.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1

    кое ще ми помогне повече ?

    фитнес или Street фитнес ? висок съм 185 и тежа около 65кг. Не искам да стана някакъв много здрав, с голяма ръка и големи гърди. искам просто да оформя тялото си... и то колкото се може по добре. имам възможност и за двете ( фитнес и street фитнес ) но се чудя кое ще ми свърши по добра работа. Ще се радвам ако успеете да ми помогнете да избера по доброто, защото аз не мога... а ако имате някакви въпроси - питайте

  2. #2
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Храненето. И двете могат да ти дадат резултат, стига да тренираш като хората и да се храниш добре.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  3. #3
    Фитнес= Мускулна маса/Натоварване с тежести
    Стрийт фитнес= Релеф/Натоварване със собствената си тежест.

    Както чачо каза, храненето е най-важно..

  4. #4
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Тва делене на маса и релеф е грешно. Ясно е, че може да се прави релеф и във фитнеса също толкова ефективно. И достатъчно момчета познавам, които си трупат ефективно маса на стрийт.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  5. #5
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Много е висок за стриит фитнес - няма да му влиза достатъчно при упражненията
    Почни фитнес , а това не ознава ,че не може да се си правиш и кофи и набирания и лицеви
    Предни и задни везни просто забрави ,че ще правиш ,защото си висок

  6. #6
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Маса на лостове - възможно, но трудно.
    Релеф на фитнес - повече и от възможно.
    А защо като е висок на да не ходи на лостове ? Ще си удря краката в земята ли ?
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Храна..........

  8. #8
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    Цитирай Първоначално написано от awerw Виж мнението
    Маса на лостове - възможно, но трудно.
    Релеф на фитнес - повече и от възможно.
    А защо като е висок на да не ходи на лостове ? Ще си удря краката в земята ли ?
    Ти висок гимнастик виждал ли си ?
    Лостовете не са за високи хора!
    Колкото по висок си , толкова по бавно се научаваш на упражненията и по-малко ти влиза в мускула ...
    А ако си 1 и 60 напредваш 100 пъти по-бързо от един 180

  9. #9
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    Цитирай Първоначално написано от loveca777 Виж мнението
    Ти висок гимнастик виждал ли си ?
    Лостовете не са за високи хора!
    Колкото по висок си , толкова по бавно се научаваш на упражненията и по-малко ти влиза в мускула ...
    А ако си 1 и 60 напредваш 100 пъти по-бързо от един 180
    Вярно, че високите гимнастици са рядкост, но се обоснови за другото, което каза ?
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  10. #10
    При по-ниските, мускулът е по-къс, поради което постигането на обем е по-лесно и изисква по-кратко време във залата. При по-високите съответно дължината на мускула е по-голяма и за постигане на обем се изискват повече тренировки. Поне така са ми го обяснявали.

    ПП: По въпроса на автора, мисля че височината ти не е фактор за разграничаване на 2-те. И при двете се трупа и маса и релеф, според мен където ще си по-мотивиран, там отивай. Хубаво е да имаш 1-2 познати дето да са по-напред от тебе и да се мъчиш да ги настигаш, без да се претоварваш естествено.
    Последно редактирано от f0rest : 04-04-2012 на 16:28
    "There are moments in our lives when we find ourselves at a crossroad. The choices we make in those moments can define the rest of our days. Of course, when faced with the unknown, most of us pefer to turn around and go back."

  11. #11
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    обяснете ми го по биологичен път, това че е висок или нисък и че мускула е дълъг или къс, и аз го знам..........
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  12. #12
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Така,да попитам и аз за мене тука,а не да отварям нова тема
    Та аз съм едно сабичко момче, 170+ висок 63~ килограма, и искам да позаякна ... Не мога да правя лостове ( да се набирам),защото съм слаб,затова пред мен има 2 варината,да ходя на фитнес или във вкъщи да си правя опражнения.
    Чудех се дали да си взема едни дъмбели за 80 лева,и да си правя упражнения във вкъщи а/у , или да давам по 30 лева на месец за фитнес .... За мене първия вариант ми е по изгоден естествено , но дали ще има някакъв ефект ... ?

