.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Question Кандидатстудентски...

    Здравейте пълнолетници! Горещo се надявам да ми помогнете! Възможно ли е да ми изпратите линкове на примерни кандидатстудентски изпити по ВСИЧКИ предмети, като задължително по БЕЛ, математика, биология и география или просто да ми кажете къде мога да намеря примерни такива - (в кой сайт). Освен това, моля, който е запознат да ми даде някаква информация за българската филология и по - добра ли е икономиката като учение и реализация от нея? Изобщо споделете от свой опит всичко което би било добрe да знам за след гимназиалния етап и специално - ако знаете - за българската филология и нейната професионализация! Предварително благодаря!

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Ами, за българската филология - отзивите не са добри. Можеш да станеш преподавател + частни уроци, което може да е добре, но трябва да ти е излязло име преди това.
    Можеш да пишеш книги, да станеш критик, но тук трябват средства и връзки.
    Друга филология харесай - английска, френска, немска, кореистика и т.н. - преводачите взимат добре, но виж с коя имаш шанс да се реализираш - заклети преводачи от английски на български - много.
    Икономика/Стопанско управление - общи специалности, но винаги можеш да работиш като консултант - да продаваш разнообрази услуги вкл. застраховки, мрежова техника, мобилни услуги, абе каквото си харесаш.
    Имай в предвид, че има твърде много икономисти и голяма част си остават продавачи.
    Мениджмънт - това е за магистратура, не за първо образование, не ставаш ей така шеф от нищото.
    Право/Медицина/Журналистика - изпуснал си влака, кандидат-студентските изпити са тегави - по история, бел, химия, биология..
    Счетоводство - от счетоводители винаги ще има нужда, но е супер досадна работа, да стоиш по цял ден и да правиш документация.

    Влез в сайта на Софийския, влез в графата факултети - има толкова разнообразни неща, но имай в предвид, че в някои резлизацията е толкова ниска като процент, трябва да се замислиш дали имаш хъса, връзките и уменията за да се реализираш.

    И, разбира се, най-лесният вариант е да влезеш информатика/математика и информатика/нещо компютърно, където не е висок приемният бал ( ако ти е слаба математиката). Така ще знаеш, че никога няма да останеш на улицата, след 5г. няма да можем да наваксваме с кадрите в ИТ, ще са ни малко, там ще има хляб, докато не паднат комуникациите.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    Мега фен Аватара на Chacho
    Регистриран на
    Nov 2006
    Мнения
    15 573
    Само да вметна две неща. Българска филология и журналистика се препокриват общо взето, като първото дори е по-добър вариант. Повечето редактори са с филология.
    На журналистика можеш да се явиш по всяко време, достатъчно е да имаш оригинално мислене и политическа/социална загриженост.
    Има 10 вида хора. Тези, които могат да четат двоичен код и тези, които не могат.

  4. #4
    Аз ОБОЖАВАМ литературата, а също и всичко българско, традиционно и свято.. От всички неща, които учим, БЕЛ е това, което ми е на сърцето, справям се и с други, но това обичам. Дълго време размишлявам върху варианта българска филология, макар да ми остава много до изпитите. Пуснах темата с цел да потърся помощ, да видя мнения и да да разбера правилно ли ще постъпя ако се насоча в тази посока.. или не..

  5. #5
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Ти хубаво ги обожаваш, ама се замисли дали ще можеш да се грижиш за семейството си с това (ако възнамеряваш да имаш ).
    Иначе, Теологията е яка специалност, с подобна на твоята насоченост, само че не само към родното, но и към божественото.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  6. #6
    NomNomNom кой университет имаш в предвид под нисък приемен бал(лесно влизане)за информатики/компютри?
    "Леко, леко и ние ше ви настигнем,
    ще ви ебем без грам да мигнем"

  7. #7
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    Всичко, различно от ФМИ - КН,СИ,Информатика и ТУ - КСТ, Телекомуникации - се влиза лесно в тези специалности.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  8. #8
    Ясно
    Благодаря!
    "Леко, леко и ние ше ви настигнем,
    ще ви ебем без грам да мигнем"

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си