.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8

Тема: Себе си

  1. #1

    Себе си

    мисля, че тук и е мястото. темата "да бъдеш или да не бъдеш .. себе си"
    аз искам да бъда. без очаквания от околните, без страх от мненията им, без пречките, които ума поставя.
    кажете ми, моля, как да спра да мисля грешните неща? честно, човешкият ум безкрайно много пречи на човек да БЪДЕ.
    мразя страха си, знам, че го мразя, на интелектуално ниво, на съзнателно ниво. искам да почувствам, че вече не ме е страх да греша.
    моля не пишете тъпотии, че няма начин или нещо общо, което няма да ми помогне. дайте ми насока. посочи ми вратата, морфей, а аз ще тръгна натам.
    благодаря.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    човек намира себе си, когато духовно "умре" за себе си и заживее християнски живот (православен).
    т.е. когато успееш да подчиниш плътта на духа, а не обратното.
    Последно редактирано от defender : 06-04-2012 на 21:41

  3. #3
    Мега фен Аватара на gandalfepi4
    Регистриран на
    Sep 2009
    Мнения
    3 938
    Бе я си набий една чикия.
    “It is only when you refuse to give in with all your heart that you begin to transcend your humanity. ”

    The Bird of Hermes

  4. #4
    благодаря за философския отговор.

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2012
    Мнения
    13 019
    Цитирай Първоначално написано от gandalfepi4 Виж мнението
    Бе я си набий една чикия.
    а аз очаквах, че ще дадеш един мастърс-психологически съвет.
    виках си: "сега ще чуя мнението на един невероятен професионалист", ама.............
    Последно редактирано от defender : 06-05-2012 на 09:24

  6. #6
    Мега фен Аватара на SmilezZz
    Регистриран на
    Jan 2010
    Град
    Русе
    Мнения
    10 781
    Трудно ми се вижда , лично на мен.

    Може би е вярно това , което каза defender - има логика в думите, но някак си ми е трудно да повярвам, че страховете и границите, които си поставяме сами ще изчезнат, изведнъж. Лично аз не мога да дам някакво философско мнение, но ще следя темата с огромен интерес.
    Времето избира кой да срещнеш в живота си, сърцето избира кой да обичаш,
    но само ти избираш кой да остане ♥

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    6 259
    промяната може да бъде дори и съвсем внезапна

    "на сутринта, когато се връщаше в града, огладня. И като видя една смоковница край пътя, дойде при нея, но не намери нищо(т.е. но не намери никакъв добър плод) на нея, само едни листа(т.е. само едни познания, сиреч, оказа се че това бе забраненото дърво за познаване на доброто и злото, сиреч, на греха); и рече й: Отсега нататък да няма плод от тебе до века. И смоковницата изсъхна на часа. И учениците, които видяха това, почудиха се и рекоха: Как на часа изсъхна смоковницата? А Исус в отговор им рече: Истина ви казвам: Ако имате вяра(т.е. ако имате правилна вяра в истинският Господ Бог), и не се усъмните, не само ще извършите стореното на смоковницата, но даже, ако речете на тоя хълм(т.е. на всичката субстанция на злото): Дигни се и хвърли се в морето, ще стане. И всичко, каквото и да(т.е. и всяко добро нещо, каквото) поискате в молитва, като вярвате, ще получите." Матей 21: 18-22

  8. #8
    благодаря. работя по въпроса ..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си