.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 94
  1. #51
    Повече от фен Аватара на zlatko98
    Регистриран на
    Sep 2011
    Мнения
    420
    Навсякъде има, но от изброените във френската са най-много, но все пак са изключения - далеч не са мнозинство

  2. #52

  3. #53
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Откъм реализация според езика:
    1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
    Спрямо колко сериозно се учи:
    1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
    Прави си изводите :р
    always late but worth the wait!

  4. #54
    Цитирай Първоначално написано от scrooper Виж мнението
    Откъм реализация според езика:
    1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
    Спрямо колко сериозно се учи:
    1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
    Прави си изводите :р
    ^Съгласен. А и до някъде друг определящ фактор е желанието на човека да учи дадения език. (:

  5. #55
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto Виж мнението
    .Та той е до живот и има 3 нива на владеене:първият е на практика безмислен,защото дори няма да си намериш свястна работа с него,вторият е Addvanced и той е най-подходящ,защото него искат в университетите във Великобритания и може да си намериш хубава работа ,третият е Professional и той също е малко безмислен,защото просто не трябва..
    Последният се казва Proficiency /CPE/ и далеч не е безсмислен
    Относно пояниците- в немската има достатъчно, да, за испанската нямам такива впечатления, но ти вече си записал де, няма кво да ти говоря повече.

  6. #56
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от scrooper Виж мнението
    Откъм реализация според езика:
    1. Немската, 2. Френската, 3. Испанската
    Спрямо колко сериозно се учи:
    1. Немската, 2. Испанската, 3. ФЕГ
    Прави си изводите :р

    Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
    С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.

  7. #57
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
    С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.
    И в трите гимназии се учи, както казах друг определящ фактор е и желанието. Познавам доста хора в НЕГ и да, не си скъсват задниците от учене, но не са някакви разпуснати като в квартално училище. А и в НЕГ е по-висок бала от в ИЕГ, макар че това не е от голямо значение. : )

  8. #58
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Аз някъде да съм написала, че са разпуснати като в някое квартално училище? Но е легенда и това, че ученето е много здраво.В 8 клас е така, но картинката нагоре се променя. И не говорим за желание в случая, а за изисквания.

  9. #59
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Аз някъде да съм написала, че са разпуснати като в някое квартално училище? Но е легенда и това, че ученето е много здраво.В 8 клас е така, но картинката нагоре се променя. И не говорим за желание в случая, а за изисквания.
    Не ме разбра...

  10. #60
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Идеално те разбрах.Но не ми се обяснява. Всеки с мнението си.
    Последно редактирано от irrationalDecision : 06-20-2012 на 20:35

  11. #61
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Идеално те разбрах.Но не ми се спори.
    Ти ако нямаш желание да учиш този език, колкото и да ти го натикват в тиквата, няма да научиш нищо, ако не положиш усилия. Да, това е друга тема на разговор и все пак .. Просто не можеш да сравняваш НЕГ и ИЕГ, но всеки си има различно мнение.

  12. #62
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    В предишен пост казах , че в 8 клас ученето по немски е здраво.

    Говоря за горните класове. Ето, имам желание да уча повече по математика,готова съм да полагам необходимите усилия. Но си оставам с готовността само, ако разчитам на училището. Когато от другата страна изискванията се свеждат само до 2-3 елементарни задачи за домашно от учебника, и то от дъжд на вятър, съм принудена да задоволявам желанието си за нещо повече с работа самостоятелно.Което и правя.Имам мотивацията да напредвам и по немски. И какво като я имам?За цяла година да сме отворили дебелия учебник по немски 6-7 пъти. През останалото време си обсъждаме устно разни теми.От време на време пишем някое есе.И това е.Да, дискусиите развиват устната реч, но едва ли са достатъчни като подготовка за изпита за сертификат в близко бъдеще. Този изпит си има формат, подготовката през годините трябва да е съобразена с него, но не е.Та и тук стигам до това да си "доработвам". Та не ми обяснявай, че немската не можело да се сравнява с други училища.Може и още как, че даже и по някои показатели спокойно може да бъде изпреварена.

