.
Отговор в тема
Страница 4 от 9 ПървиПърви 12345678 ... ПоследнаПърви
Резултати от 76 до 100 от общо 219
  1. #76
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    каза най - големият
    мс мс

    аутистите си занимаха, сега ще си водя бележки и ще си правя то-до листите и може да ям нещо и да премислям едни планове
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  2. #77
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    защо да се премахват парите, за да се постигне чист комунизъм? Доколкото знам, идеологията е - на всекиму според потребностите, от всекиму според възможностите, поне на социализма. А те са много близки. Не може да функционира една държава икономически без пари

  3. #78
    бтв ако ви мързи да пишете тук може да си направим скайп чат, по-удобно е
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  4. #79
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    защо да се премахват парите, за да се постигне чист комунизъм? Доколкото знам, идеологията е - на всекиму според потребностите, от всекиму според възможностите, поне на социализма. А те са много близки. Не може да функционира една държава икономически без пари
    Това е иделогията на комунизма на Маркс - всеки допринася за държавата според възможностите си, а взима от нея безплатно това, което му трябва. Социализма е държавен капитализъм, но с планова икономика и по-човешко лице, парите не са премахнати. Това е крачка в правилната посока, но само крачка. Парите са зло, те създават завистта, алчността, престъпленията и лицемерието
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  5. #80
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    така е, но без тях, отново казвам, трудно би съществувала една държава в днешно време, дори невъзможно. Представи си с какво ще внасяме необходими продукти и суровини, ако нямахме финансов капитал

  6. #81
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Представи си с какво ще внасяме необходими продукти и суровини, ако нямахме финансов капитал
    с бартери, като на село- давам ти едното за другото и няма да има пари
    и накрая ще се избием

  7. #82
    Ако се измисли перфектен детектор на лъжата, сигурно комунизма ще се въведе, тъй като ако беше приложим щеше да е много добър, проблема идва от лъжците.

    Въпреки че ако всеки допринася с колкото може и получава еднакво, аз защо да уча за инженер, след като мога да съм чистач и да изкарвам пак толкова пари? Или пък некадърен инженер, без да се занимавам да ставам компетентен, защото няма да печеля допълнително пари.

    Като се замисля, парите няма да ми трябват особено, ако ми стигат - не ми трябва лукс. Но пък ще мога да работя много малко и да използвам остатъка от времето си за самоусъвършенствене или ебане на кучки, примерно. Така че пак имам мотивация да искам да изкарвам по 100k+ паунда на година.
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  8. #83
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    така е, но без тях, отново казвам, трудно би съществувала една държава в днешно време, дори невъзможно. Представи си с какво ще внасяме необходими продукти и суровини, ако нямахме финансов капитал
    Много просто - ние изнасяме плодове и зеленчуци за Русия например в замяна на тяхната петролна равностойност. А и правителствата може да си работят с някаква ориентировъчна парична равностойност, но парите трябва да бъдат премахнати за цивилното население, за гражданите.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  9. #84
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    комунизмът е приложим. Освен това има хора, които работят по - добре платени професии - така на времето някои са карали москвич, а други - мерцедес и са ходели в чужбина (не в СССР). Мотивация има. Освен това човешката идеология би била друга, ако има такава форма на управление. Аз все пак съм за социализма, не за дивия комунизъм, граничещ с марксизъм

  10. #85
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от StringTheoryPracticist Виж мнението
    Въпреки че ако всеки допринася с колкото може и получава еднакво, аз защо да уча за инженер, след като мога да съм чистач и да изкарвам пак толкова пари? Или пък некадърен инженер, без да се занимавам да ставам компетентен, защото няма да печеля допълнително пари.
    Тоя въпрос много хора го задават като стане въпрос за комунизъм - да речем че имаме един лекар и един строител - лекаря ще си казва "защо тоя ще получава колкото мен, като аз съм по-квалифициран?". Като е така нека иде да работи един ден на строежа, за да види дали е по-добре. Дърводелеца, ако си каже същото за доктора - нека иде да учи 5 години и да стане лекар. Но щом е станал строител явно това са му възможностите. Образованието е нужно, за да е по-лека работата на дадената личност, а не за да изкарва повече пари. А и доста хора просто ги влече да учат, да се усъвършенстват, не заради парите, а заради собственото си развитие. Голяма част от великите учени така и не са се облагодетелствали от откритията си, но въпреки това са работели усърдно. Тук трябва да се каже, че при комунизма всеки получава достатъчно за нормален живот + някои малки излишества. А кому е нужно повече от това? Всичко друго е чиста лакомия. Защото точно това е проблема на всички държави от ЕС, яко харчене, много излишества и накрая.. Ето Гърция е пример. Това очаква и всички други страни от ЕС, скоро ще го разберете. Консуматорското мислене ще доведе до фалит на половината свят.
    П.П.: при комунизма няма да ти трябват пари, за да свалиш някое момиче, сети се сам защо.
    Последно редактирано от RedArmy : 06-17-2012 на 23:49
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  11. #86
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Когато нямаше GSM-и и компютри те не са липсвали на никого, просто защото ги е нямало. Сега също пречупвате идеите на комунизма през собственото си мислене, формирано от досегашния ви живот в капитализъм и затова ви изглежда странно и нереализируемо. Просто трябва да минат години и да се изчисти съзнанието на хората, да си отидат от този свят хората, които все още помнят капитализма и така ще се формира новото общество, много по-добро от старото. Но за съжаление мисля че по-скоро ще настъпи апокалипсиса, отколкото скоро да дойде комунизма.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  12. #87
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    в допълнение към това ще кажа, че не само, че не са липсвали, а и хората са живели по - добре без тях

  13. #88
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    ^ на колко си ако не е тайна? RedArmy

