.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Фен Аватара на shadowcrew
    Регистриран на
    Nov 2011
    Град
    Бургас - София
    Мнения
    249

    Jobs.bg - социалната мрежа на абитуриентите

    http://inc.bg/jobs-bg-социалната-мре...ентите/

    Покрай шегата, да си кажем и истината

  2. #2
    Мега фен Аватара на NomNomNom
    Регистриран на
    Sep 2010
    Мнения
    8 372
    1. Имам 7,5 на IELTS, но си останах в България.
    2. Водя курсове по мрежи.
    3. Станах трета на състезанието по мрежи и ме приеха по този повод в СУ без изпити. ( сега завърших 12ти клас)
    4. От 2 седмици имам още една работа - noc инженер, която вече е първата сериозна.
    5. От другата седмица се изнасям самостоятелно на квартира. ( живях 5г. в общежитие, цялото средно образование )

    А можеше всичко това да е много по-добре, но днес осъзнах, че някои хора тепърва се чудят от къде да започнат, а са завършили бакалавър.


    Та, ако мога на някого да съм полезна със съвети - общо взето съм минала през много от нещата - избиране на специалност, университет в чужбина, интервюта за работа, кандидатстване, работа, живот извън вкъщи.

    Важното е да правите това, в което се чувствате най-силни. Независимо какво ви казват другите.
    Често се сблъсквам с полова и възрастова дискриминация - понякога е кофти, но това не трябва да ви спира.

    Тъпото е, че навсякъде за работа искат стаж и образование. Но пък има много стажове - ако ви се работи другото лято - хванете се на неплатен стаж, само и само да натрупате опит, за да може догодина да хванете истинска и прилична работа.

    Важни са практическите умения, но стабилните знания помагат за по-доброто изпълнение на практиката.

    На 18 сте, може би родителите ви искат да сте си техните деца още 4г. , откъсването от родителите рано или късно се случва - ако не се чувствате готови - не се откъсвайте рано, до човек си е.

    Не напускайте страната, няма смисъл - тук може да постигнете много с не толкова много усилия, защото много амбициозни хора се изнасят навън.

    Ако сте за ИТ сферата - след 4г. ще има недостиг на кадри - ИТ-то държат високи заплати, може да работите и докато учите, сами знаете колко разнообразни неща има за работа ( администриране, проектиране, програмиране, уеб дизайн).

    Ще следя темата.
    Девет кули дзидини,
    девет враке железни.
    Никой немой да отоври
    да прерила, ей ей...

    Зад високи дзидини
    девет темни одаи
    едно сърце те люби
    заплетено, ей, ей...



  3. #3
    Супер фен Аватара на ohluv
    Регистриран на
    Aug 2009
    Град
    Maina Town
    Мнения
    2 636
    Не всички имат/ме същите познания като тебе (да не е оправданеи,че някой не си е седнал на гъза де).
    Статията е написана иначе доста "сладко".
    Creative Technologie

  4. #4
    Голям фен Аватара на toad
    Регистриран на
    Dec 2011
    Мнения
    675
    Е , не може всичко живо да се ориентира към ИТ , нали ще има пренасищане , както се случи с други професии . А реално погледнато ИТ в момента е единственият стойностен , стабилен и развиващ се сектор у нас . Следователно идеята за емигриране отново не изглежда толкова лоша .

  5. #5
    Супер фен Аватара на slicky
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    1 389
    ^ И аз се чудя какво точно да уча след време. В момента в България освен ИТ специалисти има нужда от доктори, учители и инженери, обаче ако нищо не те влече от тях няма голям избор. Икономистите и прависти станаха толкова много и там борбата е просто жестока. Според мен целта е да се избере нещо , които да ни харесва, а не просто да се учи, защото уж носело пари.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си