.
Отговор в тема
Страница 9 от 9 ПървиПърви ... 56789
Резултати от 201 до 219 от общо 219
  1. #201
    Батко ви се прибра !
    Мале, аватара на предишния е брутален...
    В този момент от филма ВСЕКИ ПЪТ изтръпвам, когато му каже да си сложи зъбите на тротоара, и се чуе как скърцат по асфалта... Брррр !

  2. #202
    много е луд, искам да видя на живо някой как го прави
    KILLUMINATI !

  3. #203
    Намери ми подходящ субект, обувам кубинките и разделям на някого главата на две за без пари ! Носи си пуканки...

  4. #204
    лол досега водих религиозен дебат с един от малкото достойни противници за това - пак има някои умения, които му липсват, но се опасявам, че ако ги придобие всичките, няма да ми е противник още дълго време
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  5. #205
    Сподели на каква тема, може и тук да подебатираме малко ?

  6. #206
    Мега фен Аватара на prosto_chovek
    Регистриран на
    May 2012
    Мнения
    7 490
    лека нощ от мен, утре ще се включа в дебата, ако сте го почнали

  7. #207
    имам много високи критерии за "достоен противник", но ок:

    първо беше за еволюцията - още не мога да повярвам, че този човек я отричаше - звучи ми нелепо

    после той каза, че лъжа и аз казах, че е елементарна логическа грешка от тип "representativeness heuristic" - вижда, че в дадената ситуация, варианта да лъжа изглежда много реалистичен и единствено по това решава, че лъжа - логически правилния начин би бил с Bayes' Theorem, като види и другите възможни варианти, кой колко вероятен е всеки и накрая каква част от общата вероятност е варианта да лъжа - типичната грешка, че A|B = B|A - с други думи, че вероятността А да е валидно при В даденост е толкова висока, колкото В да е валидно, при А даденост - в случая, А е сегашната ситуация (в която не се знае дали лъжа), а В е възможността, в която лъжа; видял е, че възможността в която лъжа много стабилно води до сегашната ситуация и инстинктивно е решил, че при сегашната ситуация е вероятно да съм излъгал, което всъщност не беше така

    и да, за такива неща :Д но началната идея е, че аз съм за еволюцията и за атеизма, а той е против и двете
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  8. #208
    Какво разбираш под "достоен противник", наистина не разбирам xD
    Защото ако е "да разбира какво си написал и да има какво да каже", не са чак толкова ужасяващо високи изискванията ти
    Теоремата на Бейс е нещо съвсем основно и стандартно нещо за всякакви видове статистика и вероятности...
    Та за какво си излъгал ? Че съществува еволюция ли ? ;D
    А замислихте ли се, че не е проблем да вярваш в дадена религия и да виждаш и признаваш множеството доказателства за еволюцията едновременно ? Това, че "според християнството Господ е създал човека" и т.н. е само за хардкор твърди глави, които не разбират същността на религията. По мое мнение религиите трябва да се ъпдейтват, така да се каже. За да са приложими в нашето време, толкова различно от времето, в което са били създавани.

  9. #209
    Цитирай Първоначално написано от IncendiaSanctus Виж мнението
    Какво разбираш под "достоен противник", наистина не разбирам xD
    Да е рационален. Да може да си признае когато греши. Да осъзнае, че аргументи против неговата позиция биха му били доста полезни, както и тези за нея, тъй като е в негова полза ако се отърве от неправилна идея. За разлика от повечето хора, които само се опитват да си потвърдят нещата, които си искат да са верни и много рядко си променят мнението, а някои дори игнорират доказателства.
    Цитирай Първоначално написано от IncendiaSanctus Виж мнението
    Защото ако е "да разбира какво си написал и да има какво да каже", не са чак толкова ужасяващо високи изискванията ти
    Старая се да бъда максимално ясен, освен когато ми се спи и не ме ебе (както беше когато писах миналия пост, очаквах да не го разбереш, въпреки че бях много доволен от него иначе) :Д.
    Цитирай Първоначално написано от IncendiaSanctus Виж мнението
    Теоремата на Бейс е нещо съвсем основно и стандартно нещо за всякакви видове статистика и вероятности...
    Определено е много елементарна откъм изискване на предишни знания, хората я използват несъзнателно още преди да я научат. Но повечето хора я игнорират когато би трябвало да я използват и това е грешка.
    Цитирай Първоначално написано от IncendiaSanctus Виж мнението
    Та за какво си излъгал ? Че съществува еволюция ли ? ;D
    Контекстово нещо, беше офтопик :Д
    Цитирай Първоначално написано от IncendiaSanctus Виж мнението
    А замислихте ли се, че не е проблем да вярваш в дадена религия и да виждаш и признаваш множеството доказателства за еволюцията едновременно ?
    Всъщност точно това му казах - че има хора, които вярват и в двете. Той обаче каза, че той лично не вижда двете като съвместими (не ми обясни защо - каза, че е прекалено дълго, но бих искал да го разубедя от това). И, типично за достоен мой противник, той не би приел две противоречащи се идеи. Бтв не е християнин, а мюсюлманин.

