.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 11 от общо 11

Тема: Аулин

  1. #1

    Аулин

    След маса консултации за прословутите ми менструални болки ми предписаха аулин. Но съм чувала, че е ужасно вреден е не е добре изобщо да се пие редовно. Та въпросът ми е какви могат да бъдат евентуалните странични ефекти?

    Не е като да не съм пробвала с по-"безопасни" болкоуспокоителни. Не ми помагат.
    [color=#B22222][size=3][b]


    Savoure l’harmonie du ciel,
    Vois que tout est essentiel,
    Et comprends que, toi aussi, tu en

  2. #2
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Не е ужасно вреден, просто е много силен и не бива да се прекалява. (както с всяко нещо) Страничните ефекти - краткотрайно свиване в бъбреците евентуално, но не при всеки. По 2 прахчета/хапчета макс на ден, в периода, в който изпитваш болка (не вярвам да е повече от 3 дни в месеца), няма проблем. И аз го пия от време на време за същото, а и не само - когато имам по-силно болежки, само той ме успокоява бързо и продължително.

  3. #3
    Супер фен Аватара на StolenBliss
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    ImaginaryWorld.com
    Мнения
    1 565
    Две прахчета на ден ? Тва е много..

    Към авторката - и аз съм като теб. Всякви пробвах не ми помагаха. Имаше преди едни дето бяха за кръст пак силни( не им помна името) с тях добре беше ама след определено време спряха да действат.
    Ако почнеш да пиеш аулин ще забележиш, че е силничък. Препоръчвам ти да почнеш с половин прахче. Аз пия само в началото щото мен тогава ме боли. Първите два три часа. Ако при теб е друго, когато те заболи пий пак и най-добре ако са минали там поне 5-6 часа щото повярвай ми той действа дълго. Ако все пак половинка не ти стигне (по принцип почва да действа след 5 минути) пий цяло прахче..
    Проблема е че всеки медикамент спира да действа след определено и при мен така става сега, ама аз от цяла година секи месец пия аулин по половинка така че не е толкова бързо.
    А и не съм чувала да е вреден, просто е доста силен както каза и съфорумничката преди мен.
    Пробвай с аулин. Знам колко е гадно и ти казвам родих се с него. Преди да почна да го пия ми идеше да се хвърла от някъде като ми дойдеше, буквално.
    Logic is a systematic method of coming to the wrong conclusion with confidence.

  4. #4
    Супер фен Аватара на StolenBliss
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    ImaginaryWorld.com
    Мнения
    1 565
    А и странични ефекти при мен не е имало
    Logic is a systematic method of coming to the wrong conclusion with confidence.

  5. #5
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Нарушаване на репродуктивната функция, на чернодробната функция /те затва е изтеглен от употреба в цивилизацията/, алергии и т. н.

    Герикапсът е много по-добър вариант, ама кой да се сети...

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  6. #6
    Мега фен Аватара на marin4itu
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна/Русе
    Мнения
    3 672
    Знам, че вреди на черния дроб. Аз пия Спазмалгон, преди 1 хапче ми помагаше, сега пия направо 2.
    Усмихвай се.. Това кара хората да се чудят какво мислиш..


    Частицата "НЕ" се пише отделно от глаголите! Пример: не знам, не мога..
    Изключения: недочувам, недовиждам..

  7. #7
    atlasweb
    Guest
    best website
    طراحی سایت

  8. #8
    Мега фен Аватара на Ivaaaaa
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    13 929
    Като цяло няма нестероидно противовъзпалително, което да не е токсично за черния дроб.
    Колко грешни неща сте писали. Стара тема. НЕ СЕ ТРОВЕТЕ!
    За кого се сещаш, когато се сещаш за някого?

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Нарушаване на репродуктивната функция, на чернодробната функция /те затва е изтеглен от употреба в цивилизацията/, алергии и т. н.

    Герикапсът е много по-добър вариант, ама кой да се сети...
    Извинявам се- знам, че е стара темата, но и аз все не намирам хапчето/чудо, за да ме отърве от задължителните месечни болки. Точно за Герикапса, или комбинираните Вит. А и D знам, че не се препоръчват при фоликулитни кисти, които много често правя. Тогава...? Вече не ми действат Спазмалгон, Аналгин,Бусколизин,
    Нош-па...само Аулин и Нимезил. Лошо....

  10. #10
    Две прахчета на ден ?

    طراحی سایت

  11. #11
    Това ни най-малко не решава проблема. Масаж на корема и на тазовото дъно е много препоръчителен.Пишете на лични и ще ви обясняза терапията .

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си