.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 40
  1. #1

    Ако трябва да избирате...

    кое бихте избрали.

    1. Да cпасите автубус пълен с деца, но да умрете.
    2. Да живеете, но да не спасите автобуса пълен с деца.

    Бонус върпос:
    Защо?

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  2. #2
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    7 442
    Чесно казано, ако всички в автобуса са непознати, доста бих се замислил дали бих помогнал, а малък е шанса тва да стане.

  3. #3
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Има ли начин да спасим половината (по - готините бъдещи девойки), а ако няма, ако съм на колкото сега, предпочитам аз да живея, защото съм егоист и едва ли бих се хвърлил в нещо, като знам, че ще умра, за да дам живот на автобус пълен с потенциални ноздри.
    n00bs

  4. #4
    Умишлено съм поставил въпроса така и съм дал само тези варианти

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  5. #5
    Супер фен Аватара на Glamour92
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 885
    По-скоро да спася децата и да почина след това мирно и тихо
    Защо? От една страна,защото така загубеният живот ще е само един,респективно-опечалените ще са по-малко,второ-на мен така или иначе ще ми остава по-малко за живеене като цяло и житейските уроци,които е трябвало да науча частично ще съм си ги усвоила,децата тепърва има да се развиват,преживяват и учат и трето-най-така егоистичната причина-ако предпочета другия вариант-да оцелея, в своите собствени очи след това ще изглеждам като себичен звяр и съвестта ми ще ме изяде...а,и друго-спася ли ги,за известно време ще съм национален герой xDD
    The crowd is proud
    The crowd is loud
    The crowd says"No"!
    To friend and foe
    I stand between
    Of might and unseen
    What's right and wrong
    Debate sing song
    To push away
    A chance to stay
    An idea born
    To laugh or sorn
    Reject or see
    What will,shall be
    One"Yes"is spoken
    One voice has broken
    The silence still
    Pay up the bill
    One"Maybe",please
    The crowd appease...
    "Yes","No","Maybe"
    Undecided
    Crowd
    Divided...

  6. #6
    Голям фен Аватара на ScarlettS
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    758
    Зависи. Аз ли съм причината те изобщо да са в опасност? Например ако аз съм карала автобуса, и ако ги зарежа, за да спася себе си, после не само че ужасно много хора и главно родителите им ще ме обвиняват, но и може да ида в затвора, което не знам какъв живот изобщо е. Мисля, че не си струва особено да жертвам техните живота, за да живея аз така или иначе зле.
    Вече ако някой друг е карал и няма да имам никаква вина или отговорност пред никого, бих спасила себе си. Няма причина, която да напиша, която да звучи поне малко добре или неегоистично, така че ще си спестя това. Интересно ми е, дали ще изпитвам вина, която да тормози мен самата, ако ги оставя да умрат, което може би било причина да много хора да пожертват себе си, но не мисля честно казано.

  7. #7
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Впредвид възрастта и способностите ми за момента, не виждам как ще мога да помогна. Ако видя катастрофирал автобус с деца, сигурно ще се втурна да помагам, ама зависи в какъв смисъл да ги спася. Попринцип Най - вероятно, няма да помогна и не мисля, че ще ми тежи на съвестта, един вид и аз съм дете все още. Ако примерно съм на 40-50 ще избера да си спася естествено, все пак голяма част от живота ми вече е минал, а и това са деца.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  8. #8
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Предпочитам да спася себе си. Не защото съм егоист, а защото имам близки, които мисля, че не заслужават скръб.

  9. #9
    Супер фен Аватара на Thrombocyte
    Регистриран на
    Jun 2011
    Мнения
    1 547
    Хипотетичното никога не е обективно.
    Respect my authoritah

  10. #10
    Избора е проcт - или автобуcа c децата е cпаcен или вие. Не можете да изберете друго. Не е нужно да помагате. Да речем, че луд ви държи над моcта и вие трябва да направите избора. И което изберете той ще го изпилни безпрекоcловно.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  11. #11
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    Е добре, човек, колкото и да звучи егоистично, аз.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  12. #12
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Разбира се че бих спасил себе си

  13. #13
    Мега фен Аватара на Claymore
    Регистриран на
    Oct 2009
    Град
    София
    Мнения
    3 194
    моя милост
    I believe that time destroys everything. You can take one beautiful apple, red. After a while, it becomes shrivelled and full of worms, just like what happens to us.
    -M.B.