    Не виждам защо казваш, че религиите трябва да се ъпдейтват. Единствения адекватен ъпдейт би бил да се унищожат. Освен ако Месията не дойде пак и не каже нови неща, които биха се сторили смислени на хората сега, но след още известно време не им проличи, че са безсмислици и да се налага да идва пак.

    А ако имаш предвид да се премахнат всички опровергани или неверни части - всъщност аз заемам тази позиция. Технически не съм точно атеист, защото не може да се докаже, че Бог не съществува (или ако може, не е доказано). Но идеите по мейнстрийм религиите силно противоречат на правилата, които света следва и са в тон с правилата, които хората мислят, че света следва. Естествено, това не е реален аргумент, а само резюме на това, което мисля.

    Така че да, възможно е нещо спазващо дефиницията на Бог да е причинило Големия Взрив и оттам нататък да не се е намесвало по никакъв начин в Слънчевата система. Но дори това е много ниско-вероятно.
    ima edna duma koqto nikoga ne kazvam i tq e nemoga

  10. #210
    Ами на мен главната ми идея е в това, че религиите учат и на хубави неща - да сме състрадателни, милосърдни, да не вършим грехове ( да убиваме например ) и така нататък... Но друга, голяма част от нещата са просто напълно неприложими в наши дни - като например това да не пожелаваш робинята на ближния, lolwut
    Говоря главно за християнството, защото с него съм може би най-добре запознат, но религии има огромен брой, и всичките имат едно общо нещо - че се опитват да моделират мисленето на хората. Дали това е за добро, за тяхна лична изгода ( на проповедниците и свещениците ) или по някаква друга причина - това зависи вече от конкретния случай... Не е лошо да има в какво да вярваш - понякога помага, само чисто психически, когато хората изпаднат в трудност, обичат да имат така да се каже "безопасно място", където нищо не може да ги нарани - за някои това е религията - никой не може да им отнеме това, в което вярват.

  11. #211
    що за тема сте подхванали
    KILLUMINATI !

  12. #212
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Руснаците до 80-та година си правят черно-бели филми за войната, макар че още в края на 50-те цветното кино си е достатъчно развито.
    В западните държави развито ЦВЕТНО кино има още от ПРЕДИ войната!
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  13. #213
    Голям фен Аватара на slimbo
    Регистриран на
    Jul 2010
    Мнения
    916
    Здравейте хора!
    Първо ще започна от факта, че за последно бях в този форум преди повече от 5 години и то само за да чета глупости. Реална активност тук съм имала доста отдавна. Сами разбирате, че се изненадах, че успях да си вляза в профила... Все едно - динозавър на фронта!!!
    Не знам дали е мястото, но има доста art-си млади хора и ще се радвам да си споделите талантите (моля задръжте интимите си таланти в личния архив). Ако трябва да съм честна най-вече се издирват готини жонгльори, актробати, говорещи с кучета... Разбрахте ме, хора с атрактивни и интересни таланти, които биха могли да "грабнат" вниманието. В случай, че има такива, ще се радвам да си побъбрим. (а може и по работа)

  14. #214
    Супер фен Аватара на RedArmy
    Регистриран на
    May 2011
    Мнения
    1 646
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    В западните държави развито ЦВЕТНО кино има още от ПРЕДИ войната!
    Говоря за телевизия,....Ако не знаеш 17 мига от пролетта е 12 сериен ТЕЛЕВИЗИОНЕН сериал. Кой ще ходи да го гледа на кино? И спри да ми отговаряш, прекалено си елементарен, дано си на 11.
    Последно редактирано от Rengur : 05-24-2020 на 15:08 Причина: Спазвайте добрия тон!
    Мы рождены, чтоб сказку сделать былью,
    Преодолеть пространство и простор,
    Нам разум дал стальные руки-крылья,
    А вместо сердца — пламенный мотор.

