.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1

    Висше образование - няколко въпросчета :)

    Така аз съм на 15 години (8 клас) и съм много замислен върху това, как да организирам бъдещето си. Обаче, не ми се иска да уча в София. В гимназията съм профилирана паралелка Информатика и искам и с нещо такова да се занимавам и след завършването си- Това искам да уча. Първият ми въпрос е има ли развитие в България за програмисти, софтуерни разработчици и т.н., Вторият въпрос е да предложите нещо университет в Пловдив, Варна де да знам не искам в София. Естествено като ми казвате за университет искам да е добър, да може да исползвам образованието си получено от там в работата... и 3тия въпрос е по какъв начин един току-що завършил програмист (информатик) започва кариерата си... искам да съм запознат с всички неща...

  2. #2
    Мега фен Аватара на draid
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    5 918
    Реализация има. Щом си такава специалност ще имаш и бонус при кандидатстване в университетите с такива специалности, но имай в предвид, че трудно може да се сравняват университетите във пловдив да речем с тези в София. За София и това което искаш са ТУ и СУ. Ако толкова много ти е проблем да се отделиш от вашите ТУ Варна може да пробваш, но съм малко скептично настроен относно качеството на обучение.

  3. #3
    Имам приятел програмист в чужда фирма в София. Принципно не се пробива лесно, но пробиеш ли от там заплатката е доста солидна. Това е една от малкото специалности в България, която позволява само чрез нея да си докарваш добър доход за себе си и семейството. Не съм запознат какво е търсенето, но все пак имам добри впечатления от заплащането.
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  4. #4
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    има развитие огромно за информатици. Казвам го от гледна точка на токаджия - обучаващ се реализация - почти всяка една фирма, която можеш да си представиш, като почнем със офтуерните, минем през хардуерните и стигнем до автомонтьорите

  5. #5
    Абе щом си стигнал до това да задаваш в този форум не мисля, че ще се оправиш лесно.
    А в Пловдив да не си посмял да стъпиш, че ще стане като София - пълен с мякащи селяндури.

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си