.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 12 от общо 12
  1. #1
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496

    Сериозна тема: Може ли да се стане учител само с магистратура?

    Един приятел одеве ми се оплака по скайп, че не може да си намери работа, вече е завършил и продава дюнери нощно време на Раковска. Не съм сигурен точно какво е завършил, мисля че беше нещо като археология, етнология, нещо такова. Както и да е, говорихме си и ми сподели, че има желание да стане учител, но това, което е завършил не му стигало като тапия. Според вас има ли някаква магистратура, с която да стане учител? Аз му казах, че може би българска филология, ако искара като магистратура, но той каза, че всичко друго би учил, но не и българска филология. Вие какво мислите? Момчето е много добро и кадърно, наистина заслужава, така че, ако се сещате за нещо такова - моля, споделете.

    Подчертавам дебело: Не става въпрос за мен!

  2. #2
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Завършил е френската гимназия. Не знам дали това би могло да му помогне по някакъв начин, знае добре френски. Може ли да завърши филология само по език примерно?

  3. #3
    Супер фен Аватара на divacheee
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    ...
    Мнения
    1 357
    Като е завършил френска гимназия не са ли му дали някакво свидетелство, което да удостоверява нивото му на владеене на езика ?
    Аз завърших търговска гимназия и имам свидетелство с което мога да работя като счетоводител.. друг в въпроса, че работодателите искат минимум бакалавър.. :д
    Не съм сигурна как стои въпроса с филологиите, мн съм далеч от тази материя.. но може да запише магистратура френска филология .. Не знам.. най-добре е да се информира на място в университета, където е завършил .. ако имат такива специалности ..

  4. #4
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Цитирай Първоначално написано от divacheee Виж мнението
    Като е завършил френска гимназия не са ли му дали някакво свидетелство, което да удостоверява нивото му на владеене на езика ?
    Аз завърших търговска гимназия и имам свидетелство с което мога да работя като счетоводител.. друг в въпроса, че работодателите искат минимум бакалавър.. :д
    Не съм сигурна как стои въпроса с филологиите, мн съм далеч от тази материя.. но може да запише магистратура френска филология .. Не знам.. най-добре е да се информира на място в университета, където е завършил .. ако имат такива специалности ..
    Би трябвало да са му дали. Но на мен ми се струва малко странно това с филологиите магистратури. Хората го учат 4 години, а той да мине за 1 и поливна... как ще стане?

  5. #5
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Още един пирон в ковчега на мъртвеца...йо-хо-хо и бутилка ром

  6. #6
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Цитирай Първоначално написано от RagioL Виж мнението
    Още един пирон в ковчега на мъртвеца...йо-хо-хо и бутилка ром
    не разбирам връзката на това, което казваш с действителността ...

  7. #7
    Мега фен Аватара на RagioL
    Регистриран на
    Mar 2011
    Мнения
    10 042
    Гледах карибски пирати на скоро.

  8. #8
    Супер фен Аватара на divacheee
    Регистриран на
    Jun 2007
    Град
    ...
    Мнения
    1 357
    Цитирай Първоначално написано от D1esel Виж мнението
    Би трябвало да са му дали. Но на мен ми се струва малко странно това с филологиите магистратури. Хората го учат 4 години, а той да мине за 1 и поливна... как ще стане?
    Мойто момче, и аз 4 години уча Мениджмънт... но идват хора от техническия и за 5 семестъра изкарват магистратура Мениджмънт .. Колкото и да е странно е така Неговата магистратура няма да е година и половина.. Той ще е ДОВО и ще е минимум 5 семестъра

  9. #9
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Може, разбира се. Има специални магистратури за учители. А иначе няма магистратура "българска филология", а "актуална българистика".

  10. #10
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Може, разбира се. Има специални магистратури за учители. А иначе няма магистратура "българска филология", а "актуална българистика".
    A с това ще може ли да стане даскал?

  11. #11
    Мега фен Аватара на EinGutesKind
    Регистриран на
    Apr 2011
    Град
    Пловдив
    Мнения
    10 479
    Да, по БЕЛ. Ако защити и докторантура, ще стане асистент и в университета.

  12. #12
    Мега фен Аватара на D1esel
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    4 496
    Цитирай Първоначално написано от EinGutesKind Виж мнението
    Да, по БЕЛ. Ако защити и докторантура, ще стане асистент и в университета.
    О К

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си