  14. #89
    да, първоначалния ми въпрос беше точно това и си отговорих с това, което ти каза: физическата работа е по-кофти, а много хора харесват да са програмисти

    затова и зададох въпроса по начин, който избягва този проблем и се насочва към друг: защо да си давам усилие, след като мога да бъда некадърен програмист и ще ми дават пари? и то не супер некадърен, а такъв нормален, като долните 10-20% програмисти; но защо ще ми е да уча допълнително и да си давам свободното време, за да бъда най-добрия, ако не печеля от това? някои хора биха го направили заради общото благо, но са малцина

    освен това, всички ще се насочат към по-приятните работи и към не толкова приятните, но по-добре платените, ще има дефицит; както и дефицит на висококвалифицирани хора, а примерно добрите програмисти много се търсят навсякъде

    не казвам, че е невъзможен комунизма - просто ми е трудно да видя как може всички да са равни
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  15. #90
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Ако е към мен въпроса - на 22.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  16. #91
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от StringTheoryPracticist Виж мнението
    затова и зададох въпроса по начин, който избягва този проблем и се насочва към друг: защо да си давам усилие, след като мога да бъда некадърен програмист и ще ми дават пари?
    Не можеш, тъй като ще се въведе строга система за "пресяване" на кадърните от некадърните. Всички недостатъци на комунизма идват от недостатъците на хората, които пък могат в голяма степен да се компенсират чрез по-стриктен подбор на кадри, повече пропаганда още от най-ранна детска възраст (в добрия смисъл на думата) и превъзпитание на "отклонилите се от пътя".
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  17. #92
    идеята ми е, че някой програмист може максимално да се старае да е добър, но да е некадърен - системата няма как да разпознае тези от хора, които могат и по-добре, но не си дават усилия; също така, програмисти с потенциала да са иноватори и т.н. може да не си дават никакво усилие и да се справят само на средното ниво, нищо не ги спира
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  18. #93
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    к`ви са тея сериозни теми в 3 часа

  19. #94
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Разбрах те, но защо е нужно да се постига чак такъв напредък, че да има значение с колко процента са по-кадърни специалистите? Конкуренцията в момента води до напредък, но тя е замислена, за да противопоставя фирмите една срещу друга и да носи пари. Например - Apple създават нов високотехнологичен боклук, но не го прави, за да даде на човечеството нещо добро (както Прометей е дал огъня на хората да речем), а за печалба. А когато фирмите са държавни, смисъл от конкуренцията няма да има. Може прогреса да е по-умерен, но да бъде за всички и да е наистина полезен. Не виждам защо трябва да има 1000 различни модела телефони от тази година и то само на Нокиа да речем. Разбираш ли накъде бия? Прогреса ще бъде управляван от хората и ще бъде за хората. За всички, за обикновения човек.
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  20. #95
    Цитирай Първоначално написано от ParadOx Виж мнението
    к`ви са тея сериозни теми в 3 часа
    бях забравил, че някои хора не харесват мисленето :Д случвало ми се е да вкарам задълбочен анализ на нещо елементарно (много ненужно) само за кеф, даже да съм пиян/напушен не ме спира да го правя :Д
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  21. #96
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от StringTheoryPracticist Виж мнението
    бях забравил, че някои хора не харесват мисленето :Д случвало ми се е да вкарам задълбочен анализ на нещо елементарно (много ненужно) само за кеф, даже да съм пиян/напушен не ме спира да го правя :Д
    напротив, обичам да мисля и да разсъждавам, но ми е странно, че има хора, които го правят по това време на нощта

  22. #97
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от StringTheoryPracticist Виж мнението
    бях забравил, че някои хора не харесват мисленето :Д случвало ми се е да вкарам задълбочен анализ на нещо елементарно (много ненужно) само за кеф, даже да съм пиян/напушен не ме спира да го правя :Д
    напротив, обичам да мисля и да разсъждавам, но ми е странно, че има хора, които го правят по това време на нощта

  23. #98
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Разбрах те, но защо е нужно да се постига чак такъв напредък, че да има значение с колко процента са по-кадърни специалистите? Конкуренцията в момента води до напредък, но тя е замислена, за да противопоставя фирмите една срещу друга и да носи пари. Например - Apple създават нов високотехнологичен боклук, но не го прави, за да даде на човечеството нещо добро (както Прометей е дал огъня на хората да речем), а за печалба. А когато фирмите са държавни, смисъл от конкуренцията няма да има. Може прогреса да е по-умерен, но да бъде за всички и да е наистина полезен. Не виждам защо трябва да има 1000 различни модела телефони от тази година и то само на Нокиа да речем. Разбираш ли накъде бия? Прогреса ще бъде управляван от хората и ще бъде за хората. За всички, за обикновения човек.
    това вече изисква едно съпоставяне:
    какъв е прогреса сега
    vs.
    какъв ще е прогреса при комунизъм (ако може световен)
    vs.
    какъв ще е прогреса при комунизъм, ако хората не са равни, минус недостатъците от това, че не са равни

    и в която и посока да потегля, не мога да продължа без толкова много презумпции, че намирам за безсмислено да разсъждавам. и все пак се изненадах, че съм нацелил типичен проблем в комунизма - мислех, че отдавна е премислено и е предложено доста добро решение

    аз си лягам
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  24. #99
    Цитирай Първоначално написано от ParadOx Виж мнението
    напротив, обичам да мисля и да разсъждавам, но ми е странно, че има хора, които го правят по това време на нощта
    1. и на мен ми се бъгна и за малко да дабъл постна
    2. повечето хора не го правят за развлечение (за жалост някои от тях, примерно адаша, имат много голям потенциал) и не се изразих правилно, трябваше да внуша, че съм ненормален с това :Д
    3. лека
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  25. #100
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    лека

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си