  15. #215
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    И спри да ми отговаряш, прекалено си елементарен, дано си на 11.
    Няма да спра, другарю Исаев! Не знам за кой се мислите?! Това е свободен форум в свободна страна, част от ЕС! Тук все още има гарантирана свобода на словото, поне на хартия!
    Не си въобразявайте че сте от КГБ или че сме в СССР и спрете с този назидателен тон и невъздържани обидни квалификаци, защото ако вие не спрете с това, аз няма да спра да ви докладвам за неприличния език!
    Не знам дали ви е направило впечатление, но аз ви говоря най-учтиво на "вие", за разлика от вас, които се държите меко казано невъзпитано!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    Говоря за телевизия, ..... Ако не знаеш 17 мига от пролетта е 12 сериен ТЕЛЕВИЗИОНЕН сериал.
    Цветна телевизия на Запад има от 50-те, а в "напредналия" СССР се появява 20 години по-късно! Що така?!
    Цитирай Първоначално написано от RedArmy Виж мнението
    ...17 мига от пролетта е 12 сериен ТЕЛЕВИЗИОНЕН сериал. Кой ще ходи да го гледа на кино?
    Аз се чудя кой би го гледал и по телевизията ?!
    В комунистическите държави няма избор на телевизии - дори не можеш да смениш канала и хората са принудени да гледат това, което им пусне Масква - оттам идва голямата "гледаемост" на подобни сериали!

    П.С. Другарю Исаев - изчетох темата, която така горещо ни препоръчахте! Това което видях е че повечето от потребителите са изразили несъгласие или поне скептицизъм спрямо вашите налудничави политически, икономически и социални теории!
    Не видях никой, който да ви подкрепя! Има един-двама чиято позиция е горе-долу "да, има някои хубави идеи комунизма, но няма как да стане"!
    Последно редактирано от Rengur : 05-24-2020 на 15:08
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  16. #216
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Грозен, какво си се захванал с Червената Армия? Не стига, че нормалните потребители сме една шепа, а искаш и него да изгониш. Всеки с мнението си. не можеш да убедиш един човек в нещо, в което вярваш ти. Пробвал съм - не става.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  17. #217
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Грозен, какво си се захванал с Червената Армия? Не стига, че нормалните потребители сме една шепа, а искаш и него да изгониш.
    Нормалните потребители сме една шепа наистина, но как иначе да приобщим другаря Исаев към нашата група (на нормалните потребители)?! Аз поне правя опит, пък той като не ще - негова си работа ! И съвсем не искам да го изгоня - напротив! Неколкократно най-учтиво го приканвам да поспорим по неговите налудничави теории, но той отказва, избягва въпросите и бяга по тъча !
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Всеки с мнението си. не можеш да убедиш един човек в нещо, в което вярваш ти. Пробвал съм - не става.
    Дори да не успея да убедя него, аз ще покажа на всички останали колко несъстоятелни са твърденията му и ще избавя другите от изпадане в неговите заблуди. Тогава вече мога да спя спокойно !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

  18. #218
    Мега фен Аватара на DieselBlood
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Въъъъ,маняк,ни знам ве!
    Мнения
    3 727
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Нормалните потребители сме една шепа наистина, но как иначе да приобщим другаря Исаев към нашата група (на нормалните потребители)?! Аз поне правя опит, пък той като не ще - негова си работа ! И съвсем не искам да го изгоня - напротив! Неколкократно най-учтиво го приканвам да поспорим по неговите налудничави теории, но той отказва, избягва въпросите и бяга по тъча !
    Дори да не успея да убедя него, аз ще покажа на всички останали колко несъстоятелни са твърденията му и ще избавя другите от изпадане в неговите заблуди. Тогава вече мога да спя спокойно !
    E като не иска, защо се опитваш? Насила хубост не става. Абсолютно всеки един има право на мнение. Той си има някакви негови вярвания, ти си имаш свои. Няма смисъл да си хабиш думите. Той като иска, сам ще каже "Да, така е" или "Не, не е така". Понякога, не можеш да приобщиш даден човек към групата.
    http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=220394
    една велика тема


    Боже,който си на небето,върни ни 2pac и си вземи Джъстин Бийбър!!!!

  19. #219
    Мега фен Аватара на Грозния
    Регистриран на
    May 2015
    Град
    София
    Мнения
    7 849
    Цитирай Първоначално написано от DieselBlood Виж мнението
    Понякога, не можеш да приобщиш даден човек към групата.
    Няма значение! Дори да не го приобщя, и да се "проваля" в тази своя мисия, успехът ми в другата е гарантиран:
    Цитирай Първоначално написано от Грозния Виж мнението
    Дори да не успея да убедя него, аз ще покажа на всички останали колко несъстоятелни са твърденията му и ще избавя другите от изпадане в неговите заблуди. Тогава вече мога да спя спокойно !
    Цитирай Първоначално написано от Rengur Виж мнението
    всички тук знаем, че сте инфлуенсър във форума

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си