.
Отговор в тема
Страница 5 от 9 ПървиПърви 123456789 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 219
  1. #101
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Цитирай Първоначално написано от StringTheoryPracticist Виж мнението
    това вече изисква едно съпоставяне:
    какъв е прогреса сега
    vs.
    какъв ще е прогреса при комунизъм (ако може световен)
    vs.
    какъв ще е прогреса при комунизъм, ако хората не са равни, минус недостатъците от това, че не са равни

    аз си лягам
    В момента прогресът е на ненужно високо ниво за потребителя. Никой реално няма нужда от новия ай пад 12345, например. Това са луксове, които само правят хората по - затворени в себе си и изключително асоциални. Забележи, че повечето народ кеси пред компютрите, вместо да излезе навън и да бъде социален със себеподобните си.
    При глобален комунизъм, технологията би останала на същото ниво (няма да падне на по - ниско), но тъй като са достатъчни постиженията до момента, по - нататъшни ще бъдат много по - малко допускани. Освен това ще се отворят много повече работни места.
    Третият параграф, първата му половина отговаря на същото, което вече споменах. Минусите са много незначителни. Всъщност минуси от това хората да бъдат равни, могат да бъдат минуси само за хора, които искат да са нещо повече от останалите.

  2. #102
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    В момента прогресът е на ненужно високо ниво за потребителя. Никой реално няма нужда от новия ай пад 12345, например. Това са луксове, които само правят хората по - затворени в себе си и изключително асоциални. Забележи, че повечето народ кеси пред компютрите, вместо да излезе навън и да бъде социален със себеподобните си.
    При глобален комунизъм, технологията би останала на същото ниво (няма да падне на по - ниско), но тъй като са достатъчни постиженията до момента, по - нататъшни ще бъдат много по - малко допускани. Освен това ще се отворят много повече работни места.
    Третият параграф, първата му половина отговаря на същото, което вече споменах. Минусите са много незначителни. Всъщност минуси от това хората да бъдат равни, могат да бъдат минуси само за хора, които искат да са нещо повече от останалите.
    Това вече няма как да стане според мен, защото хората знаят какво е айпад, фб и т.н съвременни глупости, и когато те им бъдат отнети ще станат масови безредици и пълна анархия. Вярно е, че няма нужда от айфон 10 и уиндоус 483092, но чрез технологиите се развива и светът по един и друг начин. Няма как да сме сигурни, че внуците може да умеят да си комуникират чрез чипове в главата или пък да се телепортират Не може просто светът да спре на едно ниво и да "цикли"

  3. #103
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    не казах нито да се отнемат вече ползващите се неща, нито светът да цикли. Просто прогресът да е по - умерен. Не може пък всяка седмица да излиза нова джаджа и всеки да се юрва да я търси

  4. #104
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    не казах нито да се отнемат вече ползващите се неща, нито светът да цикли. Просто прогресът да е по - умерен. Не може пък всяка седмица да излиза нова джаджа и всеки да се юрва да я търси
    това няма как да се промени вече
    за жалост

  5. #105
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    затова, както каза и RedArmy (когото напоследък почвам да уважавам), по - скоро ще дойде апокалипсис, отколкото да дойде комунизмът. А стига сме го коментирали този въпрос засега, дайте да говорим за нещо българско и родно

  6. #106
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    хмм българско и родно

    в Събота бях на Белоградчишките скали и ми направи впечатление, че имаше супер много чужденци не очаквах, честно казано

  7. #107
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    за съжаление чужденците оценяват страната ни повече от нас самите. А Белоградчишките скали са наистина много хубаво място. Ходи ми се на село, между другото

  8. #108
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    за съжаление чужденците оценяват страната ни повече от нас самите.
    доста си прав

    признавам, че съжалявам, че чак на 18 години отидох там за пръв път

    ти на колко си бтв?

