.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Unhappy Мини Хамстери !

    Здравейте ! Купих си женско мини хамстерче преди 3 седмици и мини мъжко преди 1 седмица и половина . Отначало се караха , женското ми беше наплашено понеже преди това имах хамстер женски , който много я хапеше , сега женската го командва и му крещи от време на време , леко се хапят от страна на женския , а мъжкото ми е много миличко . Така като гледам е бременна , корема и е 2 пъти по-голям от мъжкия , скача по страните на аквариума , правят си гнездо , разнасят стърготината само в единия ъгъл . ВЪПРОСИ :

    1. Да отделя ли женския от мъжкия ?
    2. Какво и е най - нужно за да роди ?
    3 . Възможно ли е да си изяде малките , ако да при какви обстоятелства?
    4 . Какво най - обичат да ядат , аз им давам слънчоглед , ябълка , марули .. ?

  2. #2
    Мега фен Аватара на horacio
    Регистриран на
    Sep 2010
    Град
    Кофаландия
    Мнения
    3 103
    Ами не знам кой трябва да отделиш, защото може и майката да ги изяде или бащата И ядат всякакви зеленчуци, мисля че и плодове, в които се съдържа повече вода.
    nigga stole my bike

  3. #3
    Повече от фен Аватара на qkakukla2
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    374
    Да, най-добре ги отдели. Иначе мъжкият ще изяде малките. Това е хамстер и на всякаква храна трябва да е доволен и за да не се хапят е трябвало още от началото да ги напръскаш с парфюм. Сега няма да ги пръскаш, че може нещо да й стане на женската щом е бременна.

  4. #4
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Като ги отделяш, сложи мъжкия в отделен и остави женската в основния аквариум. Че да не и се налага пак да влачи клечки и талаш за гнездо. Иначе не и трябва нищо за да роди, това си е естествен процес. Възможно е да ги изяде ако са болни или недъгави или поради някакви нейни си хамстерски виждания. Така или иначе ти няма какво да направиш, вероятно няма да ги изяде.

  5. #5
    Повече от фен Аватара на sugargirl94
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    312
    Внимавай с плодовете и зеленчуците!Ако са купени по-добре не и давай или поне да е сезона на плода/зеленчука.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си