.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Въпрос за зарядното на лаптопа

    Искам да ви питам, защото от доста време се чудя - когато не зареждам лаптопа трябва ли да изключвам зарядното от мрежата?Контакта ми е под бюрото и ще ми е тъпо ако трябва през час-два (защото аз като съм вкъщи лаптопа работи) да се навеждам да го включвам.А на лаптопа ще му стане ли нещо, ако стои повече време включен към зарядното?

  2. #2
    Няма проблеми да е включен постоянно, но в седмицата е хубаво поне веднъж батерията да се изтощи почти до края и след това отново да се зареди!

  3. #3
    Ами зарядното?Ще му стане ли нещо ако стои непрекъснато в контакта дори да не зареждам лаптопа?

  4. #4
    Няма нищо да му стане

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr Виж мнението
    Няма проблеми да е включен постоянно, но в седмицата е хубаво поне веднъж батерията да се изтощи почти до края и след това отново да се зареди!
    Глупости на търкалета. И аз така казах като тебе и дойдоха трима чичковци - инженери по електротехника със научни степени. Разясниха ми колко съм прост. И че Li-Ion батериите(а те вече 99.5% са такива) са създадени за да няма нужда потребителя да се грижи за тях. Няма първоначален разряд, няма на седмицата един път пълен разряд. Това важало само за Ni-Cd батериите.

    Единственото което скапва Li-Ion батериите било(и вече тук това потвърждавам с гордо вдигната лъжица над украинският компот, който сърбам) е бързият разряд(с над 1/10 от капацитета на батерията), топлината(над 40 C) и направилното бързо зареждане(с над 1/10 от капацитета). Като никое от тези неща не уврежда батерията директно, а е предпоставка за отключване на дребни дефекти при производството(катайчугит не произвеждат качествено, съжалявам - повечето батерии са оттам, дори и на DELL, Acer, HP, Samsung, Toshiba...).

    Иначе батерията живее ~1000 charge cycles, плюс минус 10%-15%. T.e. като я заредиш и разредиш около 1000 пъти, дори при правилни условия, батерията заминава. Ако го правиш по един път на ден, това е около 3 години живот.
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr Виж мнението
    Няма проблеми да е включен постоянно, но в седмицата е хубаво поне веднъж батерията да се изтощи почти до края и след това отново да се зареди!
    Глупости на търкалета. И аз така казах като тебе и дойдоха трима чичковци - инженери по електротехника със научни степени. Разниха ми колко съм прост. И че Li-Ion батериите(а те вече 99.5% са такива) са създадени за да няма нужда потребителя да се грижи за тях. Няма първоначален разряд, няма на седмицата един път пълен разряд. Това важало само за Ni-Cd батериите.

    Единственото което скапва Li-Ion батериите било(и вече тук това потвърждавам с гордо вдигната лъжица над украинският компот, който сърбам) е бързият разряд(с над 1/10 от капацитета на батерията), топлината(над 40 C) и направилното бързо зареждане(с над 1/10 от капацитета). Като никое от тези неща не уврежда батерията директно, а е предпоставка за отключване на дребни дефекти при производството(катайчугит не произвеждат качествено, съжалявам - повечето батерии са оттам, дори и на DELL, Acer, HP, Samsung, Toshiba...).

    Иначе батерията живее ~1000 charge cycles, плюс минус 10%-15%. T.e. като я заредиш и разредиш около 1000 пъти, дори при правилни условия, батерията заминава. Ако го правиш по един път на ден, това е около 3 години живот.
    Выполнения: Земля в илюминаторе (7.1 Амфитон Усилитель Системы 100-AC-022) Обратная связь:
    авторитетный ответ: 95.43.28.133
    вторичный ответ: 85.14.6.98
    Sponsored by: Реактивная Tехнология

  7. #7
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    7 442
    Аз пък знам, че при Li Ion батерии не трябва да стоят включени в лаптопа, ако е на AC, защото електрическият ток минавал през нея и и се скъсявал живота.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на raror
    Регистриран на
    Jan 2011
    Град
    Разлог
    Мнения
    352
    На зарядното му няма нищо, а ако батерията стой включена, докато показва на 100% е безмислено и опасно, защото батерията се амортизира и ще трае без да е включен доста по-малко, отколкото е нормалното време...
    SKYPE: raror- [ss тIrЭт0]

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си