  14. #14
    Зависи откъде са децата.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Сиромахкиня Виж мнението
    Зависи откъде са децата.
    Нямаш грам идея.

    Lupus in fabula

    http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php - Онлайн кирилизатор!

  16. #16
    Голям фен Аватара на toad
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    675
    Със сигурност автобуса с децата .

    Това ще осмисли живота ми повече от всичко друго . А и ако избера да спася себе си , нали после ще се обвинявам цял живот , ще полудея и ще съм бреме и за близките си и за обществото . В първия случай губя само себе си , във втория губещите са всички . Хората трябва да са по-малко егоисти

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от GregoryHouse Виж мнението
    Нямаш грам идея.
    От какво?

    ........

  18. #18
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Цитирай Първоначално написано от Сиромахкиня Виж мнението
    От какво?

    ........
    ajhahhahahhahhahahhahahhahah бавна мн
    n00bs

  19. #19
    никога не съм била от схватливите

    което е тъжно де, отнасяла съм подигравки

  20. #20
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    1 689
    Ще се поколебая, но ще спася тях, разбира се.
    Защо? Преди време държах в джоба си листче на което пишеше "ценности и морал",защото бях на косъм да ги загубя напълно, вече не нося листчето в дрехите си, а в себе си, вътре в мен. Колкото лигаво и блудкаво да звучи.
    Няколко детски живота са далеч по-важни от моят.
    Пък и така донякъде смятам,че ще компенсирам за всички пъти в които съм била егоист или съм се страхувала.
    Ще бъда нечий герой. Ще съм направила нещо наистина смислено през живота си.
    Има шанс да се подхлъзна в банята и да умра всеки ден, както и да ме блъсне кола, да ме убият, когато се прибирам или да ми открият рак- да рискувам да не направя такова добро дело, за да умра по подобен нелеп начин след N дни/месеци/години? Рано или късно ще умра. Нека поне да е по героичен начин. Ако не го направя, а е имало как (било то и с цената на животът ми) ще съжалявам толкова, че накрая сама ще се самоубя. Не от гузна съвет, а защото до края на животът си ще нося етикет "страхливец", "егоист" и няма да мога да се погледна в огледалото.
    Ако не го направя ще съм животно, което следва примитивните си инстинкти за самосъхранение.

    До тук добре - ще го направя. Обаче един бонус въпрос от мен: Как, по дяловите, ще стане? Как се спасява автобус с деца, така че ти да умреш, а те не?

  21. #21
    Мега фен Аватара на nIkEnCeTy_bE
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    8 300
    ^^ И аз това питам.
    "Щастливите хора сигурно не са тези, които имат всичко и най-хубавото, а тези, които извличат най-хубавото от това, което имат. Животът не е въпрос как да преживееш бурята, а как да танцуваш в дъжда!"

  22. #22
    Голям фен Аватара на toad
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    675
    Това не е важното в темата

  23. #23
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    <3
    Мнения
    16 237
    2. Да живеете, но да не спасите автобуса пълен с деца.
    4XCOKИ
    Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
    Всичко за мен? Че то ако го кажа, няма вече да е за мен. Ще е всичко за теб.

  24. #24
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    1 689
    Ми, то на фантазия и теория всеки би казал, каквото му е удобно, нека има поне капка реализъм. Ако не може да се случи наистина темата е много безсмислена и въобще няма нищо важно в нея.

  25. #25
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    На практика има доста възможности, при които може да се случи такава ситуация или ти, или всички деца в автобуса:

    1. Автобусът е на ръба на пропаст, а ти по някаква причина си вързан с въже за някъде и за автобуса и с някакви нечовешки усилия задържаш на ръба автобуса докато децата излязат, но накрая понеже тях ги няма тежестта накланя автобуса надолу и той пада в пропастта, а ти вързан с въжето след него. Могъл си да се развържеш, но така целият автобус с всички деца ще падне.

    2. Може да се е запалил и ти да ги измъкваш едно по едно и да ги подаваш на хората отвън, но точно след последното нафтата се възпламенява и той избухва, а ти си вътре и си отиваш славно, спасил всички с цената на живота си.

    има и други.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си