  9. #109
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    Аз съм на 19. А ти?
    Относно културното ни наследство и историята - освен, че не я уважаваме достатъчно, правим от нея камъни, докато другите от камъните си правят история

  10. #110
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    на 18 съм
    жалко е, да, че едни измислени македонци примерно държат на "историята" си повече от нас

    пп: хахах подчертава ми с червено македонци като непозната дума

  11. #111
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    хихихи. И флекс тайп е българин За макетата - не само те си измислят история. Но това нас не ни бърка. Лошото е, че ние ИМАМЕ история, но я разрушаваме, не я оценяваме и я загърбваме. Това е лошото Както и езика напоследък

  12. #112
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    аз съм тука за още цигара време и отивам да дремна за час и половина, че утре ще ме изпитват по математика първите два часа

  13. #113
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    а ти като си още ученик и знаеш, че ще те изпитват, какво правиш тук в 4 и половина почти успех на изпитването Между другото, предлагам модераторите да вземат да я направят тази тема важна, за да не изпада през деня, защото наистина форумът има нужда да живне и има нужда от един вид "нощна смяна". Нека тук да й е стаичката за почивка, един вид. Апелирам да се направи темата важна

  14. #114
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    бтв момиче съм ако не си разбрал

    и аз гласувам да стане важна.

  15. #115
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    добре, тогава - ученичка. Важи същото

  16. #116
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    А за важността - забележете, че е една от най - активните теми тази вечер - 5 страници за около 5 часа - коя друга тема има такъв наплив - да се направи важна

  17. #117
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    айде лека

  18. #118
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    лека и от мен. До утре

  19. #119
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Образованието е нужно, за да е по-лека работата на дадената личност, а не за да изкарва повече пари.
    Наборе, тук не съм съгласен.

    Образованието е нужно, когато искаш после да извършваш някакъв умствен труд. За строител и чистач не се изисква образование, защото е физическа работа, т.е. имаш да изпълняваш определени задължения (норми за деня), без да ти се налага да мислиш много, защото всичко е ясно предварително. А умственият труд въобще не е лека работа, даже смея да твърдя, че е по-тежка от физическата, защото освен всичко друго, те товари и с повече отговорности. Освен това умственият труд е този, който тика човечеството към прогрес. Разбира се, не отричам важността на професиите, свързани с физически труд, те са си много важни.
    Последно редактирано от montana6 : 06-18-2012 на 04:46
    В щастието не се самозабравяй, в нещастието не се отчайвай.

  20. #120
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    В момента прогресът е на ненужно високо ниво за потребителя. Никой реално няма нужда от новия ай пад 12345, например. Това са луксове, които само правят хората по - затворени в себе си и изключително асоциални. Забележи, че повечето народ кеси пред компютрите, вместо да излезе навън и да бъде социален със себеподобните си.
    Не мисля, че прогреса някога може да бъде "ненужно висок". Не съм съгласен с частта за асоциалстването. Съгласен съм единствено с безсмислието на на новите луксове, и то само донякъде.
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    При глобален комунизъм, технологията би останала на същото ниво (няма да падне на по - ниско), но тъй като са достатъчни постиженията до момента, по - нататъшни ще бъдат много по - малко допускани.
    Постиженията до момента далеч не са достатъчни. Гоним technological singularity и след като го достигнем, цялото човечество ще се промени коренно. А и не е само това.
    Цитирай Първоначално написано от prosto_chovek Виж мнението
    Третият параграф, първата му половина отговаря на същото, което вече споменах. Минусите са много незначителни. Всъщност минуси от това хората да бъдат равни, могат да бъдат минуси само за хора, които искат да са нещо повече от останалите.
    Написах третия параграф, защото изглежда RedArmy мисли това неравенство за голям минус. Не съм особено съгласен с това, но нямам и причина да го отрека. Просто се изискват много презумпции, за да се продължи дискусията от това разклоняване.

    Като цяло избягвам дебатите на тема "политика", защото политиката е убиецът на мисленето. Но това важи предимно за обсъждането на съвременните партии.
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  21. #121
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    само ми обясни защо му е нужно на човек да търси непрекъснат прогрес и според теб до какво добро ще доведе - колкото по - нови са технологиите, толкова по - страшни са войните

  22. #122
    Прочети за technological singularity и ще разбереш.
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  23. #123
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    чел съм го, но не вярвам в теорията ти

  24. #124
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    след 12 ще възродим темата!
    ама тая тема дето сте я подхванали е хем безкрайна, хем малко досадна вече

  25. #125
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    след 12 темата ще бъде обезателно друга дай идея

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си