.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Question Помощ за домашна по ИТ ЗА УТРЕ! :(

    Здравейте! 7 клас съм. Г-на по ИТ ни даде домашна и ни каза да намерим информация където и да е за тези въпроси, не е нужно да има твърде много обяснения, но ако сме намерили повече и сме успели да ги понаучим, ще ни пише повече. Ние рядко караме ИТ, г-на ни оставя на свободна работа, но този път каза да намерим отговори на тези въпроси, защото даже щял да ни пуска и тест за тях. Трябват ми за утре, а ако почна да търся из нета, няма да намеря точна, по-опростена, обяснена на що-годе достъпен за ученици език информация. Дори и да изглеждат изключително елементарни и базови, все пак са трудни, при условие, че рядко пишем по ИТ. А и нямам време да си търся, наближават изпитите и въоще нямам време да мисля за ИТ. От друга старна не мога да ида и без домашна. Наистина ще ви бъда много благодарна!

    1. Колко типа архитектура на свързване на компютрите има при изграждане на локална или глобална мрежа. Какво е характерно за всеки тип?

    2. Какво представляват и за какво се използват концентраторите и модемите в една мрежа?

    3. В кой тип архитектура на мрежи скоростта на предаване на данни е най-голяма?

    4. Коя е командата (г-на не иска бутона) за вмъкване на диаграма в електронна таблица?

    5. Каква е разликата между едноядрен, двуядрен и т.н процесори?

    Това са въпросите. Втора смяна съм и утре сутринта пак ще проверя за отговори, но колкото по-скоро някой ми се отзове на помощ, толкова по-добре.

  2. #2
    Мега фен Аватара на MaGuSs
    Регистриран на
    Nov 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    3 182
    1.
    Локална мрежа: звезда, token ring, шина
    bg.wiki
    Глобална мрежа: пръстен, частично-свързан хиперкуб, звезда, напълно-свързан хиперкуб, линейна шина, разпределена шина, дърво
    bg.wiki



    2. Какво представляват и за какво се използват концентраторите и модемите в една мрежа?
    Чрез концентратори или модеми в една мрежа се уплътнява предаването на сигнали по линиите за връзка.

    3. В кой тип архитектура на мрежи скоростта на предаване на данни е най-голяма?
    Аз си мисля, че е LAN, но не съм сигурен !

    4. Коя е командата (г-на не иска бутона) за вмъкване на диаграма в електронна таблица?
    //не знам
    5. Каква е разликата между едноядрен, двуядрен и т.н процесори?
    Основната разлика: едноядрен 1 процесор. двуядрен 2 независими процесора в един , триядрен 3 независими процесора в един и т.н.
    При мултиядрените процесори съгласуваността на кеш веригите работи много по-бързо, отколкото ако сигналите трябва да протичат извън чипа. Казано още по-просто сигнали м/у различни процесори пътуват по-къси разстояния и следователно тези сигнали се разграждат по-малко. Така се изпращат по-голям пакет от данни за същия период от време. //това е основното...

    Това са въпросите. Втора смяна съм и утре сутринта пак ще проверя за отговори, но колкото по-скоро някой ми се отзове на помощ, толкова по-добре.
    -Щастието е нещо вътрешно, а не външно, затова то не зависи от онова, което имаме, а от това, което сме.
    -Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

  3. #3
    Много, много, много ти благодаря!!!

  4. #4
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    1. Под архитектура какво се визира - типа на топологията? На физическата или на логическата ?! Шина, звезда, пълен меш, частичен меш, кръгова, от точка до точка (point-to-point).
    Технологии ЛАН - Ethernet II (DIX frame), 802.3 (Ethernet), технологии WAN - PPP, ISDN, MPLS, Frame Relay, DSL, ATM, HDLC.
    Различните технологии изискват различни топологии.

    2.Концетратор (ако това е хъб) - осъществява свързване м/у устройства чрез портовете си; халф дуплекс; един колизиен домейн; броадкаства пакетите; Модем - модулатор-демодулатор, преобразува сигнали, най-кратко.

    3. За архитектурите още не разбирам въпроса. Най-висока скорост има при гигабитовите връзки, офц За стандарти - всичко, започващо с повече от 100 ( 1000baseTx, 1000baseFX, 10GbaseXX).


    Препоръчвам ти да си намериш лекциите на госпожата и да си учиш от тях. Нещата са много субективни, като ни напишеш архитектура на мрежа - аз си представям 2187138473189, но нямам идея кое точно е имала предвид госпожата ти.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  5. #5
    Господина. И в това именно е въпроса, че не сме писали много. Почти нищо за цялата година. Затова питам тук. Да ти кажа, споредм мен отговорите на въпросите трябва да са горе-долу опростенички, защото не учим уж кой знае какви детайли.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си