Всичко забелязвам на пръв поглед.
Всичко ми прави впечатление.
Жените верно сме скенери, даже може сравнително да се прецени и финансовото състояние на мъжа. Това просто го вметвам, не твърдя, че конкретно за мен е важно. Но поне за себе си знам, че си правя бързи и невероятно точни преценки за хората.

Мисля, че и мъжете са така. Какво е това нещо "кое първо ти се набива в очите". Ами набива ми се всичко. Как кое. Всичко.
Вече ако индивидът е красив/отблъскващ, още по-стабилно се набива в очите предимството/недостатъкът му.
Примерно настоящия ми приятел ми правеше впечатление още в началото че е някакъв едър и добродушен. Или примерно че е космат адски много и тва ми е харесвало. Един бивш тва, дето ми се набиваше беше големия му гръб, но и това, че на тоя голям гръб нямаше никакви ръце почти ... много странно.
Та така - всичко се сканира, както се каза по-горе : D