накарал да си въобразяваш такива неща за себе си не е бил Бог.
    никак не твърдя че съм нещо или някой - мога да кажа само че съм най-обикновен човек, и дори признавам че над мен има истински Светии, а що се отнася до православната църква, истината е че не зная кой (от) там е истински Светия и кой не (е), аз вярвам само в истинският Господ Бог, понеже именно Той е напълно всезнаещ, докато що се отнася до останалите същества, аз няма как да разчитам напълно дори и на себе си

  14. #214
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    не зная кой (от) там е истински Светия и кой не
    "по делата им ще ги познаете"

    Цитирай Първоначално написано от npp Виж мнението
    аз вярвам само в истинският Господ Бог,
    по тая логика ти значи и на светите апостоли не вярваш.

  15. #215
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    по тая логика ти значи и на светите апостоли не вярваш.
    напротив, както казахме и по-горе, вярвам че над мен има не един истински Светия, ако не вярвах на истинските Светии, тогава нямаше да свидетелствувам написаното от Тях Слово, но ти знаеш колко често си служехме с извадки от Писанието, обаче когато се казва че вярата трябва да бъде в истинският Бог, се има предвид че поклонението трябва да бъде само на Него, и че именно Той е първоизточникът на всичкото Слово, а също и че именно Той е абсолютно всемогъщ

    "Имайте вяра в Бога." Марк 11: 22,

    "чух като че ли силен глас от голямо множество на небето..... И каза ми: Напиши: Блажени тия, които са призвани на сватбената вечеря на Агнето. И казва ми: Тия думи са истинни Божии думи. Тогава аз паднах пред нозете му да му се поклоня; но той ми рече: Недей; аз съм съслужител на тебе и на братята ти, които държат свидетелството за Исуса; поклони се Богу; защото духът на пророчеството е да свидетелствуваме за Исуса(т.е. а и единствено Исус Христос е Господ(-ът))." Откровение 19: 1-10
    Последно редактирано от npp : 09-25-2012 на 14:53

  16. #216
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    абе скъпо ли е 2.70 лв. за мокачино, че за пръв път си взимам такова.

    леле, май ме прецакаха.

  17. #217
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    абе скъпо ли е 2.70 лв. за мокачино, че за пръв път си взимам такова.

    леле, май ме прецакаха.
    Какъв дълбокомислен еkзистенциален въпрос... Потресен съм от бруталната откровенност на автора, как той безмилостно назовава проблема и отркито заявява несългасието си, след което в момент на очуда без ни най-малко притеснение признава, че е станал жертва на системата срещу която опозира!
    Последно редактирано от Ambiguous : 11-07-2012 на 19:47

  18. #218
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Ambiguous Виж мнението
    Потресен съм от бруталната откровенност на автора,
    ами кво да ти кажа, екзистенциално погледнато през призмата на романтизма, тука направо си разсъбляках душицата .............. такива сме си ние, скромните пичове.

  19. #219
    Голям фен
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    699
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    ами кво да ти кажа, екзистенциално погледнато през призмата на романтизма, тука направо си разсъбляках душицата .............. такива сме си ние, скромните пичове.
    Толкова си жалък, че дори не можа да отвърнеш със същия тип ирония....

  20. #220
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Честит ви първи сняг.................. на доктора няма смисъл да го честитя, защото това дето сега вали от небето той не го възприема като сняг..... .

  21. #221
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Честит ви първи сняг.................. на доктора няма смисъл да го честитя, защото това дето сега вали от небето той не го възприема като сняг..... .
    В Плевен няма сняг... И мога да те уверя че за мен снега е много повече отколкото някога ще бъде за теб. Обожавам зимата и снега. По принцип повечето лигави помиярчета харесват лятото "понежи е топлу и се чипкаме на морету".... Никой не обича зимата и снега защото му било студено и разни там глупости. А натрупалият сняг е такава красота... жалко че толкова много идиоти не виждат по-далеч от носа си и решават да му дават измислените си определения...
    И след като не си разбрал дори част от моя житейски път, не си позволявай да "мислиш" вместо мен... Това показва, че си нищо повече от един евтин провокатор и не те интересува истината, а само да се заядеш с някой.... Отново доста нехристиянско за теб. Всъщност в теб има ли нещо християнско, нещо божествено? Освен заучените простотии в книжките.
    Последно редактирано от Doom_Stalker : 12-03-2012 на 16:10

  22. #222
    Супер фен Аватара на Incadeptus
    Регистриран на
    Aug 2012
    Мнения
    1 425
    Ех,б раво докторе,любимият ми сезон е зимата,а студа е върха ;д вятърът пък е невероятен.


    Ash nazg durbatuluk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatuluk agh burzum-ishi krimpatul.

  23. #223
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    Честит ви първи сняг.................. на доктора няма смисъл да го честитя, защото това дето сега вали от небето той не го възприема като сняг..... .
    Пей след мен.

    Тихо се сипе белия прах, галено щипе ноздрите пак, всички на двора пушат трева, а аз се нашмърках като свиня!

  24. #224
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    И мога да те уверя че за мен снега е много повече отколкото някога ще бъде за теб. Обожавам зимата и снега.
    аха, сега пък човека имал и пристрастие и чувства към зимата и снега ....................
    абе ти май накрая ще излезеш по чувтсвен и от мене бе батко. ................. (а други работи говореше).

    Цитирай Първоначално написано от Doom_Stalker Виж мнението
    Да, така е, само че аз не изпитвам емоции. Точно затова винаги съм бил в противоречие с останалите. И именно емоциите са тези неща, които затвърждават фалшивото усещане за реалност. . ............... Само че разликата е в това че аз не мога да чувствам.............Но аз никога не съм могъл да чувствам, ... (чрез съответните чувства - радост, щастие, загриженост, тъга и т.н.). Но не мога.
    леле-мале, като ти гледам поведението, то ако "да не чувстваш" означава да сме като тебе, то тогава 90% от хората са като тебе, ти просто по нищо не си по различен, освен по дървософстването.
    Последно редактирано от defender : 12-04-2012 на 09:28

  25. #225
    Banned Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2012
    Мнения
    428
    Цитирай Първоначално написано от defender Виж мнението
    аха, сега пък човека имал и пристрастие и чувства към зимата и снега ....................
    абе ти май накрая ще излезеш по чувтсвен и от мене бе батко. ................. (а други работи говореше).
    .
    Зимата ми харесва. Какво толкова. Най-вече ми харесва снега, защото покрива цялата мизерия на хората, и всичко става някак по-чисто и спокойно. Иначе си е сняг като сняг.

    Оооу, и само да вметна. Това за снега като го писах бях напушен на мърша

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си