.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 89

Hybrid View

  1. #1
    Увери я, че няма смисъл да те ревнува.
    Аз също не съм съгласна с крайните мнения и т.н.
    Даже те разбирам защо й тичаш след д-то... Нормално е. Влюбен си. Едва ли иска да те разиграва, просто греши в своето поведение и отношение.
    Не почвай със зло, ами точно наобратно - почни с добро. Обясни й колко много държиш на нея и колко безсмислена е вашата ревност, и че ако продължава, ще удуши всички чувства в теб, колкото и да са силни. По най-добронамерения начин. После като я поотпуснеш, похвалиш, че е нумеро уно за теб и т.н., тогава й кажи със сериозен тон, че няма да направиш комрпомис с разбиранията си и да станеш по-затворен само заради нея.
    Но определено първо пробвай с добро и ако наистина прекалява с фасоните и т.н., бъди по-рязък и "нетърпелив".
    Не я защитавам бтв, тъпо е да си control freak. Но някак си предусещам, че за вашия случай няма да е удачно това: "Свиквай или си тръгвай". Ще се почувства необичана и още по-несигурна в теб и твоите чувства (стана ясно че тя вътрешно е неуверена и пр.)
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  2. #2
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от jghgh Виж мнението
    Увери я, че няма смисъл да те ревнува.
    Аз също не съм съгласна с крайните мнения и т.н.
    Даже те разбирам защо й тичаш след д-то... Нормално е. Влюбен си. Едва ли иска да те разиграва, просто греши в своето поведение и отношение.
    Не почвай със зло, ами точно наобратно - почни с добро. Обясни й колко много държиш на нея и колко безсмислена е вашата ревност, и че ако продължава, ще удуши всички чувства в теб, колкото и да са силни. По най-добронамерения начин. После като я поотпуснеш, похвалиш, че е нумеро уно за теб и т.н., тогава й кажи със сериозен тон, че няма да направиш комрпомис с разбиранията си и да станеш по-затворен само заради нея.
    Но определено първо пробвай с добро и ако наистина прекалява с фасоните и т.н., бъди по-рязък и "нетърпелив".
    Не я защитавам бтв, тъпо е да си control freak. Но някак си предусещам, че за вашия случай няма да е удачно това: "Свиквай или си тръгвай". Ще се почувства необичана и още по-несигурна в теб и твоите чувства (стана ясно че тя вътрешно е неуверена и пр.)
    това. + коментара "щом ревнува, има защо".
    човек не ревнува от въздуха. в случая ти не си спечелил доверието й - близост, чувство за сигурност, спокойствие. грешката не е в нея, просто защото дава изява на своите чувства. сетивността е вследствие дразнение.

    връзката не се превръща в сериозна магически във времето, тя се отглежда. ако към този момент си си решил, че ще я променяш, значи не искаш нея, а някаква нейна проекция. тогава истинско ли е?
    ако обичаш, би се променил. промяна на поведението, действията, не промяна на мислите и чувствата!о.О какво точно очакваш от нея, да не ти показва, че ревнува? да се преглъща, преструва, играе? тогава ти няма да си с нея, а с някаква персона.

    аз съм от хората, които ревнуват, и за себе си знам, че ревнуването е доказателство за силна привързаност (нарочно не използвам абстрактните понятия). би трябвало да се чете като (примерно) "държа на теб. струва ми се повече, отколкото ти на мен. важен си. понякога си мисля, че не те заслужавам. докажи ми обратното..." нещо като заявлението "не вярвам в любовта". обикновено точно тези заземени прозаици са в постоянно очакване да бъдат оборени.

  3. #3
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Да вметна че това за "не вярвам в любовта" особено ми допадна и съм на напълно същото мнение.
    А иначе когато някои ревнува трябва да се стреми доводите му да бъдат разбрани, а не просто да поставя ограничения.
    Страхът да не останеш сам те кара да правиш всичко, за да задържиш някой, който всъщност не ти трябва!

  4. #4
    Цитирай Първоначално написано от Blab Виж мнението
    обикновено точно тези заземени прозаици са в постоянно очакване да бъдат оборени.
    За Бога, момиче... Обичам твоите мнения!
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си