    Не ме разбирай погрешно. Харесвам си даскалото. Ако днес трябваше да избирам езикова ,пак там щях да ида, тъй като исках да уча определено немски. Но не ми харесва това нейно прехвалване. Учи се, но никой не се е преучил.Има учители, които ти дават много и изискват от теб много. Има обаче и такива, които са пълна скръб като преподаване и изисквания.

    Чудно ми е на какво се основава твоята убеденост. Тепърва ще си 8 клас, така че няма как да имаш преки впечатления от която и да е езикова. Номерът с "имам много приятели там" не минава като обективно мнение.
    Последно редактирано от irrationalDecision : 06-20-2012 на 09:10

  13. #63
    irrationalDecision,може да ти се сторя малко дребнав,но по какво учителите дават и изискват много?И никога не сте ли се подготвяли за този изпит по него?

  14. #64
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от vladislavcheto Виж мнението
    irrationalDecision,може да ти се сторя малко дребнав,но по какво учителите дават и изискват много?И никога не сте ли се подготвяли за този изпит по него?
    В 8 клас имах жестока учителка по немски.За нея нищо лошо не мога да кажа. Наученото от нея е страхотна основа.
    Нататък също има страхотни попадения. Аз лично съм безкрайно доволна от учителката си по БЕЛ(заради нея заобичах предмет, който винаги съм мразела), от тази по биология, от тази по математика(но тази година, преди ми предаваха други), от някои немски преподаватели.

    Разбира се, че се обхваща и подготовка за DSD в часовете по немски, но би могла да е на малко по-друго ниво.

  15. #65
    А по принцип какво можеш да кажеш за немския като език - смисъл може ли да отидеш на курсове и после да вземеш сертификат от Гьоте института или една наистина сериозна подготовка е необходима?Питам понеже съм от провинцията и нямам и идея за елитните училища в София...

  16. #66
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Има успели да вземат сертификат за владеене на езика и с курсове, без да са учили в немска гимназия. За мен обаче наученото по немски в 8 клас при над 20 часа седмично си е несравнимо с курс два пъти седмично.Имам познат в 1 АЕГ, ходи на курсове по немски в Гьоте Институт всяко лято. Напредва някак бавно. Май това лято ще гони тепърва ниво В1. А наесен ще е 11 клас. В1 в езиковата го достигаш при старателно учене още в края на 8 клас.

  17. #67
    Мхмм..А може ли да кажеш какъв сертификат искат в германските университети?И понеже си 11 клас(или поне аз така разбирам) да дадеш малко повече информация за университетите в немскоговорящите страни,смисъл повече финансовата страна на въпроса...

  18. #68
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Дали? С първата класация според реализацията на езика съм напълно съгласна.
    С втората не съвсем. Според мен редът е 164 ГПИЕ, 91 НЕГ, 9 ФЕГ. Не го казвам наизуст, уча в НЕГ, а най-добрата ми приятелка от старото даскало е в 164-то. Без никакъв напън ще завърша вероятно с 6, само Симеонова по химия може да ме изненада.
    Кой клас си?
    Имам много познати в испанската и кръшкат мноого повече от немските възпитаници. Не че не се ходи на авточастите, просто е една идея по- сериозно. Откъм учители в испанската- строги са. Но просто атмосферата е по- различна.
    ПС: Симеонова в момента е на вълна "6 за всички", споко
    always late but worth the wait!

  19. #69
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    В предишен пост казах , че в 8 клас ученето по немски е здраво.