  13. #13
    Мега фен Аватара на awerw
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    у ТилиЛеЙската г0рА
    Мнения
    13 251
    приятел ако знаеш какво да правиш с ЕДИН ДЪМБЕЛ около 10-15 кг можеш да направиш много !
    sapphire5




    lqlq: ima li efekt ot rasteja na hormona ... ?
    miroslav: zdr az sam na 23 i teja edva 55 kila kakvo da zema za da stana i az 4ovek

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Преди бях споменавал,че съм гледал импровизации..Щанги дъмбели от цимент пясък някви такива много евтини излизат,можеш да си направиш няколко дъмбела и 2-3 щанги с тия пари.. А иначе залата винаги би била по-добрият вариант,не само заради повечето уреди,но и заради хората там а и упражненията не знаеш как се правят ,трябва някой да ти помага и да те коригира..

  15. #15
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    Да но за не работещ човек,да се дават по 30 лева на месец ...

  16. #16
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    2 016
    Цитирай Първоначално написано от SurfSky Виж мнението
    Така,да попитам и аз за мене тука,а не да отварям нова тема
    Та аз съм едно сабичко момче, 170+ висок 63~ килограма, и искам да позаякна ...
    Ами,63 кила не е чак толкова слабо тяло. На 170 ръст и само 18 г. После след 20 се наедрява,дори само въздуха като дишаш С дъмбели могат се направят много неща,ако човек е опитен и има къде да ги размахва. Без да счупи скъпия полюлей или елсидито.
    Обаче може и фитнес. Зависи колко струва. Все още има някои за по 2-2,50 лв на посещение. Като начинаещ можеш да ходиш и 2 пъти седмично. Примерно понеделник и четвъртък или други два дни с пауза от 3 дни между тях. А сетне можеш да продължиш с тренировки през 2 дни и така ще имаш в месеца 2 седмици с 3 тренировки и 2 седмици само с 2 тренировки.
    А пък специално за фитнеса в зала,не е толкова важно колко кг си сега. И че си само 63. По-важно е колко си силен. Има някои момчета слаби,ама иначе много силни. И после във фитнеса голямата сила бързо се трансформира в голяма мускулна маса. Защото в залата силата е определяща. И ако я имаш ще направиш чудеса с тялото си. И можеш да станеш супернацепен и машина. Обаче нямаш ли достатъчно сила при всички положения ще тренираш с месеци и години за едни съвсем скромни резултати.

  17. #17
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    awerw щом всемогъщия аз ти казвам нещо , значи е вярно и без доказателства!
    redbul2 го слушайте и аз съм слаб ,но съм като бръмбар си правя серии с моето тегло ;d

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Цитирай Първоначално написано от SurfSky Виж мнението
    Да но за не работещ човек,да се дават по 30 лева на месец ...
    Ако 30 лева на месец ти се виждат много въобще не се захващай със спорт!! А за резултатите ще ти трябват заделени по едно минимум слагам 200 лева за храна на месец само за теб..А вече в по-късен етап ще е по-скъпо и то доста.

  19. #19
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Не съм чел коментарите, но това разделение Лост - Релеф, Фитнес - Маса е много повече от погрешно. И на лоста можеш да правиш маса (малко по-трудно), и в залата можеш да правиш много добър релеф и да се оформиш добре (все толкова лесно, колкото на лоста).
    Последно редактирано от ccdesigns : 04-05-2012 на 11:03
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    По-трудно е за днешните младежи..Като се събереш с такива като теб дето не знаят кво е хранителен режим и си пасвате идеално да дрънкате бабини глупости..

  21. #21
    Мега фен Аватара на SurfSky
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    3 346
    А какъв е примерно твоя хранителен режим .?

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    5 218
    Моят хранителен режим заедно с добавките е близо 900 лева момче.Не знам дали има смисъл да се хабя да пиша

  23. #23
    Супер фен Аватара на ccdesigns
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    2 773
    Аз ли не знам какво е хранителен режим? Айде да не се обиждаме, моля.
    "Не е важно другите да те мислят за идиот, важното е ти да се мислиш за идиот."

  24. #24
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Varna
    Мнения
    1 710
    Аз имам ли шанс? 175см/50кила/почти на 19г-ям много и вдигам гирички по 2,5 кила LOL +тва мога да правя цели 10 лицеви опори-бахти нацепения дето ще стана

  25. #25
    Banned Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    3 678
    900 лв на месец за храна?
    Че то заплатата ти трябва тогава да е минимум 1500 лв ;d

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си