    Говоря за горните класове. Ето, имам желание да уча повече по математика,готова съм да полагам необходимите усилия. Но си оставам с готовността само, ако разчитам на училището. Когато от другата страна изискванията се свеждат само до 2-3 елементарни задачи за домашно от учебника, и то от дъжд на вятър, съм принудена да задоволявам желанието си за нещо повече с работа самостоятелно.Което и правя.Имам мотивацията да напредвам и по немски. И какво като я имам?За цяла година да сме отворили дебелия учебник по немски 6-7 пъти. През останалото време си обсъждаме устно разни теми.От време на време пишем някое есе.И това е.Да, дискусиите развиват устната реч, но едва ли са достатъчни като подготовка за изпита за сертификат в близко бъдеще. Този изпит си има формат, подготовката през годините трябва да е съобразена с него, но не е.Та и тук стигам до това да си "доработвам". Та не ми обяснявай, че немската не можело да се сравнява с други училища.Може и още как, че даже и по някои показатели спокойно може да бъде изпреварена.

    Не ме разбирай погрешно. Харесвам си даскалото. Ако днес трябваше да избирам езикова ,пак там щях да ида, тъй като исках да уча определено немски. Но не ми харесва това нейно прехвалване. Учи се, но никой не се е преучил.Има учители, които ти дават много и изискват от теб много. Има обаче и такива, които са пълна скръб като преподаване и изисквания.

    Чудно ми е на какво се основава твоята убеденост. Тепърва ще си 8 клас, така че няма как да имаш преки впечатления от която и да е езикова. Номерът с "имам много приятели там" не минава като обективно мнение.
    Нямам ни най-малки намерения да продължаваме спора. Уча в сградата до ИЕГ, и както каза scrooper, в ИЕГ повече кръшкат от НЕГ. Идвал съм доста пъти в НЕГ и по мой наблюдения на приятели учат много по-здраво от ИЕГ.

  20. #70
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    Другото име на немската спокойно може да бъде "Географска" : (
    always late but worth the wait!

  21. #71
    Не съм от София и затова,защо точно "Географската"??

  22. #72
    Супер фен Аватара на scrooper
    Регистриран на
    Jun 2010
    Мнения
    1 184
    заради ГРЕГЪРИ!!! https://www.facebook.com/groups/31682796887/
    always late but worth the wait!

  23. #73
    Голям фен Аватара на smilelady
    Регистриран на
    Aug 2010
    Мнения
    527
    164 ГПИЕ Няма да съжаляваш
    I'm not afraid of anything
    I just need to know that i can breathe...

  24. #74
    Повече от фен
    Регистриран на
    Nov 2011
    Мнения
    488
    Цитирай Първоначално написано от perry_the_platypus Виж мнението
    Нямам ни най-малки намерения да продължаваме спора. Уча в сградата до ИЕГ, и както каза scrooper, в ИЕГ повече кръшкат от НЕГ. Идвал съм доста пъти в НЕГ и по мой наблюдения на приятели учат много по-здраво от ИЕГ.
    Това ти е грешката, възприемаш изразяването на различно от твоето мнение от друг като зараждане на някакъв спор. Авторът задава въпрос, всеки споделя мнението си по темата и това е.Нито те ангажирам с моето, нито съм длъжна да приема твоето.

    Към автора, ученик в 91 НЕГ може да издържи изпита за сертификат максимално с ниво C1 , може и с по-ниското В2. А може и да не го издържи въобще. C1 е предостатъчно за всеки немски университет.
    Последно редактирано от irrationalDecision : 06-20-2012 на 20:37

  25. #75
    Цитирай Първоначално написано от irrationalDecision Виж мнението
    Това ти е грешката, възприемаш изразяването на различно от твоето мнение от друг като зараждане на някакъв спор. Авторът задава въпрос, всеки споделя мнението си по темата и това е.Нито те ангажирам с моето, нито съм длъжна да приема твоето.
    Интересно ми е като какво го приемаш този спор (това не е думата, според теб). Много грешно впечатление си си изградила, въобще не възприемам различно от моето мнение за спор, но просто явно изразяването ти е по-остро.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си